» »

Razlogi za nepošiljanje v Slovenijo

Razlogi za nepošiljanje v Slovenijo

BadgerSkin ::

Pri raznih spletnih trgovinah dostikrat naletim na to, da ne pošiljajo v Slovenijo ali pa uradno pošiljajo in potem kakor oni pravijo zaradi "fraud prevention" stornirajo naročilo in podobno.
Sedaj pa me zanima ali kdo od tistih, ki so malo dlje na svetu mogoče ve ali so v Sloveniji nekoč goljufije pri spletnem nakupovanju res bile tako razširjene, je bil mogoče kak odmevnejši primer ali pa je pri domnevah raznih trgovcev, da gre pri naročilih iz Slovenije za povečano tveganje goljufije posredi le za rasizem ali kaj podobnega.

AgJ1 ::

Imaš na Amazonu.de stvari, ki jih ne pošljejo v Slovenijo (artikel iste firme z več kot dva jurja ok, tisti za 500 EUR pa ne, dimenzijske razlike zanemarljive). Tudi mene zanima zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

BadgerSkin ::

AgJ1 je izjavil:

Imaš na Amazonu.de stvari, ki jih ne pošljejo v Slovenijo (artikel iste firme z več kot dva jurja ok, tisti za 500 EUR pa ne, dimenzijske razlike zanemarljive). Tudi mene zanima zakaj.

Vem, da smo na nekaterih 20+ let starih tem na forumu omenjeni kot tvegana država ali nekaj takega, ampak od kot jim ta ideja? Saj nismo iz Afrike, pa še tisti forumi so ameriški, tako, da res ne vem kaj gre nemcem v nos.

Ganon ::

BadgerSkin je izjavil:

ali pa uradno pošiljajo in potem kakor oni pravijo zaradi "fraud prevention" stornirajo naročilo in podobno.


"Dostikrat"? Naročil že nešteto stvari iz vseh koncev Evrope in se mi to še nikoli ni zgodilo.

Če ne pošiljajo v določeno državo, pač ne pošiljajo. Njihova odločitev.

starfotr ::

Najbrž iz čiste preventive ne pošiljajo. Zakaj bi tvegali in se hecali s potencialno problematičnimi, če pa je trg zanemarljivo majhen.

v Afriko pa ne pošiljajo, ker nimajo denarja. In še problemom se izognejo.

BadgerSkin ::

starfotr je izjavil:

Najbrž iz čiste preventive ne pošiljajo.

Dobra jim preventiva, a Italijan pa jih ne bo okoli prinesel ali pa Romun?

starfotr ::

Romunov je 19M, Italijanov pa 59M. Malo drugačne številke, kot pa 2M za Slovenijo. In potem se tudi tvegaje porazdeli.

Imaš pa isto birokracije v zvezi z davki, če se ukvarjaš z eno državo z 19, 59 ali 2M ljudi.

Invictus ::

Slovenija je v tujini na slabem glasu.

Mercedezovi delavci ne smejo delati remote iz Slovenije.
Več nemških firm, s katerimi sem delal, ne pošiljajo opreme, sem jo moral iti iskat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

BadgerSkin je izjavil:

Pri raznih spletnih trgovinah dostikrat naletim na to, da ne pošiljajo v Slovenijo ali pa uradno pošiljajo in potem kakor oni pravijo zaradi "fraud prevention" stornirajo naročilo in podobno.
Sedaj pa me zanima ali kdo od tistih, ki so malo dlje na svetu mogoče ve ali so v Sloveniji nekoč goljufije pri spletnem nakupovanju res bile tako razširjene, je bil mogoče kak odmevnejši primer ali pa je pri domnevah raznih trgovcev, da gre pri naročilih iz Slovenije za povečano tveganje goljufije posredi le za rasizem ali kaj podobnega.


Ponavadi legacy trgovca. Jaz sem nekaj kupoval, vidim, da ne pošiljajo v Slovenijo. Vprašam po zasebnem sporočilo, uno:

Would you reconsider sending the item to Slovenia, as well, please?

Pa so vsi odgovorili "no problem", pa sem naslednji dan videl, da imajo dostavo v Slovenijo. Uno, pač lepo prijazno vprašaš, pla please daš zraven, pa reconsider, tako da pač vprašaš prijazno no.

Pa eno 5-6 nakupov sem brez problema naredil, je pa res, da niso bile velike vsote.

Ales ::

Invictus je izjavil:

Slovenija je v tujini na slabem glasu.

Mercedezovi delavci ne smejo delati remote iz Slovenije.
Več nemških firm, s katerimi sem delal, ne pošiljajo opreme, sem jo moral iti iskat.

Ti še kar s temi zgodbicami?

Invictus ::

Saj ti ni treba verjeti...

Kolega ima v Mercedezu bratranca, in ni smel tukaj delat, ko je bil pri njerm na obisku. Pol na Hrvaškem, B.P.

Sam sem prejšnji teden v muenchnu, kjer sem prevzel laptop...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Pravljičar.

Ales ::

Invictus je izjavil:

Saj ti ni treba verjeti...

Kolega ima v Mercedezu bratranca, in ni smel tukaj delat, ko je bil pri njerm na obisku. Pol na Hrvaškem, B.P.

Sam sem prejšnji teden v muenchnu, kjer sem prevzel laptop...

Aha, vsekakor! :)

BadgerSkin ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Ponavadi legacy trgovca. Jaz sem nekaj kupoval, vidim, da ne pošiljajo v Slovenijo. Vprašam po zasebnem sporočilo, uno:

Would you reconsider sending the item to Slovenia, as well, please?

Pa so vsi odgovorili "no problem", pa sem naslednji dan videl, da imajo dostavo v Slovenijo. Uno, pač lepo prijazno vprašaš, pla please daš zraven, pa reconsider, tako da pač vprašaš prijazno no.

Zanimivo, bom probal, so pa še pred Brexitom eni britanci nekaj samo skenslali kljub mojemu plačilu preko PayPal in po enemu mesecu šele priznali, da so skenslali vse skupaj...so pa uradno pošiljali k nam

alajlgja ::

Ena od stvari je vsekakor ddv. Frima se mora nad določeno vrednostjo prometa (mislim da 50k) registrirati v Slo kot davčni zavezanec in odvajati tukaj ddv. Verjetno se to marsikomu ne da, zato raje skenslajo pošiljajnje, ko se približajo tej meji.

tikitoki ::

V vecini primerov gre enostavno zato, da se jim ne da ukvarjati z obracunavanjem davka.

alajlgja je izjavil:

Ena od stvari je vsekakor ddv. Frima se mora nad določeno vrednostjo prometa (mislim da 50k) registrirati v Slo kot davčni zavezanec in odvajati tukaj ddv. Verjetno se to marsikomu ne da, zato raje skenslajo pošiljajnje, ko se približajo tej meji.


Tocno to. V vecini primerov je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Saj ti ni treba verjeti...

Kolega ima v Mercedezu bratranca, in ni smel tukaj delat, ko je bil pri njerm na obisku. Pol na Hrvaškem, B.P.



Daj nehaj že enkrat te debilizme prodajat. To je politika njegovega šefa in ne mercedeza generalno. Še manj pa tvoja interpretacija...da je zaradi tega šefa Slovenija v celi nemčiji na slabem glasu. Poznam 2 ki delata tam in iz slovenije delata oba remote bp

Invictus ::

Saj jaz tudi delam iz Slovenije na remote.

Sam laptopa mi pa niso smeli poslati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32582088 (1564) bastadu
»

Nemške trgovine ne pošiljajo več v Slo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778425 (4366) WizzardOfOZ
»

Ne pošiljamo v Slovenijo ?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
4811664 (1875) Samael
»

Spletni trgovec noče prodati naročenega blaga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213022 (9553) DeeJay

Več podobnih tem