» »

nf7-s bios

nf7-s bios

Uso ::

Nevem kako se to zgodi, ampak meni se je zgodilo dvakrat. Prvič (pred 1. mescem) sem narobe flešal bios in se je razsu tako da sem mogu dat plato na servis. Pred dvemi dnevi sem jo končno dobil nazaj in pred 1. uro se je spet obesu. Ampak tokrat brez kakšnih resnih razlogov. Edino kar sm naredu je blo da sem multiplier povečal za 0.5 in rebootal, po tem se ni več zbudil.
Sem probal že use: zagnal plato samo z osnovnimi komponentami (proc., ram,...), spraznu CMOS, celo uzel baterijo ven, pa ni nič pomagalo.
Sem sicer že nekaj brskal po netu, pa nisem našel nič s čimer bi si pomagal.

Kakršenkoli predlog, ki bi mi prišparal še en mesec tišine v moji sobi, je priporočljiv.
Sem nekaj slišal da obstaja ta finta da na disketo daš downloadan bios in ko pc odkrije da je neki narobe z fizičnim biosom na plati, da ga gre iskat na disketo? Je to res al se je kšn samo zafrkaval?

LP
Uso

falotXP ::

Jaooo...Tudi sam imam ABIT NF7-S plato in BIOS flešam vsakič, ko pride ven novi in je še vse OK, ampak za to uporabljam uporabnikom zelo prijazen program, ki se imenuje ABIT FlashMenu in ga dobiš na ABIT-ovi strani. Ta program sam poišče ustrezen BIOS in ga tudi avtomatsko fleša, tako da ni težav (no, do zdaj jih ni bilo-sem ga že 4x uporabljal).
Ga uporabljaš tudi ti?
Kar se pa tiče tvojega problema, pa ne vem, kaj bi bilo lahko narobe.Hmmm...če ne pomaga reset oz. povrnitev CMOS-a...ne vem, mogoče je šla plata spet v večna lovišča!

Uso ::

Ma prvič sm flešal skozi windowse. Nevem s katerim programom. Ko je flešalo mi je reklo naj rebootam, in ko sm se ni več zbudu.
Sej bi spet peljal na servis ki so mi dali 2 leti garancije, ma je u ljubljani in bi spet rabu mesec al dva da bi pršu tja pa nazaj. Kr js sem iz Izole.

MrGTO ::

da nisi mogoce mel vklopljen napajalnik ko si vzel ven baterijo?!?!
probaj vse staknit ven pa vzet ven baterijo cez noc.mogoce bo pomagalo. A tudi z drzanjem Insert tipke se ne zbudi???Probaj!!!

Lp, Blaž

TribesMan ::

Najbolje je da odklopiš komjuter iz štroma in prestaviš clear CMOS jumper za nekaj minut. Potem daj vse nazaj in probaj. Meni včasih noče zbrisat CMOSa če sveti une rdeča ledica na plati. Moram potem izklopit napajalnik pa gre.

BTW katere multiplierje si hotel uporabiti, ko ti je zmrznil. Znano je da 10 in 10.5 multiplierja na tej plati ne delujeta najbolje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

meni multiplayer 10 in fsb205 dela zaenkrat ok,trenutno laufam prime95 že dve uri brez problema.
kar pa se tiče tvojega blema USO,pa si zapomni,da se preko winsev ne fleša BIOSA,jaz niti ne zaupam abitovemu flashmeniju.baterijo pa vzami ven,ko plata ni pod napetostjo isto za clear cmos.

morphling1 ::

Abit flashmeni dela čist cool, nobenih zezanj z disktemi, ki jih nekateri več nimamo :)
Btw si probal z držanjem insert tipke takoj ob zagoni, to ti zresetira določene nastavitve, da se comp zbudi, čeprav če si pravilno resetiral bios teh problemov sploh nebi smel imeti.
Si ob zadnjem nastavljanju biosa slučajno izklopil štrom, ali ti ga je zmanjkalo, ker potem se ti nastavitve enostavno niso pravilno zapisale v bios in ga bo treba ponovno flashat (servis ali pa kak kolega s enako plato in kleščami za bios ven vzet)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WildTHink ::

Jest sm flash-ou s Abitomvim flashmenijem in mi je ta sf... BIOS!!!!;(( ;((
Tko da nikol več s tem programom.. mam pa Abitko NF7-S v2.0.

Se moja tema izpred 14 dni k se je to zgodil. link
So... are you red or blue?

raptor1 ::

sem lastnik iste plate pa lahko povem da sem nazadnje dvakrat flasal bios preko windowsov in je blo vse ok...Se je programcek povezu na internet nasel vse novejse biose od mojega in me vprasal katerega hocem nalozit...sem shranu starega in izbral novega vse ok in zelo enostavno .
to prakticirajo tudi vsi moji kolegi ki sem jim povedal za to in se noben ni mel problemov tko da bostjan to ni res da se preko win. ne flesa biosa sej vse dela ok.

mato22 ::

Jest sem z Abitovim Flashmenijem flešal že najmanj 20 x. Flašal sem že na vse biose ki obstajajo za ABIT NF7-s, se pravi flašal od prvega biosa pa do zadnjega. Sedaj sem še vedno na biosu 10, ki je zame najboljši, tko da Flashmenu dela odlično.

boštjan ::

mislim da ma Uso problem,ne pa se zdaj na mene spravljat,ker pač ne zaupam takim programom.

JIM22 ::

Mene pa zanima kje bi se lahk najdo Flashmenu, ka na Abit-ovi strani ga nisem?

|KoRn| ::

Probaj tukaj
ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/utilities/flashmenu/FlashMenu130.exe


>:D ce smo leni pa tukaj

JIM22 ::

Ej sorry,sem pol prec najdo. Hvala vseeno8-)

JIM22 ::

Sam se nekaj me zanima, prej sem update-o z flashmenujom z One click Liveupdate, pol pa ko se resitira se mi je ustavo pa mi napiso CMOS error, pa sem sel v bios in dal load Cmos defults. Zdaj pa dela. Sam zdaj ne vem ce je nov bios gor al je dalo starga nazaj?

BaRtMaN ::

Nov je, samo resetirale so se ti nastavitve v BIOSu.

`DoC ::

...em in zakaj bi bil bios 10 najboljsi?:8)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: `DoC ()

JIM22 ::

Sej mi je v flashmenu-ju napisal da je nov. V biosu sem dal LOAD OPTIMIZED DEFAULTS. Mislim, da je vse ok.:))

boštjan ::

tudi v samem biosu ti piše kero revizijo biosa maš,tolko na znanje

Caligula ::

Uso,

najdi nekoga, ki ima isto plato. Ko je racunalnikv winsih, vzames iz plate ven bios cip-brez strahu, ker , ko je rac v winsih bios nma veze, in vstavis svoj cip in zalaufas pac flash utility. Bios flashas, restartas in vrnes na isti nacin notri stari bios cip, tvoj pa je na novo flashan. Na zalost pri nas ne prodajajo bios cipov loceno-v tudini te pride mislim da kakih 10 evrov.

Skratka to je najlazje. Prav danes ali jutri moram sam to spet narediti pri Epox 8RDA+.

Sem ze nasel nekoga z isto plato.
Tebi naj pomaga kdo z foruma, ker jh ima veliko to plato.

Caligula ::

Pa jaz sem se vedno normalno flashal vse normalno iz windowsov.

Samo res raje izklopite vse programe prej, pa nikoli ne resetiraj vmes compa ali ga ne ugasaj ali drugace ne prekinjaj operacije, ko je v teku.

mato22 ::

`Doc - Rekel sem da je bios 10 zame najboljši in to zato, ker le s tem biosom lahko nastavim množilnik 10 in 10,5 ter tako dosežem višji FSB.

boštjan ::

mato22,a z 19 pa ti ne gre?trenutno mam sam 19 bios in 210*10 in zaenkrat še vse ok

morphling1 ::

Ja sam 210*10 ni enako kot 230+*10 :) Tudi meni zgodnješe bios verzije delujejo bolje, kar se tiče fsb-ja (na NF7 1.2)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

ups nisem vido,da je mato že pri 236FSB.no bom vido kako dolgo bom lahko sam gono množilnik 10 z 19biosom.

Caligula ::

Pa nasploh si dajte na disketo bios posnet, da mate backup, ce ga skurite. Meni je zadnjic na Epoxu spet uspelo to narest :D samo mi ni blo treba spet v koseze ali pa Kranj nobenga mrcvarit. Se je z diskete sam pobral.. tko da tisti k se igrate z navijanjem mejte kr skos bios na disketi, ker zna dost cajta pa zivcev to prsparat.

ATFLASH pa floppy pa je

MrGTO ::

a to mislis sam bios file?al se kej zraven?
In kako to potem uporabis?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432181 (802) mailer
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498611 (4954) Alexius Heristalski
»

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

Oddelek: Strojna oprema
391740 (1196) pingec
»

Kaj je bolše: 230x9.5 ali 205x11.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
662809 (2345) Tic
»

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

Oddelek: Navijanje
61238 (1152) BaRtMaN

Več podobnih tem