» »

NEO BOX težava s sliko in zvokom

NEO BOX težava s sliko in zvokom

Kradimir ::

Zdravo,
nabavil sem Neo box in zdaj se mi pojavlja dokaj moteča zadeva. Ko se box vklopi se čez nekaj sekund slika "izklopi" in potem ponovno vklopi kot, da se štima razmerje slike. Včasih se to zgodi 1x drugič 2x.
Zgodi pa se tudi, da mi box preklopi zvok na TVju iz hišnega kina na TV oz. da zvok na mute. Ali je problem v tvju ali boxu? Tv je nov Panasonic Oled.


hvala
  • spremenil: Kradimir ()

Vuli ::

v nastavitvah neota, Zvok-Slika, poskusi ročno izbrat resolucijo prav tako lahko zvok probaš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

VelkBla ::

Poskusi z drugim HDMI kablom, poskusi kar je Vuli napisal, da pod Zvok in video sam nastaviš nastavitve zaslona (resolucijo). Meni so na Telekomu pojasnjeval, da se Neo Box in ta novi pametni TV-ji "ne marajo" in vsak hoče po svoje nastavljati resolucijo zaslona, enako velja za zvok, ampak imaš opcijo, da ti daljinec Neo Boxa prevzame določene funkcije daljinca od tvojega TV (on/off, glasnost).

So pa po nedavnih Neo Box posodobitvah pojavljajo določene težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

Kradimir ::

Po dolgem igranju z nastavitvami, sem ugotovil, da je najverjetneje kriv soundbar oz. domači kino.
Če je soundbar vklopljen in box izklopljen potem ob vklopu boxa ni prekinitev slike, če pa box izklopi soundbar oz. gre v standby potem pa se pojavi prekinitev.
Verjetno je problem v komunikaciji med TV-BOX-SOUNDBAR. Pomaga tudi, da je TV na standyu ne vem pa. če to škoduje TVju.

krepki ::

Meni dela enako imam neota prilopljenega na yamahin reciver.

Kradimir ::

Telekom mi bo poslal nov Neo box. Baje obstajajo trije modeli. Seveda imam zdaj prvi model, ker je baje najmanj problemov s starejšimi tvji. Težava naj bi bila pri preverjanju HDCPja 1.4/2.3.
Sporočim ko stestiram.

Robert ::

Kradimir je izjavil:

Telekom mi bo poslal nov Neo box. Baje obstajajo trije modeli. Seveda imam zdaj prvi model, ker je baje najmanj problemov s starejšimi tvji. Težava naj bi bila pri preverjanju HDCPja 1.4/2.3.
Sporočim ko stestiram.


Zanima me ali si zadevo mogoče že stestiral, tudi jaz imam namreč problem z zvokom na dveh NEO Boxih imam nastavljeno na jakost 15 pa je zadeva zelo tiha in nimam domačega kina, mogoče pride v poštev zamenjava boxov ?

Kradimir ::

Robert je izjavil:

Kradimir je izjavil:

Telekom mi bo poslal nov Neo box. Baje obstajajo trije modeli. Seveda imam zdaj prvi model, ker je baje najmanj problemov s starejšimi tvji. Težava naj bi bila pri preverjanju HDCPja 1.4/2.3.
Sporočim ko stestiram.


Zanima me ali si zadevo mogoče že stestiral, tudi jaz imam namreč problem z zvokom na dveh NEO Boxih imam nastavljeno na jakost 15 pa je zadeva zelo tiha in nimam domačega kina, mogoče pride v poštev zamenjava boxov ?


Še vedno je enako kot prej. Neo boxi ne marajo preveč moderne opreme.
Kaj pa zvok na televizorju?

Robert ::

Kradimir je izjavil:

Robert je izjavil:

Kradimir je izjavil:

Telekom mi bo poslal nov Neo box. Baje obstajajo trije modeli. Seveda imam zdaj prvi model, ker je baje najmanj problemov s starejšimi tvji. Težava naj bi bila pri preverjanju HDCPja 1.4/2.3.
Sporočim ko stestiram.


Zanima me ali si zadevo mogoče že stestiral, tudi jaz imam namreč problem z zvokom na dveh NEO Boxih imam nastavljeno na jakost 15 pa je zadeva zelo tiha in nimam domačega kina, mogoče pride v poštev zamenjava boxov ?


Še vedno je enako kot prej. Neo boxi ne marajo preveč moderne opreme.
Kaj pa zvok na televizorju?


Tisto kar zmanjka zvoka na NEO boxu povečam preko zvoka na televizorju, ja to pa dela.

Robert ::

Mi kdo lahko pojasni kako se to izvede (pobrano iz enega zgornjega komentarja):

"ampak imaš opcijo, da ti daljinec Neo Boxa prevzame določene funkcije daljinca od tvojega TV (on/off, glasnost)".

VelkBla ::

Robert je izjavil:

Mi kdo lahko pojasni kako se to izvede (pobrano iz enega zgornjega komentarja):

"ampak imaš opcijo, da ti daljinec Neo Boxa prevzame določene funkcije daljinca od tvojega TV (on/off, glasnost)".



https://www.telekom.si/pomoc/neo/upravl...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780411610 (2607) starfotr
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32964579 (6464) Ulixes
»

IPTV - Nastavitev router, na katerega je povezan TV

Oddelek: Omrežja in internet
142388 (1178) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8419160 (9886) tinx
»

Prehod na NEO

Oddelek: Zvok in slika
326044 (5106) rejven

Več podobnih tem