» »

NEO box in 5.1 zvok?

NEO box in 5.1 zvok?

jsuln ::

Zdravo,

Postal sem nov naročnik NEO, včeraj sem tudi priklopil box - prvi vtis super, potem je hitro splahnelo :)

Imam eno (oziroma dve) težavi, ki je na supportu ne uspemo kaj dosti rešiti, ker tudi tam nihče ne ve več od tega kar piše na netu - torej nič.

Skratka - neo imam priklopljen direktno v AV receiver (sony dn1050) preko HDMI inputa zadaj. TV imam povezan s svojo ločeno ARC povezavo prek hdmi. Vse kar gledam preko TV brez težav dobivam čez dolby digital ali karkoli pač app daje ven.

NEO ponuja možnosti pri zvoku - samodejno / digitalni stereo / hišni kino, seveda brez razlage, kaj pomeni. Če sklepam po laično, bi rekel da je "hišni kino" v bistvu audio passthrough .. Ne obstaja noben tehnični podatek v ozadju tega, da bi vsaj videl, kaj naj bi box fizično bil sposoben pošiljat ven.

Da skrajšam zgodbo - ko vklopim "hišni kino", je od zvoka tišina, ne glede na volume/kanal ipd. Receiver tudi ne izpiše kakšen audio stream je, po čemer sklepam, da audia dejansko ni. Poskusil sem 3 hdmi porte in poskusil tudi z drugim kablom. Ista zgodba. Na stereo je vse ok. Kakšna ideja? Veliko dejavnikov kaj bi tukaj lahko naredil drugače tukaj niti ne vidim, razen če dobim feedback od koga, ki ima zadevo vzpostavljeno .. Sumim, da je težava v samem boxu (fizično ali software-sko).

Preden me kdo napade - ni konec sveta, je pač vedno opcija stereo. Ampak nekateri kanali dejansko dajejo ven 5.1 in seveda bi raje videl, da audio (tudi če je stereo) procesira receiver in ne neo box ... Zato imam tudi postavljen 5.1 sistem in dostojen receiver.

Druga zadeva pa je, če se kdo srečuje z isto - box si čez noč ne zapomni, da sem mu pri sliki nastavil output 2160p@30, ampak pogosto vidim, da se stvar reverta na 1080p@60. Spet ni konec sveta, ampak škoda da dela receiver upscale na 4k, če neo lahko daje ven 4k30 ..

Hvala za morebitne odgovore / pomoč - od tech supporta kot rečeno po par mejlih kaj dosti uporabnega / naprednega ni bilo na žalost.

lpj

Klemen86 ::

Kakšno je stanje, če preklopiš na samodejno? Preveri kakšen 5.1 program (sklepam, da so redki, vsaj pri T2 je tako) in kaj receiver pri takem programu zazna kot input pri zvoku?

2160p@30: a to imaš kakšno omejitev na receiverju ali TV ali kablih? Ali ima res ta NEO box samo HDMI 1.4? Potem res ne dvomim, da ima težave tudi pri predvajanju prostorskega zvoka... Tu poglej, če imaš opcijo max resolution, namesto, da točno izbereš ločljivost.

jsuln ::

Klemen86 je izjavil:

Kakšno je stanje, če preklopiš na samodejno? Preveri kakšen 5.1 program (sklepam, da so redki, vsaj pri T2 je tako) in kaj receiver pri takem programu zazna kot input pri zvoku?

2160p@30: a to imaš kakšno omejitev na receiverju ali TV ali kablih? Ali ima res ta NEO box samo HDMI 1.4? Potem res ne dvomim, da ima težave tudi pri predvajanju prostorskega zvoka... Tu poglej, če imaš opcijo max resolution, namesto, da točno izbereš ločljivost.



Na samodejno je ista stvar. Tišina povsod. Vsekakor bi moral audio priti čez, ne glede na to ali je kanal stereo ali 5.1. Tudi na TVju je tako, če predvajam spotify je stereo, če grem v streaming appe, dela DD+ oziroma ostali formati, če predvajam prek plexa.

TV mislim da nima omejitve, ima pa receiver omejitev 4k30 (4k60 naredi temo). Ampak je stvar ista, tudi če pustim 1080p60. Imaš pa za izbrat točne resolucije ali pa "privzeto". Pred tem je pa še opcija, za sliko (SD / HD / UHD), spet ne vem zakaj, če potem izbereš točni resolution .. :)

Klemen86 ::

Sem pogledal malo specifikacije tega NEO boxa, je dovolj modern, da bi moral prostorski zvok in 4k (vsaj 50Hz) delovati. Ali 4K@50Hz deluje? Receiver je baje zmožen 4K@60.

A imaš mogoče na receiverju nastavljen kakšen Dolby pro logic ali DTS Neo ali kaj podobnega, za "upscaling" stereo virov v surround? Nekateri tv boxi se ne najbolje razumejo s temi nastavitvami na receiverju.

krnekaj ::

problem je verjetno v nastavitvah receiverja; meni na Onkyo 696 dela ok; je pa tako, da če daš na home theater način, zvok upravljaš samo preko receiverja in ne več preko neo-ta

jsuln ::

Hvala .. Nič posebnega nimam nastavljeno in tudi šel sem čez komplet nastavitve receiverja.
Načeloma mi ponavadi receiver itak "ovverida" morebitne presete, ko dobi notri stream. Sicer imam pa po defaultu vklopljen AFD auto, ki ne dodaja source-u nobenih efektov;

A.F.D. Auto (A.F.D. AUTO):
Presets the sound as it was recorded/encoded without adding any surround effects.

Poskusim daneš še "pure direct" prižgat, to bi moralo pa spustit čez čisto surov stream. Ampak do sedaj s tem nisem imel nikoli težav, ne glede na source (laptop, ključki, TV), vedno izpiše stream vsaj, tukaj pa je hecno to, da receiver dejansko ne napiše ničesar, ko prižgem box. Drugod vedno vidim, kaj dobiva notri (PCM / DD ipd). Kot da ne dobiva nič.

Nisem pa prepirčan, ali ima nastavitev resolucije / slike karkoli veze z audiem. Bom pa poskusil danes čez vse opcije it čez, da eliminiram še to, pa poskusim ugasnit še 4k upscaling. To sicer z zvokom naj ne bi imelo zveze ..

hvala!

krnekaj je izjavil:

problem je verjetno v nastavitvah receiverja; meni na Onkyo 696 dela ok; je pa tako, da če daš na home theater način, zvok upravljaš samo preko receiverja in ne več preko neo-ta



Ja, saj to je OK. Jaz sicer že sedaj uporabljam CEC in celoten sound iz TVja dejansko upravlja feršteker. Ga pa lahko kontroliram z daljincem od TVja, kar je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jsuln ()

krnekaj ::

pa še to, preden daš na home theater, daj v digitalni stereo in daj z neo daljincem zvok na max; šele nato preklopi na home theater,...

jsuln ::

krnekaj je izjavil:

pa še to, preden daš na home theater, daj v digitalni stereo in daj z neo daljincem zvok na max; šele nato preklopi na home theater,...


Hvala, mislim, da sem imel ves čas na max volume (ker itak potem volume štelam z receiverjem).

Se pa box itak po vsaki spremembi zvoka reboota. Pa tudi pri drugih zadevah je tako, da ko je sound na "passthrough", volume komande izvorne naprave ne delujejo - ker gre surov sound na receiver.

Grem še enkrat danes čez vse možne opcije, da eliminiram, pa se javim. Hvala.

errhec ::

Če se nekako prebiješ do NEO specifikacij vidiš, da ima SPDIF izhod.
Si ga preizkusil?

 neo

neo

dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
476266 (5051) Bearrorist
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265723 (3563) ninjaxx
»

5.1 zvok iz notebooka na TV (via HDMI)

Oddelek: Zvok in slika
201630 (1492) St235
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6311074 (8085) BigWhale
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310823 (10098) T-Majo

Več podobnih tem