» »

Tuš trgovine stavka

Tuš trgovine stavka

1
2
3

starfotr ::

Imam prvo osebne izkušnje. Delavci vztrajajo v eni firmi do bridkega konca. Toliko, da jim na koncu dolgujejo še nekaj plač. Potem, ko gre vse k vragu, pa lahko najdejo novo delo.

Če to ni neumnost, potem ne vem kaj je.

Moji starši so to naredili. In lahko povem, da je to prvovrstna neumnost. In da članstvo v sindikatu še nikoli ni nič pametnega prineslo v vseh teh desetletjih odkar smo samostojna država.

Če imaš kredit (ne glede na to koliko imaš dohodka), to pomeni samo da živiš preko svojih zmožnosti. In tudi to je neumno, da potem zaradi tega ješ govno celo življenje.

Ampak saj to je že znano, da kaj več od hlapcev mnogi niso.

https://www.rtvslo.si/kultura/citat/iva...

gruntfürmich ::

bajsibajsi je izjavil:

Ker je svet crn in bel, a ne? Tukaj se vidi, kako nekateri ljudje vedno znova dokazujejo clovesko neumnost. Stavka je povsem legitimna odlocitev in je v zgodovini clovestva, zlasti v dobi industrializacije, najbolj pripomogla k izboljšanju pogojev delavcev. Ljudje kot si ti nimajo stika z realnim svetom (ceprav v resnici menim, da to ne drzi, ampak le bluzis floskule). Kaj mislis, da ena delavka, ki ima mogoce poklicno izobrazbo, ali pa se tega ne, kar tako hopacupa zamenja sluzbo?! Dovolj zgovoren je podatek, da bi (le) dobra polovica poslovalnic strajkala medtem, ko bi ostali delali. Mogoce bi raje tiste imenoval, da so partybreakerji, izdajalci, strahopetci ipd, kateri se ne bi udelezili stavke. Meni je jasno, da imajo ljudje kredite, druzine, nasploh RL, in da odlocitev za stavko marsikomu pomeni strah. Ampak, da pa tiste, kateri se ob placi 1000 evrov bruto odlocijo za stavko, ozmerjas z lenobami, te moram pa jaz nazaj z butcem.

IMO, je sindikat prehitro popustil. Mirka Tusa je pa lahko sram. Pa tebe tudi starfotr.

tipočno pisanje brezjajčnega nevretenčarja. zato pa sem rekel da so slovenske ovce samo zato, da se strižejo. radi bi spremembe, ampak zato ne bi čisto nič naredili. samo da lahko jamrajo kako jim je hudo.

tipični primer enkrat ko so se jagrovi vozniki pobunili da bi imeli višje plače, pa jim je stari jeger uletel z kupom papira s prispelimi prošnjami za delo kao poglejte koliko je povpraševanja za delo. in so se tipično slovensko usrali. in je kolega pripomnil kaj pa lahko narediš...
kaj lahko narediš? VSI šoferji tovornjakov bi mu nazaj vrgli svoje odpovedi !! in kaj bi stari jager naredil? verjetno pametoval in ustrahoval ker bi imel polne hlače od sranja ker bi se takoj usral !!

enako naj naredijo VSE prodajalke v tušu. in lastniki se bodo USRALI !!

samo skupaj je treba stopit in se vse TAKOJ uredi. če pa ste tipično slovensko egoistični, pa trpite, hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tomlin ::

Dobijo približno enako plačo, za veliko lažje delo in proste noči, nedelje in praznike.


Se strinjam. Kar se pa modrovanja Staregafotra tiče, naj malo pomisli, da imajo medicinske sestre, tehniki in strežnice večinoma tudi družino. A zdaj naj pa cokom pokom vse pobašejo in gredo vsi v A in De.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

gruntfürmich ::

tomlin je izjavil:

Kar se pa modrovanja Staregafotra tiče, naj malo pomisli, da imajo medicinske sestre, tehniki in strežnice večinoma tudi družino. A zdaj naj pa cokom pokom vse pobašejo in gredo vsi v A in De.

res je, kako so egoistične! naj še naprej garajo za minimalca in prenašajo izpade pacientov!!! samo da imamo mi poceni zdravstvo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LeQuack ::

V koroni so bile trgovke med heroji, skoz v kontakti z obolelimi, vsi so jim ploskali. Ampak realnost je da npr. zdravniki in podobni so si porazdelili milijarde in milijone, za prave heroje pa ni nič ostalo, še minimalne plače ne. To je realnost.
Quack !

Velki ::

gruntfürmich ima po večini kar prav... Delam v fohu z visokim povpraševanjem po delavcih. V naši firmi imajo ljudje cca. 100-200e nad minimalcem pa se bojio izgube službe...??? noben noče štrajkat (pa vsi jočejo seveda), čeprav praktično nimajo kaj izgubiti. Pa 90% jih ima pod 50 let, tako da novo delo dobijo v trenutku. Pa se vprašaš kaj gre tem ljudem po glavi??? Saj si ne moreš o njih misliti drugega kot da si želijo biti hlapci...

tomlin ::

https://kariera.hofer.si/nase-podjetje/...

za kar 21 % presega  zakonsko določeno minimalno  plačo za polni delovni čas (40 ur/teden), ki je 1.203,36 evrov bruto.


Kako je s Hoferjem, a kdo ve ali njihovo hvalisanje drži ali ne.
Pred časom mi je moja frizerka, dejala, da je njena hči s plačo v Hoferju dokaj zadovoljna.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

LeQuack ::

Zihr ni taka plača kot v Avstriji, cene v Hoferju so iste kot pri nas.
Quack !

tomlin ::

LeQuack je izjavil:

Zihr ni taka plača kot v Avstriji, cene v Hoferju so iste kot pri nas.


Sigurno ni taka plača kot v A, pa tudi prepričan sem, da ni tako visoka kot v npr. Nemčiji, Franciji, ZDA itd. Verjetno pa je višja kot recimo v sosednji Hrvaški itd. Bodimo realni in primerjajmo plače v posamezni branži.

Slovenski branži.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

solatko ::

tomlin - Bodimo realni in primerjajmo vse! Plače so strošek, tako kot repro material in, če delodajalci ne znajo doseči višjih cen za svoje lon proizvode, naj firme zaprejo in bomo vsi na sociali, samo potem tudi elite ne bo, kar je bistvo kapitalizma.
Delo krepa človeka

c23po ::

Bodimo realni in obdolžimo direktorja za finančni kriminal, če po eni strani doplačuje zaposlenim do minimalca (in jim jemlje od penziona in drugih pravic), po drugi pa prikaže dobiček, ki ga razdeli med lastnike. Ker kriminal je, če jemlješ kredit pri državni sociali in ta denar talaš v zasebne žepe.
Računalniki nimajo spominov.

nejc_nejc ::

c23po je izjavil:

Bodimo realni in obdolžimo direktorja za finančni kriminal, če po eni strani doplačuje zaposlenim do minimalca (in jim jemlje od penziona in drugih pravic), po drugi pa prikaže dobiček, ki ga razdeli med lastnike. Ker kriminal je, če jemlješ kredit pri državni sociali in ta denar talaš v zasebne žepe.


Lep primer kratkosti "sindikalnih" zaupnikov in nevemkva vse.
Vse imajo v rokah, sam kaj, k so isto lastniki :))

bajsibajsi ::

gruntfürmich je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Ker je svet crn in bel, a ne? Tukaj se vidi, kako nekateri ljudje vedno znova dokazujejo clovesko neumnost. Stavka je povsem legitimna odlocitev in je v zgodovini clovestva, zlasti v dobi industrializacije, najbolj pripomogla k izboljšanju pogojev delavcev. Ljudje kot si ti nimajo stika z realnim svetom (ceprav v resnici menim, da to ne drzi, ampak le bluzis floskule). Kaj mislis, da ena delavka, ki ima mogoce poklicno izobrazbo, ali pa se tega ne, kar tako hopacupa zamenja sluzbo?! Dovolj zgovoren je podatek, da bi (le) dobra polovica poslovalnic strajkala medtem, ko bi ostali delali. Mogoce bi raje tiste imenoval, da so partybreakerji, izdajalci, strahopetci ipd, kateri se ne bi udelezili stavke. Meni je jasno, da imajo ljudje kredite, druzine, nasploh RL, in da odlocitev za stavko marsikomu pomeni strah. Ampak, da pa tiste, kateri se ob placi 1000 evrov bruto odlocijo za stavko, ozmerjas z lenobami, te moram pa jaz nazaj z butcem.

IMO, je sindikat prehitro popustil. Mirka Tusa je pa lahko sram. Pa tebe tudi starfotr.

tipočno pisanje brezjajčnega nevretenčarja. zato pa sem rekel da so slovenske ovce samo zato, da se strižejo. radi bi spremembe, ampak zato ne bi čisto nič naredili. samo da lahko jamrajo kako jim je hudo.

tipični primer enkrat ko so se jagrovi vozniki pobunili da bi imeli višje plače, pa jim je stari jeger uletel z kupom papira s prispelimi prošnjami za delo kao poglejte koliko je povpraševanja za delo. in so se tipično slovensko usrali. in je kolega pripomnil kaj pa lahko narediš...
kaj lahko narediš? VSI šoferji tovornjakov bi mu nazaj vrgli svoje odpovedi !! in kaj bi stari jager naredil? verjetno pametoval in ustrahoval ker bi imel polne hlače od sranja ker bi se takoj usral !!

enako naj naredijo VSE prodajalke v tušu. in lastniki se bodo USRALI !!

samo skupaj je treba stopit in se vse TAKOJ uredi. če pa ste tipično slovensko egoistični, pa trpite, hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni!


Ce je tvoj odziv letel na moje besede (in ne na fotrove), potem imas tezavo z osnovnim bralnim razumevanjem. Jaz namrec sem za stavko in mnenja, da so prehitro popustili.

c23po ::

O brezjajčnih vretenčarjih, Jagrovih voznikih in Tuševih zaposlenih:
Lepo bi bilo videti kak dokumentaren dogovor o tem, kako se je knočal spor starega Jagra in njegovih voznikov. Brez tega lahko gremo po "navodilih" Gruntfürmicha. Najbrž bi se zgodilo tako: vsi vozniki bi dali odpoved, Jager bi jo sprejel, na hitro zaposlil nove voznike preko romunske agencije za zaposlovanje in popušil za dva ali tri dni zaslužka. Manjko bi hitro nadoknadil z nižjimi plačili romunski agenciji. Bivšim voznikom, ki jih je z bednimi plačili že steral v kot, pa bi ostala na voljo personalizirana obdelava zapadlih obrokov posojil pri bankah. Ker so bili tako glupi, da so živeli čez svoje možnosti.

Za Rolexe in Tahiti menda, a tukaj smo že pri Mirku. Tuševi trgovci so (skupaj s sindikatom) malo bolj brihtni. Dosegli so, kar so. Definitivno več kot so prej imeli in pri tem so ostali problem svojega delodajalca. Niso se izključili iz postopka, moral se bo naprej pogajati z njimi.
Na svidenje v naslednjem štrajku. Decembra 2024, ko bo spet bolelo.
Računalniki nimajo spominov.

Mato989 ::

duky25 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

A ne razlike do minimalne izplaca delodajalec? V cem je potem point, da imas placo pod minimalcem, razliko pa placa delodajalec?


Razlika je v temu da manjsa je osnova, mansa bo penzija in vsi dodatki, ki se obracunajo na osnovo ti jih vrinejo v dodatek do minimalne.

To je fora krade te firma, za posteno delo.



To ne drzi ker zakon je to uredil ze cca dobrih 10 let nazaj da ne mores placevat prispevkov manj kot je minimalec tako da ne bo nic nizje

To je relikt starega casa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

tomlin je izjavil:

Dobijo približno enako plačo, za veliko lažje delo in proste noči, nedelje in praznike.


Se strinjam. Kar se pa modrovanja Staregafotra tiče, naj malo pomisli, da imajo medicinske sestre, tehniki in strežnice večinoma tudi družino. A zdaj naj pa cokom pokom vse pobašejo in gredo vsi v A in De.


Če se lahko šipci s celimi familijami selijo po celi Evropi, pa se ena Slovenka z družino ne more v Avstrijo, Nemčijo, Švico, Dansko itd. Spet moja prvotna izjava: lenoba je na delu.

Apofis ::

A nebi raje poskrbel slovenski družini normalno življenje v sloveniji, kot se moraš kasneje učiti albanščine/arabščine, ker se drugače ne boš več mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem življenju nasploh

Mato989 ::

Apofis je izjavil:

A nebi raje poskrbel slovenski družini normalno življenje v sloveniji, kot se moraš kasneje učiti albanščine/arabščine, ker se drugače ne boš več mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem življenju nasploh



Ampak zakaj bi morali drugi poskrbet za njihovo normalno zivljenje namesto da bi sami poskrbeli kot smo mi sami zase
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

Mato989 je izjavil:

Apofis je izjavil:

A nebi raje poskrbel slovenski družini normalno življenje v sloveniji, kot se moraš kasneje učiti albanščine/arabščine, ker se drugače ne boš več mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem življenju nasploh



Ampak zakaj bi morali drugi poskrbet za njihovo normalno zivljenje namesto da bi sami poskrbeli kot smo mi sami zase

Jah, saj moramo mi tud zate poskrbet, čeprav si neproduktiven član družbe, ki samo čaka na dediščino… Tisto kar sam zaslužiš še za arašide ni v resnici, vso infrastrukturo, zdravstvo, šolstvo, policijo, penzije, bencin, elektriko…. ti moramo pa ostali slo-techovci subvencionirat.

bajsibajsi ::

Mato989 je izjavil:

Apofis je izjavil:

A nebi raje poskrbel slovenski druĹžini normalno Ĺživljenje v sloveniji, kot se moraĹĄ kasneje uÄiti albanĹĄÄine/arabĹĄÄine, ker se drugaÄe ne boĹĄ veÄ mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem Ĺživljenju nasploh



Ampak zakaj bi morali drugi poskrbet za njihovo normalno zivljenje namesto da bi sami poskrbeli kot smo mi sami zase


Zato ker placujemo davke in v zameno upraviceno pricakujemo in zahtevamo, da (vsaj kolikor toliko) deluje drzava. Drzava, politika, dopusca, da nateguni ze v osnovi sploh lahko nekomu dajejo drobiz 700 evrov in pest arasidov.
A je res resitev, da se slovenci izseljujemo in delamo za tujce, medtem ko kapitalisti uvazajo ceneno delovno silo iz Pakistana, katero bodo za svoje visoke dobicke le se bolj suzenjsko izkoriscali?!

Zanimivo, da to ravno tisti podpirate, kateri se imate za "domoljube".

Mato989 ::

bajsibajsi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Apofis je izjavil:

A nebi raje poskrbel slovenski druĹžini normalno Ĺživljenje v sloveniji, kot se moraĹĄ kasneje uÄiti albanĹĄÄine/arabĹĄÄine, ker se drugaÄe ne boĹĄ veÄ mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem Ĺživljenju nasploh



Ampak zakaj bi morali drugi poskrbet za njihovo normalno zivljenje namesto da bi sami poskrbeli kot smo mi sami zase


Zato ker placujemo davke in v zameno upraviceno pricakujemo in zahtevamo, da (vsaj kolikor toliko) deluje drzava. Drzava, politika, dopusca, da nateguni ze v osnovi sploh lahko nekomu dajejo drobiz 700 evrov in pest arasidov.
A je res resitev, da se slovenci izseljujemo in delamo za tujce, medtem ko kapitalisti uvazajo ceneno delovno silo iz Pakistana, katero bodo za svoje visoke dobicke le se bolj suzenjsko izkoriscali?!

Zanimivo, da to ravno tisti podpirate, kateri se imate za "domoljube".



Ce nekdo pride v slo delat pol ze ni tako slabo kot se jamra in eni hocejo prevec

Kaj pa dovolite politikom uvazat delovno silo jaz bi to slenslal takoj bi bilo bolje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

bajsibajsi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Apofis je izjavil:

A nebi raje poskrbel slovenski druĹžini normalno Ĺživljenje v sloveniji, kot se moraĹĄ kasneje uÄiti albanĹĄÄine/arabĹĄÄine, ker se drugaÄe ne boĹĄ veÄ mogel sporazumeti z delavci v trgovini, gostilnah, proizvodnjah, ma v javnem Ĺživljenju nasploh



Ampak zakaj bi morali drugi poskrbet za njihovo normalno zivljenje namesto da bi sami poskrbeli kot smo mi sami zase


Zato ker placujemo davke in v zameno upraviceno pricakujemo in zahtevamo, da (vsaj kolikor toliko) deluje drzava. Drzava, politika, dopusca, da nateguni ze v osnovi sploh lahko nekomu dajejo drobiz 700 evrov in pest arasidov.
A je res resitev, da se slovenci izseljujemo in delamo za tujce, medtem ko kapitalisti uvazajo ceneno delovno silo iz Pakistana, katero bodo za svoje visoke dobicke le se bolj suzenjsko izkoriscali?!

Zanimivo, da to ravno tisti podpirate, kateri se imate za "domoljube".


Pričakovat je premalo. Treba je zahtevat. Če premalo ljudi gre, potem nič ne ukrenejo. In davke je treba povišat.

sbawe64 ::

Mato989
V Slo se uvaža pretežno nekvalificirano delovno silo (Kosovarji &co).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

WizzardOfOZ ::

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

duky25 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.

Tako je se podpisem pod to
Nima kaj obratovat taka firma v drzavi

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.


Saj vsaka firma za 40 ur izplača najmanj minimalca po zakonu ne glede na to kaj piše v pogodbi o zaposlitvi in kolektivni pogodbi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

brett ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.


Potem mora tudi ta Država "zapreti" štacuno, ker ima krepko preko 10k zaposlenih v javnem sektorju osnovno plačo pod minimalno plačo! ;)
In več 10k zaposlenih v taisti "firmi" do par 100€ nad minimalcem. Ko pa je govora o usklajevanju plač v tem sektorju, je folk na okopih.

WizzardOfOZ je izjavil:

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.


Pa preberi si moj (+še od parih drugih) komentar na 1.strani o razlagi pojmov minimalna plača, osnovna plača, itn. Ker kot kaže ti pojmi niso ravno jasni ali pa se premalo natančno izražaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

IL_DIAVOLO ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če firma ne more izplačat niti minimalca delavcem, naj jo država likvidira, lastnika pa zapret za ene 10 let in mu zaplenit vse premoženje.


In mu vse neobdavčene "službene" avte skurit!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Baja ::

torej, ... prej so dobli minimalca in plačane prispevke od minimalca, zdaj so malo rožljali in bodo dobili, ... wait for it, ... minimalca in plačane prispevke od minimalca.

bo mogoče kdo na boljsem zaradi dodatka na delovno dobo (ne vem ali se racuna od minimalca kot prispevki)? ali česa drugega?

ker drugače je tole malo tako, brezveze.

kamiKaZaA ::

Baja je izjavil:

torej, ... prej so dobli minimalca in plačane prispevke od minimalca, zdaj so malo rožljali in bodo dobili, ... wait for it, ... minimalca in plačane prispevke od minimalca.

bo mogoče kdo na boljsem zaradi dodatka na delovno dobo (ne vem ali se racuna od minimalca kot prispevki)? ali česa drugega?

ker drugače je tole malo tako, brezveze.

Vsekakor si na boljšem. Če greš v bolniško si na boljšem ob višji osnovni plači. Če dobiš 50 eur povišice si na boljšem, ker prej si še vedno bil pod minimalno plačo, sedaj pa boš malo preko.

Jaz menim, da so dosti dosegli. Morajo pa spet vajo ponoviti pred Velikonočno nedeljo (v soboto štrajk), da jim dvignejo plače na vsaj minimalno zajamčeno plačo iz leta 2024, katera bo blizu 1300 eur bruto. Vsaj to da si izborijo oz. še bolje, če tokrat vztrajajo na 1400 eur bruto ali pa bodo v soboto pred Velikonočjo štrajkali.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Jaz mislim, da je tole bila načrtna reklama Tuša. Zastonj vlačenje po zobeh medijev pred prazniki.

In seveda "zmaga delovnega ljudstva" pred prazniki, da se vlije voljo in veselje za spodbudo za nakupovanje nepotrebne šare.

Baja ::

kamiKaZaA je izjavil:

Baja je izjavil:

torej, ... prej so dobli minimalca in plačane prispevke od minimalca, zdaj so malo rožljali in bodo dobili, ... wait for it, ... minimalca in plačane prispevke od minimalca.

bo mogoče kdo na boljsem zaradi dodatka na delovno dobo (ne vem ali se racuna od minimalca kot prispevki)? ali česa drugega?

ker drugače je tole malo tako, brezveze.

Vsekakor si na boljšem. Če greš v bolniško si na boljšem ob višji osnovni plači. Če dobiš 50 eur povišice si na boljšem, ker prej si še vedno bil pod minimalno plačo, sedaj pa boš malo preko.

Jaz menim, da so dosti dosegli. Morajo pa spet vajo ponoviti pred Velikonočno nedeljo (v soboto štrajk), da jim dvignejo plače na vsaj minimalno zajamčeno plačo iz leta 2024, katera bo blizu 1300 eur bruto. Vsaj to da si izborijo oz. še bolje, če tokrat vztrajajo na 1400 eur bruto ali pa bodo v soboto pred Velikonočjo štrajkali.


hmm, moja osnovna plača v pogodbi izpred 10+ let je krepko pod zdajsno minimalno. aneksov ni nobenih, sem pa bolnisko dobil plačano 80% trenutne plače. drugače bi tako nekumu j....m.... what gives?

kamiKaZaA ::

Baja je izjavil:

hmm, moja osnovna plača v pogodbi izpred 10+ let je krepko pod zdajsno minimalno. aneksov ni nobenih, sem pa bolnisko dobil plačano 80% trenutne plače. drugače bi tako nekumu j....m.... what gives?

Ups, moja napaka. Imaš prav. Bolniška se res izplačuje na zadnje izplačilo plače na TRR (neto plača) in ne to kar imaš v pogodbi. Tako da glede bolniške ni razlike glede na to da so njihove plače še vedno pod zakonsko minimalno plačo in da je končno izplačilo isto (minimalna plača ali malo več - kar je seveda žalostno, da so take nizke plače ob takšnih končnih profitih trgovin - sploh danes, ko so cene poletele v nebo (vsaj +25%, določene celo +50% ali več), prav tako so poleteli v nebo njihovi končni profiti). Delavec pa dobiva še vedno drobtinice od drobtin.

Baja ::

se strinjam, samo ne razumem ne enih ne drugih.

zakaj tuš tem enostavno ne da minimalca v pogodbi, če ga že itak plačajo na koncu? delavci grozijo s stavko za visje placa, na komcu pa bodo dobli isto?

zdaj al se bockajo da se pac bockajo, al pa jaz nečesa ne razumem.

c23po ::

Domneval bom: človek gleda v prihodnost. Minimalca je v pogajanjih s sindikatom skoraj nemogoče vzeti. Tisto doplačevanje pa je lahko stvar spremembe enega člena zakona. In vlade se spreminjajo...
Računalniki nimajo spominov.

solatko ::

Baja - Vsi dodatki se računajo iz osnovne plače, tako delovna doba, kot izmenski dodatek,.... in, če je osnova nižja, so tudi dodatki nižji, pri toliko zaposlenih je to kar precej na letnem nivoju.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Baja je izjavil:

torej, ... prej so dobli minimalca in plačane prispevke od minimalca, zdaj so malo rožljali in bodo dobili, ... wait for it, ... minimalca in plačane prispevke od minimalca.

bo mogoče kdo na boljsem zaradi dodatka na delovno dobo (ne vem ali se racuna od minimalca kot prispevki)? ali česa drugega?

ker drugače je tole malo tako, brezveze.

Vsekakor si na boljšem. Če greš v bolniško si na boljšem ob višji osnovni plači. Če dobiš 50 eur povišice si na boljšem, ker prej si še vedno bil pod minimalno plačo, sedaj pa boš malo preko.

Jaz menim, da so dosti dosegli. Morajo pa spet vajo ponoviti pred Velikonočno nedeljo (v soboto štrajk), da jim dvignejo plače na vsaj minimalno zajamčeno plačo iz leta 2024, katera bo blizu 1300 eur bruto. Vsaj to da si izborijo oz. še bolje, če tokrat vztrajajo na 1400 eur bruto ali pa bodo v soboto pred Velikonočjo štrajkali.



To ne drži... bolniška se gleda najmanj od minimalca... dajte si že faking razjasnit

NOBEN ZAPOSLEN V RS ki dela POLNI DELOVNI ČAS 40 ur na teden ne more dobit manj kot 1.203 BRUTO (in nekaj centov) in noben ki gre v bolniško ne dobi bolniške obračunane pod to cifro...

ker je to protizakonito!

Baja je izjavil:

se strinjam, samo ne razumem ne enih ne drugih.

zakaj tuš tem enostavno ne da minimalca v pogodbi, če ga že itak plačajo na koncu? delavci grozijo s stavko za visje placa, na komcu pa bodo dobli isto?

zdaj al se bockajo da se pac bockajo, al pa jaz nečesa ne razumem.



Ne dajo zato ker so višji tarifni razredi vezani na fakto 1. tarifnega razreda...

Beri če daš 1. tarifni razred na 1.203 EUR je naslednji recimo faktor 1,04 ali 4% več... to pa se že pozna... če pa je prvi 1100 pa je naslednji manj kot minimalc še vedno kajne...

solatko je izjavil:

Baja - Vsi dodatki se računajo iz osnovne plače, tako delovna doba, kot izmenski dodatek,.... in, če je osnova nižja, so tudi dodatki nižji, pri toliko zaposlenih je to kar precej na letnem nivoju.



Spet to več ne drži, za vse je osnova najmanj minimalc.

kamiKaZaA je izjavil:

Baja je izjavil:

hmm, moja osnovna plača v pogodbi izpred 10+ let je krepko pod zdajsno minimalno. aneksov ni nobenih, sem pa bolnisko dobil plačano 80% trenutne plače. drugače bi tako nekumu j....m.... what gives?

Ups, moja napaka. Imaš prav. Bolniška se res izplačuje na zadnje izplačilo plače na TRR (neto plača) in ne to kar imaš v pogodbi. Tako da glede bolniške ni razlike glede na to da so njihove plače še vedno pod zakonsko minimalno plačo in da je končno izplačilo isto (minimalna plača ali malo več - kar je seveda žalostno, da so take nizke plače ob takšnih končnih profitih trgovin - sploh danes, ko so cene poletele v nebo (vsaj +25%, določene celo +50% ali več), prav tako so poleteli v nebo njihovi končni profiti). Delavec pa dobiva še vedno drobtinice od drobtin.




90% ljudi v tej temi je outdatanih glede delovno pravne zakonodaje in glede izplačila minimalne plače in dodatkov in vsega... vse te loophole je zaprla tam vlada Pahorja in okrog 2010...

Danes razliko ali imaš 900 bruto in 303 do minimalca ali direkt 1203 EUR praktično ni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Twixz ::

Za firme kot so Tuš, Mercator, Merkur, itd., kjer si samo številka in nič drugega je brezveze delat (če imaš ambicije v življenju). V takih firmah bojo tolk več dali za pravno službo in odvetnike da najdejo luknje kako čim manj plačati (še tako pridne) delavce, kot pa da bi delavcu dali.

Pač, to je služba za nekaj vmes, če pride do nekega zaje*a v življenju (nepredvidenega), če delaš šolo, ipd.

S to stavko niso naredili nič, ker delavci sami ne bodo šli stavkat, pač je to pod okriljem sindikata. Jaz sem bil, trenutno sem (še, čeprav ne verjamem da bom dolgo) član sindikata in ja, neko "varnost" imaš če si član, na koncu sem se pa in za plačo in za vse ostalo pogovarjal na štiri oči z direktorjem oz. vodjo.
Nevem, filing mam da sindikat ni več to kar je bil in bi moral bit. Če bi bli to kar hočjo, ne bi popustil pri "nekje na pol" ampak šli do konca.

solatko ::

Mato989 - Vprašaj računovodstvo iz katere osnove se računajo dodatki! Pred leti je bil še en plus, ki ga sedaj na srečo ni več, da od doplačila ni bilo prispevkov.

Twixz - Nikjer in nikoli ne bojo imeli vsi visoko izobrazbo, zato si morajo nižje izobraženi urediti sindikat in ga potem brezpogojno ubogati, ne glede na grožnje delodajalcev, saj delvce v primeru upravičene stavke varuje kar nekaj zakonov in konvencij, katerih podpisnik je tudi SLO. Sindikat postavi neko osnovo, na katero odgovorijo delodajalci in najdejo se po navadi nekje v sredini, pri nas, kjer delavci radi sindikatu obrnejo hrbet pa je že nekaj procentov velik uspeh, če tudi pod minimalcem. Predvsem pa bi moralo doseženo veljati samo za člane sindikata in potem bi se morda, v prihodnje kaj spremenilo - poglejte FIDES
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Vprašaj računovodstvo iz katere osnove se računajo dodatki! Pred leti je bil še en plus, ki ga sedaj na srečo ni več, da od doplačila ni bilo prispevkov.


Kateri dodatki pa aja tistih 10% za popoldansko delo? V nedeljah in praznikih več ne delajo... torej tudi če od osnovne računajo teh 10% dodatka ali 15% je to ranga par centov več... big deal.

Vse ostalo je loophole zaprt.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Twixz ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Vprašaj računovodstvo iz katere osnove se računajo dodatki! Pred leti je bil še en plus, ki ga sedaj na srečo ni več, da od doplačila ni bilo prispevkov.

Twixz - Nikjer in nikoli ne bojo imeli vsi visoko izobrazbo, zato si morajo nižje izobraženi urediti sindikat in ga potem brezpogojno ubogati, ne glede na grožnje delodajalcev, saj delvce v primeru upravičene stavke varuje kar nekaj zakonov in konvencij, katerih podpisnik je tudi SLO. Sindikat postavi neko osnovo, na katero odgovorijo delodajalci in najdejo se po navadi nekje v sredini, pri nas, kjer delavci radi sindikatu obrnejo hrbet pa je že nekaj procentov velik uspeh, če tudi pod minimalcem. Predvsem pa bi moralo doseženo veljati samo za člane sindikata in potem bi se morda, v prihodnje kaj spremenilo - poglejte FIDES


Sindikat bi moral vsako zadevo jemat resno, ne samo takole grupno ampak tudi individualno.

Zdaj bo pa sindikat vzel % že tko nizke plače, ko boš pa šel do predsednika sindikata pa rekel da ti nekaj ne štima pri plači, te pa čukasto gleda pa se ti skoraj da ne začne smejat. Ali pa da pogoji dela niso primerni. Ali pa..... 1200 drugih zadev. Sindikat bi tudi moral gledat glede na priliv posameznika koliko vzet, ne pa fiksni procent. Že to men da dost mislit o tem da sindikat kot je včasih bil ga ne bo več.

Stavka pa.... ja in ne, zdaj je kar je. Fajn da so se postavl zase, kot sem že rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

starfotr ::

Zakaj ne dajo minimalca v pogodbo? Zato, ker se jim to izplača. Če bi se jim izplačalo nasprotno, bi to že davno uvedli.

Twixz ::

starfotr je izjavil:

Zakaj ne dajo minimalca v pogodbo? Zato, ker se jim to izplača. Če bi se jim izplačalo nasprotno, bi to že davno uvedli.


Boljše vprašanje je zakaj se takih fint ne grejo firme z pod 100 zaposlenimi npr.
Boš prej dobil odgovor na svoje vprašanje tako

starfotr ::

Manjše firme se gredo pa izplačilo na črno preko fiktivnih potnih nalogov, ki niso obdavčeni, česar se velike firme ne gredo.

Vsak ima svoje fore.

Normiranci so pa spet poglavje zase.

nejc_nejc ::

no pa dajmo na glavo obrnt, bo bolj jasno:

Zakaj firne, tudi, plačujejo v razne dodatne pokojninske sklade?

solatko ::

Twixz - Postani sindikalni zaupnik in začni delati drugače, ampak ti v naprej povem, da je to Sizifovo delo, ker ti največkrat člani obrnejo hrbet, ko jih rabiš. Sindikata na teh prostorih nikoli ni bilo in to se je pokazalo leta 1989, ko je Markovič v zakon o podjetjih postavil upravljalske in druge funkcije, ter sindikat določil, kot edinega pogajalca za plače nasproti direktorju, prej je bil to delavski svet, kateremu je določil nadzorno funkcijo, ki je ravno tako niso znali uveljavit. V yugi je bil sindikat za svinske polovice in piknike pa morda ponekod za počitniške dejavnosti. Največ kar so lahko naredili je bilo to, da so obranili kakšnega pijančka pred odpustom, kar pa je bilo ravno kontra, saj pijančkom v delovnem procesu ni mesta.
Sindikalni zaupniki so bili po navadi tisti, ki niso bili uporabni za kaj drugega, tako kot mojstri, vodje oddelkov, šefi,.....
Delo krepa človeka

FoxKnox ::

Kdor v teh časih dela za manj kot minimalca si je sam kriv in neposredno odgovoren za slabo plačilo, ki ga dobi, saj lastnik ne čuti nezadovolstva zaposlenega in ga načrtno slabo plačuje.
Kdor lahko dela v Tušu lahko dela tudi v Sparu, Merkatorju ali pa v katerem drugem trgovskem podjetju z urejenimi delavskami pravicami.
Saj v trgovinah prodajalcev zmeraj primanjkuje in se uvažajo z juga in vzhoda.

Twixz ::

solatko je izjavil:

Twixz - Postani sindikalni zaupnik in začni delati drugače, ampak ti v naprej povem, da je to Sizifovo delo, ker ti največkrat člani obrnejo hrbet, ko jih rabiš. Sindikata na teh prostorih nikoli ni bilo in to se je pokazalo leta 1989, ko je Markovič v zakon o podjetjih postavil upravljalske in druge funkcije, ter sindikat določil, kot edinega pogajalca za plače nasproti direktorju, prej je bil to delavski svet, kateremu je določil nadzorno funkcijo, ki je ravno tako niso znali uveljavit. V yugi je bil sindikat za svinske polovice in piknike pa morda ponekod za počitniške dejavnosti. Največ kar so lahko naredili je bilo to, da so obranili kakšnega pijančka pred odpustom, kar pa je bilo ravno kontra, saj pijančkom v delovnem procesu ni mesta.
Sindikalni zaupniki so bili po navadi tisti, ki niso bili uporabni za kaj drugega, tako kot mojstri, vodje oddelkov, šefi,.....


Nevem česa ti pri mojih odgovorih nisi razumel, jaz v svoji (precej kratki) karieri nisem nikoli prek sindikata kaj urejal, razen enkrat za potne stroške, kjer je pa sindikat rekel "gremo vsi proti firmi ali pa noben".
Pa pri nas na firmi sem 99% da ima najboljšo plačo (govorim o približno enakem položaju) tisti, ki ni v sindikatu.
Itak bi pa tudi jaz pričakoval neko spremembo, če dajem od plače nekomu za to da mi rihta neke boljše pogoje dela oz. plačilo za delo...

gruntfürmich ::

c23po je izjavil:

O brezjajčnih vretenčarjih, Jagrovih voznikih in Tuševih zaposlenih:
Lepo bi bilo videti kak dokumentaren dogovor o tem, kako se je knočal spor starega Jagra in njegovih voznikov. Brez tega lahko gremo po "navodilih" Gruntfürmicha. Najbrž bi se zgodilo tako: vsi vozniki bi dali odpoved, Jager bi jo sprejel, na hitro zaposlil nove voznike preko romunske agencije za zaposlovanje in popušil za dva ali tri dni zaslužka. Manjko bi hitro nadoknadil z nižjimi plačili romunski agenciji. Bivšim voznikom, ki jih je z bednimi plačili že steral v kot, pa bi ostala na voljo personalizirana obdelava zapadlih obrokov posojil pri bankah. Ker so bili tako glupi, da so živeli čez svoje možnosti.

tako razmišljajo brezjajčni nevretenčarji, ki se bojijo za svojega minimalca.

v resnici pa se vodstva bojijo, da jih ne izgubijo če bi imeli več kot 2 možganski celici.

a se tebi zdi realna možnost, da lahko v parih dneh nadomesti manjko vseh šoferjev, ki točno vedo kako delati, kam peljati, kdaj peljati, kako voziti? te mase voznivok verjetno nobeden ne bi mogel nadomsetiti v parih MESECIH, ne dnevih. šele čez par mesecev bi se stanje normaliziralo.
lahko da ne bi popustil, ampak to bi pomenilo velik udarec za podjetje. morda usoden.

sj zato pa imamo hlapce, ker imajo toliko pameti kot ti.

solatko je izjavil:

samo potem tudi elite ne bo, kar je bistvo kapitalizma.

sj elite so tudi bistvo socializma/komunizma, le da so vas nategnili da temu ni tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Mato989 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Baja je izjavil:

torej, ... prej so dobli minimalca in plaÄane prispevke od minimalca, zdaj so malo roĹžljali in bodo dobili, ... wait for it, ... minimalca in plaÄane prispevke od minimalca.

bo mogoÄe kdo na boljsem zaradi dodatka na delovno dobo (ne vem ali se racuna od minimalca kot prispevki)? ali Äesa drugega?

ker drugaÄe je tole malo tako, brezveze.

Vsekakor si na boljĹĄem. Äe greĹĄ v bolniĹĄko si na boljĹĄem ob viĹĄji osnovni plaÄi. Äe dobiĹĄ 50 eur poviĹĄice si na boljĹĄem, ker prej si ĹĄe vedno bil pod minimalno plaÄo, sedaj pa boĹĄ malo preko.

Jaz menim, da so dosti dosegli. Morajo pa spet vajo ponoviti pred VelikonoÄno nedeljo (v soboto ĹĄtrajk), da jim dvignejo plaÄe na vsaj minimalno zajamÄeno plaÄo iz leta 2024, katera bo blizu 1300 eur bruto. Vsaj to da si izborijo oz. ĹĄe bolje, Äe tokrat vztrajajo na 1400 eur bruto ali pa bodo v soboto pred VelikonoÄjo ĹĄtrajkali.



To ne drĹži... bolniĹĄka se gleda najmanj od minimalca... dajte si Ĺže faking razjasnit

NOBEN ZAPOSLEN V RS ki dela POLNI DELOVNI ÄAS 40 ur na teden ne more dobit manj kot 1.203 BRUTO (in nekaj centov) in noben ki gre v bolniĹĄko ne dobi bolniĹĄke obraÄunane pod to cifro...

ker je to protizakonito!



Bolnisko, 80%, prejmes od dejanske, ne minimalne place.

Tako marsikdo, veliko delavcev tudi v JS, prejme le npr. 500 evrov mesecno.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28238505 (6329) Malidelničar
»

Državna pomoč - dodatek do minimalne plače podjetjem ki poslujejo z dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749831 (7034) GregiB
»

Netto kalkulator za izračun plače

Oddelek: Loža
303013 (1510) lepmakaron
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119391 (17007) McHusch

Več podobnih tem