» »

Izklop napajanja pri določeni moči

Izklop napajanja pri določeni moči

jjoovvaann ::

Lep pozdrav!
Rabil bi pomoč , če mi lahko gdo svetuje.
Rabil bi avtomatsko stikalo 3 fazno , ki bi mi izklopilo pri določeni moči. Zelo fajn bi bilo , če bi bilo wifi povezljivo in bi na aplikaciji nastavljal željeno moč recimo 10KW, pa da bi videl trenutno moč.

Hvala

DeeJay ::

Poglej če majo kej primernega na shelly.com
Don't f with me.

Daniel ::

https://www.shelly.com/en/products/shop...

Zelo verjetno bi šlo s tem, glede na to, da lahko nadzira tudi kontaktorje, je pa treba preveriti.

d4vid ::

Za te shellyje sem slišal da porabo merijo bolj tako-tako. Če ni treba na W natančno bo najbrž vredu, sem pa slišal, da imajo kar precej odstopanja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

starfotr ::

Ali je podana kakšna tovarniška specifikacija glede točnosti?

MadMax ::

Ni. Je pa izkustveno večina znotraj 5%.
Ne dvomim da se ne najde kaka limona, ampak od mojih 10+ vseh sort ni nobena.
Merodajen je pa itak samo števec Elektra.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Če ni podane specifikacije, potem se je brez veze pritoževat o ne točnih meritvah.

misek ::

Shelly Pro 3EM
Measurement accuracy tо 1%

MadMax ::

Kar si seveda lahko razlagaš na 2 načina.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DeeJay ::

jep ziher so 99% napačni :)
Don't f with me.

MadMax ::

Upam, da se samo delaš trapca ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

d4vid ::

Kot sem rekel, slišam sem tako. Je mel znanec to priklopljeno, da bi meril porabo hiše, ker ma elektrarno in pač hoče met beleženje proizvodnje in porabe.
Proizvodnjo itak dajo ven razsmerniki, porabo je hotel merit s shellyjem, pa mu je odstopalo 400-500W. Kako je mel nameščeno, ne vem, vem pa, da je bil v stiku s shellyjem in so nekaj reševali, pa niso nič rešili. Potem je zmontiral nek drug števec, kjer gre elektrika direktno čez njega (ne čez tokovne klešče kot pri shellyju) in dela veliko bolje. Odstopanja itak so, a ne tako velika.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MadMax ::

Saj pravim, kake limone se sigurno najdejo.
Iz prve roke pač vem za Plug, PlugS, PlusPlugS, EM, 3EM, 1PM in še kak, po več kosov, vse max. 5%.
3EM do 10 na 2000kWh, primerjano z inverterjem elektrarne (ki pa je v rangu 1% napram števcu elektra).
Dotični primerki ki si jih lastim seveda, kaj ima en Franci v Tržiču pač ne morem vedet.
Pro 3EM pa še čaka na montažo, za tega torej še nič ne rečem, tudi razdrl ga še nisem, da bi videl kako je narejen.

So pa tudi določeni kitajski merilci presenetljivo točni za drobiž ki ga je treba dat zanje, ampak so samo merilci. Če si podkovan ga izkoristiš kot merilni del, "pamet" pa narediš s kakim mikrokontrolerčkom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

feryz ::

Odstopa mu "power", moč po shelly-jevo, ja. Ker ima shelly neko butasto idejo, da dejansko moč množi s faktorjem moči in računa kar nekaj, recimo temu uporabna moč. Zato moč v vatih resnično kaže hudo narobe.
Medtem ko je "navidezna" moč, karkoli naj bi to že pri njih pomenilo, v kVA dokaj točna. Če bi se po tem ravnal, ne bi nič falil.

Trenutno, recimo, moj kaže porabo 2,42 kW, kar je popolnoma narobe in 4,29 kVA, kar je zelo blizu pravilnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

starfotr ::

AC power @ Wikipedia

Ti pač ne veš, da imamo delovno, jalovo in navidezno moč. Izraza uporabna moč ne poznamo. Morda pa je to v tvojem vzporednem vesolju.

In da se na računu za elektriko zaračuna samo delovna. Govorim za gospodinjstva.

feryz ::

Če to name leti, potem hvala lepa, da so me razsvetlil.
Sicer se lahko pritožim na elektro, da meni kaže moč 2 kilovate, oni pa mi računajo 4, ampak kaj dosti efekta od tega ne bo.

starfotr ::

Bo efekt. Tvoj števec bodo dali pregledat na tvoje stroške na tvojo zahtevo. In potem boš pač utihnil, ker najbrž ne boš hotel mesečno plačevat storitve po veljavnem ceniku Sodo.

feryz ::

Ma nakladaj kar hočeš.
Jaz sem napisal kako si shelly Pro3EM predstavlja merjenje toka in kaj od tega je, preverjeno, uporabno zame, ti pa piši doktorate dalje.

Zgornji ga je rajši eliminiral, kot se poglobil v njega. In kupil še en števec. Kaj lažjega.

Kot lahko vidiš štimajo amperi in navidezna moč.
"Prava", tista ki je v grafih in povsod, je pa kr neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

DamijanD ::

zanimivo. No navadni 3EM se ne ukvarja s temi podrobnostmi:

feryz ::

To ti praviš, ker ne užgeš kalkulatorja.
Porabo ti kaže kar lepo napačno, če jo boš primerjal z elektro števcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

DamijanD ::

Ja ja - sem samo hotel reči, da ne prikaže teh podrobnosti. (Vsaj preko web-a ne, ne vem pa kako zglda preko aplikacije/clouda, ker nimam tega)
Ampak iz podatkov, ki jih izmeri/prikaže se pa da vse ostalo izračunat.

mirator ::

feryz je izjavil:

Ma nakladaj kar hočeš.
Jaz sem napisal kako si shelly Pro3EM predstavlja merjenje toka in kaj od tega je, preverjeno, uporabno zame, ti pa piši doktorate dalje.

Zgornji ga je rajši eliminiral, kot se poglobil v njega. In kupil še en števec. Kaj lažjega.

Kot lahko vidiš štimajo amperi in navidezna moč.
"Prava", tista ki je v grafih in povsod, je pa kr neki.

Tale tvo Shelly Pro3M, kaže povsem korektno fazne in skupno trifazno tako jalovo, kot delovno moč in tudi fazne toke in napetosti.Totalno napačna pa je vrednost trifaznega toka, ki je namesto vektorski, analogni seštevek faznih tokov.

A. Smith ::

mirator je izjavil:

Tale tvo Shelly Pro3M, kaže povsem korektno fazne in skupno trifazno tako jalovo, kot delovno moč in tudi fazne toke in napetosti.Totalno napačna pa je vrednost trifaznega toka, ki je namesto vektorski, analogni seštevek faznih tokov.

Ne vem, če mu ima smisel karkoli razlagat, ker revček nepismeni še razlike med delovno in jalovo močjo ne razume.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

DamijanD ::

"revček nepismeni" - verjetno ni nobene resne potrebe po žaljenju...

feryz ::

A. Smith je izjavil:

Ne vem, če mu ima smisel karkoli razlagat, ker revček nepismeni še razlike med delovno in jalovo močjo ne razume.
To so tisti ta pravi posti, ki doprinesejo forumu. Kirurško natančno razloženo.

Btw, vsi ki si veselo montirate shellye, se morate zavedati, ne glede na to, kako glupi smo ali pa ravno zato, da boste ustvarili večje špice in plačali več, če se boste ravnali po temu, kar shelly tretira kot "moč" oz. "porabo".
Pri trifaznih merilcih, vsaj vidite dejansko porabo, pri enofaznih dobite enostavno "napačno" vrednost.
Jebi ga, pa bi šli na štromarski faks in bi vam bilo to jasno. Na forumu drugega kot žalitve ne boste deležni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

starfotr ::

Shellyju je treba sporočit, da imajo narobe sprogramirano. To morajo popravit. Ali pa naj odstranijo, če ne znajo sprogramirat.

Tilen ::

Sistem za enotni dostop do merilnih podatkov bi vam moral dobro prikazati, kje imate špice. Aplikacija je brezplačna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GupeM ::

Imam eno vprašanje za shelly pro 3em. Kako točno naj bi tega hudiča zvezal, da bi meril porabo celotnega stanovanja? A, B, C vsakega na svojo fazo. Ne nujno na glavne vodnike? Važno, da je ista faza kot ustrezne tokovne klešče?

Medtem ko tokovne klešče pa seveda dam na glavne vodnike.

Kako točno sploh zadeva dela in zakaj je sploh treba posebej priklopit na faze + tokovne klešče. Zakaj ni narejeno tako kot običajni odštevalni števci, kjer ni tokovni klešč?

Daniel ::

Ker za moč rabiš napetost+tok. Odštevalni števec ravno tako meri oboje.

GupeM ::

Vem, ampak nima tokovnih klešč. Al so v bistvu integrirane v sam števec?

Daniel ::

Saj tokovne klešče niso edini način za merjenje toka. Obstajajo tudi "inline" zadeve, ki pač merijo direkt.

GupeM ::

No saj, to me zanima. Zakaj shelly ni tako narejen. Zakaj so se odločili za tokovne klešče? Da ni treba odklapljati glavnih vodnikov? Da lahko meriš tudi tam, kjer ne moreš odklopiti vodnika?

Ker se mi zdi da bi inline zadeva morala biti bolj točna. Ali ni neke bistvene razlike za amatersko rabo.

Daniel ::

To boš moral pa njih vprašati. V osnovi je inline meter dražji.

starfotr ::

Dražje je in seveda večji poseg je treba opravit. Bolj je komplicirano, manj bo potencialnih kupcev.

GupeM ::

Ok. Tnx. Zdaj pa samo še odgovor na vprašanje. Je pomembno od kod priključim žice za napetost? Razen tega, da je vsaka na svoji fazi?

starfotr ::

Ja važno. Treba je priklopit varno.

d4vid ::

Priklopi za varovalko, ki jo prej odklopiš. Važno da dobi napetost. Tokovne klešče pa daš pred varovalke (na dovod).

Meni je to precej enostavnejše kot montirat inline števec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

SasoS ::

A lahko nekdo razloži za nas nevedne reveže ki nismo hodili na elektro fax :D

Če shelly izmeri PF okoli 0.7 kako je potem delovna moč toliko narobe? Kaj ne računa elektro delovne moči?

Zakaj bi bilo treba seštevati vektorsko, če sta 2 ločeni napravi na vsaki fazi je menda poraba seštevek obeh? Ne bi vektorsko bilo prav samo za 3 fazne naprave?

Jaz sem tudi gledal da bi nekaj dal v bajto, čisto tako za info.
Mimogrede, pozna kdo https://sl.iammeter.com/products/three-... zgleda podobno kot shelly, vključno z odprtim api-jem... ?

GupeM ::

d4vid je izjavil:

Priklopi za varovalko, ki jo prej odklopiš. Važno da dobi napetost. Tokovne klešče pa daš pred varovalke (na dovod).

Meni je to precej enostavnejše kot montirat inline števec.

Tako sem tudi mislil, ja. In ja, ko enkrat ugotoviš kaj je namen katere stvari, je zadeva res precej enostavnejša kot inline.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2585466324 (451) matobeli
»

solarni paneli na balkon (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25633365 (6299) Karen
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8816948 (8856) bosmla
»

"Senzor" toka elektrike

Oddelek: Loža
271847 (880) laguna1
»

Koliko električne energije pokuri povprečen računalnik

Oddelek: Strojna oprema
479724 (8721) BigHugo

Več podobnih tem