» »

Zlobne povezave Windows 10

Zlobne povezave Windows 10

k4vz0024 ::

Splošno znano je, da Windowsi zbirajo podatke o nas s tem, da jih pošiljajo na serverje. Do neke mere se te povezave najbrž da omejiti s firewall. Pa še ta najbrž ne sme biti od Win.

Lahko bi se kdo spotaknil in rekel, da naj po googlam kaj pomeni posamezna povezava določenega klica domov. Ampak to bi vedel le jaz. Treba je opolnomočiti splošno laično javnost.

1. Kateri so tisti klici, ki pošiljajo domov uporabnikove podatke?
2. Kateri so tisti, ki so namenjeni zgolj update Windows in so benevolentni in ne zbirajo uporabnikovih podatkov?
3. Katere klice za Win/Office lahko blokiramo, ne da bi okrnili njegovo delovanje?

Mene moti, da vsakič pogledam fotko Windowsi zahtevajo povezavo v splet.

HolyFuck1 ::

k4vz0024 ::

O&O je zgleda zelo uporaben. Najbrž je treba uporabiti znova, ko se Win udpajtajo.

Nekaj nasvetov:
1. Create system restore point pred sprejmem predlagane nastavitev. Program ga pri meni ni avtomatsko ponudil.
2. Izvozi register.
3. Po možnosti še backup celotnega sistema (opcija).

HolyFuck1 ::

Nekaj nasvetov:
1. Greš na Linux
2. Ne odpiraš tem na Slo-Tech, dokler se o njih prej ne pozanimaš

k4vz0024 ::

Linux je zame uporaben zgolj, če bi ga uporabljal za brskanje po spletu. Žal nima driverjev za moje naprave.

Namen teme je osvesti za vse, ki se slabo spoznajo na vohunjene Win.

Sem imel pred časom Windowse očiščene vse navlake od spy Win. Vendar je bil sistem zelo okrnjen v funkcijah.

HolyFuck1 ::

Žal nima driverjev za moje naprave.

Katere naprave pa to so? Le s čim se ukvarjaš?


Namen teme je osvesti za vse, ki se slabo spoznajo na vohunjene Win.

Če je namen teme osveščati, potem v prvem postu podaš vire o telemetriji ter ugotovitve drugih. Ker sam nisi ničesar ugotovil niti nikogar osvestil.

Sem imel pred časom Windowse očiščene vse navlake od spy Win. Vendar je bil sistem zelo okrnjen v funkcijah.

Aja? Povej več.

k4vz0024 ::

No, ni se updajtov, kar je bilo po svoje uporabno. Po priklopu zunanje naprave ni namestil novih driverjov, ampak samo do takrat priključene. Ni odprl mape iz USB ključkov. Za moje starše neuporabno.

Zato nisem šel ponovno iskat programov, ki izklopijo spy nastavitve. Poleg tega pa sem po 5 letih že večina znanja pozabil.

Zato apeliram vse, ki poznajo programe ali ročne nastavitve naj tu objavijo.

Naprave so Agfa profesionalni skener. Predpotopni tiskalnik, ki že pred 10 leti ni imel gonilnikov za tiskalnik za Linux. Video dongli za zajem videa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

sbawe64 ::

Kateri distro, kaj od zunanjih naprav (točni modeli) dela težave ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

k4vz0024 ::

Agfa Studiostar, HL-1270, Aver dongli, cel kup kitajskih jajc.

Kateri distro? Pred nekaj časa sem preizkusil kar nekaj različic. Ker ni bil driverjev sem odnehal iskati Linux distro.

En tip po potrditvi nastavitvi O&O, shut down namesto restarta. Traja kar nekaj časa. Pri meni prib. 3 min. Sem že mislil, da se je računalnik obesil.

No sedaj me FW sprašuje ali naj dovolim dostop taskhostw.exe dostop do interneta? Je varno dovoliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Zgleda, da je po prevzetih predlogih O&O izklopil time line.

k4vz0024 ::

Je MoUseCoreWorker.exe od Win s tališča zasebnosti dovoliti dostop do neta?

Zakaj hudiča hoče rundll32.exe imeti dostop do .....compute.amazonaws.com port 80?

Pa officeC2RClient.exe na TCP port 443?

Tudi backgroundTaskHost.exe na TCP port 443?

Še dasHost.exe do TCP PORT 49000?

Torej Time line pošilja podatke domov?

Sem pogooglov Time line pošilja domov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Zimonem ::

Prodajaš, kačje olje in bučke. O tem , da winsi delajo telemetrija, etc je že zdavnaj pisalo na tem portalu. In tudi kako se , dajo stvari zklopit.
Če pa prek cupsa ne znaš printat na brotherja, gre pa zgolj za hudo nepoznavanje zadev na linuxih. Potem pa priporočaš uporabo nekih 3rd party varnostnih rešitev o katerih pravzaprav ne poznamo nobenega ozadja.

Karen ::

Ja, najbrž je SW celo od kake Švicarske firme ki se ukvarja z varnostjo (podobno kot je bily CryptoAG :D), katere lastnik je CIA. Torej zaupat reklami da je nekaj varno (ob današnjih dejstvih, da "varne telefone" prodajajo varnostne službe različnih držav pod reklamo da je to varno) je kar nekaj.

k4vz0024 ::

Zimonem je izjavil:

Prodajaš, kačje olje in bučke. O tem , da winsi delajo telemetrija, etc je že zdavnaj pisalo na tem portalu. In tudi kako se , dajo stvari zklopit.
Če pa prek cupsa ne znaš printat na brotherja, gre pa zgolj za hudo nepoznavanje zadev na linuxih. Potem pa priporočaš uporabo nekih 3rd party varnostnih rešitev o katerih pravzaprav ne poznamo nobenega ozadja.


O telemetriji že zdavnaj vem. Še iz časa, ko so jo poskusili implementirati v Win7.

Sem imel telemetrijo izklopljeno od prve verzije Win. Potem se comp sesul in se znova naložil Winse.

Seveda se da printati, a ne podpira obojestransko. Tako da, hvala za rože.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft presenetil s paketnim upravljalnikom programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8214279 (8826) nergac
»

Okna 10 prehitela sedmico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6118698 (15108) legice
»

Nadgradnja Windows 10 še naprej brezplačna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5232210 (25896) zmaugy
»

Je to res? A Traffic Analysis of Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
9322239 (288) Mr.B
»

Zakaj Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
734134 (3196) suse80

Več podobnih tem