» »

Evidenca delovnega časa

Evidenca delovnega časa

sparklyslo ::

Kaj bodo pa tisti v javnem sektorju pisali, ko gredo domov ze ob 12:00, 13:00? Popoldanski počitek?

solatko ::

Evidenca delovnega časa je predstavljala velik problem v primerih, ko so sodišča obravnavala kršitve delavcem glede zahtev po plačilu nadur, izkoriščanju delavcev, nepravilnostih s strani delodajalcev,....
Niti inšpekcija ni imela točnih informacij o tem, kje vse se krši pravice delavcev do počitka,..
Začelo se je pri voznikih tovornjakov, ki so brez počitka vozili tudi po 20 ur in več. Za voznike se je uvedlo tahografe, ki pa so beležili le čas premikanja vozila, ne pa tudi dejanskega časa v službi. Slovenski delodajalci radi kršijo pravice zaposlenih, zato se pripravljalci zakonov trudijo, da bi te stvari uredili, tako, kot se trudijo, da bi z zakoni in sankcijami uredili prometno varnost. Bili so problemi, da so delavci delali tudi po 16 ur dnevno, delodajalci pa so dokazovali ravno z evidencami prisotnosti, ki so jih mimogrede vodili sami, ročno ali s štempljanjem ob določeni uri, da so delavcem omogočili tako počitek, kot pravico do 40 urnega tedenskega delovnega časa. Največ kršitev je bilo v trgovini, gradbeništvu in prometu pa tudi v firmah, kjer je bilo enostavno zaposlenih premajhno število delavcev. Ker inšpektorji ne morejo bit prisotni v firmah 24h/7dni/leto, je evidenca delovnega časa, oziroma prisotnosti v službi, dejansko edini način za ugotovitev dejanskega stanja in posledično ukrepanja. Koliko bojo te evidence točne je pač odvisno od načina, ki ga izbere delodajalec saj tu ne gre za minute, temveč redne kršitve pravic delavcev.

Recimo moj primer zadnje zaposlitve, preden sem odšel na svoje. Z direktorjem sem dosegel dogovor, da štempljam ob prihodu in grem domov, ko je delo, ki sem ga imel, opravljeno. Prihajal sem ob 6h, domov pa sem odhajal med 12,30 in 13h, štelo pa se mi je 8h. V enem letu sem moral potegnit do večera 2x, ker je pač nagajal stroj in ob odhodu ravno tako nisem štempljal. Plača je bila pač taka, da sem tako delal brez pripomb in je bilo to v mojem in interesu podjetja.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

delavec44 ::

Enako kot vsi drugi, ki delajo od doma.

alexmarsic ::

fikus_ je izjavil:

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?


To pa je spet zgodba zase. Učitelj ima obvezno prisotnost 30ur na teden (1 in 2 steber)na delovnem mestu. Ostali 10ur gredo v 3 steber in to pišejo potem ročno v dokumente.

Tako deluje.

LeQuack ::

Mene zanima koliko bo to pahnilo dol Slovenijo v konkurenčnosti delavnih mest, po moje kar precej. Že zdaj noben normalen noče delati pri nas, ali pa tujci vlagati, še migranti raje umrejo kot da delajo tu.
Quack !

Lonsarg ::

Eh tolk o tem da se ne bo nič spremenilo, smo že dobil navodila bomo po novem moral tudi od doma označevati kdaj gremo na malco in kdaj pridemo iz malce in da nas bodo naslednji dan buzeriral iz office kdor za prejšni dan ne bo imel vnešeno :)

MadMax ::

fikus_ je izjavil:

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?

Zakaj doma? V kabinetih in praznih učilnicah se ne da delat?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Miki N ::

Ampak zakaj? Do sedaj so pač se pripravljali tako, ni bilo problemov tamali so pisali kontrolke, živlenje je bilo dobro.. nakar pride Lukc in morajo vsi spreminjat potek dela in organizacijo? A se drogira al kaj mu je?

fikus_ ::

MadMax je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?

Zakaj doma? V kabinetih in praznih učilnicah se ne da delat?


To možnost imajo. Zakaj, ne vem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MadMax ::

No, to je del, ki me pri učiteljskem jamranju moti.
Toooliiiko dela imajo, da morajo še doma "delat" uro ali dve.
Da pa pridejo na šiht ob 8h in gredo domov ob 13h pa prikladno zamolčijo.
Saj se kdaj zavleče kakšna seja, pa popoldanske govorilne ure, ekskurzija, izobraževanja..., tudi med počitnicami niso ves čas fraj, ampak dejansko noben učitelj niti v pravljici ne oddela toliko kot bi se spodobilo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

solatko ::

Saj ni zaostritev evidence delovnega časa zaradi JU, temveč zaradi zlorab delavcev v realnem sektorju, kjer so imeli nekateri ob 12-14.urnem delu, evidentiranih 174h/mesec, namesto realnih 250-300, kot so jih realno oddelali in na prijave inšpekciji dela, se je inšpektor lahko samo zahvalil direktorju, ko mu je predočil lepo spisano prisotnost na DM, saj tiste ure, ki jih je imel delavec napisane v beležki ali na telefonu, niso bile uradno verificirane, zato terstenjakovci in javnosektoraši nehajte jamrat o diktaturi, saj za vas se ne spremeni nič, še vedno boste kofetkal, hodil na trg in k frizerju med delovnim časom, še vedno bo puklavc prisoten na sejah DZ samo ob glasovanju ali interpelaciji,...
Gre za zaščito izkoriščanih, saj se drugače ne da realno opazovat, kaj se po podjetjih dogaja. Sedaj bo ob obisku podjetja inšpektor enostavno izjavil, da bi rad videl kartončke prisotnosti in, če bo to storil ob 17h, štempljano pa bojo imeli vsi delavci ob 15h, spisal mandatoko in predlog za kaj več. Do sedaj ni imel zakonske podlage za kaj takega in sploh niso hodili v preglede izven rednih ur obratovanja.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Saj ni zaostritev evidence delovnega časa zaradi JU, temveč zaradi zlorab delavcev v realnem sektorju, kjer so imeli nekateri ob 12-14.urnem delu, evidentiranih 174h/mesec, namesto realnih 250-300, kot so jih realno oddelali in na prijave inšpekciji dela, se je inšpektor lahko samo zahvalil direktorju, ko mu je predočil lepo spisano prisotnost na DM, saj tiste ure, ki jih je imel delavec napisane v beležki ali na telefonu, niso bile uradno verificirane, zato terstenjakovci in javnosektoraši nehajte jamrat o diktaturi, saj za vas se ne spremeni nič, še vedno boste kofetkal, hodil na trg in k frizerju med delovnim časom, še vedno bo puklavc prisoten na sejah DZ samo ob glasovanju ali interpelaciji,...
Gre za zaščito izkoriščanih, saj se drugače ne da realno opazovat, kaj se po podjetjih dogaja. Sedaj bo ob obisku podjetja inšpektor enostavno izjavil, da bi rad videl kartončke prisotnosti in, če bo to storil ob 17h, štempljano pa bojo imeli vsi delavci ob 15h, spisal mandatoko in predlog za kaj več. Do sedaj ni imel zakonske podlage za kaj takega in sploh niso hodili v preglede izven rednih ur obratovanja.



Samo to teh zadev ne bo reslo

To bi resilo samo dvoje

Prvic da bi se stenpkjano shranjevalo na drzavne streznike ki je nepopravljivo razen z zahtevo fursu

In drugic da delavec potem ne gre nestempljan delat nazaj kot pokorni sluga in suzenj

To kvazi resevanje zdaj nic ne resi samo delo nabija pridnim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Ko inšpektor ugotovi, da ima 5 prisotnih kartico zaključeno ob 15 pa so ob 17h še veno na šihtu, gre za ponarejanje dokumentacije in ...
Do sedaj kaj takega ni bilo mogoče, zato tudi ni bilo popoldanskih pregledov pri kršiteljih. Tudi davčne blagajne niso kao reševale ničesar, se je pa zaposlovanje na črno, krepko znižalo na račun tega, kar nas je ob uvedbi največ povdarilo.
Kakšno delo nabija "pridnim"?
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Mato bolj govori o opciji popravljanja evidenc. Kje so te evidence delovnega časa shranjene in kdo ima dostop do njih. Če je to na lokalnem serverju podjetja, lahko nekdo preprosto popravi ure konec meseca, da ni več nadur.
To bi moral bit en državni server, ki bi evidentiral vsako spremembo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ko inšpektor ugotovi, da ima 5 prisotnih kartico zaključeno ob 15 pa so ob 17h še veno na šihtu, gre za ponarejanje dokumentacije in ...
Do sedaj kaj takega ni bilo mogoče, zato tudi ni bilo popoldanskih pregledov pri kršiteljih. Tudi davčne blagajne niso kao reševale ničesar, se je pa zaposlovanje na črno, krepko znižalo na račun tega, kar nas je ob uvedbi največ povdarilo.
Kakšno delo nabija "pridnim"?


Ampak da to inšpektor ugotovi mora bit ob 16:00 na terenu kar pa se skoraj ne dogaja

In da se to lahko najde mora imet delodajalec onemogočeno popravljanje, ker lahko delavec dela do 17:00 se odštemplja in je kao nadura na koncu meseca pa delodajalecp orpavi na 15 in kako boš to sankcioniral?

To deluje le tako da delodajalci ne morjo porpavljat in se vso štemplanje preseli na strežnik FURSa in samo z dopisom FURSu z obrazložitvijo oni porpavijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bsell ::

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Ko inšpektor ugotovi, da ima 5 prisotnih kartico zaključeno ob 15 pa so ob 17h še veno na šihtu, gre za ponarejanje dokumentacije in ...
Do sedaj kaj takega ni bilo mogoče, zato tudi ni bilo popoldanskih pregledov pri kršiteljih. Tudi davčne blagajne niso kao reševale ničesar, se je pa zaposlovanje na črno, krepko znižalo na račun tega, kar nas je ob uvedbi največ povdarilo.
Kakšno delo nabija "pridnim"?


Ampak da to inšpektor ugotovi mora bit ob 16:00 na terenu kar pa se skoraj ne dogaja

In da se to lahko najde mora imet delodajalec onemogočeno popravljanje, ker lahko delavec dela do 17:00 se odštemplja in je kao nadura na koncu meseca pa delodajalecp orpavi na 15 in kako boš to sankcioniral?

To deluje le tako da delodajalci ne morjo porpavljat in se vso štemplanje preseli na strežnik FURSa in samo z dopisom FURSu z obrazložitvijo oni porpavijo.


Pri takih stvareh bo sigurno revizijska sled minimum req. in v domeni odg. osebe

Mato989 ::

bsell je izjavil:

Mato989 je izjavil:

solatko je izjavil:

Mato989 - Ko inšpektor ugotovi, da ima 5 prisotnih kartico zaključeno ob 15 pa so ob 17h še veno na šihtu, gre za ponarejanje dokumentacije in ...
Do sedaj kaj takega ni bilo mogoče, zato tudi ni bilo popoldanskih pregledov pri kršiteljih. Tudi davčne blagajne niso kao reševale ničesar, se je pa zaposlovanje na črno, krepko znižalo na račun tega, kar nas je ob uvedbi največ povdarilo.
Kakšno delo nabija "pridnim"?


Ampak da to inšpektor ugotovi mora bit ob 16:00 na terenu kar pa se skoraj ne dogaja

In da se to lahko najde mora imet delodajalec onemogočeno popravljanje, ker lahko delavec dela do 17:00 se odštemplja in je kao nadura na koncu meseca pa delodajalecp orpavi na 15 in kako boš to sankcioniral?

To deluje le tako da delodajalci ne morjo porpavljat in se vso štemplanje preseli na strežnik FURSa in samo z dopisom FURSu z obrazložitvijo oni porpavijo.


Pri takih stvareh bo sigurno revizijska sled minimum req. in v domeni odg. osebe


WoW, to pa res reši vse mahinacije... in kje bo odgovorna oseba zaposlena? Na firmi in dobivala denar od lastnika... in bo rekla šefom ne ko bodo hotli kaj popravit? Aja pa programer ne bo pustil backdoorja da popraviš brez sledi, nope, to se ne more zgodit, ni variante... Pentagon lvl security bo

Dajte ne bi naivni no
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2f4u ::

Oj.

Ja po 30letih dela je to korak na slabse. Zapustil sem firme, ki so me jemale za suznja oz kakorkoli omejevale. Nekako ferplaj. So me tudi odpustili.

Se pa strinjam, tudi podjetja so ujeta, kar je prav. Slikas uro z kartico, prihod odhod, naredis info pregled in tozis firmo, da ti brise ure. Ja druzba.. imamo orodje. Na sodiscu zgubijo.. izkusnje in sodna praksa obstaja.

Osebno sem na svoje; imam zaposlene in ja imajo pregled kaj bodo delai tist teden, kaj so naredili in kdaj so delali. Kaj je odprto. V oblaku. Tudi sam to pisem in vidijo dodano vrednost, ker vejo kdo napove opravljeno delo v xurah, naredi pa dejansko v veckratniku. To mene zanima.
Zakaj zna in zmore nekdo narediti 2x hitreje kot jaz... naj me nauci! Povprecno delamo 6 do 7 ur na dan.

Pisati ure, kilometre, vsebino, prisotnost.. pravilno.

Sem pa proti zapeckarjem, neznanju in izmikanju... sem srecal ljudi ko v sluzbi delajo za privat. Programirajo ampak ne tisto kar bi morali. To je zame nula toleranca.

Lp
Strojnik

Baja ::

kdor je do zdaj izkoriščal bo izkoriščal še naprej.

pri nas zaradi narave dela vodimo ure na papirju, na uri za štemplanje + google docs, kjer ti vse lepo mesečno sešteje. zdaj pa bom z vsega tega mogo še neka tedenska poročila za vse zaposlene voditi. za koji kurac ?!? a ne vejo inšpektorj 5 faking cifer skup sešteti?

recimo, jaz ne jem malce, pa ce delam v sluzbi ali doma. oddelam 7h30m in je to to. a zdaj bom moral lagati, da bo faking drzava zadovoljna al me bo prisel kdo na silo futrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Magic1 ::

Jebat ga, eni rabijo malico/pavzo, drugi ne. Verjetno se je kje izkoriščalo delavce, da niso imeli opcije. Zdaj bo prisilna zgleda za vse. Tudi v švici je tako pa še v delovni čas se ne šteje...
Magic

Baja ::

ja, samo naj se gamad na teren spravi pa puna opali izkoriščevalce, ostale pa naj pustijo pri miru.

Netrunner ::

Mene zanima predvsem to, ali bodo s to prisilno evidenco dejansko komu lahko pomagali če bo prišlo do izkoriščanja?! ... Ponareditev tega je mimogrede in tudi kako bodo preverjali če delavec res dela znotraj vnešenih ur.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mato989 ::

Netrunner je izjavil:

Mene zanima predvsem to, ali bodo s to prisilno evidenco dejansko komu lahko pomagali če bo prišlo do izkoriščanja?! ... Ponareditev tega je mimogrede in tudi kako bodo preverjali če delavec res dela znotraj vnešenih ur.


Ne bodo saj v tem je problem...

Rešitev za to je le to da delojemalca boli kurac in se ne pusti izkoriščat ampak začne masovno hodit na bolniške samo softiči to ne upajo in se pustijo jebat in delajo gratis nadure... k sreči ta generacija izumira in odhaja v penzijon in pod rušo... nove pa boli k bistveno bolj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Orias ::

Evidenca delovnega časa bi morala biti "neodvisna", do katere ima tudi delodajalec samo vpogled in ne sme manipulirati z podatki.
Kar je zdaj vlada uvedla je slabo za zaposlene in delodajalci si že lahko manejo roke.

Twixz ::

Na eni komunali v Sloveniji so imeli delavci med sabo zmenjeno da bo vsak teden en "štemplal" vse in bojo hodili prej iz šihta.
Zadeva je laufala, potem je pa direktorju prišlo to v vednost in je frajer lepo naredil beleženje na prstni odtis. :))

Drugače pa ja, to beleženje je brezveze. Ne razumem niti kje bi lahko to res izkoriščali.... Sarkazem, pa to...

starfotr ::

Če imaš zaposlene nezanesljive ljudi in jih še slabo plačaš, potem je to recept za goljufije.

Sicer pa zadeva pade takoj. Ker se da isto doseči z milejšimi sredstvi.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

delavec44 ::

Twixz je izjavil:

Na eni komunali v Sloveniji so imeli delavci med sabo zmenjeno da bo vsak teden en "štemplal" vse in bojo hodili prej iz šihta.
Zadeva je laufala, potem je pa direktorju prišlo to v vednost in je frajer lepo naredil beleženje na prstni odtis. :))

Drugače pa ja, to beleženje je brezveze. Ne razumem niti kje bi lahko to res izkoriščali.... Sarkazem, pa to...


Bi rabili to še na UKC med korono, da ne bi vratar 10 doktorjev štempljal, ki so medtem delali privat.

BuDi79 ::

Mato989 je izjavil:

Samo kaj ko imamo glup sistem mesečne plače... že davno bi morali preit na URNO postavko (namesto minimalno plačo)

To imate Vi mesečno plačo. Veliko podjetij ima mesečno plačo po urni postavki. Imaš kup variant plače - po urni postavki, mesečno plačilo za fiksno 184 ur, mesečno plačo za fiksno 176 ur, itd., itd...

Zakonska minimalna plača pa velja za polno prisotnost, če si v službi manj časa je primerno nižja.

Poznam nekaj podjetij s popolnoma variabilnim mesečnim urnikom - in posledično plačo, vse štima, samo računovodstvo jim gaga ob računanju plač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

mojsterleo ::

fikus_ je izjavil:

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?

Kolikor poznam dokumentacijo v šolah, se učitelji zgolj vpišejo v nek zvezek ali štemplajo. Delo od doma nima realne evidence.
Ko sem odgovorne na šoli vprašal okrog tega, so mi rekli da realnega načina za nadzor učiteljev nimajo ne znotraj ustanove ne pri delu doma. V bistvu gre v sistemu za ‘peer control’ oziroma učitelj mora biti prisoten na predavanjih, aktivih, izvajanju ocenjevanja in podobno... v nasprotnem primeru pač vidijo učiteji oz. učenci njegovo odsotnost. Precej luknjičavo.
Za učitelja zgolj velja njegova delovna obveza, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi...

starfotr ::

Jaz se trenutno ne evidentiram.

Vendar mislim, da če bi vse firme imele evidentiranje ter kamero nad napravo za evidenco delovnega časa (kot morajo zaradi goljufij snemat tudi postopek tehničnega pregleda vozila), bi bilo mnogo manj težav.

V firmah na splošno, na sodiščih itd.

Pač tako kot smo morali uvesti davčne blagajne, je treba uvesti tudi druge mehanizme.

Firme bi pa morale imeti vpeljan tudi SAP ali podobno več nivojsko kontrolo, da bi bilo poslovanje transparentno in ne bi goljufali vsi po spisku.

Miki N ::

Po mojem pa vsi ti "mehanizmi" samo prinašajo večje stroške, storilnosti pa ne bodo dvignili. Niti pomagali loviti "izkoriščanja delavcev". Dajmo biti iskreni - to je tipičen birokratski JVG (jebanje v glavo) - vse ostali so izgovori.

starfotr ::

Vse večje firme (tovarne) imajo to že vrsto let. Sistem je vpeljan in deluje.

Problem so npr. razni Mercatorji in podobna sranja, ki tega nimajo zaradi takih in drugačnih razlogov. In tam se izkorišča na veliko.

Gospod ::

To neumnost je uvedel Luka MESEC
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

Orias ::

Lukec je pač guzico nastavil in obljubil obvezno božičnico, dodatek za delo v soboto, 30 urni delovnik, višje plače ... . In sedaj bo Luka Mesec kriv, če mu je pol miljona ljudi nekam zlezlo. Pač je izkoristil slovensko mentaliteto.
Pa se od sindikatov nihče ne potegne za delavce. Važno je samo, da so se sindikalisti zaščitili.

Miki N ::

Ma potekov delovnika je res toliko, mogoče je v kakih "fabrkah" in pisarnah res še najlažje in tam je potem samo še stvar kako se to registira in pač ni problema tudi s takimi birokratskimi domislicami ... samo ogromno folka dela razna "inštalaterska" dela, na terenu, z vsemi nepredvidenimi štosi, kjer začneš od doma, na lokacijo ... tovrstna dodatna birokracija je pri "Real Life" delih precej nedobrodošla - pa tudi nič ne doprinese. Še enkrat ni šans, da je motivacija tukaj dobronamerna, prepoznam jebanje v glavo, ko ga vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

Kaj ima veze inšlalater? Bo pač imel nadure. In bo plačal dohodnino zaradi tega.

Morda bo tudi preverbo potnih stroškov lažje naredit. Saj si jih danes vsi izplačujejo fiktivno.

Pogleda se evidenco delovnega časa in potni nalog in glej ga zlomka, da se najti marsikaj. Bodo ljudje lepo vračali keš in plačevali davke ter kazni za take stvari.

Twixz ::

Miki N je izjavil:

Po mojem pa vsi ti "mehanizmi" samo prinašajo večje stroške, storilnosti pa ne bodo dvignili. Niti pomagali loviti "izkoriščanja delavcev". Dajmo biti iskreni - to je tipičen birokratski JVG (jebanje v glavo) - vse ostali so izgovori.


Sj ni point tega mehanizma izboljšanje storilnosti ampak zmanjšanje izkoriščevanja.
Recimo pri nas se šef štempla pa se ne bi rabil, ker on vsem nam vključno s sabo evidentira/popravlja ure.

Verjetno si vi vsi predstavljate da bo to nek hardcore nadzor, men se zdi ravno obratno.

Miki N ::

Ne gre za nadzor, ampak za birokracijo, ki jo bodo izkoriševalci obšli in bo sama sebi namen ostali pa z njo izgubljajo čas za 0 učinka. Pa tudi če je minuta na dan - mic po mic, zakon po zakon - samo boli patka birokrate, oni so svoje opravili .. do naslednjega nivoja ki namaže novo plast.

Fuck Lukc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

Kakšno birokracijo pa imaš?

Čitalec RFID povežeš s tagom. V eni tabeli imaš relacijo tag - zaposleni. In na koncu samo seštevek ur. Če bo premalo, se bo nadomeščalo. Če bo preveč, bodo nadure. Simpl ko pasulj.

SasoS ::

In seveda bo zato moral vsak, tudi nekdo ki ima družinski doo, kupit rešitev od požegnanega dobavitevlja? In se štemplat vsak dan ko gre iz spalnice v sosednji prostor v pisarno? Res...za neke druge čase.

Dela je na različne načine ogromno...terensko, drseči delovni čas, ali pa spakiraš in greš domov ko opraviš svoje. Zato ker nekateri izkoriščajo delavce (in za KAR obstaja že trenutno vsa zakonska podlaga, vključno z obveznim el. vodenjem del. časa) je pač raje treba jebat vse po vrsti...

Tisti ki bo to hotel izkoriščat, bo pač izkoriščal naprej. Kot je nekdo zgoraj napisal, doker se elektronska evidenca ne bo digitalno podpisovala, se jo bo dalo spreminjat. Pride inšpektor popoldne, vsi štempljani, naslednji dan bodo te ure magično iz sistema izpuhtele v zrak...in konec meseca bodo vsi imeli do minute točno.

Irbis ::

Moj delovni čas en dan prejšnji teden (zaokrožujem na 15 minut, delam od doma):
05:30 06:15
07:00 09:00
09:30 11:15
11:15 12:15
16:00 16:30
17:00 18:45
20:15 21:15
Naredil sem nekaj plusa, sem pa imel prejšnji dan uro in pol minusa.
Ta dan je res ekstremno razbit, ampak večino dni delam tako z vmesnimi luknjami. In kaj naj zdaj napišem, da sem delal od 5:27 do 21:14? Vmes sem imel zajtrk in kosilo, kaj od tega naj razglasim za malico?

delavec44 ::

Pa kdo bo to sploh lahko kontroliral, če delaš od doma? Zmisliš si pričetek in konec, da je razlika suma opravljenih ur in pošlješ ure konec dneva. Kako bi se pa štempljal od doma? Če bi šlo real-time, preko app na telefonu recimo, pa luknje štempljaš kot privat izhod?

Lonsarg ::

Irbis je izjavil:

Ta dan je res ekstremno razbit, ampak večino dni delam tako z vmesnimi luknjami. In kaj naj zdaj napišem, da sem delal od 5:27 do 21:14? Vmes sem imel zajtrk in kosilo, kaj od tega naj razglasim za malico?
Jaz dejansko tako pišem (8h do 21h oziroma kakor pač rata), pa mi zaenkrat ni še noben težil, pač itak je zmenjeno da se obračuna 8 ur in da smo sami krivi če delamo dlje. No morda mi bo kdo zaradi novega zakona začel težit :)

sbawe64 ::

Developerji delajo


https://chat.openai.com/g/g-EM7aqg5j3-monthly-time-report-slovenian-tax
2020 is new 1984
Corona World order

starfotr ::

Hahaha, super

svecka ::

starfotr je izjavil:

Če imaš zaposlene nezanesljive ljudi in jih še slabo plačaš, potem je to recept za goljufije.

Sicer pa zadeva pade takoj. Ker se da isto doseči z milejšimi sredstvi.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...


Tudi naše svetnike dohtarje je vratar štemljal, da so lahko doktarji delali privat in služili pare, obenem pa bili kao prisotni v službi in še tam pobirali pare. Korupcija je povsod, oziroma v samem vrhu kjer ni nadzora je še več!

nokken ::

Miki N je izjavil:

Po mojem pa vsi ti "mehanizmi" samo prinašajo večje stroške, storilnosti pa ne bodo dvignili. Niti pomagali loviti "izkoriščanja delavcev". Dajmo biti iskreni - to je tipičen birokratski JVG (jebanje v glavo) - vse ostali so izgovori.

Vsaka taksna dodatna brezvezna birokracija zgolj zmanjsa produktivnost (pa vecini se malo motivacijo), ker se namesto z delom ukvarjas z izpolnjevanjem nekih bebavih obrazcev, ki tako ali tako ne pomenijo nic.

starfotr je izjavil:

Kakšno birokracijo pa imaš?
Čitalec RFID povežeš s tagom. V eni tabeli imaš relacijo tag - zaposleni. In na koncu samo seštevek ur. Če bo premalo, se bo nadomeščalo. Če bo preveč, bodo nadure. Simpl ko pasulj.

Ja za proizvodnjo ni problem, ampak to jim dela ze sedaj. Vecji problem so tisti, ki ne gredo vsak dan na zacetku in koncu dela mimo vratarja in ure. In v zadnjih letih je teh precej precej vec kot tistih par proizvodnih firm, ki jih je se ostalo v Sloveniji.
Ampak za tisto se bo pac izpolnjevalo liste na tak nacin, kot se jih je do sedaj... samo da bom namesto vsak dan od 8:00 do 16:00 pisal malo random.

Lonsarg ::

Ma sj bomo v praksi za delo od doma se vedno pisali 08-16 ne glede na to ce stukamo delo, kaj pa bodo.

Za fizicno na delavnem mestu pa bodo pomoje v praksi vsi uvedli elektronsko kdor se nima (itak je tako najlazje in najbolse).

Edina opazna sprememba bo da bo pisanje/steplanje malic sedaj obvezno.

Kar se malic tice bi itak morali uvest da je delovni cas 7.5 ur, vmesna malica bi morala biti opcijska (na nacin da se o tem odloci delavec ne delodajalec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mambli ::

Špica ima eno rešitev, ki smo jo sedaj začeli uporabljati. V Cloudu, 5 uporabnikov je 15€ na mesec za vse. Kar tudi ni ne vem kaj. Pokrivajo pa vse zahteve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se lahko nadure brišejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505707 (1952) FrRoSt
»

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17523343 (17429) IL_DIAVOLO
»

Obračunavanje ur v službi

Oddelek: Loža
425150 (3115) Superboyy
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211988 (9266) miha1135899
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12127747 (23833) Invictus

Več podobnih tem