» »

Evidenca delovnega časa

Evidenca delovnega časa

Zimonem ::

Brez kartice!

SasoS ::

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate? Jaz ne beležim nobenih nadur, konec leta grem do šefa, pokažem kaj je bilo narejeno, kaj je bilo preko planov in narediva letni bonus. Vam gre res tok slabo da je treba nekoga vlečt za kroglc in grozit z inšpekcijo ker ni izplačal 6 nadur da bo za eno fasngo več v Tušu?

I'm not saying, ljudi zapirat za 12ur ali 16ur v proizvodnjo ali trgovino je kriminal. In kriminal je to že sedaj. Take direktorje v čuzo in firme zapret. Ne rabimo sweatshopov. Naj se izplača nedeljske/praznične dodatke za tiste ki morajo takrat na delo... ampak ostale, ki nam je pa služba in biznis tudi hobi, pa pustite pri gmah. Slovenija je že tako na repu kar se tiče podjetniške svobode, naj folk malo zadiha in naredimo kakšno inovacijo, ne pa se ukvarjat s tem kakšen burek je imel nekdo za malico (mimogrede, če šiptar ne pogreje dovolj bureka, se šteje to za topel obrok ali ne? Meni je, čist iskreno, sirov boljši hladen...)

Miki N ::

SasoS je izjavil:

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate? Jaz ne beležim nobenih nadur, konec leta grem do šefa, pokažem kaj je bilo narejeno, kaj je bilo preko planov in narediva letni bonus. Vam gre res tok slabo da je treba nekoga vlečt za kroglc in grozit z inšpekcijo ker ni izplačal 6 nadur da bo za eno fasngo več v Tušu?

I'm not saying, ljudi zapirat za 12ur ali 16ur v proizvodnjo ali trgovino je kriminal. In kriminal je to že sedaj. Take direktorje v čuzo in firme zapret. Ne rabimo sweatshopov. Naj se izplača nedeljske/praznične dodatke za tiste ki morajo takrat na delo... ampak ostale, ki nam je pa služba in biznis tudi hobi, pa pustite pri gmah. Slovenija je že tako na repu kar se tiče podjetniške svobode, naj folk malo zadiha in naredimo kakšno inovacijo, ne pa se ukvarjat s tem kakšen burek je imel nekdo za malico (mimogrede, če šiptar ne pogreje dovolj bureka, se šteje to za topel obrok ali ne? Meni je, čist iskreno, sirov boljši hladen...)


A ne ne ne Sašo, ne gre tako preprosto. Si med delom kdaj privoščiš kak kikiriki? To je malica. Pa si jo evidentiral. V bistvu ... je že čigumi sumljiv, bo treba uvesti kako pravilo in kriterije.

Zimonem ::

Pa v #parlament testiranje na psihoaktivne snovi. Kdor je najbolj zdet , dobi bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

SasoS ::

Pizda, zdaj si me pa našel :D nam firma časti vrečko čipsa vsake toliko časa, jaz pa nisem prijavil v dohodnino...help

harvey ::

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate?


To je več ali manj stvarnost, o kateri se ne govori precej. Zanimiv podatek, ki je te dni zaokrožil po X je, da je v Sloveniji, primerjalno na EU države, zelo velik delež ljudi na minimalni plači. Odtod tudi ti refleksi po kontrolah, ki so izven razuma. Sicer pa kršitelje obravnava inšpekcija in tule se je to "nedelo" premaknilo na delodajalce/delavce, da so v permanentnem prekršku, ker praktično ne moraš zagotavljati vse zakonske pogoje beleženja.

Še bolj nor pa je predlog o noveli ZZZS, da s.p. in kmetje ter ostali, ki si sami plačujejo prispevke za zdravstveno zavarovanje, v kolikor bo dolg na tej postavki za preteklo obdobje znašal 162,00 EUR se odpove pravica do zdravstvene oskrbe. 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

enemon ::

Dobra stvar bo to, da se očitno ne bo več dalo brisati nadur. Ker pri nas vse, kar imaš na 8 nadur v mesecu, se briše. Pa nobene odločbe o naduri, delo mora biti narejeno, zaposlenih premalo, potem pa se dela 15+ur na dan.

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Dobra stvar bo to, da se očitno ne bo več dalo brisati nadur. Ker pri nas vse, kar imaš na 8 nadur v mesecu, se briše. Pa nobene odločbe o naduri, delo mora biti narejeno, zaposlenih premalo, potem pa se dela 15+ur na dan.


Še vedno ti bodo brisali, ker to reši samo čepošiljamo štemplanje na FURS ali nekam drugam, dokelr ma šef dostop do podatkov adios ure... zato je predlog brezveze
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Je treba kdaj povedati tudi delodajalcu ali pa ga zamenjati. Sicer je pa inšpekcija še vedno tam.

harvey ::

enemon je izjavil:

Dobra stvar bo to, da se očitno ne bo več dalo brisati nadur. Ker pri nas vse, kar imaš na 8 nadur v mesecu, se briše. Pa nobene odločbe o naduri, delo mora biti narejeno, zaposlenih premalo, potem pa se dela 15+ur na dan.

Potni stroški in delovni čas sta naši prioriti
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

enemon ::

Mato989 je izjavil:

enemon je izjavil:

Dobra stvar bo to, da se očitno ne bo več dalo brisati nadur. Ker pri nas vse, kar imaš na 8 nadur v mesecu, se briše. Pa nobene odločbe o naduri, delo mora biti narejeno, zaposlenih premalo, potem pa se dela 15+ur na dan.


Še vedno ti bodo brisali, ker to reši samo čepošiljamo štemplanje na FURS ali nekam drugam, dokelr ma šef dostop do podatkov adios ure... zato je predlog brezveze


A ni tako, da se mora vsak poseg v evidenco ur beležiti in obrazložiti?

Zimonem ::

To je pa res zadnja faza.

SasoS ::

Ne, sledljivost evidence ni zahtevana. Evidenca je lahko na listu papirja ali v Excelu in se lahko spremeni kadarkoli. Tudi če je elektronska, integriteta ni nikjer zahtevana in program lahko dopušča brisanje/spremembe preko admin dostopov. Nikjer ni omenjeno da bi to moralo bit...zato pravimo da je vse skupaj samo jebanje v glavo. Tisti ki to krši, bo kršil tudi naprej.

Zimonem ::

Stvar se zelo enostavno reši z digitalnim timestampom. Ampak dokler poslanec lahko zdet razmišlja 12 ur na dan na sejah. Mislim , da stvar ne pelje v pravo smer.

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

enemon je izjavil:

Dobra stvar bo to, da se očitno ne bo več dalo brisati nadur. Ker pri nas vse, kar imaš na 8 nadur v mesecu, se briše. Pa nobene odločbe o naduri, delo mora biti narejeno, zaposlenih premalo, potem pa se dela 15+ur na dan.


Še vedno ti bodo brisali, ker to reši samo čepošiljamo štemplanje na FURS ali nekam drugam, dokelr ma šef dostop do podatkov adios ure... zato je predlog brezveze


A ni tako, da se mora vsak poseg v evidenco ur beležiti in obrazložiti?


Ne ni

Zato pa se pizdimo ker ni nic bolje samo vec birokracije lopovi pa gladko enako mimo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LuiIII ::

Kot delodajalec lahko rečem samo, da pri nas se ure ne beležijo in se tudi ne bodo. Morda kakšen mesec kdo pri nas res pidela poln delovni čas, ampak je to res izjemno, pa še to bi mu verjetno potem trgal od plače!;D Tale neumnost se je rešila z enim enostavnim python scriptom, ki s pomočjo random funkcije lepo zgenerira mesečno poročilo prisotnosti na delu. Upoštevajo se bolniške, delo na domu, na terenu,...

LuiIII ::

Tole je en komunističen ukrep in s tem popolno razvrednotenje pomena dela kot takega. Delo ni šiht! Če je, potem imaš napačen odnos do njega in si zaradi tega vedno nesrečen in depresiven. Delavci niso avtomati, ki jih za 8 ur na dan prižgeš, ampak so vedno sodelavci, ki se morajo ob delu dobro počutiti in še bolje počutiti, ko vidijo sadove našega skupnega dela.

nokken ::

SasoS je izjavil:

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate? Jaz ne beležim nobenih nadur, konec leta grem do šefa, pokažem kaj je bilo narejeno, kaj je bilo preko planov in narediva letni bonus. Vam gre res tok slabo da je treba nekoga vlečt za kroglc in grozit z inšpekcijo ker ni izplačal 6 nadur da bo za eno fasngo več v Tušu?

To meni vsak pravi da ne ve kako sem lahko tak bedak, da ne dobim placanih nadur... zraven po drugi strani mi pa ta isti jokajo da ni fair da imam dobesedno 5x (zares malo vec kot 6x ce smo posteni) visjo placo kot je povprecna placa. Ja jaz osebno smatram da imam dokaj dobro placo da pac delam ko je potrebno tudi ob desetih zvecer... brez da bi me kontroliral ali popisoval in moja evidenca ur je vsak dan do pike enaka, 8:00-16:00. Po drugi strani pise 8:00 do 16:00 tudi takrat ko sem sel zjutraj smucat in zacel delati ob 11:00 koncal pa ob 15:00 ker sem sel potem v trgovino. In po novem bom pac naredil en skript, ki mi bo random metal notri ure, da ne bo 8:00-16:00. Pri meni je vseeno vazno da je stvar narejena, ne koliko ur in minut sem v sluzbi.
Verjamem tudi, da je ta zakon v ne vem kaksni bolani verziji misljen za tiste, ki jih za minimalca gonijo delat po 10h/dan. Ampak ne glede na to kako si bebavi politiki mislijo, da bo to resilo vse, bodo ti revezi se naprej delali za minimalca po 10h/dan, evidenca pa se bo popravljala tako kot se je popravljala do sedaj. Konec koncev, ni da do sedaj belezenje delovnega casa ni bilo obvezno. Samo malo manj bolanih dodatkov je bilo zraven. In novo belezenje s se vec podatki ne bo resilo obstojecega problema, ceprav se vedno pravim da ima vsak izbiro kaj dela in kako hoce delati. Ce nekdo hoce delati 10h/dan za minimalca pac neka.

Miki N ::

LuiIII je izjavil:

Tole je en komunističen ukrep in s tem popolno razvrednotenje pomena dela kot takega. Delo ni šiht!


Za folk, ki je šel v politiko v osnovi zaradi šihta in rihtanja šihtov drugim ... je vse šiht.

Netrunner ::

Kaj je osnoven razlog, da sploh uvajajo ta nesmisel? Kaj ni evidenca časa pomembna samo za delodajalca, da ve kdaj je kdo v službi in na osnovi tega se vodi proste ure, nadure, dopusti ipd.. pa da je osnova za plačo konec meseca?! ...kaj se država vtika v to !??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nejc_nejc ::

mojsterleo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ali to misliš učitelje? Poznam nekaj OŠ učiteljev, ki doma pišejo priprave, popravljajo kontrolne, .... Kako bodo ti "pisali" opravljene ure?

Kolikor poznam dokumentacijo v šolah, se učitelji zgolj vpišejo v nek zvezek ali štemplajo. Delo od doma nima realne evidence.
Ko sem odgovorne na šoli vprašal okrog tega, so mi rekli da realnega načina za nadzor učiteljev nimajo ne znotraj ustanove ne pri delu doma. V bistvu gre v sistemu za ‘peer control’ oziroma učitelj mora biti prisoten na predavanjih, aktivih, izvajanju ocenjevanja in podobno... v nasprotnem primeru pač vidijo učiteji oz. učenci njegovo odsotnost. Precej luknjičavo.
Za učitelja zgolj velja njegova delovna obveza, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi...

Pa pojdi za prfoksa, enostavno ali ne....

wcpapir ::

Do tega štempljanja je prišlo zaradi:
1. Šolnikov
2. Zdravnikov

Prvi delajo pol leta v letu in jamrajo.

Drugi pa delajo 15 ur v javnem zdravstvu plus 15 ur privat v istem dnevu...brez malice.

sbawe64 ::

harvey je izjavil:

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate?


To je več ali manj stvarnost, o kateri se ne govori precej. Zanimiv podatek, ki je te dni zaokrožil po X je, da je v Sloveniji, primerjalno na EU države, zelo velik delež ljudi na minimalni plači. Odtod tudi ti refleksi po kontrolah, ki so izven razuma. Sicer pa kršitelje obravnava inšpekcija in tule se je to "nedelo" premaknilo na delodajalce/delavce, da so v permanentnem prekršku, ker praktično ne moraš zagotavljati vse zakonske pogoje beleženja.

Še bolj nor pa je predlog o noveli ZZZS, da s.p. in kmetje ter ostali, ki si sami plačujejo prispevke za zdravstveno zavarovanje, v kolikor bo dolg na tej postavki za preteklo obdobje znašal 162,00 EUR se odpove pravica do zdravstvene oskrbe. 8-O

Verjetno tole
https://slo-tech.com/forum/t815089/p807...




povezano
https://slo-tech.com/forum/t815089/p807...
Če kdo ni gledal, med drugim: ne dohitevajo in prehitevajo nas Češka, Poljska in Slovaška, ampak zdaj že Srbija in Črna gora.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

SasoS ::

Kot vsaka statistika...ne pove cele resnice.
Minimalna plača je šla od leta 2018 gor za več kot 40%. Edino mesečniki lahko izračunajo, da to pomeni da bojo šle vse plače gor za 40%...predvidevam da je zato pri nas minimalna plača višja glede na standard kot drugje in s tem pomeni da jo bo dobivalo procentualno tudi več zaposlenih. Mogoče bi bil zanimiv podatek zraven koliko je delež višine minimalne plače glede na povprečno.

Moram pa priznat da ima enemon prav, novela zakona pravi tudi da je treba beležit spremembe v evidenci. Samo po sebi to verjetno ne pomeni dosti, vendar - mora zaposleni dobit evidenco pri plači (ali imet dostop do nje) ter hkrati pravico da jo zahteva vsak teden. Torej če težiš vsak teden za evidenco ali pa ugotoviš da ure zginevajo vsak mesec, bi načeloma imel papirno sled da se je evidenca spreminjala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

xseki ::

Luka Mesec je gost v oddaji 24ur zvečer. Prisluhnite.

bastadu ::

Lukiju se nekam mudi iz studija ... ker papak ... zašvicu full ... :))

LeQuack ::

Res delajo vse možno da uničijo gospodarstvo.
Quack !

MH0 ::

nokken je izjavil:

SasoS je izjavil:

Pa kje živite ljudje...a smo v zaporu? Beleženje v centralni lokaciji, pošiljanje dopisov, obvezno izplačevanje nadur... v kakšnih službah delate? Jaz ne beležim nobenih nadur, konec leta grem do šefa, pokažem kaj je bilo narejeno, kaj je bilo preko planov in narediva letni bonus. Vam gre res tok slabo da je treba nekoga vlečt za kroglc in grozit z inšpekcijo ker ni izplačal 6 nadur da bo za eno fasngo več v Tušu?

To meni vsak pravi da ne ve kako sem lahko tak bedak, da ne dobim placanih nadur... zraven po drugi strani mi pa ta isti jokajo da ni fair da imam dobesedno 5x (zares malo vec kot 6x ce smo posteni) visjo placo kot je povprecna placa. Ja jaz osebno smatram da imam dokaj dobro placo da pac delam ko je potrebno tudi ob desetih zvecer... brez da bi me kontroliral ali popisoval in moja evidenca ur je vsak dan do pike enaka, 8:00-16:00. Po drugi strani pise 8:00 do 16:00 tudi takrat ko sem sel zjutraj smucat in zacel delati ob 11:00 koncal pa ob 15:00 ker sem sel potem v trgovino. In po novem bom pac naredil en skript, ki mi bo random metal notri ure, da ne bo 8:00-16:00. Pri meni je vseeno vazno da je stvar narejena, ne koliko ur in minut sem v sluzbi.
Verjamem tudi, da je ta zakon v ne vem kaksni bolani verziji misljen za tiste, ki jih za minimalca gonijo delat po 10h/dan. Ampak ne glede na to kako si bebavi politiki mislijo, da bo to resilo vse, bodo ti revezi se naprej delali za minimalca po 10h/dan, evidenca pa se bo popravljala tako kot se je popravljala do sedaj. Konec koncev, ni da do sedaj belezenje delovnega casa ni bilo obvezno. Samo malo manj bolanih dodatkov je bilo zraven. In novo belezenje s se vec podatki ne bo resilo obstojecega problema, ceprav se vedno pravim da ima vsak izbiro kaj dela in kako hoce delati. Ce nekdo hoce delati 10h/dan za minimalca pac neka.
15500 bruto torej?

bbbbbb2015 ::

bastadu je izjavil:

Lukiju se nekam mudi iz studija ... ker papak ... zašvicu full ... :))


Pa saj laže kot pes. Rekel je svojčas, da štempljanje ne bo obvezno za vse, ampak samo za tiste, kjer bodo ugotovljene nepravilnosti.

Zdaj zakon pravi drugače. To, da zakon velja za ene, za druge pa ne, je neustavno. Pričakujem, da se bo kdo tega lotil.

Ampak sodišče ni razrešilo niti pritožbe glede RTV zakona. To bo taka škoda, ki jo levakarji delajo. Takega zakona ne bi bilo niti pod Kardeljem. Uvedli so dvokastni sistem.

Levakarji bodo na naslednjih volitvah imeli 1% glasov in bodo gledali parlament od daleč.

dronyx ::

Zimonem je izjavil:

Neven kako so funkcionarji lahko 12 ur prisebni. drugi pa ne. In zakaj se tudi njim nebo beležil delovni čas?

In ne vem zakaj morajo učitelji domov nositi delo, in ga ne opravijo v kabinetu.

Ti ljudje so 24 ur v službi države in očitno njih delavska zakonodaja ne ščiti, tako kot ostale zaposlene. Namesto da bi bila navadna raja hvaležna za tako razdajanje, so deležni celo kritik. Narobe svet.

torentino ::

Te bedake iz naše vlade potočit v katran, povaljat v perju in v procesiji čez Tromostovje fuknit v Ljubljanico in spraznit mehurje revolucionarnih gesel vzklikajoče množice za njimi.
To je en na X-u napisal....

SasoS ::

Ne vem kako lahko minister izjavi tako neumnost v javnosti kot jo je povedal Mesec. Dejansko je rekel, da če ne bo prijave na inšpektorat, ni treba vodit evidence in potem je vse uredu. Se pravi minister poziva h kršenju zakona, ker ve da je kot tak, neizvedljiv za večino?

In to je ena bistvenih stvari pri nas, ker se zakoni delajo sami sebi v namen in dejansko jim po črki ne moreš sledit. Torej si vedno v prekršku, kar pač oblasti daje vzvod da tistega, takrat ko ji gre v nos, pribije na križ.

Miki N ::

torentino je izjavil:

Te bedake iz naše vlade potočit v katran, povaljat v perju in v procesiji čez Tromostovje fuknit v Ljubljanico in spraznit mehurje revolucionarnih gesel vzklikajoče množice za njimi.
To je en na X-u napisal....


To vendar nima nobenega smisla.

Valda ga boš poscal preden ga vržeš v reko?

solatko ::

SasoS - Če bi bil kdaj v situaciji, da ti delodajalec vsak mesec ukrade nekaj ur, ker jih lahko, ker se ni vodila evidenca, bi seveda govoril drugače.

Miki N - Če bi bili vsi pošteni, niti policije, advokatov,.... nebi rabili. Kazenska zakonodaja je zaradi nekaj %-ov pokvarjenih ljudi,....

Mato989 - Več ur ne pomeni vedno nadur, lahko je doprinos, delanje zaloge ur za pričakovano potrebo,...

starfotr - SDK je bil s soglasjem levih in desnih ukinjen ravno zaradi potreb goljufanja, korupcije, prihvatizacije družbenega premoženja,.... bank kot regulatorja finančnih tokov se po zakonodaji EU, ne sme nadzirati na področju pranja denarja, mahinacijah,.... SDK pa je prav na poročju fiktivnih plačil in plačilne discipline bila zelo uspešna in trn v peti sistemskim barabijam.

Zimonem - FURS nima nobenega vpliva nad finančnimi transferji in gospodarskimi finančnimi mahinacijami, so politično nastavljen organ, ki se s finančnimi tokovi ukvarja na predlog dnevne politike. Ravno tako brezzobi tiger KPK in računsko sodišče.

nokken - Če bi sledil navodilom, mora bit evidenca prisotnosti na delovnem mesu, tako, da pisanje ur po potrebah inšpekcijskega pregleda odpade, saj bo kazen, če te evidence ni, ravno tako mora delavec ob koncu meseca dobit na pismeno, koliko ur je bil prisoten. Evedenca naj nebi preveč odstopala od evidence, ki si jo večina delavcev beleži in na podlagi tega, prijavi na inšpekcijo, če mu delodajalec ur ne vodi v skladu s prisotnostjo, oziroma mu za 300h piše 168h in minimalca, delavec pa ima za vsak dan dejanski čas prisotnosti na d.m..

Netrunner - Evidenca je temelj za plačo, saj ima malo firm pavšal, tako kot politiki, temveč je plača odvisna predvsem od prisotnosti v službi, saj je pri nas načelo, da plača ni odvisno od opravljenega dela, temveč od formalne izobrazbe in ur prebitih v službi. Zato tudi uravnilovka v skoraj vseh podjetjih, če prav v praksi dva delavca ne delata enako.

wcpapir - Zakaj ima cel svet v kamionih tahografe? Delo brez počitka lahko predstavlja nevarnost za delavca ali za okolico, če je delavec preobremenjen in se to zaradi neevidence dč, skriva, ravno tako pri zdravnikih, gostincih, gradbeništvu, obrti,... ne zaradi šolnikov, temveč zaradi potreb inšpektorata za delo, ker je področje kršitev pravic do počitka in obremenitev področje varstva pri delu in spoštovanju pravic delavcev in, če ni uzakonjene evidence prisotnosti, praktično ni pogojev za tak nadzor in ukrepanje, saj na wc papir v pol ure spisana prisotnost, zaradi potreb inšpekcijskega pregleda, niti slučajno ni orodje za pomoč pri ukrepanju proti kršiteljem. Ker smo podpisniki tako konvencije o človekovih pravicah, kot konvencije dela, moramo tudi zakonodajo prilagajati tako, da je izvrševanje le-tega sploh mogoče.

LeQuack - Če je evidenca ur glavni faktor obstoja ali neobstoja podjetij, je to znak, da naša podjetja niso vredna piškavega oreha, bolj je problem, ker bo težje krasti ure zaposlenim. Jaz nisem bil v nobeni službi, kjer se je prisotnost beležila na roke, povsod smo se ob prihodu in odhodu štempljali, listki prisotnosti pa so se hranili skupaj z ostalo papirologijo podjetij.

bbbbbb2015 - Če bo firma imela namen izkoriščati delavce izven zakonsko predpisanega obsega ur, bo brez evidence dč, ob prijavi, najprej plačala kazen zaradi tega, potem pa še ob ugotovitvah iz evidenc zaposlenih razliko od naknadno načečkane prisotnosti, ker bo imel išpektor orodje in bo lahko na sodišču zagovarjal svoj ukrep, tudi sodišča bojo v takem primeru priznala evidenco delavcev, če bo odstopala od "uradne neevidence", recimo Marinblue in podobni.

SasoS - Veliko je firm, kjer se ne evidentira prisotnost, vendar se delavce plačuje brez goljufanja, lahko pokoristijo viške ur, imajo plačane vse nadure,... in za take firme je vseeno ali čas beležijo po zakonu ali po občutku, ob eventualni prijavi pa se bo sprožil mehanizem, ki do sprejetja zakona ni bil mogoč, ne vem, kaj vam ni jasno. Kjer ni prijave, ni kršitev!
Delo krepa človeka

SasoS ::

Kjer ni prijave, ni kršitev!

Vidiš! To ME moti! To vnaša v pravni red občutek, da se zakone spoštuje pavšalno, takrat ko se nekomu sprdne. Temu se reče banana država - tam kjer imaš smrtno kazen za malenkosti, zato da imaš mehanizem da tistega ki ti je napoto, pač odstraniš takrat ko je treba. Isto je s tem, vse bo uredu, dokler se ne bo nekomu sprdnilo, potem pa bo gledal malenkosti. Zakoni morajo biti taki, da jih po defaultu lahko spoštuješ!

Če bi bil kdaj v situaciji, da ti delodajalec vsak mesec ukrade nekaj ur

Če sem zadovoljen s plačo, potem je vseeno koliko ur mi ukradejo - I don't care. Če nisem, grem pač drugam. Za delodajalca ki me bo goljufal na vsakem koraku, pač ne bom delal. Ja, se pa strinjam, da niso vsi takem položaju. In zato obstjajo drugi mehanizmi - sindikati, kolektivne pogodbe, itd...ne pa udri pavšalno po vseh. Again, omenjaš tahografe, ja - specifika delovnega mesta. Tako kot se zaradi mene lahko uvede še kje (proizvodnja?) tam kjer ima smisel, ne pa pavšalno za vse! Potem pa na lepe oči "sej v resnici tega ne rabiš, samo pazi se ker če bomo hotli kdaj najt da je kaj narobe, bomo to tudi našli!"

Mato989 ::

Mato989 - Več ur ne pomeni vedno nadur, lahko je doprinos, delanje zaloge ur za pričakovano potrebo,...


To je glih problem, več ur na mesec morajo bit vedno nadure... konec teh koriščenj ur pa na zalogo pa neenakomerno razporejen DČ same mahinacije... bistvo 8 urnega delovnika je da se delavec spočije po 8 urah ne pa da se izgara...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

SasoS - Za večino zakonov normalni ljudje niti ne vedo, da obstojajo, zato imamo pravnike,... jih praviloma ne kršimo, ni pa nevednost opravičilo za to, da se nam ob kršitvi oprosti. Utečena firma, kjer si delavci po defaultu sami beležijo morebitne nadure ali doprinos ur in delodajalci na to nimajo ugovorov, ni problematična v nobenem pogledu, tam, kjer pa konstantno ukradejo, brišejo, ne priznajo prisotnosti pa je štempljanje, orodje, ki bo morda prinesel red.
Nihče na svetu ne živi po vseh predpisih in zakonih, ker jih niti ne pozna.
In pri tebi se ne spreminja čisto nič, si dogovorjen za plačo, tako kot politiki in poslanci, če narediš svoje in dobiš to plačano, prisotnost res nima nobenega pomena, ampak take firme lahko v SLO prešteješ na prste ene roke in ne morejo bit vzorec za vse ostale, kaj pa, če bo prišlo tudi pri tebi do menjave, drugačnega načina plačevanja, boš pa prav vesel, če boš delodajalcu lahko rekel, naj se po novem beleži prisotnost in poraba ur.

Mato989 - V nekaterih podjetjih se v sezoni dela več, da so izven sezone doma, kaj boš imel v sezoni plačanih 250+ur, izven sezone pa 0, kaj pa v primeru bolniške, recimo izven sezone ali v sezoni. Daj mato, razmišljaj malo širše ni to tema o pokojninah in pobijanju starčkov.
Delo krepa človeka

Mato989 ::


Mato989 - V nekaterih podjetjih se v sezoni dela več, da so izven sezone doma, kaj boš imel v sezoni plačanih 250+ur, izven sezone pa 0, kaj pa v primeru bolniške, recimo izven sezone ali v sezoni. Daj mato, razmišljaj malo širše ni to tema o pokojninah in pobijanju starčkov.


Ne, pač naj pozimi počnejo kaj drugega poleti pa naj dobijo viške izplačane kot nadure... simpl... pozimi lahko recimo grejo v trgovine nalagat na police pa je...

Fak ste rigidni s temi zaposlitvami... delojemalec naj odpre sp naj dela poleti za tegale 25 ur pozimi pa za Mercator ali Spar nalaga na police...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Za istega delodajalca? Temu se reče prerazporeditev delovnega časa in je del delovne zakonodaje. Kdo ti bo delal v sezoni od jutra do mraka, če bo vedel, da ga izven sezone čaka polnjenje polic ali kakšno durgo delo, ne rabijo vsi nadur in več denarja, saj lahko na fušu (ki ga zaradi dela od jutra do mraka ne morejo počet), zaslužijo nekaj krat več, kot je plačilo extra obdavčenih nadur.
Kaj pa pravice iz delovnega razmerja?
Pravim, ukvarjaj se s pokojninskim sistemom, druge teme ti ne grejo tako dobro od rok.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Za istega delodajalca? Temu se reče prerazporeditev delovnega časa in je del delovne zakonodaje. Kdo ti bo delal v sezoni od jutra do mraka, če bo vedel, da ga izven sezone čaka polnjenje polic ali kakšno durgo delo, ne rabijo vsi nadur in več denarja, saj lahko na fušu (ki ga zaradi dela od jutra do mraka ne morejo počet), zaslužijo nekaj krat več, kot je plačilo extra obdavčenih nadur.
Kaj pa pravice iz delovnega razmerja?
Pravim, ukvarjaj se s pokojninskim sistemom, druge teme ti ne grejo tako dobro od rok.


Saj jaz ti pravim spremeniti je ptorebno delovno zakonodajo... Kdo ti bo delal 25o ur poleti? Vsak če bo dobil ustrezno plačano.


1. odpre s.p.
2. določi se urna postavka
3. dela se 250 ur
4. izstavi račun
5. dobi plačano na s.p. 250 ur x urna postavka

6. pozimi ko ne bo mel nič 0 pa gre delat kar hoče (lahko tudi nič če je dovbolj zaslužil poleti)

Bistveno je da na rednem delovnem razmerju začenjamo vsako viška uro tretirat kot naduro ki mora bit izplačana... ker s tem olajšamo iskanje sleparjev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SasoS ::

Solatko, to ni to o čemer ta zakon govori. Utečena firma nima nič s tem zraven, zaradi tega so si poslanci tudi zase napisali izjemo. Če je temu tako, zakaj se potem ne napiše to v zakon, namesto da se iz vseh dela kršitelje? Na pravnikih je da spišejo besedilo tako da zaobjame tisto h čemur zakon stremi, kar sicer tudi jaz podpiram.

In pri tebi se ne spreminja čisto nič, si dogovorjen za plačo, tako kot politiki in poslanci

Se spremeni, ker poslanci in politiki so si napisali izjeme, zame pa ta izjema ne velja!

solatko ::

Mato989 - Verjemi, da niti vsak deseti, problem je, da v nekaterih panogah tako delajo za minimalca, brez evidence ur.

SasoS - V nekaterih dejavnostih se dela zelo razgibano in mednje sodi politika, parlament, vlada,.... niso v klasičnem delovnem razmerju, niso zajeti v zakonu o družbah in zakonu o delovnih razmerjih, zato za njih zakoni s tega področja ne veljajo imajo posebne zakone. Tako kot ljudje mešate JU in realni sektor, vam tudi pri politiki ni čisto vse jasno. Celo predsednik države ima za svoje delo in dejavnost spisan poseben zakon. Zate je ta zakon zaščita, če bi se v tvojem razmerju z delodajalcem kaj spremenilo v tvojo škodo, kar se tiče dč in plačanih ur.
Pri zadnjem delodajalcu sem imel dogovor z direktorjem, kaj moram vsak dan narediti. Štempljal sem prihod (zaradi evidence prisotnosti, morebitne bolniške ali dopusta), odhoda ne, tudi, če bi moral delati do 2h zjutraj, nebi, ker je potekalo v redu, sem dm zapuščal po 6.ih urah, samo enkrat sem moral biti do 20.-te ure, ko je mašina nekaj nagajala. Za 6 ur dnevno sem bil plačan polno, kot, da bi delal 8h in plača je bila konkretna (cca 2500€ neto). Tudi meni je bilo takrat za prisotnost vseeno.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Naloga zakonov da jih NI MOZNO masovno krsiti brez da pride do kazni. Pika. Implementacija zakona in nadzor nad izvajanjem zakona morajo biti definirani tako, da se ujame glavnino krsiteljev.

V banan drzavah kot je Slovenija so pa zakoni spisani tako da jih VSI masovno krsimo, potem pa subjektivno inspektorji se obesijo na posamezne primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nejc_nejc ::

Kako lahko kot zaposlen ignoriram zadevo?

solatko ::

Lonsarg - Pri nas je represivna zakonodaja spisana tako, da so vse barabe oproščene. Zakone so pisale odvetniške pisarne, sprejemal pa DZ. Sodniki po napisanem ne morejo nobenga, ki vzame pravega advokata (iz pisarne, ki je zakon sestavila), torej ima dovolj nakradenega, da si lahko privošči, kurje tatove pa lepo sedet.
Evidenco delovnega časa ne zlorablja veliko firm, so pa pri tistih, ki to počnejo, delavci hebene stranke.

nejc_nejc - V soglasju z delodajalcem, če bo prišlo do nesporazumov, bo delodajalec na slabšem, zato se delodajalci masovno pizdijo. Na tebi je, da beležiš ali ne vse v zvezi z delovnim časom, če bo šef to zahteval in ne boš izvajal pa si v kršitvah in lahko sledi disciplinski postopek, eventualno odpoved dr.
Delo krepa človeka

nejc_nejc ::

Torej spet neka na počes zakonodaja, ki mi vsiljuje neko početje_delo, ki se ne plača. Super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

solatko ::

nejc_nejc - Tebi ne, nekaterim pa bo to pomenilo prenehanje izkoriščanja. Veš koliko je zakonodaje, ki tebe, dokler je ne kršiš, ne tangira?
Delo krepa človeka

nejc_nejc ::

Če bi mel prave sindikate, bi bila zadeva resena.
Preprosto in resnicno.

starfotr ::

Sindikati so gnide. In niso vredni nič. Zakonodaja mora poskrbeti ga ustrezno obravnavno, ne pa sindikat.

nejc_nejc ::

Ja se strinjam, lahko bi pa pospešili zadeve :), pa jih niso v stanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se lahko nadure brišejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505707 (1952) FrRoSt
»

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17523343 (17429) IL_DIAVOLO
»

Obračunavanje ur v službi

Oddelek: Loža
425150 (3115) Superboyy
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211988 (9266) miha1135899
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12127747 (23833) Invictus

Več podobnih tem