» »

Vgradnja multimedijske enote/avtoradia

Vgradnja multimedijske enote/avtoradia

akulp ::

Živjo.

Ker bom v kratkem kupil avto starejšega letnika (2008-2012) in se pri izbiri nočem omejevati na to ali ima vgrajen BT, malo gledam, kaj ponuja trg glede takih rešitev.

Klasični avtoradio, s podporo BT in recimo še USB vhodom se dobi za okrog 100 EUR + montaža, pa kaka maska, adapter, itd., če je potrebno.

Gledal sem recimo tole:

https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...
ali
https://www.orangeaudio.si/avtoradio-al...


Potem sem šel korak dlje in razmišljal, če bi dodal še kakih 100 EUR in imel vgrajeno "tablico", ki koristi tudi za navigacijo, lažje upravljanje glasbe, tako da ni treba imeti telefona na stojalo + da imaš še večji zaslon.

Zadeve, ki podpirajo AndroidAuto so precej dražje, vidim pa, da določeni modeli (največ tega sem našel od Pioneerja) podpira WebLink

Ogledujem si tole:
https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...


Poslal sem povpraševanje na par koncev glede namestitve, ker predvidevam, da bi lahko bila samao instalacija, dodatna maska, pa ves potreben potrošni material konektorji, konektor za volanski obroč, itd. še x2 temu, kot stane sama enota.


Imate kaj izkušenj s tem?

So to zadeve zanesljive pri mirroringu telefona (ker recimo te mirroring aplikacije vem, da znajo precej štekati, zaostajajo, itd.)?


Hvala.
Lukcc

noob96 ::

Prva težava je, da ima večina avtov teh letnikov že neke tovarniško vgrajene sisteme/avtoradie, kar pomeni, da v veliko primerov ni tega DIN prostora za ta radio, ki ga pošiljaš, tako da to itak odpade. Še manj od teh vozil pa ima prostora za 2U enoto, kot si poslal to z zaslonom. Pa tega itak nočeš, ker je crap od touchscreena, do zakasnitve pri delovanju, ta mirroring je totalno neuporaben.
Ne vem če se opcija 2 splača, da boš dal za avto 3 jurje in potem za multimedijo 500eur

Imaš 2 opciji:
1.) Kupiš vozilo, ki ima 3,5mm AUX vhod. To je precej pogosto. Potem pa za prostoročno telefonijo nabaviš nekaj takega: https://www.amazon.de/-/en/BK01-Black-n...
To kupiš, priklopiš na USB ali uno za cigarete in 3,5mm port in se že pogovarjaš na obstoječem radiu in ozvočenju.

2.) Kupiš android tablico za vgradnjo v vozilo za tvoj model, ki ima možnost andorid auto ali apple car play. Ta vrainta, obstajajo potem tudi specifični modeli za specifična vozila z masko itd... tudi aliexpress je poln tega. https://www.amazon.de/-/en/Portable-Wir...
To pa ti mora vgraditi profi in razkopati pol avta tako da ceni enote prištej 150-250eur.

d4vid ::

Če gledaš kaj od VAG tega letnika, imaš možnost RCD330 plus ali kaj podobnega za 200-250€. Izgled kot original, android auto/carplay.

Za 500€+ dobis pa MIB2 PQ, v bistvu radio iz MQB platforme (golf 7 ipd.) prilagojen za PQ platformo (golf 5, 6).

Najbrž za ostale koncerne obstaja kaj podobnega za te letnike.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

akulp ::

noob96 je izjavil:

Prva težava je, da ima večina avtov teh letnikov že neke tovarniško vgrajene sisteme/avtoradie, kar pomeni, da v veliko primerov ni tega DIN prostora za ta radio, ki ga pošiljaš, tako da to itak odpade. Še manj od teh vozil pa ima prostora za 2U enoto, kot si poslal to z zaslonom. Pa tega itak nočeš, ker je crap od touchscreena, do zakasnitve pri delovanju, ta mirroring je totalno neuporaben.
Ne vem če se opcija 2 splača, da boš dal za avto 3 jurje in potem za multimedijo 500eur

Imaš 2 opciji:
1.) Kupiš vozilo, ki ima 3,5mm AUX vhod. To je precej pogosto. Potem pa za prostoročno telefonijo nabaviš nekaj takega: https://www.amazon.de/-/en/BK01-Black-n...
To kupiš, priklopiš na USB ali uno za cigarete in 3,5mm port in se že pogovarjaš na obstoječem radiu in ozvočenju.

2.) Kupiš android tablico za vgradnjo v vozilo za tvoj model, ki ima možnost andorid auto ali apple car play. Ta vrainta, obstajajo potem tudi specifični modeli za specifična vozila z masko itd... tudi aliexpress je poln tega. https://www.amazon.de/-/en/Portable-Wir...
To pa ti mora vgraditi profi in razkopati pol avta tako da ceni enote prištej 150-250eur.



Hvala za obširno razlago. Ja, saj to sem se najbolj bal. Da je ta mirroring preveč laggy, da bi bil uporaben. Je pa tako, itak bi to prej sprobal, da vidim, če dela. Saj zagotovo imajo kje za videt to oz. bi jih prosil, če mi lahko priklopijo model radia, ki bi ga vzel, da vidim, če deluje konkretno z mojim telefonom.

Sicer če sem bolj konkreten, gre za to, da gledam za Toyoto Auris, letnik 2008. Ta ima možnost za 2-DIN to sem videl. Tudi maska obstaja:

https://www.orangeaudio.si/maska-toyota...

Tako da, s tega vidika to ne bi smel biti problem.

Kar se tiče tvoje druge opcije, pa je bila to moja prva ideja, sem tudi sam že malo pregledal te Android tablice, ampak tu imam 2 zadržka:

1. Ali to res dela tako, kot se zagre. Ker npr. tale Pioneer, če mi oni zmontirajo in če ne bo delalo, bom pač vrnil oz. verjamem, da se tega sploh ne bodo lotili, če ne bo delovalo. Ja, saj tudi na Amazon lahko vrnem, ampak tega Kitajskega sranja je toliko, da pojma nimam, kaj vzeti.
Poleg tega pa cene teh zadev so 1:1 z modelom, ki sem ga poslal. Ne verjamem, da se kakorkoli bolje obnesejo. Ok ja, ima Androida gor, to je res. Vseeno je potem AndroidAuto in bi moralo delati, to drži.

2. Kdo mi garantira, da mi bo to zvezal... :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Magic1 ::

Če ni placa:)):

Magic

Vuli ::

če priklaaplajš na obstoječe zvočnike sploh ni noben problem. Rabiš edino adapter za tvoj avto. Drgač dobiš za dobrih 300€ vredu kitajca z DSP, 8 jedri, 128GB placa, android car radio.
Je pa vse odvisno za kak avto se gre, ali ti je dovolj univerzalni 2din ali pač..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

akulp ::

Vuli je izjavil:

če priklaaplajš na obstoječe zvočnike sploh ni noben problem. Rabiš edino adapter za tvoj avto. Drgač dobiš za dobrih 300€ vredu kitajca z DSP, 8 jedri, 128GB placa, android car radio.
Je pa vse odvisno za kak avto se gre, ali ti je dovolj univerzalni 2din ali pač..


Kateri pa so v redu Kitajci?

Dobro, ozvočenje priklopiti, verjetno ni problem. Kaj pa potem vezava na obvlanske komande? Sicer ajde, spet ne umrem, če niso povezane, ampak vseeno. Pri Paioneerju, vsaj kar berem in vidim, to deluje.

Ampak ja, spet smo tam, to je 300 EUR + vgradnja.

Torej, če prav razumem, ta Pioneer odsvetujete?
Lukcc

Excavator ::

Jaz sem v svojega dal notri SPH-20DAB od Pioneerja, dobil v kompletu še nek "wiring kit" za volanske kontrole - deluje že 2 leti brez težav.

Scorpy84 ::

Ce je original radio nima aux-itd, vrzes not ojacevalec ki ima high input (toliko, da ti vklopi-izklopi na kljuc), kar pa zadnje case imajo vsi. BT reciver direkt na ojacevalec, da ne izgubis kakovost zvoka, ki ga pri originalu izgubljas. Pa tablica-telefon za upravljanje, pa se poceni prides, kot da se zajebavas z namenskimi radiji.

akulp ::

Scorpy84 je izjavil:

Ce je original radio nima aux-itd, vrzes not ojacevalec ki ima high input (toliko, da ti vklopi-izklopi na kljuc), kar pa zadnje case imajo vsi. BT reciver direkt na ojacevalec, da ne izgubis kakovost zvoka, ki ga pri originalu izgubljas. Pa tablica-telefon za upravljanje, pa se poceni prides, kot da se zajebavas z namenskimi radiji.


Ok, ampak to je zdaj samo BT telefoniranje in glasba, s tem ne rešiš volanskih komand. Ajde ja, potem tapkaš po telefonu za upravlanje in navigacijo.
V osnovi sem se poskusil izgoniti temu.

Mene je predvsem zanimalo, kako se obnesejo te Pioneer zadeve, ker so vseeno enako poceni/drage kot Kitajci iz Amazona ali AliExp.

Excavator je izjavil:

Jaz sem v svojega dal notri SPH-20DAB od Pioneerja, dobil v kompletu še nek "wiring kit" za volanske kontrole - deluje že 2 leti brez težav.


Super, hvala za mnenje.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Mogoče je na koncu tole najboljša price/performance rešitev...

https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...
Lukcc

Tidule ::

Kar se obvolanskih kontrol tiče, gre samo za tipke vezane preko različnih uporov. Tako da dobiš tudi variante, ki ti obvolaske kontrole pretvorijo preko USB vmesnika v navadno tipkovnico. Pri teh out of the box variantah je vedno loto če in kako dobro dela. Odvisno pač od tega kak razpon je uporabil proizvajalec. Večinoma dela, ne pa nujno, ali pa dela samo na pol. Odvisno tudi od tega katere komande imaš na volanu. Tudi pri poineer ni nujno da bodo vse komande delale.

Večji problem, je tam kjer ima avto vgrajeno enoto še za prikazovanje kakih drugih funkcionalnosti, nastavitve... Čeprav pri Avrisu 2008 ugibam, da je tega bore malo.

Kar se tiče mirroringa. Vse kar ni Android Auto/apple car ni vredno denarja.

akulp ::

Tidule je izjavil:

Kar se obvolanskih kontrol tiče, gre samo za tipke vezane preko različnih uporov. Tako da dobiš tudi variante, ki ti obvolaske kontrole pretvorijo preko USB vmesnika v navadno tipkovnico. Pri teh out of the box variantah je vedno loto če in kako dobro dela. Odvisno pač od tega kak razpon je uporabil proizvajalec. Večinoma dela, ne pa nujno, ali pa dela samo na pol. Odvisno tudi od tega katere komande imaš na volanu. Tudi pri poineer ni nujno da bodo vse komande delale.

Večji problem, je tam kjer ima avto vgrajeno enoto še za prikazovanje kakih drugih funkcionalnosti, nastavitve... Čeprav pri Avrisu 2008 ugibam, da je tega bore malo.

Kar se tiče mirroringa. Vse kar ni Android Auto/apple car ni vredno denarja.



Ja, saj sem jih kar direktno vprašal, kako se obnese ta Weblink, pa to tudi sami dejali, da deluje, ni pa najbolj zanesljivo. Ti mirroringi so mi itak poznani in ja, lahko dela super, potem se pa en dan odloči in "štrajka".

Tale zgornja varianta se mi zdi najbolj zihr. Radio upravljaš preko tel. zaslona in namenske app, ostalo (navigacija, itd.) pa gre vse direktno preko telefona. Pa še stojalo je, to se mi zdi kar simpatična rešitev. Pa spet ne pride tako drago.

Za obvolanske komande pravijo, da bi za Toyoto moralo delati bp.
Lukcc

Scorpy84 ::

akulp je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ce je original radio nima aux-itd, vrzes not ojacevalec ki ima high input (toliko, da ti vklopi-izklopi na kljuc), kar pa zadnje case imajo vsi. BT reciver direkt na ojacevalec, da ne izgubis kakovost zvoka, ki ga pri originalu izgubljas. Pa tablica-telefon za upravljanje, pa se poceni prides, kot da se zajebavas z namenskimi radiji.


Ok, ampak to je zdaj samo BT telefoniranje in glasba, s tem ne rešiš volanskih komand. Ajde ja, potem tapkaš po telefonu za upravlanje in navigacijo.
V osnovi sem se poskusil izgoniti temu.

Mene je predvsem zanimalo, kako se obnesejo te Pioneer zadeve, ker so vseeno enako poceni/drage kot Kitajci iz Amazona ali AliExp.

Excavator je izjavil:

Jaz sem v svojega dal notri SPH-20DAB od Pioneerja, dobil v kompletu še nek "wiring kit" za volanske kontrole - deluje že 2 leti brez težav.


Super, hvala za mnenje.


Imas tudi bt komande za android, tudi za pripet na volan, ali pac zlepis kjer ti pase. Na amazonu je polno tega, aliexpress nisem probaval.

akulp ::

Po raziskavi je firma ATOTO verjetno najboljši "no name".

Gledam tole:

t.ly/7QY26

Mogoče kdo pozna (koga), ki ima to vgrajeno?

Oz. mi zna kdo dati kak pameten kontakt avtoelektričarja (po možnosti okolica Lj, Kranja), ki bi se lotil tega?

Ker recimo za vgradnjo tistih Pioneer zadev zaračunajo 50 EUR, kar se mi spet ne zdi tako hudo.
Lukcc

errhec ::

Si prebral opis?

Installieren Sie Apps von Drittanbietern Je nach Telefon nicht unterstützt
Install third-party apps Not supported depending on your phone

V bistvu je to diplay, ki podpira CarPlay in Android Auto z FM sprejmnikom in bluetooth-om (vsaj kolikor sam razumem opis).

Včasih so avtomobili imeli upore, vendar imajo novejši upravljanje preko CAN-busa.
Preveri, kaj podpira tvoj avto.
dd

Tidule ::

Sistemi ki delujejo preko android auto/apple car niso namenjeni temu, da bi na display nameščal kakršnekoli programe. Programi so nameščeni na telefon in tiste, ki so kompatibilni z AA/AC lahko upravljaš in gledaš na displayu. To je to. Pa če smo pošteni je za veliko večino uporabnikov to tudi točno to kar rabijo.

akulp ::

Tidule je izjavil:

Sistemi ki delujejo preko android auto/apple car niso namenjeni temu, da bi na display nameščal kakršnekoli programe. Programi so nameščeni na telefon in tiste, ki so kompatibilni z AA/AC lahko upravljaš in gledaš na displayu. To je to. Pa če smo pošteni je za veliko večino uporabnikov to tudi točno to kar rabijo.


Absolutno, to je to, kar večina rabi.

V bistvu je to "preslikan" telefon. Zdaj je, vsaj Android Auto (ne poznam Appla)lahko rečem, že kar lepo izpopolnjen in deluje dobro.
Sem imel v prejšnjem avtu, zdaj grem v resnici stopničko nižje za nekaj časa... :)
Lukcc

Tidule ::

jaz imam wireless v AA v trenutnem avtu in je to za prihodnje ena od must have feature za katerikoli avto bom gledal. Že na kablu je bil AA super, wireless je pa čisto nova dimenzija priročnosti.

akulp ::

Tidule je izjavil:

jaz imam wireless v AA v trenutnem avtu in je to za prihodnje ena od must have feature za katerikoli avto bom gledal. Že na kablu je bil AA super, wireless je pa čisto nova dimenzija priročnosti.


Ravno zato mi je bil ta ATOTO "kitajc" všeč. Ker vse to ima. Pa res sem prebral/pregledal ogromno review-jev in vsi so precej zadovoljni z njim.

Cenovno sem pa, kar se tiče vgradnje in montaže (ter vseh potrebnih dodatkov), po dobljenih ponudbah, na istem če vzamem to + kamero

ali pa če vzamem tole dvoje od Pioneerja, kar se tudi po vseh review-jih super obnese:

https://www.orangeaudio.si/avtoradio-pi...
https://www.orangeaudio.si/parkirni-sen...
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23134379 (7181) darck
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7710360 (5321) stratosD
»

Dab+ radio in obvolanske komande

Oddelek: Kaj kupiti
101930 (1554) frenky119
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814647 (8946) Trupl0
»

Avtoradio za v Hyundai atos

Oddelek: Na cesti
6775 (667) Ursyka100

Več podobnih tem