» »

Android telefon do 400€

Android telefon do 400€

«
1
2

rs1975 ::

Zdravo, kupujemo telefon za cca. 400€, uporabnik najstnik. Torej dobra baterija, dobre fotke in občasno nabijanje igric.
Za tak denar lahko dobim Samsung S21 FE.
Se dobi še kaj boljšega od tega v tem cenovnem rangu?

Hikari ::

Xiaomi RedMi

wcpapir ::

Glede na opis rabi vrhunski telefon ne nekaj za 400eur.

rs1975 ::

Do zdej je imel Poco X3 Pro in je bil z njim zadovoljen. Je pa šel rakom žvižgat, zato iščemo nekaj posobnega.

PacificBlue ::

Sony Xperia 10v dobis na amazon.de za 400eur

https://www.amazon.de/Xperia-Smartphone...

HolyFuck1 ::

PacificBlue je izjavil:

Sony Xperia 10v dobis na amazon.de za 400eur

https://www.amazon.de/Xperia-Smartphone...


...ki pa je veliko švohnejši od S21 (vsaj za igre). Za isti performans lahko kupi 10IV in prihrani skoraj 150€ https://www.freenet-mobilfunk.de/handys...

amacar ::

Xiaomi 12 bo pod 400€ na idealo.de.

ZveeZ ::

Preko kitajskih posrednikov (gshopper) se dobi xiaomi 13t za cca 480€.
80€ preko budgeta ampak imho vreden doplačila.

WizzardOfOZ ::

rs1975 je izjavil:

Zdravo, kupujemo telefon za cca. 400€, uporabnik najstnik. Torej dobra baterija, dobre fotke in občasno nabijanje igric.
Za tak denar lahko dobim Samsung S21 FE.
Se dobi še kaj boljšega od tega v tem cenovnem rangu?


ulefone armor 19
https://www.ulefone.com/power-armor-19-...

12GB rama, 256gb placa, 108 milijonov pikslov sonyjeva kamera, 9600mah baterija.
Pa še rugged je (military standard), če mu pade na tla, ne bo nič.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

c0ck4m0u53 ::

Morda pride v poštev tudi POCO F5
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Pithlit ::

Pri nas smo vsi na Poco. Ker je za tak denar enostavno good enough. Bi pa blo sicer fajn v teh časih imet tud wireless charging...
Life is as complicated as we make it...

Egidij88 ::

Samsung A54.

link_up ::

kaj pa mali hoce?
In and Out

bemfa ::

chucki ::

Mati ima a54, jaz pa s21 ultra... kaksna razlika je to v hitrosti, ne mores verjet.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Leko ::

rs1975 je izjavil:

Zdravo, kupujemo telefon za cca. 400€, uporabnik najstnik. Torej dobra baterija, dobre fotke in občasno nabijanje igric.
Za tak denar lahko dobim Samsung S21 FE.
Se dobi še kaj boljšega od tega v tem cenovnem rangu?

Dobro da se je odprla še ena tema kateri telefon kupit, ko ji pa še ni zadosti.
OP kupi Samsung S21 FE, kot si že omenil, mogoče pa tudi S21 ultra ni slaba izbira, čeprav je starejši model, je pa še vedno eden boljših, pa če tudi rabljen.
Samo ne poslušat te, ki ti turijo klump od šaomija in podobna jajca. Samo stran od tega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

V-i-p ::

chucki je izjavil:

Mati ima a54, jaz pa s21 ultra... kaksna razlika je to v hitrosti, ne mores verjet.

Tudi razlika v ceni je, da ne moreš verjet ;). Drugače pa še en glas za A54 5G.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

matobeli ::

rs1975 je izjavil:

Do zdej je imel Poco X3 Pro in je bil z njim zadovoljen. .


Uf, X3 pro je bil dober gaming telefon, ampak je bil bolj v razredu 250eur.

S21FE je ravno 400eur na amazon.de in bo dober za željeno, boljši bi bil poco F5 pro ampak je stotaka več.

Ali pa mu nabavi novega X3 pro, zih se še kje dobi

Kodrnusa ::

Vzameš oneplus 9 pro ali 10t na Aliexpresu iz evropskega skladisca Svetlobna leta pred samsungi A ali fe...
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! EUR374.27 29%OFF | Global Version OnePlus 9 Pro 5G 8GB/12GB 256GB Smartphone Snapdragon 888 120Hz Fluid Display 2.0 Hasselblad 50MP Ultra-Wide
https://a.aliexpress.com/_msjI894

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! EUR384.42 29%OFF | Global Version OnePlus 10T 10 T 5G Smartphone 8GB 128GB Snapdragon 8+ Gen 1 150W SUPERVOOC 4800mAh 16GB 256GB Movil Cellphone
https://a.aliexpress.com/_mrKwZUO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

matobeli ::

9 pro je isti pes kot s21fe...

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP...

Kodrnusa ::

matobeli je izjavil:

9 pro je isti pes kot s21fe...

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP...


Ja ce gledas sam specifikacije. Je pa software na Oneplusu svetlobna leta pred samsungi, brez bloatwara, hitr kot strela. Vzames 10t z snapdragon 8 gen1 150 watnim polnjenem. Boljs kot vsak samsung do 500€

chucki ::

V-i-p je izjavil:

chucki je izjavil:

Mati ima a54, jaz pa s21 ultra... kaksna razlika je to v hitrosti, ne mores verjet.

Tudi razlika v ceni je, da ne moreš verjet ;). Drugače pa še en glas za A54 5G.



100 eur drazji je
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Egidij88 ::

Kar se tiče supporta za leta naprej, je A54 ali A34 pac boljsa izbira kot kaksen kitajc ali starejsi samsungov model. Android je itak cisto prilagodljiv, specsi so zadovoljivi, razne animacije in klumpe odstranis itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Dimnik ::

A34,A54 a to imate fetiš na samsung, dobo da noben J serije ne privleče ven

Kodrnusa ::

Egidij88 je izjavil:

Kar se tiče supporta za leta naprej, je A54 ali A34 pac boljsa izbira kot kaksen kitajc ali starejsi samsungov model. Android je itak cisto prilagodljiv, specsi so zadovoljivi, razne animacije in klumpe odstranis itd.

Vidim da folk živi še v letu 2010. "Kitajc" je danes superioren Samsungu. Boljši hardware, software za veliko nižjo ceno. Zdej vsaj vidim od katerih bedakov še Samsung živi.
Ljudje božji poglejte malo teste prrimerjajte cene, specifikacije... Pa ne vem ali še vedno k nam pridejo samsungi z Exynos procesorji ki so veliko slabsi od Qualcomovih.
Kitajci so pac price/performance prehiteli Samsung, Japko. Vi se kar naprej kupujte precenjeno robo.
Pa suport je drugace pri oneplusu sedaj 5 let posodobitev, xiaomi tudi daje vedno vec.. drugace pa po stirih letih rootas in nalozis katerikoli najnovejsi up to date rom na telefon...
Samsun A 54, pa vi niste normalni no...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Magic1 ::

Ravno leta 2010 si dobil mnogo več od kitajca. Danes moraš kar iskat p/p kitajca. So tudi oni navili cene. Verjetno ti primerjaš kakšen Samsung iz Mimovrse in kitajca iz Aliexpressa... Poco x5 pro je 430€ na mimovrste:))
Magic

WizzardOfOZ ::

Poco X5 je na banggoodu 260€
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Sam poco x5 je od tistega X3 pro ki ga je imel prej, in je bil 250eur, nižji tier. Še v pro verziji so ostal na SD 7.

Moraš res F5 pro nabavit da dobiš SD 8 notri, ampak je proti 500eur.

Poco linija je trenutno mal v krizi identitete oziroma je samo redmi v preobleki.

Magic1 ::

Res zgleda, da imajo telefoni srednjega razreda krizo. Sej tudi v high endu ni nekih presežkov. Sej po eni strani je to dobro. Ni razloga za menjavo. Je pa problem če si prisiljen v nabavo, jaz sem vzel pixel 6a za 350EUR nedolgo nazaj. Samo imam raje manjše telefone in je izbria mnogo manjša.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Lonsarg ::

Xiaomi ima še vedno bolši p/p od Samsunga, je pa res razlika manjša kot je bila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bemfa ::

Meni je edini test ki ga rabim, ko primem v levo roko samsunga v desno pa kitajca, dam max brightness in pogledam razliko. Zdaj al mi app odpre v 0,11sec ali 0,14sec mi je vseeno, večje razlike pa ni.

ZveeZ ::

bemfa je izjavil:

Meni je edini test ki ga rabim, ko primem v levo roko samsunga v desno pa kitajca, dam max brightness in pogledam razliko. Zdaj al mi app odpre v 0,11sec ali 0,14sec mi je vseeno, večje razlike pa ni.

saj ves, da ce nastavis rocno max brightness, ne dosezes dejanski max brightness ampak le toliko kot sw dopusca?
Ergo ima lahko telefon z nizjim "rocnim" max brightness, visji "auto" max brightness.
Dokler ne testiras zunaj na soncu, nisi v tem kontekstu naredil nic :)

bemfa ::

Mene ne zanimajo laboratorijski podatki, ampak to kar vidim in izkusim. Ni važna samo svetlost, ampak tudi barve. Pred samsung amoled se pač kitajčki lahko skrijejo, pa nima veze al primerjaš v tunelu ali na jahti. Applovi retina screeni so še boljši, ampak so drug cenovni rang.

rs1975 ::

Hvala vsem za predloge. Sin se je odločil za Poco F5 8/256. Prek Kitajcev iz DE skladišča za 334 EUR. Mislim, da je to kar dobra cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

Magic1 ::

Za to ceno definitivno top telefon.
Magic

ZveeZ ::

bemfa je izjavil:

Mene ne zanimajo laboratorijski podatki, ampak to kar vidim in izkusim. Ni važna samo svetlost, ampak tudi barve. Pred samsung amoled se pač kitajčki lahko skrijejo, pa nima veze al primerjaš v tunelu ali na jahti. Applovi retina screeni so še boljši, ampak so drug cenovni rang.

Cigav display pa uporabljajo kitajcki?:)

Goran's Blog ::

Je pa žalostno, da recimo Poco F5 8/256 proti mojemu telefonu iz 2018 (Huawei Mate 20 Pro) ne ponudi nekih izboljšav, da bi ga sedaj menjal. Se pravi če želim neki res boljšega treba proti 800€ sigurno.

matobeli ::

Kako da ne? Endurance rating je 85h vs 115h, cpu in gpu performance tudi ni ravno primerljiv. Ni pa nič drastičnega če ne poganjaš ravno špilov gor.

Bolj je problem ker tudi tisti za 800eur ne bo blazno boljši.

Vedno bolj smo tam da menjaš ko se ti pokvari in zraven jokaš ker je x2 denarja za ne bistveno več stvari.

Zimonem ::

Tako nekako. Sicer kupujem telefone pod 250. Ampak napredek v štirih letih je še najbolj opazen da prejšni ni imel optične stabilizacije, pa mogoče zvočniki. Menjal pa preprosto zato ker mi je prejšni crknil. Antutuji in ostali benchi se ne poznajo. Ajde mogoče v revanced patchih vv praksi pa ne. Ravno tako se ne pozna hdr10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Kodrnusa ::

Magic1 je izjavil:

Ravno leta 2010 si dobil mnogo več od kitajca. Danes moraš kar iskat p/p kitajca. So tudi oni navili cene. Verjetno ti primerjaš kakšen Samsung iz Mimovrse in kitajca iz Aliexpressa... Poco x5 pro je 430EUR na mimovrste:))

Ti si malo zamesal letnice. Leta 2010 je prisel Samsun galaxy S i9000, za laike galaxy 1 eden prvih uporabnih androidov. Kitajcev še ni bilo takrat. Tako da si malo letnice zamešal zgleda. Danes dobis kitajca se zmeraj za pol cene galaxy 23 ultra (oneplus 11 za 600EUR recimo). Je pa res da xiaomi noro drazi svoje telefone, prav tako huawei. Ampak folk ki daje danes za telefon 1000 plus EUR, je samo se folk ki kupuje japke pa Samsunge pa par extravaganz xiaomijev...
Pa te primerjave kje je ceneje ali Mimovrste ali aliexpres.. samsunga ultra ni pod jurja,tudi na aliexpresu, kitajce pa dobis ceneje. Nabavil ze 10 plus telefonov bangood, aliexpress.. vsi delujejo , ali so delovali brez tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

ZveeZ ::

Goran's Blog je izjavil:

Je pa žalostno, da recimo Poco F5 8/256 proti mojemu telefonu iz 2018 (Huawei Mate 20 Pro) ne ponudi nekih izboljšav, da bi ga sedaj menjal. Se pravi če želim neki res boljšega treba proti 800€ sigurno.

V katerem smislu? Npr v displayu, kameri, performanceu, bateriji.. ga prekosi ze rn12pro5g za 230€.

Kodrnusa ::

bemfa je izjavil:

Mene ne zanimajo laboratorijski podatki, ampak to kar vidim in izkusim. Ni važna samo svetlost, ampak tudi barve. Pred samsung amoled se pač kitajčki lahko skrijejo, pa nima veze al primerjaš v tunelu ali na jahti. Applovi retina screeni so še boljši, ampak so drug cenovni rang.

Kitajci panele od samsunga nabavljajo. Ker šok a? Se pravi imajo enake panele, če gledaš po razredu telefona, oziroma so kitajci cenejši z boljšim zaslonom. Zanimivo a ne?

ZveeZ ::

Kodrnusa je izjavil:

bemfa je izjavil:

Mene ne zanimajo laboratorijski podatki, ampak to kar vidim in izkusim. Ni važna samo svetlost, ampak tudi barve. Pred samsung amoled se pač kitajčki lahko skrijejo, pa nima veze al primerjaš v tunelu ali na jahti. Applovi retina screeni so še boljši, ampak so drug cenovni rang.

Kitajci panele od samsunga nabavljajo. Ker šok a? Se pravi imajo enake panele, če gledaš po razredu telefona, oziroma so kitajci cenejši z boljšim zaslonom. Zanimivo a ne?

Ignorance is a bliss:)

Leko ::

Kodrnusa je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Kar se tiče supporta za leta naprej, je A54 ali A34 pac boljsa izbira kot kaksen kitajc ali starejsi samsungov model. Android je itak cisto prilagodljiv, specsi so zadovoljivi, razne animacije in klumpe odstranis itd.

Vidim da folk živi še v letu 2010. "Kitajc" je danes superioren Samsungu. Boljši hardware, software za veliko nižjo ceno. Zdej vsaj vidim od katerih bedakov še Samsung živi.
Ljudje božji poglejte malo teste prrimerjajte cene, specifikacije... Pa ne vem ali še vedno k nam pridejo samsungi z Exynos procesorji ki so veliko slabsi od Qualcomovih.
Kitajci so pac price/performance prehiteli Samsung, Japko. Vi se kar naprej kupujte precenjeno robo.
Pa suport je drugace pri oneplusu sedaj 5 let posodobitev, xiaomi tudi daje vedno vec.. drugace pa po stirih letih rootas in nalozis katerikoli najnovejsi up to date rom na telefon...
Samsun A 54, pa vi niste normalni no...


Dobro, da ima "kitajc" ala šaomi in oneplus še take bedake kot so Kodrnusa, da preživijo. Jao jao :))
Kodrnusa tebe prehitevajo kitajčki po levi in desni :))
Ja se vidi kdo je ostal v letu 2010:)) Takrat je oneplus s enko :)) še bil vreden omembe, potem pa samo še navzdol in vemo kje je sedaj:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Magic1 ::

Težko dobiš bolši deal od Poco F5 za 340€, verjetno ne prideš niti blizu. Večino ostalega od kitajcev, korejcev in ostalih je letos zelooo meh.
Magic

Leko ::

Poznam kar nekaj lastnikov šaomija. Pred parimi dnevi imamo debato na to temo in enega od te vprašam a si zadovoljen s telefonom. Pravi super edino, kar je mi enkrat ali dvakrat na dan zmrzne in ga samo resetiram pa spet dela super :))
Pa zraven še eden ja meni tudi dela super men tud samo včasih mal zmrzne pa ga resetitam pa spet dela super. ahhahaaha

Magic1 ::

Sem imel F2 pa ne pomnim dnevnih resetov, še mesečnih ne.
Magic

Pithlit ::

Leko je izjavil:

Poznam kar nekaj lastnikov šaomija. Pred parimi dnevi imamo debato na to temo in enega od te vprašam a si zadovoljen s telefonom. Pravi super edino, kar je mi enkrat ali dvakrat na dan zmrzne in ga samo resetiram pa spet dela super :))
Pa zraven še eden ja meni tudi dela super men tud samo včasih mal zmrzne pa ga resetitam pa spet dela super. ahhahaaha

Aja? A prou tolk jih poznaš? A tko kot anticepilci k majo okol sebe neverjetno veliko število cepljenih s problemi zaradi cepiv. Zanimivo ane, ko se v realnosti tega še kr ne da potrdit. Like "pics or it didn't happen".

Ampak nima veze. OP je dobil kar je iskal.
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

Leko, pa ti lažeš, kot pes teče. Direkt se vidi kako nabijaš....

Goran's Blog ::

ZveeZ je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Je pa žalostno, da recimo Poco F5 8/256 proti mojemu telefonu iz 2018 (Huawei Mate 20 Pro) ne ponudi nekih izboljšav, da bi ga sedaj menjal. Se pravi če želim neki res boljšega treba proti 800€ sigurno.

V katerem smislu? Npr v displayu, kameri, performanceu, bateriji.. ga prekosi ze rn12pro5g za 230€.


Ja prekosi ga, samo ni to neka izboljšava za nevem 10x v toliko letih.
Sam itak uporabljam le za socialna omrežja in kaj za poslikat to je pa tudi to.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633201456 (4107) kanarin
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021626 (2595) kanarin
»

Telefon do 400 € z dobro kamero

Oddelek: Pomoč in nasveti
293533 (2121) bambam20
»

Telefon za 100 evrov+- (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
868800 (4465) mtosev

Več podobnih tem