» »

Iphone zavarovanje

Iphone zavarovanje

abcdefghi ::

Se splača vzet kakršnokoli zavarovanje ob nakupu iphona (npr. big bang kasko, harvey norman super jamstvo, istyle asistenca...)? Ali je cenejše enostavno plačat popravilo v primeru razbitega ekrana?

OutOfTheBox ::

Se splača vzet


To je vprašanje za milijon € in stvar perspektive.

Ali je cenejše enostavno plačat popravilo v primeru razbitega ekrana?


Če misliš telefon razbit, potem je boljše da plačaš zavarovanje, ker popravila so dražja kot samo zavarovanje.

Je pa tako, da če ga boš imel v ovitku in gor zaščitno steklo, boš moral bit res ekstra neroden da ga boš razbil.

HolyFuck1 ::

Ali je cenejše enostavno plačat popravilo v primeru razbitega ekrana?


Podrobno preberi pogoje zavarovanja, si boš hitro premislil.

Glede na datum prijave ter stil pisanja - prosi starše, da preberejo zate, pa te bodo sami odvrnili.

wcpapir ::

Pretehtaj soudeležbe... na telefonu se mi ne splača, ker (toktok) ga že nisem usul par let. Na akcijski kameri se mi splača ker jo usujem.

kriptobog ::

Telefon je potrosniska roba. Kako zavarovanje.

garamond ::

abcdefghi je izjavil:

big bang kasko
Ne predlagam tega ponudnika, z Big Bang "zavarovanjem" imam slabe izkušnje.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

OutOfTheBox ::

garamond je izjavil:

abcdefghi je izjavil:

big bang kasko
Ne predlagam tega ponudnika, z Big Bang "zavarovanjem" imam slabe izkušnje.


Lahko poveš kaj več o tem?

Lonsarg ::

Zavaruje se zgolj za zadeve ki res bolijo če se kaj zgodi, nikoli se ne zavaruje "da bi profitiral".

Skratka poceni stvari se nikakor ne zavaruje. Z zavarovanjem za mobitel bi moral vsaj ene 10 totalk na mobitelu imeti v 40 letih življenja, da bi bil na ničli. Dvomim da je kdo tako neroden :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Nikonja ::

Vsa zavarovanja so enaka, plačuješ in upaš da jih ne boš nikoli rabil, ampak takrat ko ga boš rabil je fajn ga imet...

Ampak za zabavno elektroniko, mobitele in podobne stvari mislim da ni potrebe razen če si reeees nerodn.
Za avto itak nimaš izbire, ampak meni je še bolj van pameti tisti kateri ne plačujejo zavarovanje za hišo ali stan, to mi je totalen brainfuck, ker če ostaneš brez tega si dobesedno na cesti in brez denarja! Lahko si kupiš noveg nemškega 2.0 dizla nimaš pa 500 eur letno za bajto???

garamond ::

OutOfTheBox je izjavil:

garamond je izjavil:

abcdefghi je izjavil:

big bang kasko
Ne predlagam tega ponudnika, z Big Bang "zavarovanjem" imam slabe izkušnje.


Lahko poveš kaj več o tem?
Da, enkrat sem napisal kaj je bilo:

garamond je izjavil:

Big Bang ima to možnost in jo je v mojem primeru izkoristil v 2/3 -- toliko so krili za nov prenosnik, čeprav je zavarovalnica zavrnila popravilo ali kritje stroškov za nov izdelek (glede na to, da se izdelek sploh ni popravljal me je zamujanje rokov sploh razjezilo). Vseeno pa sem sam moral doplačati 1/3 za veliko boljši (ni bilo izbire!) izdelek, čeprav je več kot očitno prišlo do strojne napake (pokvaril se je zaslon; računalnik je še vedno delal preko VPNja). Se Zgodi pogoji (verzija okoli 5 let nazaj) so v tem primeru zelo jasni: popravilo ali zamenjava bi morala biti brezplačna.

To sem napisal pred dobrimi 10 leti. Vsaj toliko časa iz principa nisem kupil ničesar pri njih, in vsaj še nadaljnih 10 let tudi ne nameravam.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

starfotr ::

Nikonja je izjavil:

Vsa zavarovanja so enaka, plačuješ in upaš da jih ne boš nikoli rabil, ampak takrat ko ga boš rabil je fajn ga imet...

Ampak za zabavno elektroniko, mobitele in podobne stvari mislim da ni potrebe razen če si reeees nerodn.
Za avto itak nimaš izbire, ampak meni je še bolj van pameti tisti kateri ne plačujejo zavarovanje za hišo ali stan, to mi je totalen brainfuck, ker če ostaneš brez tega si dobesedno na cesti in brez denarja! Lahko si kupiš noveg nemškega 2.0 dizla nimaš pa 500 eur letno za bajto???


Ljudje plačujejo zavarovanja, ker so presrani in ker niso nič odnesli od matematike, bolj konkretno statistike. In seveda z veseljem se tudi pohvalijo kako so od zavarovalnice dobili za nekaj, kar sploh niso upravičeni.

Dejstvo je pa, da velika večina slepo zaupa nekemu agentu. In ta agent jim potem tudi "zrihta" "dobro ceno" in kao tudi dobro izplačilo ob škodi. Po vezah itd.

Skoraj nihče se ne poglobi v noben tip zavarovanja. Nihče ne prebere pogojev in postavk na polici. Tudi če jih preberejo, je velika verjetnost, da jih ne razumejo.

Zavarovalništvo je biznis, kot vsak drug. Zavarovalnice živijo od tega, da ne izplačajo škode, poberejo pa premijo. Večje je to razmerje, bolj so uspeli.

Ne razumem zakaj bi se nekdo sekiral/zgražal za drugega, če nekdo nima zavarovanja svojega premoženja. Človek sam presodi kaj bo naredil.

Jaz še zdravstvenega zavarovanja ne bi imel. Pa ga moram plačevat, ker sem zaposlen. V bistvu živa neumnost. Ampak kaj hočemo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Kataloška" vrednost avta ob sklenitvi zavarovanja

Oddelek: Na cesti
273291 (2454) Gambino
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22952067 (28760) primorc007
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510213 (8841) solatko

Big Bang Se Zgodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9413089 (11911) kuglvinkl

Več podobnih tem