» »

Zvok in slika se ne ujema (nov računalnik)

Zvok in slika se ne ujema (nov računalnik)

Doc123 ::

Na laptopu starem en mesec se mi kar naenkrat pojavi problem ne ujemanja zvoka ter slike (Youtube, filmi iz trdega diska). Nisem vmes nič spreminjal nastavitev ali inštaliral novih programov. Pobrskal sem malo po Googlu in pravi v glavnem posodobitev gonilnikov. Ko poskušam posodobiti gonilnike za grafično kartico ter zvok mi Windows 11 pravi da že imam najnovejše, kar ne preseneča saj je računalnik povsem nov. Google tudi pravi da probam izklopiti hardversko pospeševanje v Chromu, kar sem naredil vendar brez uspeha. Problem je prisoten ne glede na to kateri brskalnik uporabljam kako tudi v vseh online video straneh (Youtube, Bitchute, Rumble...itd) kakor tudi če gledam videe iz trdega diska. Zanimivo je pa to, da če posnetek odprem v VLC playerju namesto GOM playerju mi predvaja normalno..Včasih se zgodi da problem za nekaj časa izgine in nekaj posnetkov predvaja normalno, preden se zopet pojavi.

sbawe64 ::

V 'safe mode with network support' (namesto Windows normal mode) se problem ponovi ?
2020 is new 1984
Corona World order

Han ::

V kristalni kugli ni podatkov o novem geplu...

Doc123 ::

sbawe64 je izjavil:

V 'safe mode with network support' (namesto Windows normal mode) se problem ponovi ?


Noče mi zagnati v safe mode. Sledim temu postopku:
https://support.microsoft.com/en-us/win...
Pravi, da mi bo dalo možnost zagona, vendar mi jih neda ter zažene povsem normalno brez moržnosti zagona :/

Immam Win 11

mihagr ::

Torej uporabljaj VLC predvajalnik in medtem išči na internetu probleme okoli GOM predvajalnika.
Pc je v redu, če ti v redu deluje z VLC-jem. Sploh pa predvajanje filmov, itd. z aplikacijami VLC, GOM, ali katerokoli drugo samostojno aplikacijo nima nobene zveze s kakršnimikoli dodatki ali popravki za katerikoli internetni brskalnik.
Čim manj popravljaj na računalniku, išči problem v GOM-u in ko boš siguren naredi popravek. Trikrat razmisli, preden enkrat naložiš neko novo neumnost na računalnik!
Recimo ideja, odstrani GOM, ponovno zaženi računalnik (restart) in na novo namesti GOM, in ponovno poizkusi predvajati film. Seveda uporabi vedno isti film za preizkus pravilnega predvajanje na VLC-ju, ali GOM-u!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

Doc123 ::

mihagr je izjavil:

Torej uporabljaj VLC predvajalnik in medtem išči na internetu probleme okoli GOM predvajalnika.
Pc je v redu, če ti v redu deluje z VLC-jem. Sploh pa predvajanje filmov, itd. z aplikacijami VLC, GOM, ali katerokoli drugo samostojno aplikacijo nima nobene zveze s kakršnimikoli dodatki ali popravki za katerikoli internetni brskalnik.
Čim manj popravljaj na računalniku, išči problem v GOM-u in ko boš siguren naredi popravek. Trikrat razmisli, preden enkrat naložiš neko novo neumnost na računalnik!
Recimo ideja, odstrani GOM, ponovno zaženi računalnik (restart) in na novo namesti GOM, in ponovno poizkusi predvajati film. Seveda uporabi vedno isti film za preizkus pravilnega predvajanje na VLC-ju, ali GOM-u!


Ni samo problem v GOM-u. Briga me za ta predvajalnik, komot uporabljam drugega. Glavni problem je Youtube oz vse podobne online video storitve. Izbrisal GOM, ga ponovno inštaliral...povsem isto.

WizzardOfOZ ::

Procesor imaš pa?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

crniangeo ::

ponavadi je bila zvočna problem. lahko, pa da imaš težavo s hitrostjo interneta. torrenti ugasnjeni ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

karafeka ::

Najprej poizkusi z drugim brskalnikom, Edge in Firefox. Mogoče je problem tudi v brskalniku.

Preveri kvaliteto filmov na youtubu. Da niso v kaki previsoki ločljivosti, ki ti jih laptop ne more predvajati.

In kot so že drugi napisali, povej specifikacije laptopa (predvsem procesor in grafična).

Doc123 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Procesor imaš pa?


Core I5 11320H @ 3.2Ghz
16GB RAM
RTX3050Ti 4GB

Računalnik star 1 mesec

crniangeo je izjavil:

ponavadi je bila zvočna problem. lahko, pa da imaš težavo s hitrostjo interneta. torrenti ugasnjeni ?


Probal posodobiti gonilnike za zvočno kartico...pravi da so že najnovejši. Internet imam linijo 500 mb/s. Torrentov ne uporabljam. Ni v liniji problem, ker mi tudi filme iz diska predvaja tako vsaj v nekaterih predvajalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Doc123 ()

ales74 ::

drajverje posodabljaš preko WU? mogoče je kriva nastavitev zunanje grafične? izklopi zunanjo in probaj vgrajeno grafično.

probaj z msconfig priti v safe mode.

DamijanD ::

A je problem prisoten pri vseh zvočnih karticah? A imaš možnost priključiti TV ali pa monitor z zvočniki preko HDMIja in izberi, da bo "zvočna kartica" HDMI in potem poskusi

mihagr ::

Povej, ali za poslušanje avdio/video vsebin uporabljaš bluetooth slušalke? če jih, potem je stvar drugačna!

Če pa jih ne, imaš torej žične slušalke, potem pa boš moral poiskati med programi in različnimi procesi, kateri tečejo in ti obremenjujejo procesor in delovni spomin za več kot 30%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

celje ::

imas vklopljeno hdr10? izklopi

mihagr ::

ja in kaj sedaj? izgleda da sta video in avdio zamaknjena že za celih 24ur!

BorutK-73 ::

Probaj Pot player. Sem imel isti problem pred leti in prešaltal na pot player

PacificBlue ::

Zbrisi cache v brskalniku

5ygmq ::

Nekoč je pomagalo za a/v re-sync (samo) obkljukati Maximum memory v MS Config, Advanced boot options

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

bemfa ::

K-Lite codec pack ;)

V-i-p ::

Daj, sformatiraj mašino pa je.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Doc123 ::

Rešeno. Bili so krivi driverji za grafično kartico. Imam gaming notepad ter dve grafični kartici. Odstranil napravo, ponovno instaliral najnovejše driverje ročno (windows update driver ni pomagal).

Doc123 ::

Drek rešeno. Dva dni delalo normalno, potem se pa problem spet pojavi. Najverjetneje je težava v tem da ima prenosnik dve grafični kartici in se nekaj krega med seboj. To ni edini problem. Noče mi tudi preklapljati med HDMI ter vgrajenim zaslonom. Star računalnik je avtomatsko vklopil mali zaslon ko sem odstranil HDMI na TVju, ta pa noče in moram onemogočiti drugo grafično kartico v upravitelju naprav. Računalnik bom reklamiral n nikoli več ne kupim Lenovo.

WizzardOfOZ ::

Izklopi eno grafiko v biosu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri je najboljši media player? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814889 (7214) Map
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529343 (8137) ttommy
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355135 (4589) gibaj
»

Izšel VLC 1.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11614948 (9769) MrStein
»

Težave z gledanjem filmov vseh formatov

Oddelek: Zvok in slika
81998 (1838) zee

Več podobnih tem