» »

Kateri je najboljši media player?

Kateri je najboljši media player?

«
1
2

filetina ::

Pred kratkim sem si sestavil pasivno hlajen HTPC in me zanima vaše mnenje, kateri je najboljši media player, ki se ga splača inštalirati.
Zahteve:
- predvaja čim večje število formatov (od video, audio...)
- sistematična/pregledna knjižnica datotek
- podpora daljinca; android
- sam poišče in naloži podnapise
- 3D player
- zaželjen 10-foot user interface
- intuitiven...

Poskusil sem xbmc - mi zvok sploh ne dela, wmc - katastrofa, VLC - s podnapisi precej klavrno, BS player - občasne težave med predvajanjem....

Kaj priporočate, kaj uporabljate?

Tnx

Bolf3nk ::

potplayer

kmplayer

T-h-o-r ::

MPC + cccp kodek pack
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

XBMC je od vse izbire še daleč najboljši. Vprašanje je samo kakšno neumnost si nastavil (kakšen DTS pass-through?) da ti zvok ne dela.
The truth is rarely pure and never simple.

filetina ::

Prav nič nisem nastavljal. Z difolt nastavitvami zvok ni delal, potem sm se pa začel igrati z raznimi nastavitvami brez večjega uspeha :S

krneki0001 ::

windows 8 z media playerjem + Windows8_Codecs.exe

Podpira vse formate, predvaja vse podnapise in deluje tudi na atom procesorjih brez zatikanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SmeskoSnezak ::

To jutro sem si dol cukno najnovejšo verzijo KMPlayerja 3.7 in nikakor ne gre odstranit nadležnih stvari. Očitno KMPlayer želi izgubiti uporabnike s temi bedarijami... in tako sem primoran najti boljšo stvar.

Ker mi VLC videz ni všeč (tukaj imam podvprašanje, če je enostavno dobiti kak bolj "pro" izgled/skin? tako kot je to imel pošlihtano Winamp) in PotPlayer (Daum) je default korejski (a je angleška verzija že zmožna auto-update? oz. zakaj ni nikjer še vse skupaj v angleščini?) , sem se podal na wiki primerjavo in raziskovanje.

Uč sn vrgo na XBMC in google mi je dal slo-tech med rezultate. Hkrati sn našel še Plex. V vsej zmešnjavi in zmedi, se torej obračam na vas za vaše mnenje. Prebral sn da XBMC ima slabšo sliko kot VLC, recimo... jaz imam Win 7 Pro in moj primarni računalnik je prikloplen na FULL HD monitor, tak da iščem tip top kvaliteto.

Kaj priporočate za naslednjika KMPlayerja, vsemogočnega predvajalnika, s katerim sem bil do trenutne verzije super navdušen uporabnik brez komplikacij in težav?
@ Pusti soncu v srce... @

AmokRun ::

XBMC in Plex sta server/client programa za media server. Vprašanje če to rabiš.
Preprost in zmogljiv video pleyer je recimo MPC-BE. Je skoraj enak kot bolj znani MPC-HC samo da ima lepši skin.
http://sourceforge.net/projects/mpcbe/

SmeskoSnezak ::

Rad bi dodatno funkcionalnost, kot recimo streaming in kolikor berem lahko upravljaš XBMC in Plex preko android telefona... če seveda pravilno razumem. Seveda, ob želji, da že tako ima vgrajene kodeke oz. bere vse audio in video formate, nima težav z branjem DVD-jev (tudi iz map), itd. Nimam ravno skromnih želja.

Iščem ultimativni predvajalnik, ki mi bi nadomestil KMPlayer. Trenutno sn preklopil nazaj na 3.6 verzijo, a mi tečnari naj ga nadgradim na zadnjo verzijo.
@ Pusti soncu v srce... @

Hayabusa ::

Uporabi firewall in blokiraj KMPlayer.

SmeskoSnezak ::

Hayabusa je izjavil:

Uporabi firewall in blokiraj KMPlayer.

Hvala, bom storil. A vseeno, vedno se trudim posodabljati programsko opremo, saj posodobitve odpravljajo hrošče in podobno. Razen če veš, kak odnamestiti tisti nadležni Plus v 3.7, bi raje videl, če je kak boljši predvajalnik kje tam zunaj, za katerega ne vem.
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ker mi VLC videz ni všeč (tukaj imam podvprašanje, če je enostavno dobiti kak bolj "pro" izgled/skin? tako kot je to imel pošlihtano Winamp)
Na strani predvajalnika je kup preoblek, tudi na dA izbire ne manjka: http://www.deviantart.com/customization...

donvito ::

Sam uporabljam Potplayer in mi je zakon, pri instalaciji novega KMPlayerja odstrani kljukce, da ti ne instalira tiste nesnage ...

LitralSM ::

Potplayer

Yohan del Sud ::

Še en glas za KMPlayer. Se da odstranit reklamno nesnago tudi naknadno, če se malo sprehodiš skozi menije. So z zadnjo verzijo bolj domiselni, ampak se da.
www.strancar.com

Good Guy ::

Vsekakor Media Player classic.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

SmeskoSnezak ::

A je sploh kdo prebral moje poste? :)

bluefish, hvala. Sam kolikor vidim, preobleke ravno ne posodabljajo. Tak da ne vem...

Yohan del Sud, kako naj priporocam KMPlayer kolegom in ljudem, ki nimajo radi da morjo naknadno brskat po vseh menijih, da izklopijo "reklamno nesnago"?

Media Player Classic = MPC ? Ima moznost streamanja? Sopcast je mogoce odpirat? Vem, da VLC ima to moznost. Bom preveril se sam, kaj lahko pocnes s tem predvajalnikom. Zgleda kar kul na prvi pogled.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Ang3lo ::

Zakaj pa ne bi VLCja usposobil? Z zagonom cvlc ga lahko poženeš celo brez vmesnika. Z MPC-HC lahko tudi počneš vse, kar si zamisliš, je pa mogoče treba nekaj malega dela s terminalom. Še ena dobra alternative je mplayer/mplayer2 in grafični vmesniki, ki slonijo na njem. SmPlayer je recimo dokaj enostaven.

Engineer_ ::

brez debate je vlc najboljši, predvaja vse možno

o raznih kmplayerjih in gomplayerjih in podobnih traparijah nočem niti slišat.

Če bi rad kvaliteten predvajalnik ki podpira tudi 3d pa ti predlagam powerDVD!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

SmeskoSnezak ::

Engineer_ je izjavil:

brez debate je vlc najboljši, predvaja vse možno

o raznih kmplayerjih in gomplayerjih in podobnih traparijah nočem niti slišat.

Če bi rad kvaliteten predvajalnik ki podpira tudi 3d pa ti predlagam powerDVD!

Engineer, s takim odgovorom si delas vec skode kot koristi. KMPlayer ima super 3d moznosti. VLC ni ravno najboljsi, vsaj pri mojih testih je v primerjavi s KMPlayerjem sibkejsi...
@ Pusti soncu v srce... @

MajorM ::

Oddam glas za XBMC.
Še posebaj če imaš zbirke filmov in nanizank. Avtomatsko generiranje posterjev filmov in informacij.
Za remote uporabljam na enem PCju PS3 Remote, na drugem en kitajski keyboard remote.

filetina ::

Jaz imam trenutno JRiver Media Center na svojmu HTPCju. Za predvajanje boljše kvalitete glasbe je odličen (tudi audiofili prisegajo nanj), pregledeovalnik slik bere tudi raw formate, predvajanje filmov pa še testiram, ampak zaenkrat solidno.

Ima še kdo kakšno izkušnjo z njim?

Engineer_ ::

sem bil vedno prepričan da audiofili prisegajo na Foobar2000, že od davnega leta 2002.

Sicer pa ja, je samo za PC in miško. Ni neka home theather varianta.

ps.: iriver je imel neko precej kvalitetne mp3 predvajalnike, so imeli za tiste čase in denar zelo zelo dober zvok. Sodeč po temu sklepam da je tudi njihov predvajalnik soliden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

krof1 ::

Imam en problem pri Daum potplayerju? mogoče kdo ve zakaj mi pri določenih filmčkih prikazuje zeleno sliko, zvok deluje normalno.
Pri zadnji verziji pa mi pri istih filmčkih kaže črno sliko in prav tako zvok deluje normalno.

Kdo ve v čem je problem?

BorutK-73 ::

Nimaš inštaliranih kodekov.

krof1 ::

BorutK-73 je izjavil:

Nimaš inštaliranih kodekov.



kateri kodeki mi mankajo?

hvala za odg.

gddr85 ::

poglej v katerem kodeku je film

BorutK-73 ::

krof1 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Nimaš inštaliranih kodekov.


kateri kodeki mi mankajo?

hvala za odg.

Prvo probaj kak drug player.
BSplayer tudi sam poišče kodeke ki jih potrebuješ.

gruntfürmich ::

meni je funkcionalnost bila najboljša pri bs pleyerju, ampak ga je potem začel srati z downloadanjem kodekov, pa sem prešaltal na klite kodeck pack z media player classic. sicer malce okoren napram bs-ju, ampak sem se ga navadil.

potegneš dol k-lite codeck pack, pa imaš vse kar rabiš; še instant kodeke za kaj konvertat. če pa kaj šteka pa je po navadi zaradi tepenja med nastavitvami...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SmeskoSnezak ::

jaz imam le mpc hc in ne nucam nobenih ekstra kodekov.
@ Pusti soncu v srce... @

bluesands ::

VLC

tomaz88 ::

filetina je izjavil:

Pred kratkim sem si sestavil pasivno hlajen HTPC in me zanima vaše mnenje, kateri je najboljši media player, ki se ga splača inštalirati.
Zahteve:
- predvaja čim večje število formatov (od video, audio...)
- sistematična/pregledna knjižnica datotek
- podpora daljinca; android
- sam poišče in naloži podnapise
- 3D player
- zaželjen 10-foot user interface
- intuitiven...

Poskusil sem xbmc - mi zvok sploh ne dela, wmc - katastrofa, VLC - s podnapisi precej klavrno, BS player - občasne težave med predvajanjem....

Kaj priporočate, kaj uporabljate?

Tnx


media player classic + madvr

prva tocka pokrita
tudi
ja
ne vem, podnapisi poneumljajo, zato vedno gledam brez
3d je trenutno drek,ko bomo imeli 4k zaslone pri 120hz, ki bodo avtomatsko fokusirali na isto mesto kot oci, se pogovarjamo naprej
ne zastopim vprasanja? osnovne funkcije se vidijo, ce to sprasujes
bolj ne bi mogl bit

SnowyOwl ::

MPC-BE best player ever

GTX970 ::

Kombinacija MPC-HC/lav filters obstaja v x32 in x64 verzijah.so kakšne prednosti slednje ?

freesty ::

Js uporabljam gom player.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

paraboŁa ::

Meni je BS player kar vredu, všeč mi je predvsem to, ker ti samodejno poišče podnapisa ali jih pošlje naprej v bazo.

BorutK-73 ::

freesty je izjavil:

Js uporabljam gom player.

Meni je Gom veliko crashal ko sem hotel zavrteti posnetek nazaj za 10 sekund, Pot player dela to brez problema.

barocco ::

Zadnje 2 leti uporabljam PotPlayer, imel vse zgoraj naštete, pa jih zbrisu,imam enega dosti.Enostaven vmesnik preprost..
imho,nimaš kej sfaliti z njim
32 in 64 v linku :)
http://potplayer.daum.net/
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

krof1 ::

gddr85 je izjavil:

poglej v katerem kodeku je film


filme mi ne odpre če piše v ikonci wmw, mp4 normalno odpira. imam daum pot player in tudi inštaliral sem k-lite codec

Spajky ::

Wmv kodek bi ti moral bit inštaliran že z Winsi samodejno!!! Da ti ni novi kodekpak zjebal win kodekov?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jazzie ::

Imam "prenovljen" računalnik (na novo nameščeni Windows 8 64bit itn.) in sem si prvič inštalirala Pot Player, pa mi ne odpre nobenega videa, prav tako ne v GOM Player. Windows Media Player dela normalno. Sem večkrat poskusila ponovno inštalirati, z ali brez dodatnih kodekov, pa mi ne dela. Sploh ne vem, kako naj odpravim težavo ?

starboi ::

Jazzie je izjavil:

Imam "prenovljen" računalnik (na novo nameščeni Windows 8 64bit itn.) in sem si prvič inštalirala Pot Player, pa mi ne odpre nobenega videa, prav tako ne v GOM Player. Windows Media Player dela normalno. Sem večkrat poskusila ponovno inštalirati, z ali brez dodatnih kodekov, pa mi ne dela. Sploh ne vem, kako naj odpravim težavo ?


Poizkusite z VLC ali Media Classic player-om.

Jazzie ::

Ja, malo prej sem namestila VLC in predvaja normalno. Ne razumem pa, v čem je problem pri Pot Player (in GOM). :/

starboi ::

Mogoče je težava z kakšnimi driverji. Bosta pa zgoraj omenjena predjavalnika več kot odlično opravljala svoji nalogi

aiken ::

Zdravo, vprašal bi vas, če morda veste za kakšen program audio (media) predvajalnik, ki poleg naslova in formata audio datoteke pokaže tudi kakovost zvočnega zapisa ? Pa da je po možnosti brezplačen.

Hvala !

BorutK-73 ::

Pot player, z tab tipko ti pokaže vse informacije o posnetku

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Pozdrav.

Zanima me kaj vi uporabljate za predvajalnik muzike na PC-ju?

Imam pač nekaj muzike, lepo pokategorizirane vse znotraj ene mape, vsi mp3 tagi poštimani in bi rabil en program, ki mi vse to pokaže po izvajalcih in albumih, da ma dober predvajalnik, je minimalističen in da pač preprosto dela.

Zdaj uporabljam kar v Win10 vgrajeni Groove Music in to je za moje potrebe za glasbo čist dovolj, ampak iz neznanega razloga se mi dogaja, da ko recimo predvajam album, mi ob prehodu na novo pesem začetek rahlo zašteka (v prvih treh sekundah pride do nekega preskoka v komadu). Sicer ni veliko, ampak sčasoma postane moteče, še posebej ker kar precej glasbe poslušam na PC-ju.
Ker sem včeraj na novo formatiral PC (zadnja win10 slika iz media creation toola, licenčni windowsi), in je ta težava v groove music-u še vedno prisotna, kljub temu da je vsa glasba lokalno, na SSD-ju, bi si rad omislil drug program.

Torej ima kdo kak predlog:
- minimalističen program samo za glasbo (ne rabim 1001 nastavitve, samo da mi lepo knjižnico prikaže in da glasbo predvaja, to je to)
- lep izgled, intuitiven UI
- pa media tipke na tipkovnici morajo delat (play/pause in prev/next najmanj)

Za vsak predlog sem vam hvaležen. :)

refosk ::

Če imaš računalnik priključen na receiver, je Kodi najboljša izbira.

polde66 ::

AIMP za moje potrebe
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

ST-777 ::

polde66 je izjavil:

AIMP za moje potrebe
AIMP sem pravkar namestil in mi je zelo všeč. Tnx.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bs player problem

Oddelek: Loža
323567 (2942) BorutK-73
»

BullShit Player

Oddelek: Pomoč in nasveti
211815 (1026) blackbfm
»

Izšel VLC 2.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13738823 (29123) Icematxyz
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355126 (4580) gibaj
»

Izšel VLC 1.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11614908 (9729) MrStein

Več podobnih tem