» »

Zapuščinska razprava

Zapuščinska razprava

neja1976 ::

Pozdravljeni,prosila bi za pomoč oz.obrazložitev.
Danes sem prejela vabilo na zapuščinsko razpravo po teti,ki ni imela otrok,mož,starši in ostali njeni sorodniki so že pokojni.Ostala sem samo jaz, nečakinja.
Zanima pa me sledeče: zakaj sem vabljena na zapuščinsko razpravo,če je sodišče predložilo (poleg vabila) oporoko tete, v kateri vse zapušča hčeri od svojega pokojnega moža?
Hvala za pomoč in odgovore

Kalibri ::

Ker si zakonita dedinja in bi lahko izpodbijala oporoko ali pa imela kakšen zahtevek do zapuščine itd.

Yossarian ::

Zato, ker si zakoniti dedič in bi lahko izpodbijala oporoko kot neveljavno (s tožbo seveda); če bi se oporoka izkazala kot neveljavno, potem se pristopi k zakonitemu dedovanju. Idi na narok in če je z oporoko vse OK, jo boš pač priznala in to je to.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zimonem ::

Moraš dati pisno izjavo , da se odpoveduješ svojemu deležu. Drugi pa da sprejme. Sicer pride do obravnave kjer to poveš na sodišču in tam to zapišejo.

SigmundSg ::

Prav tako je mogoče, da obstaja še kakšna druga oporoka pokojne, ki jo ima kateri od zakonitih dedičev; v tem primeru velja tista oporoka, ki je novejša.

Zimonem ::

Oz lahko samo ti podaš svojo izjavo. Pa grebona na obravnavo , če ne poda svoje pisarije.

SigmundSg je izjavil:

Prav tako je mogoče, da obstaja še kakšna druga oporoka pokojne, ki jo ima kateri od zakonitih dedičev; v tem primeru velja tista oporoka, ki je novejša.

Možno je, verjetno pa ne. Sodišče se hoče prepričat , da so stranke v postopku složne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Yossarian ::

Zimonem, če je z oporoko vse v redu, se nima kaj odpovedovati svojemu deležu, ker ga sploh nima. Pa sodišča ne zanima nobena sloga med stranka. Madona, kake ti klatiš.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

TheTrick ::

Oporoka pri nas ni tako kot v ameriškem filmu, je dober napotek, vendar je zakon še vedno nad njo. V postopku so lahko vpleteni dediči ki imajo pravico do nujnega deleža ne glede na oporoko. Sicer glede na sorodstveno razmerja so ti deleži različni. Glede na situacijo pri OP pa mislim, da ji nujni delež sploh ne pripada.

Yossarian ::

Če je ona najbližji sorodnik, potem nujnega deleža ne bo dobil nihče. Če pa so bratje in sestre pokojne še živi, pa jim pripada nujni delež (1/3), če nimajo sredstev za preživljanje IN če so trajno nezmožni za delo (25. čl. Zakona o dedovanju).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Malajlo ::

Mislim, da hčerka moža ni njena sestrična. Oporoka v tem primeru sicer velja, vendar je kot edina v sorodstveni liniji upravičena do nujnega deleža.
Torej četrtina (25%) ji pripada kot nečakinji. Ali bo sprejela, prepustila, se pustila izplačati, so pa drugi dejavniki.
Načeloma pa sicer oporoka, če z njo niso seznanjeni neposreedni dediči, nima neke teže. Iz prve roke vem.

Dejansko je ona, kot (edina?) nečakinja 100% dedinja. Oporoka gor ali dol, če nečakinja ni omenjena, podpisana. Hči po možu se lahko v najslabšem primeru obriše pod nosom.
Ker precej oporok je napisanih pod prisilo. Češ, če mi ne napišiš vsega, te samega/o pustim, pa se znajdi. Stari ljudje se ne zavedajo posledic, itak bodo umrli, pa naj se tamladi s tem jebejo.

Jure14 ::

neja1976 je izjavil:

Pozdravljeni,prosila bi za pomoč oz.obrazložitev.
Danes ...

Če res nič nočeš, se odpovej vsemu.
Če bi lahko dobila nekaj 1000€, se odpovej. Ker če so kje zadaj še kakšni dolgovi, boš hitro postala dolžnik.
Če pa so v igri stanovanja in hiše, pa že lahko malo razmisliš.

CrniPanter ::

Jure14 je izjavil:

neja1976 je izjavil:

Pozdravljeni,prosila bi za pomoč oz.obrazložitev.
Danes ...

Če res nič nočeš, se odpovej vsemu.
Če bi lahko dobila nekaj 1000€, se odpovej. Ker če so kje zadaj še kakšni dolgovi, boš hitro postala dolžnik.
Če pa so v igri stanovanja in hiše, pa že lahko malo razmisliš.


Saj se zavedas, da je ona za dolgove odgovorna samo v vrednosti pripadle dediščine?

Jure14 ::

Ja, v teoriji je že tako.

Ampak, recimo konkreten primer, pred nekaj leti je bila žena ena od 8 dedičev po nekem bratrancu.
Pripadlo bi ji cca 3000EUR v obliki deleža na eni stari zapuščeni bajti. In še kakšnih 2000EUR dolgov do elektra, DSOja, telekoma,...

In kaj je za upnika boljšega, kot da najde enega dediča z denarjem na TRRju? Vsak upnik bi ji lahko trgal do 3000EURs TRRja. Potem se pa lahko po sodiščih vlačiš, pa čas in denar zgubljaš, pa dokazuješ, da si 3000EURže odplačal tistemu upniku, ta drugi pa naj ti neupravičeno trgan denar vrne.

Enostavno je poslala dopis, da se odpoveduje dediščini, v svojem imenu in v imenu otrok.

Ostali dediči so se zmenili, da prepustijo vse enemu, v zameno za izplačilo. Denarja še niso videli. O upnikih pa raje sploh ne vprašam.


Ali zelo poenostavljen primer:
si edini dedič, dediščina je hiša v Halozah, po GURSu vredna 50.000EUR, ter dolgovi v skupni višini 40.000EUR.
Vzeti ali odpovedati?
V teoriji di na profitu 10.000EUR, v praksi pa si v minusu 20.000EUR.
Ker tiste bajte v Halozah ne moreš niti za 20.000EUR prodati.
Upnik bo pa z veseljem trgal 40000EUR s TRRja. Ali kaj drugega, bolj likvidnega. Izvršbo na plačo, recimo.
Če se pa odpoveš, pa nisi nič na zgubi, upnik pa naj se sam s tisto bajto zajEURbava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Invictus ::

Hčerka pokojnega moža najbrž ni njena hčerka, ampak je iz njegovega prejšnjega zakona. Tako ne spada med bližnje sorodnike po njej.

Ti si najbližji sorodnik, in bi brez oporoke podedovala vse, tako pa mora sodišče pač razsvetliti situaciojo in podeliti premoženje.

Greš tja, se odpoveš dedovanju v korist hčerke pokojnega moža, in je to to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yossarian ::

Malajlo, ne vem, od kod jih ti jemlješ. Če je oporoka veljavna in ker glede na skope navedbe ni nujnih dedičev, bo oporoka v celoti izpolnjena. Sicer pa, koliko bratov in sester je imela zapustnica? Je kateri še živ?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

neja1976 ::

Malajlo, ne vem, od kod jih ti jemlješ. Če je oporoka veljavna in ker glede na skope navedbe ni nujnih dedičev, bo oporoka v celoti izpolnjena. Sicer pa, koliko bratov in sester je imela zapustnica? Je kateri še živ?

Pokojnica nima več živečih sorodnikov. Vsi,bratje,sestre,starši,mož so že pokojni. Svojih otrok ni imela. Edini živeči sorodnik sem jaz,nečakinja. Oporoka je napisana na hči, ki jo je njen mož imel v prejšnjem zakonu. Glede na to,da se je vse življenje do moje tete obnašala grdo,je tudi ni uradno posvojila. Ko je teta zbolela,pa je očitno zavohala denar in je za njo skrbela zadnje tri mesece življenja (kar bi lahko storila že prej,saj živi v neposredni bližini), čeprav je bila teta večino teh tri mesecev v bolnišnici. Jaz živim na drugem koncu Slovenije.
Zanimalo me je v bistvu samo to, zakaj moram na sodišče, če je oporoka?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: donvito ()

Bizkit45 ::

Potemtakem tudi ti nisi skrbela za njo? Lesser evil varianta.
Stvar morale je tale delitev/oporoka/nujni delež..

Yossarian ::

Vabljeni so verjetno oporočna dedinja in vsi zakoniti dediči: torej ti in tvoje sestrične in bratranci, vse zaradi veljavnosti oporoke. Tisti zakoniti dedič, ki ga ne bo, bo verjetno dobil domov dopis, da se izjasni, ali priznava oporoko ali ne. Če v določenem roku ne bo sporočil ničesar, bo sodišče štelo, da oporoko priznava in da je ne bo izpodbijal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Invictus ::

neja1976 je izjavil:


Zanimalo me je v bistvu samo to, zakaj moram na sodišče, če je oporoka?

Zato, ker si ti edini "sorodstveni" dedič...

Drugega sorodstva kot ti očitno ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neja1976 ::

Bizkit45 je izjavil:

Potemtakem tudi ti nisi skrbela za njo? Lesser evil varianta.
Stvar morale je tale delitev/oporoka/nujni delež..


Živim na drugem koncu Slovenije. Teti sem ponudila,da se preseli k nam,pa ni želela,saj je bil njen dom tam. Jaz pa tudi nisem mogla pustiti otrok,službe,svoje mame in iti k njej živet. Sem jo pa veliko obiskovala,kolikor je pač čas dopuščal.

Bizkit45 ::

neja1976 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Potemtakem tudi ti nisi skrbela za njo? Lesser evil varianta.
Stvar morale je tale delitev/oporoka/nujni delež..


Živim na drugem koncu Slovenije. Teti sem ponudila,da se preseli k nam,pa ni želela,saj je bil njen dom tam. Jaz pa tudi nisem mogla pustiti otrok,službe,svoje mame in iti k njej živet. Sem jo pa veliko obiskovala,kolikor je pač čas dopuščal.


Vse razumemo. Kot sem napisal, stvar morale. Če misliš, da si upravičena do nekega nujnega deleža, potem se naslikaj na sodišče. V nasprotnem primeru lahko vse ignoriraš in ne greš nikamor ter bo tako obveljala oporoka, ki je napisana. Dali so ti zakonsko možnost izpodbijati oporoko, glede na to da si najbližja "kri". To je to, odločitev je pa na tebi.

Mato989 ::

Mene bolj v tej temi zanima če kdo ve ali je taka zadeva legalna?

Torej če imaš 1 sorodnika (recimo) ki ni 1. rod (hčerka, sin, vnuk, vnukinja bla bla) ampak torej nečak/inja in z oporoko ti vse zapustiš hčerki/sinu od moža iz PREJŠNJEGA zakona(ali partnerstva) ali to gre skozi brez nujnega deleža? Oziroma pod kakšnim pogojem bi lahko takšna oporoka sploh bila nična?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

torej si bila seznanjena z oporoko? Zakonito si edini dedic, ce se oporoke ne izpolni...zdaj pa razscisti sama s sabo in oceni svoj mir.
In and Out

Zimonem ::

Pošlji na sodišče izjavo , da se odpoveduješ dediščini. Stvar rešena iz tvoje strani.

darkolord ::

Nujni delež ji pripada samo, če je trajno nezmožna za delo in se ne more sama preživljati. Za vse ostalo bi morala izpodbijati oporoko.

Edit: Aja, pa še to samo, če je teta bila sestra od enega od staršev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bizkit45 ::

Ok, ni nujni dedič, what now?
Potem je klicana zato, da se sprijazni z oporoko ali ne? V primeru da oporoka pade, je vse njeno?

darkolord ::

Nujni dedič sta zapustnikova brat ali sestra, ona pa po njima (če je to eden od staršev).

Klicana je pa, kot že omenjeno, ker je pač zakoniti dedič. Oporoka se bo uveljavila šele na zapuščinski obravnavi, ne prej.

Bizkit45 ::

se pravi 100% ali 0%?

Invictus ::

Opcija je tudi, da sodišče sploh ne ve za oporoko.

Tega ni tako malo, saj oporoke skoraj nihče ne deponira na sodišču ali pri odvetniku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Dobila je oporoko zraven vabila na sodišče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kalibri ::

darkolord je izjavil:

Nujni dedič sta zapustnikova brat ali sestra, ona pa po njima (če je to eden od staršev).
Vsi trije so zakoniti dediči, pri tem pa sta brat in sestra tudi nujna dediča pod določenimi pogoji, kar pa neček ni.

donvito ::

Potem takem najbrž res, je pa važno kdaj je bila oporoka napisana, če je to bilo malo pred smrtjo, oz ko je zbolela, je to lahko že razlog za alarm (izsiljevanje ...). Če pa že pred več leti, je pa to težko dokazljivo, da je pod prisilo oz z manipuliranjem.

telexdell ::

Kdo je nujni dedič?
Kot določa Zakon o dedovanju, so nujni dediči:

pokojnikovi otroci in posvojenci,
pokojnikovi vnuki,
pokojnikovi starši,
pokojnikov zakonec oz. izvenzakonski partner.
Dedi in babice ter bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le tedaj, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Oseba je nujni dedič le, je po zakonitem dednem redu upravičen dedovati.

Torej nečakinja ni nujni dedič in se bo premoženje razdelilo tako kot piše v oporoki, če bo veljavna (Oporoka mora biti lastnoročno napisana ali lastnoročno podpisana pred najmanj dvema pričama ali sestavljena pri notarju). Če ne bo veljavna pa bodo dedovali zakonski dediči. Če se ne želi dedodovati se lahko na sodišče pošlje dopis, v katerem se zapiše, da se odpoveduje dedovanju. Mora pa ta zapis biti ustrezno formuliran, da ne bo potem zakonski dedič njen otrok ali celo, da bo videti da sprejema didiščino in jo nato predaja nekomu drugemu. Še zlasti, če so zadaj kakšni dolgovi.
Torej nečakinjo kličejo na obravnavo, ker je zakoniti dedič in ker je možno, da oporoka ni veljavna.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mato989 ::

Kako sploh sodišče določi da je oporoka veljavna?

Recimo v tem primeru če so vsi njeni ožji sorodniki pred katerimi je MORDA podpisala umrli in je samo beseda moževe hčerke vs beseda nečakinje?


Ali se v primeru da ni 2 prič in ali overjeno ali pri notarju bla bla avtomatsko smatra neveljavna?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

FrRoSt ::

neja1976 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Potemtakem tudi ti nisi skrbela za njo? Lesser evil varianta.
Stvar morale je tale delitev/oporoka/nujni delež..


Živim na drugem koncu Slovenije. Teti sem ponudila,da se preseli k nam,pa ni želela,saj je bil njen dom tam. Jaz pa tudi nisem mogla pustiti otrok,službe,svoje mame in iti k njej živet. Sem jo pa veliko obiskovala,kolikor je pač čas dopuščal.


Ti si samo vabljena na oporoko, kar je povsem normalno in v skladu s sodno prakso!

Ni se ti pa je treba udeležiti! Lahko samo sporočiš oz pošlješ izjavo, da se strinjaš z oporoko on nimaš nikakršnih zahtevkov po dediščini ali predmetov in prejemkov.

Lahko pa bi tudi šla na oporoko in rekla, da si (čustveno) navezana na neko sliko, ali pa omaro in bi rada, da bi jo imela kot spomin na teto!
Samo toliko v vednost, da veš zakaj si vabljena in zakaj se ti zapuščinske razprave na sodišču (ni) potrebno udeležiti. Podaš pač pisno izjavo in sodišče jo bo upoštevalo in razpravo končalo.

Mato989 je izjavil:

Kako sploh sodišče določi da je oporoka veljavna?

Recimo v tem primeru če so vsi njeni ožji sorodniki pred katerimi je MORDA podpisala umrli in je samo beseda moževe hčerke vs beseda nečakinje?


Ali se v primeru da ni 2 prič in ali overjeno ali pri notarju bla bla avtomatsko smatra neveljavna?


Oporoko lahko spodbijaš! Ali pa je čelo več oporok, kateta velja!??

Poleg tega lahko vsak napiše oporoko in jo deponira, beri: shrani na sodišču. Obstaja sodni register oporok. No sedaj pa še malo razišči zadevo in pametuj, zakaj bi bilo dobro, da tudi ti sestaviš svojo oporoko!? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Mato989 ::

Ne mene samo zanima kako sodišče odloča če

1. oporoka obstaja ampak prič ni oz. so umrle???
2. je z oporoko zapuščeno vse hčerki preminulega moža iz prejšnjega zakona ali zveze
3. ni sorodnikov oz. dedičev izven nečakinje ki ni nujni dedič.

Kaj gre tou po logiki če nima nečakinja nič proti da velja? Drugače je dokazno breme na nečakinji?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Nehajte z moraliziranjem, vprasanje je bilo jasno zastavljeno.

telexdell ::

Mato989 je izjavil:

Ne mene samo zanima kako sodišče odloča če

1. oporoka obstaja ampak prič ni oz. so umrle???
2. je z oporoko zapuščeno vse hčerki preminulega moža iz prejšnjega zakona ali zveze
3. ni sorodnikov oz. dedičev izven nečakinje ki ni nujni dedič.

Kaj gre tou po logiki če nima nečakinja nič proti da velja? Drugače je dokazno breme na nečakinji?

Oporoki mora nekdo oporekati, da se ugotavlja njena veljavnost.
Priče se morajo na oporoko podpisati, zato ni pomembno, če so kasneje umrle.

Torej če avtorica pošlje na sodišče dopis, da se odpoveduje dedovanju, je zanjo stvar zaključena.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Mato989 ::

Zanimivo, torej iz tega bi lahko sklepali da če napišeš oporoko in se 2x random podpišeš (itak ne morjo preverit če so osebe že mrtve pač podpišeš kao 2 ki sta umrli in daš datum oporoke na par mesecev pred njunima smrtima in če ni dedičev lahko vse zapustiš komerkoli ker nihče ne ugovarja in ne dobi država nič?

Legenda.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Ti lahko komot v oporoki zapišeš, da zapustiš državi ali sosedi. Ni nobene potrebe, da zapuščaš svojcem. Oni se lahko na to seveda pritožijo za nujni delež, če so upravičeni. To pa je to.

Dandanes je vedno bolj pogosto tudi to, da se kakšno generacijo preskoči. Na primer praded zapusti pravnukom in ne vnukom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bozicek ::

Ampak ti si res butast bolj in bolj iz dneva v dan

Zakaj pa bi se dvakrat random podpisoval na svojo oporoko če ni zakonitega dediča za teboj

Ti razumeš da je treba oporoko spodbijati

Se pravi če ni nikogar ki bi jo spodbijal (nimaš sorodstva, si še edini preživeli svoje rodbine) napišeš svojo željo na skret papirja, vržeš gor datum in podpis ter daš na sodišče

Po smrti sodišče prebere tvojo oporoko, ni nikogar ki bi lahko ugovarjal in eto, vse dobi cucek ki je ostal živ
Darila letos samo za poredne

telexdell ::

Mato989 je izjavil:

Zanimivo, torej iz tega bi lahko sklepali da če napišeš oporoko in se 2x random podpišeš (itak ne morjo preverit če so osebe že mrtve pač podpišeš kao 2 ki sta umrli in daš datum oporoke na par mesecev pred njunima smrtima in če ni dedičev lahko vse zapustiš komerkoli ker nihče ne ugovarja in ne dobi država nič?

Legenda.

Priči sta obvezni le, če oporoka ni napisana lastnoročno. Če jo torej na roko napiše kdo drug ali pa je napisana s pisalnim strojem/tiskalnikom. Pa poleg prič mora biti tudi ime in drugi potrebni podatki, da se lahko nedvoumno identificira. Če je napisana lastnoročno priče niso potrebne.

Če kdo izpodbija oporoko se bodo preverili podpisi prič npr. tako, da se bo preverilo ali je sploh bilo možno, da bi takrat bile tam in ali so res bile, grafolog primerja pisavo...Tak da- lahko ponarediš oporoko in se random podpišeš, kot lahko oropaš banko ali... Če te ne dobijo...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MIHAc27 ::

Jaz bi šel na razpravo, da vidim če kak kos dediščine vseeno lahko vzamem tej hčerki, ki je 'kao' skrbela nekaj zadnjih par mesecev. Pač da se vidi, da ni kaj sumljivega (kot že omenjena oporoka napisana tik pred smrtjo).
Ampak kakih tožb se ne bi šel, sploh če je dediščina majhna. Razen če nujno rabiš ker nimaš za preživetje, lahko zajtevaš nujni delež in polovico dobiš. Boljš kot nič.

Mato989 ::

bozicek je izjavil:

Ampak ti si res butast bolj in bolj iz dneva v dan

Zakaj pa bi se dvakrat random podpisoval na svojo oporoko če ni zakonitega dediča za teboj

Ti razumeš da je treba oporoko spodbijati

Se pravi če ni nikogar ki bi jo spodbijal (nimaš sorodstva, si še edini preživeli svoje rodbine) napišeš svojo željo na skret papirja, vržeš gor datum in podpis ter daš na sodišče

Po smrti sodišče prebere tvojo oporoko, ni nikogar ki bi lahko ugovarjal in eto, vse dobi cucek ki je ostal živ


Kot nikogar sem mislil nikogar od nujnih dedičev 1. reda torej...

Se pravi da nimaš otrok, partner je umrl, mati in foter tudi, ostanejo pa otroci bratov in sester in njihovi otroci (torej nečaki itd)

Če prav razumem če imaš nečake ipd... in nobenga otroka in umreš dobi vse nečak, z preprosto oporoko pa lahko vse zapustiš osebi X ki ti ni v sorodu.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Yossarian ::

Miha, nečakinja nima pravice do nujnega deleža.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Kalibri ::

Vsak drugi post je, da nečak ni nujni dedič. Pa še kar drgnejo.

Gagatronix ::

Ce dobis vabilo na zapuscinsko razpravo pac gres in se pred sodiscem izjasnis kako in kaj. Vse ostalo je nepotrebno nakladanje.

delavec44 ::

telexdell je izjavil:

Kdo je nujni dedič?
Kot določa Zakon o dedovanju, so nujni dediči:

pokojnikovi otroci in posvojenci,
pokojnikovi vnuki,
pokojnikovi starši,
pokojnikov zakonec oz. izvenzakonski partner.
Dedi in babice ter bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le tedaj, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Oseba je nujni dedič le, je po zakonitem dednem redu upravičen dedovati.



Torej pravnuki niso več ali samo niso navajali naprej od vnukov?

bozicek ::

Da so naprej...To je prvi red
Vedno je tvoj froc prvi (recimo da partnerja ni več), potem otroci tvojih otrok (vnuki) in nato otroci otrok tvojih otrok (pravnuki)

Če se kjerkoli v tej lestvici kdo zgubi se gre na drugi red
Tvoj fotr in tvoja mat
In nato dalje

Tako glej...tvoja kri je prvi red
Potem starši; drugi red
In nato potomci tvojih staršev (tvoj brat ali sestra)
In nato potomci tvojega brata ali sestre (tvoji nečaki)

Ali pa narediš oporoko kot je treba, po reglcih, pošlješ vse v kurac in nakažeš uradu za gubljenje vremena ali pa kam drugam

Potem pa se najde žlahta ki spodbija to oporoko in traja zapuščinski spor 20 let
Darila letos samo za poredne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911297 (8672) Vikking
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17736113 (31227) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332595 (30755) Okapi
»

Dedovanje gotovine

Oddelek: Kaj kupiti
2712637 (11947) Ziga Dolhar

Več podobnih tem