» »

Monter Klime - Priporočila

Monter Klime - Priporočila

fotrbom ::

Zdravo.

V septembru bi potreboval majstra da mi zmontira klimo(stanovanjska hiša pritličje).

Pozna kdo koga, pa da ni šalabajzar in nardi tko kokr je treba.

Edit: Sem iz okolice Ljubljane :)

Hvala

Lp
  • spremenil: fotrbom ()

kriptobog ::

Lokacija?

feryz ::

Sam zmontiraš, ni cel pes.
Tisto pumpo pa kupiš, če si jo ne moreš sposoditi. Bo ceneje, kot da se en igra okrog bajte.

OutOfTheBox ::

Najslabši nasvet, ker če se ne spoznaš lahko hitro zajebeš zadevo. Niso vsi DIY mojstri.

Druga zadeva da je to najslabsi nasvet je ta da ti večje trgovine (zaenkrat še ne vse), klime ne bodo prodale brez da bi povedal kdo bo klimo montiral (npr merkator).

Zakaj ne? Ker je največ zahtevkov za garancijo povezano izključno zaradi slabe montaže.

250€ al kolikor je montaža je drobiž za strokovno narjeno delo.

Daliborg ::

250e drobiž? Saj sem Gorenc ampak kot vem za 250e prideta dva delavca, en dela drug pa podaja, poprime samo, ko skupaj namestita zunanjo enoto in mogoče še ko notranjo gor obesita. No, jaz sem za 40eur material kupil + napravo za konus na bakrenih ceveh delat (skupaj cca 80eur). Meni se take stvari zdijo manj riskantne za sestaviti kot pa kakšen kompjuter z custom water loopam katerih sem sestavil vsaj ducat v svojem življenju. Se pa strinjam, da ni to za šalabajzarje, in sosedovih otrok ki znajo kompjuter pošraufat je več kot pa takih ki znajo klimo Montirat ker jim je pač kompjuter bolj zanimiv. Žal pa se ne strinjam se cenami storitev, vsaj dokler plače/pokojnine ne bodo šle toliko gor da lahko tudi jaz rečem da je 250eur "drobiž". LP.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

OutOfTheBox ::

250e drobiž?


Je drobiž ja, je pa to odvisno koliko je to "drobiža" od tega koliko si sam domači mojster. Večji mojster kot si, bolj se ti zdi drago in obratno.

Zakaj je drobiž? Ker:

1. Je delo kvalitetno narejeno oz. vsaj statistično nepremerljivo bolj kvalitetno kot DIY mojster, ki s tem nima izkušenj

2. Te ne skbi, če monterji zadevo zajebejo. Če zajebeš ti, si pušnil klimo ali pa vsaj velik strošek za popravit kar si pokvaril (v merkatorju so povedali, da imajo več strank ki so same montirale in so potem okvarjeno prinesli v garancijo, kot pa bi se naprave same kvarile s strokovno montažo). Torej največji delež je tistih ki sami zadevo pokvarijo.

3. Plačaš enkrat in maš kvalitetno "doživljensko" oz. dokler ne zamenjaš klime.
4. Potencialno - nevarno delo na višini. Odvisno kje montiraš.

Sej razumem da ni znanstvena fantastika, ampak ni variante da se večini ljudem splača mešetarit s tem.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Pa če v zgornji izračun šteješ še črpalko je to še 130 eur (ta cheap v kompletu s cevmi) in si na 210 eur. In una dva rabita 2 uri, ti pa cel dan.

Za samo eno klimo je vprašljivo.

friedcell ::

Klima Frenk je super - https://www.klima-frenk.si/

dvihtelic ::

Klimateh, g. Boštjan,zakon.

TheTrick ::

friedcell je izjavil:

Klima Frenk je super - https://www.klima-frenk.si/


Frenk ja super. Pri meni je montiral že 4 klime in ga lahko samo priporočam.

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

Pa če v zgornji izračun šteješ še črpalko je to še 130 eur (ta cheap v kompletu s cevmi) in si na 210 eur. In una dva rabita 2 uri, ti pa cel dan.

Za samo eno klimo je vprašljivo.

+4 ure, razen če je preboj stene že narejen.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

feryz ::

Ok, zelo počasi.
Kar se montaže klime tiče.
Treba je obesiti notranjo enoto, ponavadi stranka pove kam.
Treba je obesiti zunanjo enoto, ponavadi stranka pove kam.
Treba je narediti preboj in prevleči cevi in kabel.
Vse omenjeno naredi mujo, ki osnovne šole niti od daleč še ni videl. V kolikor normalen lastnik hiše tega ne zna.

Šele ko je vse to narejeno, se pokliče klimaša, da zvakumira cevi in spusti plin. Kake pol urce mu vzame, tako da je treba pripraviti dva hladna pira, ker ta čas nima kaj delati in 50 evrov. Pol preveč, ampak ok, ne bomo dlako cepili.

starfotr ::

Če vzamete klimo z montažo, plačate 9,5 % davek namesto 22 %.

Invictus ::

No, kakor slišim zdaj, nekateri monterji klim niti ne vstanejo iz postelje, če ne zaslužijo vsaj 500 EUR na montažo...

Tako da ti mali obrtniki so nabili cene...

Pač koristijo trenutno gužvo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Dobri monterji klim delajo bolj lokalno, v radiju do npr. maks. 30-50 km. In se ne vozijo 100 km stran, da bi zmontirali eno klimo.

Nekatere druge firme z večimi ekipami pa skačejo po celi državi in navadno delajo šalabajz.

wcpapir ::

Imamo kakšnega monterja klim v bljižini Slovenske Bistrice. Malo imam skrivljene reže zadaj (toča) in rabim nekoga, da jih malce poravna. Saj bi jih lahko sam ampak naj plača zavarovalnica ker me je strah višine.

tiborrr ::

Obstaja glavnik za t.i. 'fin array':


Dobiš pri nas v Emporju (oz. večini trgovin za HVAC), na amazonu ali pa celo sam 3D sprintaš nastavek za izvijač.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59891163965 (36) Ganon
»

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

Oddelek: Loža
4011936 (8641) cekr
»

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Oddelek: Kaj kupiti
439744 (7250) Dr_M
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405540 (4886) Mare2

Več podobnih tem