» »

Win2000 & WinME = Dual Boot ? KAKO ?

Win2000 & WinME = Dual Boot ? KAKO ?

BustA ::

u bistvu me zanima kako bi imel na enem racunalniku Win 2000 in WinSe Ali WInME , tako da bi u zbral ker OS se mi nalouda !

Dejte mal razložit kako gre to vse skupaj in ali bi bilo mozno da ne bilo treba vsega programja 2x instalirat ?




:D
Devide Et Impera
  • spremenilo: BustA ()

matevzm ::

Instaliras ME, nato w2k. ME sicer spozna 2k, a ne vem ali naredi meni (anyone?). w2k ga.
Programe je najboljse instalirati 2x, drugace bos imel lahko cudne probleme (kot da jih win nimajo dovolj samo po sebi).

andrej ::

tu je treba poudarit, da je zlo dobro instalirat vsak sistem na svojo particijo...

ABX ::

Lahko editiraš boot.ini v primeru če si prej inštaliral w2000 in potem winME.

Win pravi da je bolše če imaš na ločenih particijah dva različna sistema, vendar jim jaz kaj preveč ne verjamem :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bastadu ::

Programje boš moral oboje dati posebaj na vsak OS(razen kakšnih majhnih programčkov kot je npr. WinAmp), ker pomojem jih večina nebi delala, ker ni pravilnih ključev v registru... Če bi hotel, da ti nebi bilo potrebno vsega še enkrat gor dajat, bi moral prejšnje ose nadgradit, ampak to pri tebi ne pride v poštev, ker hočeš imeti oboje...

P.S.: Vsakega na svojo particijo!

BustA ::

zej mam na prvi particiji 98Se na drugi pa Win ME
to sm instalirou bl za salo kot zares ampak nikjer ne morm izbrat ker OS se mi bo zagnal, ampak se mi kr WinMe zaženejo k sm jih nazadnje instalirou
Aja a nima win 2000 drug datotečni sistem ?
A morm pol formatirat disk Al lahk sam winse zbrišem ?
Devide Et Impera

Pirpank ::

Win 98 in WinMe lahka maš skupej samo s kakšnim boot Managerjem.
Če pa hočeš Win 2k +Win 98 pa moraš najprej win 98 pol pa win 2k
za Win98SE in naprej pa je vseeno kerega prej inštaliraš!
;)

bastadu ::

Lahko pa tudi inštaliraš win9x po win2k instalaciji, sam pol moraš popravit mbr s recovery varianto v win2k instalaciji...

andrej ::

tocno tako. Vrstni red instalcije ni pomemben, je pa res najbolj enostavno instalirat najprej win9x potem pa w2k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221788 (1402) daylight
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212130 (1912) CaqKa
»

WinXP & WinME

Oddelek: Pomoč in nasveti
111191 (1044) Justy
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161625 (1454) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585026 (4168) andrej

Več podobnih tem