» »

Prometna in reševanje > SCOOTER vs AVTO

Prometna in reševanje > SCOOTER vs AVTO

BaTeMaN ::

Hej, kdo mi lahko svetuje.

Izsilil me je avto, zapeljal na glavno cesto pred mene... jaz 50 km/h vanj... pribremzal sem morda 3-5 m... 100% kriv je on oba imama triglav (pravi, da me ni videl, je pa prečkal glavno cesto).

Skuter je letnik 2017 (8000 km) nabavljen nov za 5200 eur in tudi danes na spletu vreden cca 5000 eur... bil je kot nov, brez praske, servisiran

triglav je ponudil 2800 eur

serviser je ocenil škodo 5800 eur

tu sem se zdaj ustavil

(.. ker ne vem kako naj grem naprej... če grem na triglav bodo ocenili verjetno po nekem eurotaxu neko vrednost okol 3000 eur in bom izgubil 2000 -3000 eur za popravilo v neki lastni režiji in to nikoli več ne bo več to... razbitega nimam kam prodat ali sam šraufat ker nisem tak človek)

Če ima kdo izkušnje prosim za nasvet,.. ker ne vem kako naprej.

Ker imam občutek, da bom ne samo da me boli celo telo, na srečo sem nekako naredit salto in pristal na nogah par metrov naprej in imam veliko modric... in bolečih palcev kolen, karkoli je pač udarilo... da bom izgubil lep kup denarja, scooter in pa leto dni brez vozila, po popolnoma nelastni krivdi.

(vespa 300 gts sport)

Kaj svetujete?
less then zero

mikhaair ::

Verjetno se boš moral sprijazniti z določeno izgubo žal.
Koliko pa naj bi bila vredna razbitina?
Lahko zavrneš Triglav in počakaš na morebitno višjo ponudbo. Pozinamaj se kolikšna je upoštevana amortizacija, vrednost glede na avto.net, itd. in jim glede na to sestavi dopis.
Klasika je še, da te boli koleno, vrat, komolec od padca. Seveda rabiš kakšen obisk zdravnika.
Mogoče ti s tem uspe priti na neko pozitivno nulo.
Nisem pa mojster teh zadev, počakajmo še mnenja ostalih.

kriptobog ::

Daj povej model skuterja, ki je 6 let star vreden 5000eur. Lahko se pritožiš, ampak dosegel boš bolj malo. V najboljšem primeru boš dobil kakih 100e več. 2800 pa razbitina ti ostane. Prodaš po dleih in dobiš nekaj več. Ampak glede na to, da je 6 let star skuter bi rekel, da je cenitev zavarovanice kar ok.

BaTeMaN ::

@kriptobog sem napisal.... model spodaj v oklepaju - hvala

No meni ni ok, da je škode skoraj 6000 EUR, zavarovalnici očitno preostane samo totalka,.. stranki pa pač preostane samo da se "j3b3".
Cenitev, je ok če "ne misliš" popravljat... na prvo žogo prodat razbit skuter in vzet max od zavarovalnice.... in morda pridem na nulo...
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

Kawhi ::

saj je v vsakem primeru tako, nimaš zavarovano na novo vrednost pri avtomobilih/motorjih.

Magic1 ::

Popravit ga bo treba s rabljeno robo in boš prišel s 2500€ čez. Če se seveda dobi material. Pol novega skutarja žal ne boš dobil.
Magic

brett ::

Kawhi je izjavil:

saj je v vsakem primeru tako, nimaš zavarovano na novo vrednost pri avtomobilih/motorjih.


Točno tako. Dobiš sorazmerni delež glede na letnik (in manjše pritikline). Realno pa ta Piaggo ni bil vreden 5k, ampak roko na srce max 3,5-4k (letnik, km). Tako, da je 2,8k kar ok cifra. Probaj spraviti na 3k in bodi zadovljen.
Ostalo pa "prevali" na račun poškodb.

kriptobog ::

BaTeMaN je izjavil:

@kriptobog sem napisal.... model spodaj v oklepaju - hvala

No meni ni ok, da je škode skoraj 6000 EUR, zavarovalnici očitno preostane samo totalka,.. stranki pa pač preostane samo da se "j3b3".
Cenitev, je ok če "ne misliš" popravljat... na prvo žogo prodat razbit skuter in vzet max od zavarovalnice.... in morda pridem na nulo...


Hja ekonomska totalka se temu reče. Žal.

Ahim ::

BaTeMaN je izjavil:

@kriptobog sem napisal.... model spodaj v oklepaju - hvala

No meni ni ok, da je škode skoraj 6000 EUR, zavarovalnici očitno preostane samo totalka,.. stranki pa pač preostane samo da se "j3b3".
Cenitev, je ok če "ne misliš" popravljat... na prvo žogo prodat razbit skuter in vzet max od zavarovalnice.... in morda pridem na nulo...

Priblizno tak, razen da je bil tvoj starejsi? https://www.autoscout24.com/offers/vesp...

Pisi zavarovalnici, da za 2800 ne mores dobiti primerljivega nikjer, da pride skupaj s prevozom tolikointoliko (npr. 3200) in pocakaj na odgovor. Na slabsem ne bos nic.

BaTeMaN ::

Ja nimam lih izkušenj s prometnimi, da sem en malček šokiran. :)

jaz sem imel kupca za 5000, zato je vredna 5000 vendar je nisem imel namena nikoli prodat pač... nostalgična vrednost, sem pa na bolhi avto netu videl kake so cene... vem pa tudi po čem italijani prodajajo in avstrijci...


hvala za vse nasvete.... torej mahat zavarovalnici tem predračunom serviserja nima nobenga smisla?

raje na noto empatije.
less then zero

Ahim ::

BaTeMaN je izjavil:

Ja nimam lih izkušenj s prometnimi, da sem en malček šokiran. :)

jaz sem imel kupca za 5000, zato je vredna 5000 vendar je nisem imel namena nikoli prodat pač... nostalgična vrednost, sem pa na bolhi avto netu videl kake so cene... vem pa tudi po čem italijani prodajajo in avstrijci...


hvala za vse nasvete.... torej mahat zavarovalnici tem predračunom serviserja nima nobenga smisla?

raje na noto empatije.

Nic ti ne pomaga, ker kot receno - ekonomska totalka, serviser lahko napise za 100 milijonov predracun, ko preseze ocenjeno vrednost, ti izplacajo in konec zgodbe, sentimentalna vrednost in nek hipotetican kupec iz preteklosti zavarovalnice ne gane.

Ce bi see rad se peljal s cimbolj podobnim nadomestkom, poskusaj tako, kot sem ti napisal, prodaj tudi razbitino in kupi nekaj ustreznega.

BaTeMaN ::

@ahim

upam, da mi uspe iztržit čim več :(

hvala.

zelo neprijetno tole,...
less then zero

mugen999 ::

Vesel bodi da ima soudeleženec z avtom v nesreči avto zavarovan pri triglavu, da bi imel zavarvanega pri kaki levi zavarovalnici, ti garantiram da bi taka zavarovalnica rekla, da si ti kriv, ker si prehitro peljal, in te gospod pač ni videl. Tudi to da bi avtomobilist priznaval krivdo nebi pomagalo.

BaTeMaN ::

Glede na okoliščine o katerih ne bom govoril, bi bilo to nemogoče. Slišim pa, da je s Triglavom (ki je najdražji) najmanj težav z izplačili škod.
Kar je res, pa se mi sanja ne.
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

49106 ::

mugen999 je izjavil:

Vesel bodi da ima soudeleženec z avtom v nesreči avto zavarovan pri triglavu, da bi imel zavarvanega pri kaki levi zavarovalnici, ti garantiram da bi taka zavarovalnica rekla, da si ti kriv, ker si prehitro peljal, in te gospod pač ni videl. Tudi to da bi avtomobilist priznaval krivdo nebi pomagalo.



Najslabše je, če imata isto zavarovalnico, ker se zadeva ureja interno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kriptobog ::

BaTeMaN je izjavil:

Glede na okoliščine o katerih ne bom govoril, bi bilo to nemogoče. Slišim pa, da je s Triglavom (ki je najdražji) najmanj težav z izplačili škod.
Kar je res, pa se mi sanja ne.


Nič ni nemogoče pri zavarovalnicah. V bratranca se je zaletel penzjoner, ki je prevozil rdečo. On je pripeljal normalno skozi križišče 60 km/h, toliko je tudi omejitev tam. Penzjoner je vozil baje še nekoliok hitreje. Ga je zadel v bok in porinil v kandelaber. Kandelaber je bil na sredini avta... Bratranec, pretres možganov, zlomljena hrbtenica, penzič samo šok. Policija spisala zapisnik, penzič kriv. Vse ok, po enem mesecu pa šok. Penzič vztraja da ni kriv. Je šel na sodiše, privlekel sodnega izvedenca iz Švice in so rekli, da bi moral bratranec zavirati, ker ga je videl, da bo prevozil rdečo luč. Potem so nasrali še floskule, da je bratranec pripeljal vsaj 100km/h v križišče itd. Skratka, bratranec ni imel denarja za neke hude odvetnike in izvedence, tako da je na koncu izvisel in so pristali na deljeni krivdi. Win situacija za zavarovalnico.
Aja, križišče je pod videonadzorom. Kamere so zaradi ne vem česa izločili iz dokazov. Če imaš prave odvetnike in denar se vse da.

googleg1 ::

A ni, da lahko tozis voznika za poskodbe (upam, da si bil pri zdravniku) in mora tudi njegova zavarovalnica to pokrit.

Recimo: https://siol.net/novice/slovenija/odsko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

Tidule ::

kriptobog je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

Glede na okoliščine o katerih ne bom govoril, bi bilo to nemogoče. Slišim pa, da je s Triglavom (ki je najdražji) najmanj težav z izplačili škod.
Kar je res, pa se mi sanja ne.


Nič ni nemogoče pri zavarovalnicah. V bratranca se je zaletel penzjoner, ki je prevozil rdečo. On je pripeljal normalno skozi križišče 60 km/h, toliko je tudi omejitev tam. Penzjoner je vozil baje še nekoliok hitreje. Ga je zadel v bok in porinil v kandelaber. Kandelaber je bil na sredini avta... Bratranec, pretres možganov, zlomljena hrbtenica, penzič samo šok. Policija spisala zapisnik, penzič kriv. Vse ok, po enem mesecu pa šok. Penzič vztraja da ni kriv. Je šel na sodiše, privlekel sodnega izvedenca iz Švice in so rekli, da bi moral bratranec zavirati, ker ga je videl, da bo prevozil rdečo luč. Potem so nasrali še floskule, da je bratranec pripeljal vsaj 100km/h v križišče itd. Skratka, bratranec ni imel denarja za neke hude odvetnike in izvedence, tako da je na koncu izvisel in so pristali na deljeni krivdi. Win situacija za zavarovalnico.
Aja, križišče je pod videonadzorom. Kamere so zaradi ne vem česa izločili iz dokazov. Če imaš prave odvetnike in denar se vse da.


cool story bro.

donvito ::

kriptobog je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

Glede na okoliščine o katerih ne bom govoril, bi bilo to nemogoče. Slišim pa, da je s Triglavom (ki je najdražji) najmanj težav z izplačili škod.
Kar je res, pa se mi sanja ne.


Nič ni nemogoče pri zavarovalnicah. V bratranca se je zaletel penzjoner, ki je prevozil rdečo. On je pripeljal normalno skozi križišče 60 km/h, toliko je tudi omejitev tam. Penzjoner je vozil baje še nekoliok hitreje. Ga je zadel v bok in porinil v kandelaber. Kandelaber je bil na sredini avta... Bratranec, pretres možganov, zlomljena hrbtenica, penzič samo šok. Policija spisala zapisnik, penzič kriv. Vse ok, po enem mesecu pa šok. Penzič vztraja da ni kriv. Je šel na sodiše, privlekel sodnega izvedenca iz Švice in so rekli, da bi moral bratranec zavirati, ker ga je videl, da bo prevozil rdečo luč. Potem so nasrali še floskule, da je bratranec pripeljal vsaj 100km/h v križišče itd. Skratka, bratranec ni imel denarja za neke hude odvetnike in izvedence, tako da je na koncu izvisel in so pristali na deljeni krivdi. Win situacija za zavarovalnico.
Aja, križišče je pod videonadzorom. Kamere so zaradi ne vem česa izločili iz dokazov. Če imaš prave odvetnike in denar se vse da.

Pa zakaj tukaj nisi vletel ti? Zato pravijo: žlahta, strgana plahta.;)

TheTrick ::

Zanimivo da se ukvarjaš okoli scooterja ko pa te največ denarja čaka pri poškodbah. Zdaj upam da si šel na urgenco da so te slikali pogledali in da imaš dokument ker to bo vredno za 2 skuterja.
Priporočam odvetnika za odškodnine, ki ti bo uredil najvišjo možno vsoto. En tak je Lipej v Medvodah.

Srečno.

Aja preglej še kje vse si zavarovan za poškodbe, dostikrat imaš kje pri karticah in celo stanovanju dodatno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheTrick ()

wcpapir ::

Dobro poglej ponudbo ki ti je poslala zavarovalnica izplacilo + razbitina ali pa izplacilo + odkupna vrednost razbitine in se oni ukvarjajo z njo.

kriptobog ::

donvito je izjavil:

kriptobog je izjavil:

BaTeMaN je izjavil:

Glede na okoliščine o katerih ne bom govoril, bi bilo to nemogoče. Slišim pa, da je s Triglavom (ki je najdražji) najmanj težav z izplačili škod.
Kar je res, pa se mi sanja ne.


Nič ni nemogoče pri zavarovalnicah. V bratranca se je zaletel penzjoner, ki je prevozil rdečo. On je pripeljal normalno skozi križišče 60 km/h, toliko je tudi omejitev tam. Penzjoner je vozil baje še nekoliok hitreje. Ga je zadel v bok in porinil v kandelaber. Kandelaber je bil na sredini avta... Bratranec, pretres možganov, zlomljena hrbtenica, penzič samo šok. Policija spisala zapisnik, penzič kriv. Vse ok, po enem mesecu pa šok. Penzič vztraja da ni kriv. Je šel na sodiše, privlekel sodnega izvedenca iz Švice in so rekli, da bi moral bratranec zavirati, ker ga je videl, da bo prevozil rdečo luč. Potem so nasrali še floskule, da je bratranec pripeljal vsaj 100km/h v križišče itd. Skratka, bratranec ni imel denarja za neke hude odvetnike in izvedence, tako da je na koncu izvisel in so pristali na deljeni krivdi. Win situacija za zavarovalnico.
Aja, križišče je pod videonadzorom. Kamere so zaradi ne vem česa izločili iz dokazov. Če imaš prave odvetnike in denar se vse da.

Pa zakaj tukaj nisi vletel ti? Zato pravijo: žlahta, strgana plahta.;)


Ker je bilo to leta 2009. Takrat sem se preko studenta delal za 3,4€/h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8113062 (10734) koyotee
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11322211 (15826) krepki
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719952 (18431) fosil
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10724500 (20354) Keyser Soze

Več podobnih tem