» »

Varčevanje vs potrošništvo

Varčevanje vs potrošništvo

PrihajaNodi ::

Ma ja, sam to so bili vsi, ki so vzeli zlati sus, ki jih poznam.

Pa saj nima veze, ce se vrnemo na temo je poanta zivljenja da se gre tud na kak dopust ne samo spara, ker nikol ne ves kdaj te bo pobral.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Saj ni problem oddih, problem je ali oddih stane ali je zastojn... recimo jaz sem imel 14 dni oddiha pa sem bil doma šel na kolo, šel 1x v toplice, igral igre itd... pa me je "dopust" stal par 10 EUR... lahko pa greš za 2k nekam...


(vsaj) polovico itak regres pokrije, če greš za 2k nekam...

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Saj ni problem oddih, problem je ali oddih stane ali je zastojn... recimo jaz sem imel 14 dni oddiha pa sem bil doma šel na kolo, šel 1x v toplice, igral igre itd... pa me je "dopust" stal par 10 EUR... lahko pa greš za 2k nekam...


(vsaj) polovico itak regres pokrije, če greš za 2k nekam...


Škoda denarja če varčuješ za nepremičnino ali kaj tretjega se pač temu odpoveš in se SPOČIJEŠ v rodnem kraju oz. tam kjer živiš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Dopust ne prinese samo fizicnega oddiha. Kaksno potovanje v bolj oddaljene kraje, te lahko tudi revitalizira dusevno. Sploh, ko si starejsi in imas bolj monotono zivljenje, so taka potovanja koristna.

gruntfürmich ::

kow je izjavil:

Dopust ne prinese samo fizicnega oddiha. Kaksno potovanje v bolj oddaljene kraje, te lahko tudi revitalizira dusevno. Sploh, ko si starejsi in imas bolj monotono zivljenje, so taka potovanja koristna.

ampak tega slovenskemu zaplankamenu kmetavzu ne moreš dopovedat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Saj ni problem oddih, problem je ali oddih stane ali je zastojn... recimo jaz sem imel 14 dni oddiha pa sem bil doma šel na kolo, šel 1x v toplice, igral igre itd... pa me je "dopust" stal par 10 EUR... lahko pa greš za 2k nekam...


(vsaj) polovico itak regres pokrije, če greš za 2k nekam...


Škoda denarja če varčuješ za nepremičnino ali kaj tretjega se pač temu odpoveš in se SPOČIJEŠ v rodnem kraju oz. tam kjer živiš...


A ni škoda denarja da ga kopičiš na nek kup?
Tko kot ona fora, ko je človek šparal 10 let 70 jurjev za eno stanovanje, čez 10 let je blo pa stanovanje vredno 140 jurjev. Če bi vzel pa kredit, bi ga pa plačal manj kot 140 jurjev v 10 letih. :))

Sparkxl ::

Treba je najti neko zdravo ravnovesje med potrošništvom in šparanjem oz. investiranjem. Čisto vse rigorozno devati v varčevanje in imeti dopust v rodnem kraju je epski fail. Na drugi strani pa je epski fail vzeti kredit za dopust. Ste vedeli, da je povprečno gospodinjstvo zapufano ca, 40% glede na BRUTO dohodek? Bolano.

Življenje je treba uživat, ker lahko te jutri pobere. Ta možnost se je precej dvignila, odkar smo se vsi lepo popikali. Presežne smrti so po tem obdobju čudežno porasle in "stroka" nikakor ne ve zakaj

Mato989 ::

kow je izjavil:

Dopust ne prinese samo fizicnega oddiha. Kaksno potovanje v bolj oddaljene kraje, te lahko tudi revitalizira dusevno. Sploh, ko si starejsi in imas bolj monotono zivljenje, so taka potovanja koristna.



Govora je o tem da pač ko hočeš kupit nepremičnino pač poizkusiš max kar se da prihraniti... in pač tistih par 5-8 let kar ni niti 10% lajfa se odrečeš nekim zadevam ki so LUKSUZ, kar dopust nedvomno je v smislu odhoda v tuje kraje in države ali letalo ipd...

Bistvo dopusta je počitek, ampak če so te mediji in oglasi napizdili da POČIVAŠ lahko samo tako da se vsedeš na letalo ali greš nekam 500km stran so ti dobro oprali glavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Sparkxl je izjavil:

Ste vedeli, da je povprečno gospodinjstvo zapufano ca, 40% glede na BRUTO dohodek? Bolano.


Samo ne v Sloveniji, ker ti mora minimalc ostati...

Sparkxl ::

Ja mi ni logično, ampak tako pravi TE

https://tradingeconomics.com/slovenia/h...

WhiteAngel ::

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Saj ni problem oddih, problem je ali oddih stane ali je zastojn... recimo jaz sem imel 14 dni oddiha pa sem bil doma šel na kolo, šel 1x v toplice, igral igre itd... pa me je "dopust" stal par 10 EUR... lahko pa greš za 2k nekam...


(vsaj) polovico itak regres pokrije, če greš za 2k nekam...


Škoda denarja če varčuješ za nepremičnino ali kaj tretjega se pač temu odpoveš in se SPOČIJEŠ v rodnem kraju oz. tam kjer živiš...


A ni škoda denarja da ga kopičiš na nek kup?
Tko kot ona fora, ko je človek šparal 10 let 70 jurjev za eno stanovanje, čez 10 let je blo pa stanovanje vredno 140 jurjev. Če bi vzel pa kredit, bi ga pa plačal manj kot 140 jurjev v 10 letih. :))


Nauk je bolj to, da če 10 let varčuješ valda ne daješ v štunf. Če bi varčeval v zlatu, bi ven dobil 140k po 10 letih, če bi varčeval v delnicah še več, v kriptu pa bi bil milijonar ... Evro ni namenjen varčevanju, ker ves čas po malem izgublja vrednost.

PrihajaNodi ::

To je investiranje, spekuliranje. Lahko pa bi investirala v Enron pa bi bilo danes vredno 0
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

PrihajaNodi je izjavil:

To je investiranje. Lahko pa bi investirala v Enron pa bi bilo danes vredno 0


Saj ko držiš evro, tudi investiraš-v obveznico evro območja.

PrihajaNodi ::

Sam moznost da bo slo na nulo je veliko manjsa kot pa to da zadanes novi "tulipan"
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WhiteAngel ::

Sparkxl je izjavil:

Ja mi ni logično, ampak tako pravi TE

https://tradingeconomics.com/slovenia/h...


Tole bo bolj realno:

Mesečni obrok zadolženega gospodinjstva za odplačevanje kredita/kreditov znašal povprečno 260 EUR


Vir SURS 2020

Kanban ::

Ljudje ne razumejo, da ko držiš gotovino, investiraš v nekaj, kar ima zagarantirano negativen donos.

PrihajaNodi ::

Kanban je izjavil:

Ljudje ne razumejo, da ko držiš gotovino, investiraš v nekaj, kar ima zagarantirano negativen donos.


Odvisno kolk imas. 60k ni nek znesek, je recimo za kako operacijo v tujini pa nekaj casa ce si brez sluzbe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Webmojster ::

Ni nek znesek, ampak pri 5% inflaciji si tisto leto spušil 3000€

PrihajaNodi ::

Sam ce tko gledas je enako z delom. So sle place gor z inflacijo? Ne, torej najbolje da vsi ostanemo doma ker place so dalec od zneska prilagoditvi inflaciciji.

Placa bi mogla bit 2000 eur neto. Gledam kako v Angliji dajejo ze zivilske izdelke v skatle proti kraji...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Kanban je izjavil:

Ljudje ne razumejo, da ko držiš gotovino, investiraš v nekaj, kar ima zagarantirano negativen donos.


To je sicer res. Po drugi strani pa je treba upoštevati tudi oportunitetne stroške. Gotovini vrednost sicer pada. Ampak z gotovino v roki si fleksibilen in lahko izkoristiš priložnosti, ki imajo visoke donose.

Kanban ::

Nanašalo se je predvsem na tiste, ki z gotovino "čakajo" na stanovanje. Pa tudi tiste, ki z gotovino čakajo na padce vrednostnih papirjev. Smo v obdobju likvidnih in zelo varnih naložb, ki nosijo 3-4% letno in ti vsaj deloma zmanjšajo učinke inflacije na vrednost tvojega kupčka. Med tem ko čakaš, karkoli pač že čakaš.

Miki N ::

Moe_Lester je izjavil:

Kanban je izjavil:

Ljudje ne razumejo, da ko držiš gotovino, investiraš v nekaj, kar ima zagarantirano negativen donos.


To je sicer res. Po drugi strani pa je treba upoštevati tudi oportunitetne stroške. Gotovini vrednost sicer pada. Ampak z gotovino v roki si fleksibilen in lahko izkoristiš priložnosti, ki imajo visoke donose.


Hm, to je v bistvu dober point. Ti si lahko še ne vem kak megakšeftač, samo če nimaš keša na roki boš težko "v minuti" vskočil v vse kao nore priložnosti o katerih beremo pogosto tukaj tudi.

Kanban ::

Odločite se ali se greste aktivno trgovanje ali investiranje. Pa še pri aktivnem trgovanju lahko "v minuti" prodaš nek denarni sklad s 4% (precej varnega) donosa in kupiš to vašo kao noro priložnost o kateri beremo pogosto tudi tukaj. Torej spet - nobenega razloga, da bi držal gotovino.

PrihajaNodi ::

Pri trgovanju lahko hitro popusis tko da ni tko easy. Predpostavka je torej da bo vse samo raslo in slo gor?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kanban ::

Ne, predpostavka je, da gotovina dela zagarantiran minus in da imaš relativno varne in likvidne opcije kako denar pravilno varčevati (recimo za polog nepremičnine) na nek srednji rok (5-10 let) z donosi, ki vsaj deloma blažijo inflacijo.

PrihajaNodi ::

Odvisno koliko imas. Par 10 jurjev mora clovek met ob strani. Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Odvisno koliko imas. Par 10 jurjev mora clovek met ob strani. Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)


Saj tudi če imaš pri roki lahko dela 2-3%... je pa res da če ti pri roki pomeni doma v žepu pol pa res ne more.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)

Po kakšni logiki? Dobiš za svoj čas v službi plačano manj, kot če sediš doma?

PrihajaNodi ::

Kanban je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)

Po kakšni logiki? Dobiš za svoj čas v službi plačano manj, kot če sediš doma?


Jah po logiki da place nikakor ne sledijo inflaciji. Recimo izracun iz leta 1950 v zda je pokazal da bi povprecen american moral danes imeti povprecno placo 150k na leto ima jo pa okoli 60k za isti standard (avto, hisa).

V Sloveniji je pomojem se slabsa slika.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

kow je izjavil:

Dopust ne prinese samo fizicnega oddiha. Kaksno potovanje v bolj oddaljene kraje, te lahko tudi revitalizira dusevno. Sploh, ko si starejsi in imas bolj monotono zivljenje, so taka potovanja koristna.

ampak tega slovenskemu zaplankamenu kmetavzu ne moreš dopovedat.
Ampak kdo ste vi, da VESTE za vse, kaj jim ustreza? Sem bil na parih potovanjih, do 3000km stran, pa sem bil živčen večino potovanja (sploh na letališču in letalu), pa še 2 meseca prej. Rabil še 1 teden doma, da sem se spočil od samega potovanja.
Medtem ko če sem doma in vsak dan hodim na izlete po hribih/z biciklom, se bom spočil tudi psihično, hkrati me bo to stalo 1/20 ali celo samo 1/50 cene kakega potovanja tisoče km stran.
Vsak naj govori zase, kaj mu paše.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

Kanban je izjavil:

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".


Plus in minus je lahko tudi relativen pojem... odvisno kako računaš

Recimo Kaj je bolje, delat 2 uri na dan (ob 8 urnem delovniku) in imeti 1.500 nakazila na TRR ali delati 7 ur na dan ob 8 urnem delovniku in imeti 1.900 nakazila na TRR? Poznam ljudi ki rečejo da drugo ker je 1.900 več kot 1.500 kar drži, jaz pa rečem da bolje prvo ker pomeni da delaš cca 40-42 ur na mesec za 1.500 efektive namesto 150 efektive za 1.900
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".


Plus in minus je lahko tudi relativen pojem... odvisno kako računaš

Recimo Kaj je bolje, delat 2 uri na dan (ob 8 urnem delovniku) in imeti 1.500 nakazila na TRR ali delati 7 ur na dan ob 8 urnem delovniku in imeti 1.900 nakazila na TRR? Poznam ljudi ki rečejo da drugo ker je 1.900 več kot 1.500 kar drži, jaz pa rečem da bolje prvo ker pomeni da delaš cca 40-42 ur na mesec za 1.500 efektive namesto 150 efektive za 1.900


tocno. In ja delas minus ob 8 urnem delavniku, ker je tvoje delo manj vredno kot je bilo leta 1950 - jaka financa pismenost ane...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Mislim minusa NE delaš Nodi... telaš relativno manj kot bi ob enaki inflaciji tvoje plače... ampak vprašaj se koliko telefonov si si lahko kupil leta 1950 in koliko danes za svojo plačo? Torej ali delaš v tem primeru plus ali minus?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

Ta tvoj primer nima nobene veze s trditvijo, da ti hoja na delo dela minus. Ne hodiš na delo = 0 prihodka, hodiš na delo = N prihodka (N>0). To, da danes N predstavlja manj kruha kot 10 let nazaj ne spremeni dejstva, da je N še vedno večji od 0, torej ni minus.

PrihajaNodi ::

ampak vprašaj se koliko telefonov si si lahko kupil leta 1950 in koliko danes za svojo plačo? Torej ali delaš v tem primeru plus ali minus?


Hišo in avto si lahko relativno hitro lahko kupil, če govoriva za podatke iz zda. Pusti gadgete, pa milke in kave.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kanban ::

Koliko več hiš in avtov si lahko kupiš, če ne hodiš na delo? Ker če ti delo dela minus, si torej z nedelom lahko kupiš več.

Miki N ::

A ni tko da Nodi ti itak vlečeš socialca? No to je potem drugo, ker za un znesek dela en drug, to se valda splača in je "plus".

PrihajaNodi ::

Kanban je izjavil:

Ta tvoj primer nima nobene veze s trditvijo, da ti hoja na delo dela minus. Ne hodiš na delo = 0 prihodka, hodiš na delo = N prihodka (N>0). To, da danes N predstavlja manj kruha kot 10 let nazaj ne spremeni dejstva, da je N še vedno večji od 0, torej ni minus.


Matematicni izracun je res taksen da je 1 > 0 kar lahko obrneva da je bolje delati samo za kruh in biti suženj kot delati nič oz ugotoviti alternative.

Kanban je izjavil:

Koliko več hiš in avtov si lahko kupiš, če ne hodiš na delo? Ker če ti delo dela minus, si torej z nedelom lahko kupiš več.


Odvisno kaj delas in v keri branži si. Če si iz branže ki ve da je to nedosgljivo se delat ne splača.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

Miki N je izjavil:

A ni tko da Nodi ti itak vlečeš socialca? No to je potem drugo, ker za un znesek dela en drug, to se valda splača in je "plus".

To potem ni več debata delo vs nedelo, ampak delo vs nek drug dohodek.

Ostalih neumnosti od Nodija pa rajši ne bom komentiral :)

Mato989 ::

Kanban je izjavil:

Ta tvoj primer nima nobene veze s trditvijo, da ti hoja na delo dela minus. Ne hodiš na delo = 0 prihodka, hodiš na delo = N prihodka (N>0). To, da danes N predstavlja manj kruha kot 10 let nazaj ne spremeni dejstva, da je N še vedno večji od 0, torej ni minus.


Nekaj je absolutni minus drugo je pa relativni obdobni minus...

Še enkrat:

Imaš prav, da če nekd dela 0 in dobi 0 je to manj kot če dela 8 ur in dobi 1.200 EUR...

AMPAK

Če nekdo dela 8 ur in dobi 1.200 EUR lani, in letos je lahko letos manj vredna njegova plača (oz. skoraj zagotovo je v večini primerov) in s tega "filozofskega" statističnega pogleda lahko rečemo da dela minus napram PREJŠNJEM letu (oz. vrednosti plače lani)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Tako je, vsaj en šteka stvari. Delo je manj vredno kot so produkti in delo izgublja vrednost, ne pomeni pa da je to absolutna nula.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kanban ::

Še dobro da imamo Matota, da ti je povedal, kaj si imel ves ta čas v mislih.

PrihajaNodi je izjavil:

Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)

PrihajaNodi ::

Tud delo pa to da hods v sluzbo ti dela minus:)


A je tolk težko ugotovit - v primerjavi s prejšnimi leti, desetletji?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Meee ::

Varčuješ na zadevah, ki ti ne pomenijo veliko (ampak jih pač potrebuješ) : obleke, telefon, avto...Ne varčuješ oz. si privoščiš zadeve ki ti nekaj pomenijo (potovanja, čas s familijo, kvalitetna hrana (s tem mislim lokalna/ekološka/zdrava hrana za doma pripravit, ne fensi restavracije...))

Veliko zadev v katerih uživaš lahko tudi narediš tako da ne zapraviš veliko keša: rekreacija je lahko v naravi v starih kratkih hlačah, ne v fitnesu v novih oblačilih, potovanja na lastno pest z javnim prevozom, v relativno ugodne države, ne z agencijo v ZDA, malico vzameš s seboj v službo in ne hodiš vsakič v restavracijo vržt 7-10 EUR)...

Je pa seznam kaj nekomu veliko pomeni za vsakega drugačen.

m0LN4r ::

Jaz bi rekel, da sproti potrosis 50% ostalih 50% pa varcujes a.k.a potrosis pozneje.

Pac res nikol ne ves kdaj te pobere ali bos sam se v strop gledal.

Z 70+ pa se v Lambota tut bolj tezko vsedes
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Miki N ::

m0LN4r je izjavil:



Z 70+ pa se v Lambota tut bolj tezko vsedes



Po mojem je večji problem ven priti.
Nakar bomo gledali ostarele kripto milijonarje kako krožijo po mondenih letoviščih ujeti v svoje lambote, kot duhovi... 8-O

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".


Plus in minus je lahko tudi relativen pojem... odvisno kako računaš

Recimo Kaj je bolje, delat 2 uri na dan (ob 8 urnem delovniku) in imeti 1.500 nakazila na TRR ali delati 7 ur na dan ob 8 urnem delovniku in imeti 1.900 nakazila na TRR? Poznam ljudi ki rečejo da drugo ker je 1.900 več kot 1.500 kar drži, jaz pa rečem da bolje prvo ker pomeni da delaš cca 40-42 ur na mesec za 1.500 efektive namesto 150 efektive za 1.900


Na koncu si 8 ur na šihtu, v enem primeru ne veš kam bi se dal, v drugem ti pa hitro mine pa zaslužiš 400€ več.

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".


Plus in minus je lahko tudi relativen pojem... odvisno kako računaš

Recimo Kaj je bolje, delat 2 uri na dan (ob 8 urnem delovniku) in imeti 1.500 nakazila na TRR ali delati 7 ur na dan ob 8 urnem delovniku in imeti 1.900 nakazila na TRR? Poznam ljudi ki rečejo da drugo ker je 1.900 več kot 1.500 kar drži, jaz pa rečem da bolje prvo ker pomeni da delaš cca 40-42 ur na mesec za 1.500 efektive namesto 150 efektive za 1.900


Na koncu si 8 ur na šihtu, v enem primeru ne veš kam bi se dal, v drugem ti pa hitro mine pa zaslužiš 400€ več.



Ni nujno lahko delas recimo od doma pa zmes porihtas tono drugih zadev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kanban je izjavil:

Jao, to še ne pomeni, da delaš minus. Ni čudno, da nam finančna pismenost ne gre če ne vemo niti kaj je "plus" in "minus".


Plus in minus je lahko tudi relativen pojem... odvisno kako računaš

Recimo Kaj je bolje, delat 2 uri na dan (ob 8 urnem delovniku) in imeti 1.500 nakazila na TRR ali delati 7 ur na dan ob 8 urnem delovniku in imeti 1.900 nakazila na TRR? Poznam ljudi ki rečejo da drugo ker je 1.900 več kot 1.500 kar drži, jaz pa rečem da bolje prvo ker pomeni da delaš cca 40-42 ur na mesec za 1.500 efektive namesto 150 efektive za 1.900


Na koncu si 8 ur na šihtu, v enem primeru ne veš kam bi se dal, v drugem ti pa hitro mine pa zaslužiš 400€ več.


Lahko pomeni bec bolniske ker ti lahko nafukajo dela cez glavo…
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo dedovanega deleža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15211819 (5961) Mato989
»

Obdavčitev plače v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16816808 (9403) tony1
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15513384 (9107) solatko
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802102666 (68842) Baja
»

600 € za trgovce blagajničarje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29746004 (38587) koyotee

Več podobnih tem