» »

Križišče enakovrednih cest

Križišče enakovrednih cest

MadMicka ::

Ali kdo ve, če je v Ljubljani še kje križišče enakovrednih cest, kje ni prometnih znakov in se tako ravna po pravilu desnega?

vinkop ::

takega križišča pa že dolgo nisem nikjer zasledil ??? Včasih jih je bilo kar precej.

dolomiti ::

Tole križišče v Tomačevem je po novem (nekaj tednov) takšno, sicer ni brez znakov, ampak je prisoten STOP znak iz vseh štirih smeri.

toro69 ::

Apofis ::

dolomiti je izjavil:

Tole križišče v Tomačevem je po novem (nekaj tednov) takšno, sicer ni brez znakov, ampak je prisoten STOP znak iz vseh štirih smeri.

Sicer mi je čudno, da so tam dal tako ureditev, sam po drugi strani se je kr precej povečal promet z vseh strani, pa še edini stop znak k je bil prej iz smeri starih jarš ga je folk skoz "spregledoval" kar je bilo velikokrat kr nevarno...

BigSexy ::

Ja, v zadnjem času so precej znakov za potek prednostne ceste umaknili. Sem zasledil nekje en članek na to temo.

Tule ni več poteka prednostne cestne in se upošteva desno pravilo, če nadaljuješ pot po slovenčevi.

https://www.google.com/maps/place/46%C2...!3m1!4b1!4m4!3m3!8m2!3d46.0900042!4d14.5077397?entry=ttu
To Infinity And Beyond !

MIHAc27 ::

tukaj je eden enakovreden, ki se ga iz glave spomnim, pa po raznih stranskih ulicah jih je gotovo še kar nekaj

https://www.google.com/maps/@46.0613855...!3m7!1e1!3m5!1sQQHHw89Ce3GSGQosvOYUjg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DQQHHw89Ce3GSGQosvOYUjg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D126.24854%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?entry=ttu

Magic1 ::

Sem tudi jaz opazil v Lj., da postavijo kar stop znak vsem v takem primeru.
Magic

Tidule ::

Problem tega je, da je taka postavitev v nasprotju s pravili. Namreč naša zakonodaja teh križišč ne pozna. STOP znak namreč pomeni: Križišče ali mesto na cesti, kjer mora vozilo ustaviti in dati prednost vozilom, ki vozijo po prednostni cesti (2102).

Torej, če imajo vsi štrije stop, kdo točno je na prednostni cesti? Uporaba Stop znaka namreč implicira, da obstaja prednostna cesta.

Ravno tako ni jasno kaj potem ko se vsi ustavijo. Ali veljajo pravila za križišča enakovrednih cest? Ali velja ameriški sistem (od kjer so to kopirali), torej first in first out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

dolomiti ::

Apofis je izjavil:

dolomiti je izjavil:

Tole križišče v Tomačevem je po novem (nekaj tednov) takšno, sicer ni brez znakov, ampak je prisoten STOP znak iz vseh štirih smeri.

Sicer mi je čudno, da so tam dal tako ureditev, sam po drugi strani se je kr precej povečal promet z vseh strani, pa še edini stop znak k je bil prej iz smeri starih jarš ga je folk skoz "spregledoval" kar je bilo velikokrat kr nevarno...


Zdaj ga pa konstantno spregledujejo tisti, ki prihajajo iz smeri Žal, kar je tudi nevarno...

Magic1 ::

Računajo da če vsi stojijo, ne bo prišlo do nesreče. Če pa bo, bo pa minimalna in bo zinimivo določit krivca. Verjetno kar občina? Samo itak se večina ne ustavi, tako da je krivec jasen.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mirator ::

Tidule je izjavil:

...Torej, če imajo vsi štrije stop, kdo točno je na prednostni cesti? Uporaba Stop znaka namreč implicira, da obstaja prednostna cesta.
Ravno tako ni jasno kaj potem ko se vsi ustavijo. Ali veljajo pravila za križišča enakovrednih cest? Ali velja ameriški sistem (od kjer so to kopirali), torej first in first out.

To me spominja na logično uganko petih klobukov, ko želi oče, pod enakovrednimi pogoji, zapustiti svoje premoženje najpametnejšemu sinu. Verjetno je postavljalec razmišljal, da bodo pri stop znaku ustavili vsi in se iz mirujočega položaja dogovorno razvrstili po desnem pravilu.

Tidule ::

Problem je ker tako razmišljanje nima osnove v prometnih predpisih. Povsem enako si lahko intepretiraš, da je mišljen sistem FIFO, ki se v takih križiščih uporablja v tujini. Pač še en primer občinskih pametnjakovičev, ki malo po svoje rešujejo stvari. Nazadnje smo imeli tak idiotizem z območji omejene hitrosti na 40 km/h.

sbawe64 ::

Email na pristojen občinski urad za pojasnilo ?
2020 is new 1984
Corona World order


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri razumevanju takšnega križišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
554651 (3546) imagodei
»

Kdo ima prednost v takem križišču (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19425630 (11488) FrRoSt
»

Komu se pritožiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19638250 (32657) St235
»

Pravilo zadrge v križiščih, ko je gneča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11417679 (14258) Mavrik
»

Dve negotovi situaciji

Oddelek: Na cesti
479343 (8875) St235

Več podobnih tem