» »

NTLDR is missing

NTLDR is missing

Keyser Soze ::

Kot prvo, sem imel navito mašino, in zato slutim da je vse skupaj povezano z navijanjem - zategadelj je tema v tem oddelku.

Barton 2500+, NF7s 2.0, GF4200,WD Raptor SATA

Računalo je delovalo na 202 *10. Timingi so na nuli - by default.

Stvar je naslednja. Pri srfanju po netu, mi je kišta naenkrat crknila oz. zmrznila. Soft reset ni prijel zato je bilo potrebno bolj na trdo.
Pri bootanju pa mi računalo nenadoma javi napako. "NTLDR is missing".

Ponoven reset, ni bilo napake ampak se je namesto XP startup screen pojavila črnina. Še en reset(vsi trdi), pa mi po diagnostiki in ko bi moralo začeti bootati vrže ven "j". Eno simpl črko "j" in to je to.8-O Če se komu kaj sanja na dan z besedo.

Raćunalo se je po resetu CMOSa zbudilo(da bi prišel v BIOS ni bilo mogoče, saj mi ni delovala tipkovnica) in prišlo v WinXPje.

Sedaj pa še en "ketč". Sem preveril napako z NT loaderjem na netu. Imam čisti install XPjev. Torej niso inštalirani preko kakega starega sistema. Pa tudi FAT32 d. sistema nimam, temveč NTFS.

Ali je možno da je plošča ali kaj drugega hardversko v k..... Kako lahko to preveriš? Če lahko?
OM, F, G!

Lith ::

sej ni hec v FAT ali NTFS ali instalaciji preko drugega sistema, ampak enostavno v navitem procesorju, ki mu očitno ne ustreza takšna nastavitev (202* 10). Žal ti ne vem katere nastavitve so za tvoj procesor najboljše (skoraj boš najbolje ugotovil sam, z različnimi nastavitvami in testnimi programi - na tem forumu omenjajo Prime in neke druge - poišči ). Povem ti le, da so pri meni bile enake težave z navijanjem in sem moral iz 133 MHz spustit na 129MHz, pa zdaj deluje 100% (tudi CPU voltažo sem dvignil samo za 0.05V, prej pa sem poskušal tudi za 0.4V, pa ni šlo). Pač procesorju ne ustreza in boš moral to spremenit, ker se zato pojavljajo napake pri komuniciranju z zunanjimi enotami.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120091 (8974) ZaLoMaT
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392487 (1619) Fr33man
»

Intel e8400 navitje

Oddelek: Pomoč in nasveti
431846 (1353) AapocalypseE
»

Formatiranje usb ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
3315149 (15149) tomaz-
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421643 (1135) WhiteWolf

Več podobnih tem