» »

Formatiranje usb ključa

Formatiranje usb ključa

boris22 ::

Pred 1 tednom sem kupil usb ključ. Ključ mi windowsi normalno zaznajo. Problem je v tem da nikakor ne uspem ključ formatirat pred prvo uporabo. Uporabljam windows xp+sp2 popravek. Formatirat se poskušal na klasičen načim desni klik na medij -format- start. Zanimivo da v okencu format zazna samo kapaciteto diska, file system, alocation unit size in volemen labela pa ne. Ko hočem pognat format kliknem na start se mi prikaže opozorilo da se bo na disku izgubili vsi podatki kliknem na ok samo se ne zgodi nič. Drugače disk je nov nikoli sformatiran in nima garancije tako da zamenjava odpade. Ima kdo kakšno idejo kako lahko usposobit usb ključ?

kixs ::

Novi USB kljucki so ze sformatirani in pred prvo uporabo ni potrebno nic narediti.

Tvoj simptom kaze na okvarjen kljucek.

lp

El Nino ::

nov ključek brez garancije?????prvič slišim.:\

boris22 ::

Ni bil kupljen v Slo, tako da glede garancije drži. Če ne bi ga že reklamiral.

Izi ::

Tudi jaz sem že kupil kar nekaj USB ključkov, ki niso bili formatirani (brez high level formata)

Postopek je isti kot pri trdih diskih. Ti ne moreš formatirati, dokler ne narediš particije in določiš kakšen format naj ključek sploh uporablja.
Se pravi najprej naredi particijo, najbolje čez cel ključek, (več particij na enemu ključku je precej nesmiselno, ker gre ponavadi samo za par GB), in izbereš datotečni sistem, naprimer FAT16, FAT32 ali NTFS ali kaj drugega, če ne uporabljaš Windows.

Potem bi se moralo formatirati normalno.

Lahko pa je seveda ključek tudi pokvarjen.

boris22 ::

Izi formatiral sem ga kot trdi disk. Upam da si mislil ta postopek. Desni klik na my computer-manage-disk management-klikni na disk- desni klik format. Tukaj če ne drugega sem imel opcijo izbire ntfs, fat pa ne. Format mi je prišel do 99% nato pa piše the format did not complet successfully. Drugače gre za 120 gb ključek kupljen na Kitajskem tako da se bi res splačalo nekako usposobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

Izi ::

To je pa drugo. Napaka "format did not complet successfully" ob formatiranju je v Windows dokaj pogosta.
Na vseh računalnikih, kjer se jo pojavilo to sporočilo se je izkazalo, da je bil disk vredu. Gre za neke napačne nastavitve v Windows ali pa celo v BIOS-u.
Vedno je pomagalo, če si disk prestavil v drug računalnik in ga tam sformatiral. Potem pa je brez problemov delal tudi na računalniku, kjer je prej javljal napako ob koncu formatiranja.

Svetujem, da ključ formatiraj na drugem računalniku.
Če to negre, potem probaj pa tudi na novo narediti particijo na ključku, morda particija ni pravilno nastavljena.
Pa BIOS tudi nadgradi na najnovejšega, če ga še nisi in v Windows namesti vse popravke, ki obstajajo.

boris22 ::

Sem poskusil formatirat na 3 pcjih samo nikakor mi noče. Potem sem instaliral ene 4 usb format programe in glej ga zlomka s HP USB Disk Storage Format Tool zadnjo verzijo 2.18 v fat 32 načinu mi je končno uspelo. Problem je sledeč ključek windowsi lepo prepoznajo tudi nalaganje gre gladko, problem je ko hočem npr mp3 pognat, jih noče, drugače winamp jih lepo zazna, samo jih ne predvaja, slike delajo lepo, programi tudi, filmi spet ne. Mogoče zato ker ni formatirano v ntfs načinu?

Izi ::

Moram reči, da je meni znano, da so USB ključki dosegli 12 GB kapaciteto.
Od kje tebi USB ključ z 120 GB prostora ?
Ali si odkril časovni stroj ? :D
Nekaj z tvojim ključkom in particijo na njem ne more biti v redu.

;-) ::

1. Tvoj ključek ni 120 GB.
2. Ne kupuj stvari od mazačev.

solatko ::

Kaj pa kopiranje nazaj na računalnik gre?

boris22 ::

Spet eno in isto. Podobna zgodba se je zgodila tukaj.
http://www.slo-filesharing.com/forum/vi...
Zgleda da po forumih če nimaš v podpisu kakšen dobre komponente te narod ne jemlje resno. Da vas malo popravim glede dobavljivosti kapacitet ključev pri nas. Dobijo se že 16 gb in ne 12 gb ključke. Dokaz da ne bo kakšen rekel da se zmišljujem dobite tukaj
http://www.mimovrste.com/artikel/202001...
Tukaj imate slike ključka.
http://www.email.si/apps/es_gallery/a.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

Izi ::

boris22, sploh ne vem o čem govoriš.
Saj sem ti hotel pomagati.
Tudi če se dobi ključ 16 GB zadeve nične spremeni.
Osebno vem, da obstaja tudi ključ z 36 GB ampak za ceno preko 1000 €

In ti še vedno vztrajaš, da ima tvoj ključ 120 GB ?
Tak ključ, če bi obstajal, bi stal okoli 50.000 €, ampak sploh ne obstaja.

Seveda se da goljufati in particijo umetno raztegniti na 120 GB, ampak potem se zgodi, da večino tistega, kar boš posnel na ta ključek ne bo delovalo, kar se ti tudi dogaja.
Ko boš zmanjšal particijo na 1 oz. 2 GB kolikor je ta ključek v resnici velik boš lahko normalno uporabljal podatke.

;-) ::

boris22 še skor 100giga ti fali do 120gb.

boris22 ::

Fantje napačno ste me razumeli. Jaz ne trdim da je to dejansko ključ ki ima 120 gb kvečjemu naspotno sem skoraj 100% da to ne more bit res, kajti ključ kot že povedno je iz Kitajske in kupljen na trgu za ceno 10 eurov. Kitajci pa so itak znani po ponaredkih. Tako da po mojem so nekako naredili da windowsi zaznajo tako kapaciteto v bistvu pa je bistveno manj po mojem kake 256, 512 mb ali 1 gb.
S tistimi slikami pa sem samo hotel povedat da nisem eden od tistih,ki radi nakladajo kaj imajo doma dejansko pa ni nič iz tega res...Za pogledat zgleda res 120 gb ampak glede na to da ključek ima probleme je velika verjetnost da gre za nateg, kot pa da bi bil pokvarjen. Izi tebi pa sem hotel povedat glede 16 gb ključa, da sem eden od ljudi ki se spoznajo na trenutne računalniške komponente in dobro vem kaj se danes dobi in za kakšno ceno...zdej pa kaj ste vi razumeli pa je vaša stvar ;)
Glede podatkov pa sem samo 1 gb dal gor da vidim ce sploh podatke lahko gor zapisem, jutri bom preveril ce lahko gor 120 gb spravim samo sem 99% da ne. More bit nek trik. Izi kako si mislil da bi zmanjšal particijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

;-) ::

Toti kluček je bil narazn vzet pa listek not dan 120gb:D pa še z lepilom je skup leplen :\

Avby ::

da sem eden od ljudi ki se spoznajo na trenutne računalniške komponente in dobro vem kaj se danes dobi in za kakšno ceno...


Brez zmere, ampak ti ne vrjamem.

boris22 ::

Avby res se ne bom spuščal na tvoj nivo, tako da če ce hočeš kregat boš moral drugega najdi. Eno vprašanje po čem lahko sklepaš da moje znanje o računalnikih komponentah je tako majhno. Kako lahko rečeš kej takega preden, me sploh spoznaš. Kaj je res problem jit na strani kot so slo-tech, joker, slo-filesharing, oc-lab2, slo-reactor...kjer dobiš po forumih vse informacije ki so potrebne...pa da ne govorimo o straneh kot so google,najdi,altavista,matkurja,yahoo itd pa da ne govorimo o rač trgovinah kot so mimovrste,agt, nakupi.net, solo, sestavi.si, bocom, jae, mlacom, enaa, comtron, funtech... Kaj mislis da moje znanje je tako majhno ta ne vem kaj sploh je usb kljucek in kaksne kapacitete in cene so zdej aktualne. Tipični papki gremo se dajat kdo več zna in kdo imam boljši hardware takih je polno po forumih.In potem se hvalijo ko jih starši kupijo pc za 2000 eurov in potem ga uporabljajo za poganjat mp3je ali internet in se naučijo instalirat original igro in zamenjat driverje od grafične in zdej mislijo da so primi boga za jajca. Ne hvala nisem takšne tip. Avby pa brez zamere, jaz pa tebi ne verjamem. In kako se zdej počutiš. A ti prinesem kakšne robčke ?? Sej nisi zameril:D Račualništvo je tako veliko področje da ga ni tipa na tem svetu , ki bi celega obvladal. Tukaj smo na forumu in forumi so isključno namenjeni temu, da si ljudje med sabo pomagamo in ne kritizirat druge kako nimajo pojma itd.. Hvala bogu da obstajajo taki forumaši kot je Izi , ki ljudem pomagajo in jih ne blatijo kako nimajo pojma. Vsi smo bili enkrat začetniki oz smo še zdej začetniki za določena področja. Glede tega ključka pa je takole, prvo ga jaz nisem kupil ampak moj sodelovec ko je bil na dopustu na kitajskem. Kupil pa ga je le za to ker se ni mogel rešit določenih nadležnih prodajalcev tako da kupil je nakaj kar sploh ni vedel kaj je. Oz ve kaj je kljucek, samo njegovo racunalnisko znanje ni tako obsezno, da bi vedel kaksne kapacitete so zdej aktualne. Ko je prisel v sluzbo me je vprasal za nasvet in ko sem videl kaksna je kapaciteta sem rekel to ni šans da deluje in ko sem ga utaknil v racunalnik so ga xpji zaznali preveril sem se kapaciteto in videl 120 gb. Skoraj nisem verjel potem sem rekel edino ce so kaksni testni ali ukradeni in bojo prisli na trg cez kako leto in da evropa mocno zaostaja za japonci glede na to da je pisalo gor sony. Potem pa se je zataknilo pri formatiranju kjuca nikakor ga niso uspeli nasi racunalnicarji sfrormatirat v ntfs nacinu. Nato je meni uspelo z zgoraj omenjenim programom ga sformatirat v fat32 nacinu.Tako da je vsaj deloma uporaben. Danes sem testiral naprej in ugotovil da mi je datoteko velikosti 1,3 gb prepisalo gor medtem ko 25 gb pa ne, tako da ta kljucek sigurno ni 120 gb kar sem tudi pričakoval. Zdej pa eno vprašanje za iskušene? Kako dobit dejansko kapaciteto tega usb kljucka. Avby imaš mogoče kakšen predlog? Jebiga sej veš kako je sem laik na tem področju pa ne znam. Malo heca pa ne mi zamerit samo določene stvari me malo raspizdijo.

McNato ::

boris22, če bi bil strokovnjak za komponente problema nebi reševal na forumu, ampak ga rešil sam v 10 minutah...

;-) ::

boris22 odloči se kak daleč še boš lagal.

Prvo si napisal da si ti kupil ključek in da je 120GB, šele ko so ti drugi razsvetlili pamet si začel pisat da itaq ni velek 120GB.

Kot drugo si govoril da si ti bil na kitajskem oz. tako naj bi se sklepalo če je tvoj ključ in si nas hotel prepričati v svoje znanje in vedenje o aktualnosti in cenah...zdaj se je spoznalo da je to od tvojega sodelavca.

Mam samo jaz občutek da naklada?

Pujcek ::

"Pred 1 tednom sem kupil usb ključ.
Drugače gre za 120 gb ključek kupljen na Kitajskem tako da se bi res splačalo nekako usposobit.
da sem eden od ljudi ki se spoznajo na trenutne računalniške komponente in dobro vem kaj se danes dobi in za kakšno ceno...
potem sem rekel edino ce so kaksni testni ali ukradeni in bojo prisli na trg cez kako leto in da evropa mocno zaostaja za japonci glede na to da je pisalo gor sony
Jebiga sej veš kako je sem laik na tem področju pa ne znam"

LOL, ne mors no, haha... a sem lohk tvoj frend :D
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pujcek ()

boris22 ::

Po tem postu bi prosil moderatorje slo-techa da zaprejo temo. Fantje samo malo glede nakladačev se malo ustavite kot prvo problem je bil v formatiranju ključa in sem se izrecno opredelil na ta problem in je čisto vseeno kdo ga ja kupil ali mama ali mojo oče ali moj sodelovec ali bilo kdo. Resnica je taka kupil ga je moj sodelovec in dal ga je meni če uspem kej naredit. Če pa ne, bo šel ključ v koš in ne jaz in ne moj sodelovec ga ne bomo pogrešali. Kot drugo jaz nisem bil na Kitajski ampak je bil on. Glede računalniških komponent pa sem misli v tem stilu da sega tako dalec da točno vem razliko med 1,2,4,8,16 gb kapaciteto ključev in da me nebi mogel trgovec prenesti naokoli. Če pa že govorimo o formatiranju usb ključev to je pa drugo poglavje in to je softwarski del in ne hardwerski. In ne mi govorit da kega nisem prej vedel. Izija pa se spomnem iz drugih tem kot je npr full hd tv tema in vem da je eden od tistih ki rad pomaga kot jaz in taki so vzor forumov taki ki pa iscejo napake uporabnikov in jih blatijo kako nimajo pojma taki so sramota...jaz mislim da bi se vsak uzalil ce bi mu kaksnen rekel da se ne spozna na usb kljucke.Kar pa vem tocno kaj je, ker imam 2 doma in z obema sem zadovoljen...ta je prvi ki ne dela zato sem vprasal na forumu in kaj dobim tu morem razlagat in dajat slike gor idt... Dejstvo je eno. Usb kljucek vem kaj je in sem vedel kaj je pred 2 leti in tocno vem kam se ga utakne sigurno ne v graficno ali procesor ali v ram ali v pci slot ali ne v agp ampak v usb...in tudi vem kaksne so aktualne kapacitete in nikakor ne odobravam da mi kdo soli pamet kako ste me zdej vi naucili in pika. Zdej ce vam se je tezko spustit na ta nivo je prav ce ne.Tezko je priznat da ste zajebali.Poznam dosti takih.Jaz sem zgoraj priznal da ne vem vseega da ne bo spet kdo iskal dlako v jajcu.
Glede znanja v komponentah pa takole delam na podrocju kjer je tolko racunalnikov swithov, mreznih kablov da marsikateri od vas se ni videl. To imajo na cez nasi racunalnicarji. Oni so poskusili ta kljucek formatirat pa jim to ni uspelo v ntfs nacinu preko windowsov. Zato je bla zadnja ena od moznosti tale forum ampak vidim da noben ne zna odgovorit na moja vprasanja ampak vsi ste se specializirali v kritiko. Kritizirat zna vsak pomagat pa ne. To je bil dosti krat problem. Zato vsem vam kateri ste kritizirali v tej temi in ne pomagali vam rečem vsi ste loleki. Zdej pa lahko me banaste iz tega foruma ker sem zelo nesramen, ampak dejstvo je eno. Forumi so namenjeni pomoči in ne kritiziranju za tem stojim in ne odstopam. Vem pa samo eno do zdej sem vsakemu pomagal in še zmerja mu bom kritiral pa do zdej nisem nobenega danes pa bom naredil spremembo. Aja pa še nekaj tisti 22 ne pomeni da imam 22 let.Zdej se pa kar raspišite in me boli k...za to kar boste napisali in se nekaj tisti ki je lolek bo tukaj še napisal in blatil tisti ki je pameten bo pomagal to je moje mišljenje mogoče se motim Izi tebi pa se bi zahvalil za pomoč pa še to bi rekel take rabimo na forumih. Ta ključek pa bom z veseljem vrnil lasniku in se ne bom ubadal z njim. Vsaj delno sem ga usposobil kar pa je tudi nekaj.Zdej pa loleki, katerim je težko se sprijaznit z dejstvom da ne znate vsega in menite da sem nakladač kar navalite s pisanjem kritit. Pa če nekaj bi vas spomnil kritizirat zna vsak in kam bi prišli če bi vsi kar kritizirali. Lp Vsem uporabnikom Slo-techa.
Aja pa tistemu ali se lahko tvoj frent je odgovor tak, moji frendi so lahko tisti ki radi pomagajo ne pa tisti ki kritizirajo in išejo pomankljivosti.Tako da je odgovor ne ne moreš bit moj prijatelj.

Izi ::

Fantje, vsi skupaj pretiravate :D
Pustimo zdaj ozadje ključka in ga poskusimo usposobiti.

Jaz bi najprej svetoval low level format, se pravi ključek je treba sformatirati na njegove osnovne vrednosti. Običajno Formatiranje ne formatira diskov, čeprav se čudno sliši, sedaj se ne bom spuščal v podrobnosti.
Treba je narediti pravi format, ki se imenuje low level format. Ta bo zbrisal nastavljeno particijo in MBR sektor in po možnosti nastavil velikosti sektorjev na normalne vrednosti.

Edini problem je, da so programi za lov level format zelo redki, ker naj tega ljudje ne bi sami počeli. Pravo formatiranje je zadeva, ki jo vedno opravijo že v tovarni in tako nastavijo kapaciteto, velikosti sektorjev in ostalo na vrednosti, ki najbolj ustrezajo mediju.
Uporabnikom je prepuščeno samo kvazi formatiranje, ki na disk tako rekoč ne piše ničesar in v bistvu ne počne drugega, kot samo pregleda sektorje za morebitnimi napakami in zbriše zemljevid, ki kaže na datoteke.

Low level format na ključku še nisem delal, ker ni bilo potrebe (ga še nikoli nisem kupil na kitajskem >:D ), ampak morda bi v poštev prišlo kaj takega:
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HDD-Low-Level-Format-Tool.shtml

Če bo uspešno izveden low level format, bo potem treba v Operacijskem sistemu narediti novo particijo in potem sformatirati ključek na FAT ali NTFS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Pujcek ::

boris22, dej najd si kaksen hobi... za 10-15 ojrov kokr stane en jeben 1gb kluc si ti zdej tle napisal ze ene tri strani, "Sem poskusil formatirat na 3 pcjih samo nikakor mi noče. Potem sem instaliral ene 4 usb format programe in", pa se ene tri dni se bos jebal da bos ugotovu kok je sploh kapaciteta tega kljucka. karkoli bos pa ze pocel bo pa ta kljucek se vedno kitajska jajca, vprasanje s kaksno kapaciteto in kako ga sploh bos formatiral. na tak kljucek ne bi jest se mp3 snemal kaj sele kaj bolj pomembnega. ampak ti ga bos mirno podvalil svojmu kolegu pa nej se pol on drka ce mu bo slo vse v kurac, a ne? za kaj ze? aja, za 15 ojrov...
ps: edin ce si kljucek kupil sam pa se zdej po glavi tolces da ti je kljub tvojemu poznavanju hardvera nekdo podtaknu 160 gb kljuc :D
:)

boris22 ::

Izi sem vedel da lahko računam nate. Glede tvojega programa pa mislim da je ta program namenjen isključno notranji diskom ker omenja ide, sata in scsi vodila ter zunanjim diskom (usb in fireware). Glede ključka pa je že spravljen in ne mislim z njim nič več delat ker mi je minila volja. Jutri bom vrnil lasniku. Pujsek verjemi mi da če bi vi bolj pomagali kot kritizirali ta tema nebi obsegala več kot pol strani.Tri strani praviš u zgleda da bom mogel nabavit očala ker na mojem pcju kaže točno 23 postov in da smo še zmeraj na prvi strani. Kdo zdej laže?? Pa še nekaj kluček je stal točno 10 eurov in ni šlo iz mojega žepa. Pa še nekaj tisti gospod niti slučajno ne bo pogrešal 10 eurov. Ker verjetno če bi bila kriza v denarnici nebi šel na dopust na Kitajsko. Glede prenosnih medijev trenutno imam 320 gb prenosni wd hard disk pa 2 ključka eden 128mb drugi 1 gb kateri mi čisto zadostujejo zaenkrat. Če pa kdo rabi kakšno sliko da to res imam doma kar naj pove bomo še to dokazali.

tomaz- ::

jp, obvezno vse poslikej, drugače ti nihče ne bo verjel. Glej, da ne izpustiš, da imaš v steni dvojno vtičnico..:\ :\
Madona, res ne vem, kaj si tako zapel v določene ljudi, sej se ne bi nihče spotaknil vate, če ne bi sam pisal določenih kozlarij..
Drugač imaš pa v prejšnjem PC formatu ( to ne pomen, da formatiraj svoj pc, to je revija:D ) opisan postopek, kako se ključku poveča kapaciteta na "tvojo" velikost..

boris22 ::

Pc Format poznam zelo dobro nekaj časa sem kupoval njihove revije, pa tud njihov forum občasno berem. Hvala vsem za nasvete seveda tistim, ki ste mi pomagali. Ključek pa je danes zjutraj vrnjen lastniku, tako da nobenih nasvetov ne rabim več. Edini moja napaka v tej temi pa je bla ta, da bi mogel napisati, da imam doma od sodelovca usb ključ, ki navidezno zgleda 120gb, v resnici pa verjetno ni s takšno kapaciteto, ker do sedaj so v prodaji samo do 16 gb ključki. Pa še nekaj? Kako sem lahko sploh vedel kakšna je dejanska velikost, ker ključek nismo mogli v službi nikakor sformatirati. Edino ko si šel na lasnosti v windowsih ključka je pisalo gor 120 gb, pa še na ključku je pisalo toliko.(nalepka) Komaj ko sem doma uspel formatirati v fat 32 načinu, sem lahko nanj dajal datoteke in videl da 25 gb datoteke ni hotelo pripisati, npr 1,27 gb pa je. Vse drugo pa je blo samo odgovarjanje na določene provokacije, katere tudi vam sigurno nebi ugajale. Pujsek drugače preden kritiziraj vsaj preberi dobro temo, mi govorimo skozi o 120 gb ključku in ne 160gb;) Pa sem mu svetoval, da naj ne snema mp3jev in kej bolj pomemnega. Še dobro da imamo take kot si ti, ker takih zadev prej res nisem vedel.:D
Lp vsem uporabnikom Slo-techa še naprej pa brez zamere. Malo heca nikoli ne škodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boris22 ()

jan01 ::

Probaj usb key formatirati s HP USB Disk Storage Format Tool

rokec992 ::

če lahko še jst neki tuki uprašam glede usb ključa. pred enim tednom sem kupil 4gb kluč in ko hočm iz njega kopirat stvari mi na mojmu prenosniku javi napako 0x80070456. ali je to morda zaradi viste, ker ko hočem kopirat na xp-je pa normalno kopira

Izi ::

0x80070456 je napaka, ki nastane pri kopiranju v Visti.
Je problem Viste in z tvojim ključkom ni nič narobe.
Kopiranje sem in tja z različnih medijev v Visti še ni čisto dodelano.
Na večini računalnikov sicer deluje vredu na nekaterih pa je kopiranje zelo počasno in pri kopiranju iz USB ali kartic dobiš tisto napako.
Vsekor namesti vse popravke za Visto.

rokec992 ::

najlepša hvala sm že mislu da se bom mogu v trgovino kregat:)). a tu si morm pa pol downloadat popravke?

rokec992 ::

kje pa bi jst tu lahku dol posnel? mam pa vista home premium.

PINki ::

Jst mam tudi 4gb ključ pa mi kaže pod lastnosti 3.82gb ali nekaj podobnega (nevem zdaj na pamet). Je to normalno? Jaz mislim da je ker ni dejansko 4gb ampak vedno malo manj zaradi teh merskih enot. Mam prav?

tomaz- ::

maš prav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253925 (1834) Skylord
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567738 (6478) Pithlit
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215443 (14782) s6c-gEL
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611621 (9526) Toros

Več podobnih tem