» »

Zakaj moj 1700+ ne gre vec k 2150 MHz

Zakaj moj 1700+ ne gre vec k 2150 MHz

The B ::

Vam grejo taki proci skor do 3GHz men pa tok mal. Dvigovanje napetosti do 2V tud ne pomaga. Jst bi 2300! :'(
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Clemento ::

Pol si pa kup durona 1600 pa ga nacij na 2300mhz...al si pa vodno dobi....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OZZY ::

Lol...do 3 Mhz. s kerim hlajenjem pa.....samo prometeja like hlajenja, ki pa si jih ne more vsakdo privoščit. mogoče si mislil do 3000+ PR.

Že to da si ga spravu na 2150 je veliko. To je pr nekje okol 2700+.

Zakaj se sprašuješ....Na to ti bo odgovoru samo bog in pa iskanje po forumu in googlu. jaz sem že sit odgovorov na taka vprašanja ''zakaj mi ne gre do tok pa tok, ker drugim gre''. pa si pomislu, da drugi sploh lahko ne dosežejo te frekvenc ki si jo ti.
Ahhhhhhh........ ti bo ker drug z potrplenjem to razložu. man se ne da.
Go with the flow.

GUFY ::

>Vam grejo taki proci skor do 3GHz men pa tok mal. Dvigovanje napetosti do 2V tud ne pomaga. Jst bi 2300!

Najbrž misliš na Morfa.

Kar nekaj nas tak procesor fura na 2500 Mhz in več, smo pač imeli malo več sreče pri izbiri proca in ( vsaj mislim tako ) imamo vsi nad 2500 Mhz vodno hlajanje in s tem procesorju veliko prijaznejše temperature.

The B ::

@OZZY: Vem. Pa Ghz.
@GUFY: A je pol mozno da je to to? Ker temperature niso problem. Nikol ni slo cez 60. Ko sm nazadnje probaval se je pr 2225 MHz in 2.01V prime sesu po parih minutah. Temp. je pa bla okol 56. Kar je bl mal. Pol sm pa razmislu da mogoce men kaze vecjo napetost kot je res. To bi razlozil marsikej. Ker v biosu mam nastiman manj kot pol USDM pove. Ker si predstavljam da bi se bl grel. Aja pa se to. A manjse temperature so potrebne za vecji overclock? Npr. 2000 MHz je stabilna temp. 50°C pr 2500 MHz pa more bit 30°C da je stabiln (zaradi temperature)? Al mora bit temp sam pod doloceno mejo (npr 70°C) pa ni vazn kolk je navit? B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

GUFY ::

Temperature niso najpomembnejše, je pa bolje, če so čimnižje. Moj proc dela na zrak tudi do 2400 Mhz sam je temp cca 55 - 58 stopinj full load.
Največ je odvisno od sreče pri izbiri proca.:D :D :D

frenk ::

ubistvu so temperature relativno pomembne...ravno zato prometeia in LN2:)...tud če maš 40 namest 60 se že mal pozna pomoje:)

The B ::

To pomen da vec pac ne bo slo. Nikol. Kul bi pa blo... In ja Frenk denar... :\
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

frenk ::

theB: če greš na odpad je zeloo pocen:)

Tilen ::

jaz pa hocm mojga 1600+ AMD XP-ja(Palomino) navit in kakor ga zvisam na 1900+ se kista ob prihodu v "winse" resetira. 1700+ je stable , pri 1800+ se malo cudno vede :) ,pri 1900+ pa se kr resetira. Razlogi? a je mogoce kriv slab procesor? Hlajenje? Voltaza? in kter CPU "cooler" mi priporocate za zmerno ceno(4-5k),ce odstejem vodno hlajenje in ce ima kdo kaksne izkusnje s temi TT Volcano 11+ in 12 kako se to obnese in kje se da to pri nas dobit?


Thermaltake



hvala v naprej :))

Tic ::

The B: Jaz bi 4500.
persona civitas ;>

Tilen ::

zelo si pomagal :))

The B ::

ReXi: Probi se mal napetost proca zvisat, sam palominoti se bl slabo navijajo.
Tic: Ja...
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tilen ::

Vcore ze mam itk 1,75(premalo?) ne vem zakaj se ugasa :( sux!! sux sux sux!!! ce ve kdo kaj bi se lahk nardil naj prosim pove :) a je mozno tut da cooler premal hladi in se PC vgasne kr se pregreje proc?samo zdaj mam konstantno 40°(1700+) tako da s coolanjem ni tezav ali pac?

The B ::

Ce bos mal gor prebral bos vidu da mam jst vcore 1.85V in dela stabilno. Vse kar bi blo manj bi blo premal. 40°C se mi ne zdi problematicno. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tilen ::

torej bom nabil na 1,8 al 1,85 vec niti ne gre :) mislim vsaj in potem videl kaj bo.
tnx 4 help

Tilen ::

No super zdaj je zadeva stabilna. Spremembe ki sm jih uvedel pa so spodaj.
Na kratko:
Vcore sm dal na 1.85 in CAS iz 3 na 2 in zdaj dela vredu :) "pridobil"
sm pa na temperaturi (logicno) pri ful load sm prej mel 44° zdaj 51,4°.
trenutna konfiguracija CPU pa je amd XP 1800+




Komentarji? za nadaljno navijanje CPU mi priporocajte kak cooler in ali je sploh potrebno menjat tega ce ostane pri taksni frekvenci.

probal bom se CAS dat nazaj na 2 in videl kaj bo :)


tnx 4 help

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tilen ::

no zdaj sm dal cas na 2 in spet reboot v winsih =) torej je problem bil v ramih in premajhni voltazi procesorja. a se da kaj nardit da bi CAS lahko bil na 2 ? poleg tega da kupim nove rame :)

Tic ::

Višaj napetost Vddr in pa cas 2.5?
persona civitas ;>

Tilen ::

nimam prehoda 2,5 sam 2 in 3

BaRtMaN ::

Zaradi SDRja. DDR ima 2 možnosti manipuliranja s sabo na periodo, SDR pa samo eno.

Tilen ::

oki tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342841 (15625) peter_ki
»

navijanje xp-m na nf7-s 2.0

Oddelek: Navijanje
221744 (1294) SepoX
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132029 (15634) K0K0
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331927 (1435) Tugo
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493309 (2215) boštjan

Več podobnih tem