» »

slab internet na lokaciji

slab internet na lokaciji

1
2
»

Daniel ::

Scorpy84 je izjavil:

Naprej preveri ali bazne postaje podpirajo lte-a. V odrocnih krajih, kjer ni gosto poseljeno se pogoato uporablja samo ta frekvenca, zaradi dolgega dosega. Prav tako so to bolj ali manj "repetitorji", ki nimajo potegnjene optike in so ze tukaj svoh s prenosom. Ce se ti poveze na dve frekvence bos na routerju videl, da je oznaka 4+. Prav tako bo moc signala "padla", ki ti ga router z ledicami pokaze, da je signal slabsi. V resnici, pa ko pogledas pod status, vidis da je kvaliteta signala slabsa in ne moc signala. Takrat imas priloznost, da naciljas anteno, kjer je signal najboljsi.


In kje imaš bazo postaj, ki podpirajo LTE-A? Lokator od Sveta Idej že dolgo ni več aktualnen.

starfotr ::

Daniel ::

To poznam ampak tukaj povsod piše samo 4G.

V glavnem sedaj sem malo testiral še doma in se mi načeloma povezuje na eni frekvenci, oz. povedano po domače, če ga pustim na AUTO dela še najbolje, vse kar sem ostalo preverjal se obnese slabše. Bo treba res kakega Mikrotika nabavit, tam je več opcij ročnih nastavitev ampak pri njih so naprave z višjim LTE standardom rahlo cenovno neprijazne.

SambaShare ::

Scorpy84 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.


No no, ce nisi prevec oddaljen od bazne postaje, je mobitel veliko boljsa izbira. Zakaj? Ker podpira vse lte frekvence (cat) in jih zdruzuje, da se cim bolj izkoristi. Routerji, ki podpirajo vse frekvence so ze okrog 300EUR. Kdo ga ima? Tukaj se se noben ni oglasil.
Ce pa imas router cat7 se splaca, da pridobi se tisto malo, kar lahko, sploh na oddaljenem in obremenjenem obmocju.


No ja, ravno 300EUR pa ni. In ja, ta veliko časa dela na 100Mbs, na HOT-u. Brez LOS.

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_k...
https://www.senetic.si/product/RBSXTR_R...

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Je kakšna opcija, da mi poslikaš CA opcije v Winboxu na SXT in prilepiš sem? Ker zadeve na napravah brez LTEja nikakor ne najdem.

Hvala že vnaprej.

SambaShare ::

Daniel je izjavil:

Je kakšna opcija, da mi poslikaš CA opcije v Winboxu na SXT in prilepiš sem? Ker zadeve na napravah brez LTEja nikakor ne najdem.

Hvala že vnaprej.


Jih ni, vsaj ne najdem. Kaže trenutni primary band in CA band. Primary znam zakleniti preko AT ukazov ( https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:I... ), kar se tiče CA pa ne najdem nič, niti kako ga izključiti.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Tole imajo pa res porazno dokumentirano. Jih bom spomnil, da naredijo kak video o tem. Hvala za trud.

Scorpy84 ::

SambaShare je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Za dober in stabilen LTE internet je potrebna predvsem dobra antena. Mobilni telefon to žal ni.


No no, ce nisi prevec oddaljen od bazne postaje, je mobitel veliko boljsa izbira. Zakaj? Ker podpira vse lte frekvence (cat) in jih zdruzuje, da se cim bolj izkoristi. Routerji, ki podpirajo vse frekvence so ze okrog 300EUR. Kdo ga ima? Tukaj se se noben ni oglasil.
Ce pa imas router cat7 se splaca, da pridobi se tisto malo, kar lahko, sploh na oddaljenem in obremenjenem obmocju.


No ja, ravno 300EUR pa ni. In ja, ta veliko časa dela na 100Mbs, na HOT-u. Brez LOS.

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_k...
https://www.senetic.si/product/RBSXTR_R...


Je pa cat6, b535 bi na isti lokaciji verjetno isto dosegel. Pri meni doma (okolica lj) 2km zracne razdalje od bazne postaje dosega tudi 140Mbs.

Daniel je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Naprej preveri ali bazne postaje podpirajo lte-a. V odrocnih krajih, kjer ni gosto poseljeno se pogoato uporablja samo ta frekvenca, zaradi dolgega dosega. Prav tako so to bolj ali manj "repetitorji", ki nimajo potegnjene optike in so ze tukaj svoh s prenosom. Ce se ti poveze na dve frekvence bos na routerju videl, da je oznaka 4+. Prav tako bo moc signala "padla", ki ti ga router z ledicami pokaze, da je signal slabsi. V resnici, pa ko pogledas pod status, vidis da je kvaliteta signala slabsa in ne moc signala. Takrat imas priloznost, da naciljas anteno, kjer je signal najboljsi.


In kje imaš bazo postaj, ki podpirajo LTE-A? Lokator od Sveta Idej že dolgo ni več aktualnen.


Telefon v roke, pa gres malo na izlet. Ce imas kak star rotan telefon, pa lahko se ugotovis, na katerih frekvencah oddaja dolocen operater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

DePalmo ::

Scorpy84 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Sam na A1 omrežje ne bi hodil po internet. Hitrosti so nizke, omrežje večinoma preobremenjeno. Sem imel možnost pred leti testirati razliko, A1 komaj do 6Mbit prilezlo pri polnem signalu, Telekom pri slabem signalu cca 2-3 črtice (-80Db) signala, hitrost čez 80Mbit. Da o uploadu sploh ne govorimo na telekomu tudi čez 10Mbit pri A1 hja 1-2Mbit.

Ping je pri Telekomu bil cca 26 na speedtest strani. Tako da več kot dovolj za Gaming, razen če si "PRO"


Si testiral samo pri sebi ali "povsod"? Lahko da je na njegovi lokaciji, prav obratno. Tudi telekom je na enih lokacijah, kjer sem meril, prav porazen, drugje pa blesti.

Jaz sem testiral na večih lokacijah. Grosuplje center in okolica, Gorenji Novaki okolica (hribovit svet), Ljubljana center, Kranj center. Porazno. Dejansko mi je takrat ADSL delal bolje, je pa tega sedaj že nekaj let nazaj, tako da se je lahko situacija že izboljšala.

Če koga mika B535, imam doma enega viška. Kupljen rabljen, a so se nato plani spremenili in se na njem nabira prah.

Likalnik ::

jaz sem se odločil za isto zadevo....v apartmaju kjer trenutno nimam interneta...sem se odločil, da dodam v trenutno Telemach vezavo še dodatno sim kartico....to pride cca 10€ na mesec....in max 30gb prenosa na dan...kar mislim, da bi moralo biti dovolj za random surfanje in ogled kakšnega filma preko Netflixa....verjamem pa, da ne bo dovolj za torrente.

kupil sem rabljen https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema... TP Link MR600 (oglas sem celo videl tu na tem forumu)

upam, da bo zadeva delovala...še čakam router, da ga dobim

DePalmo ::

Kje si videl max 30 GB na dan? Sprašujem ker za edino omejitev ki jo vem je ta da po porabljenih 20GB na dan ti omejijo hitrost na nekaj mizernega (ne vem iz glave na koliko), ko pa pošlješ SMS se ti vzpostavi prejšnja hitrost. In v vsakem SMSju piše da to lahko narediš neomejeno vsak dan. Imam pa paket Še Več, mogoče je pri ostalih kaj drugače.

garfy ::

Tech909 je izjavil:

mobilen internet od A1 deluje brezhibno.


se pravi po celi sloveniji? Ali samo tam kjer je signal iredno močan? kak je Upload in download v mbit/s

DePalmo ::

Sicer vem da ne sprašuješ mene, ti bom pa vseeno odgovoril. Skoraj ni bilo važno kakšen je bil signal (ena ali vse črtice), prenos je bil bolj ali manj isti.

Kot zanimivost ti lahko povem da ima punca Bob (A1 omrežje) in se je večkrat naredilo da jaz imam signal, ona ne. To seveda velja za kakšne bolj odljudne kraje, ne ravno za mestna središča. Ali pa da meni dela internet super, njej pa počasi. Lokacije, različno po Sloveniji.

Tech909 ::

garfy je izjavil:

Tech909 je izjavil:

mobilen internet od A1 deluje brezhibno.


se pravi po celi sloveniji? Ali samo tam kjer je signal iredno močan? kak je Upload in download v mbit/s

2 črtice 4g imam trenutno. Ponavadi je 5 črtic in še povrh 5g, očitno so te nevihte zjebale malo omrežje, zato ne se tolko zanesti na te podatke.
Sm zdej stestiral 35.85 mbps Download in 23.24mbps upload. Samo se mi zdi da je blo več kot tako, bom še enkrat čez neki cajta.
Zdej imam optiko, samo kot se spomnem na kablu je blo lih tko neki okol kot tale A1 k mam dodatno, kar je blo čisto dovolj.
Ko sem šel na optiko 1gb in če primerjam s kablom, razen ko kaj uploadam, je vse isto. Torrentov pa itak ne uporabljam.
Ko sem rekel brezhibno sem hotel povedat da povezava je stabilna, ne crkuje niti ko so nevihte. Večkrat mi je crknila optika kot A1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech909 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136933 (851) RobertG
»

LTE modem za Telemach na vasi

Oddelek: Mobilne tehnologije
413956 (698) Daniel
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232219 (1269) Scorpy84
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183716 (2969) rofl_1
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233696 (2809) SaXsIm

Več podobnih tem