» »

Najem turističnega drona

Najem turističnega drona

«
1
2

dronyx ::

Tole je v bistvu ideja za firmo, bi pa zahtevala kar precej vložka denarja (recimo Merlak bi lahko namesto da gradi stanovanje v Dubaju vložil v moj posel s turističnimi droni za začetek nekaj 10 MIO keša).

Ideja je v tem, da bi lahko prek spleta najel drona in ga potem na daljavo upravljal ter na svoj računalnik dobil sliko, ki bi jo snemal tak dron (torej gledaš videofeed doma na ekranu). Flote takih "turističnih dronov" bi bile postavljene na atraktivnih lokacijah po svetu in bi morale imeti vnaprej programirano, kje je možno letenje s takim dronom. Sistem za upravljanje bi odločal, kdaj je letenje možno oziroma kdaj to omogoča vreme in ostali dejavniki. Torej hipotetično, jaz prek spletne strani rezerviram najem drona v Uzbekistanu, Vietnamu, Jordaniji ali zraven Viktorijinih slapov v Zimbabveju nakar ob dogovorjeni uri prevzamem njegov nadzor ter doma na ekranu spremljam pokrajino po kateri letim.

Seveda vse te točke, kjer bi bile baze za najem turističnih dronov, bi morale imeti dobre povezave v internet, da bi lahko prenašale video iz dronov v HD kakovosti ter za vodenje dronov, sistem pa bi moral imeti vgrajene funkcionalnosti, da ob kakšnih težavah z vodenjem drona tega varno sam vrne nazaj v bazo.

Kakšen je limit na naših banka glede denarja? Torej koliko denarja imaš lahko največ na bančnem računu?
  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Kaj to se vam ne zdi dobra ideja, ali preprosto nimate denarja za investicijo v mojo firmo za izposojo turističnih dronov po svetu ("Beyond Horizont" - osnutek ideje za ime)? :))

Kolegica je še omenila, da bi moral med lokacije, ki jih bo možno preleteti s turističnimi droni firme "Beyond Horizont" dodati tudi take, ki so znane po verskem turizmu. Torej Fatima, Medjugorje, Meka, Zlati Tempelj v Indiji...(očitno bom potreboval še precej več denarja, kot sem sprva mislil, za koncesije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Magic1 ::

Bolj so problematični razni različni zakonu, kjer imaš drugačnega glede taga v vsaki državi. Potem je problem krivde, če nekdo ki nima pojma zapelje dron v nekaj. Mogoče celo opcija terorizma. Sej slišat je fajn, samo bolj kot razmišljam, več problemov vidim. Seveda je to v tretjih državah veliko lažje zaobidet, v naprednem delu pa se mi zdi neizvedljivo.
Magic

DrSergioDJ ::

Trenutno je eno izmed prvih pravil pri dronih, da ga moraš vedno videti, ko je v zraku.
Tako da že tukaj pade tvoja ideja.
...

lisaac ::

Oprosti izrazu, ampak meni se zdi obupna ideja. Upam da ti sicer uspe v poslu in življenju, ampak ne s to stvarjo/idejo.
Da bi lahko dostopal do drona na katerem koli koncu sveta vsak ki ima 5 minut časa se mi zdi ZELO narobe.

DrSergioDJ ::

Magic1 je izjavil:

Bolj so problematični razni različni zakonu, kjer imaš drugačnega glede taga v vsaki državi.


To pač ne drži. Vsa poanta dronanja je, da je kategorizirano (A1, A2, A3) in da bodo imelo novi droni dodatne oznake "C", da so enotna pravila povsod. Razlike so kvečjemu pri tem, da nekatere države pač ne pustijo dronanje (recimo Marrakech) in pa da je pri vsaki državi odvisno kje moraš prijaviti lete in dobiti dovoljenja za letenje.
...

Tody ::

Če hočeš videti kako je na maldivih mas za to spletne kamere. Če hoces pa joške turistk gledat pa so za to posebne strani ;)

svecka ::

O ideji se ne govori, ampak udejanji. Že s tem, da okol govoriš o ideji, ne bo iz tega NIČ.

dronyx ::

DrSergioDJ je izjavil:

Trenutno je eno izmed prvih pravil pri dronih, da ga moraš vedno videti, ko je v zraku.
Tako da že tukaj pade tvoja ideja.

Tukaj je seveda potrebno izgradit infrastrukturo in dogradit tehnologijo, ki bo to omogočala. AI danes omogoča že čuda reči, ki se nam včasih niso zdela izvedljiva. Jaz se spomnim pred mnogimi leti, ko sem stal na avtobusu mestnega promete v Ljubljani in ko sem se peljal mimo gospodarskega razstavišča sem dobil idejo za storitev, ki jo danes pozna cel svet kot Facebook. Ampak to je bilo leta pred Facebookom. Tako da če se nekaj zdaj zdi neizvedljivo še ni rečeno, da čez par let ne bo firma "beyond Horizont" vredna milijarde. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

Ideja je že OK, težava je v izvedbi. "Pilot" drona odgovarja za morebitno nastalo škodo. Kako preprečiti, da se ne bo en Janez zaletel nekam in povzročil škodo. To da bo dron letel po predvideni trasi, ne bo delovalo, ker bo vsak želel videti stvari po svoje.

Tako da, srečno, mogoče ti pa uspe.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

DrSergioDJ ::

dronyx je izjavil:


Tukaj je seveda potrebno izgradit infrastrukturo in dogradit tehnologijo, ki bo to omogočala.


Že sedaj lahko določenim dronom vnaprej določiš pot letenja in se jo držijo in vrnejo nazaj.
Še vedno ga moraš ves čas videti med letenjem.

Preberi si malo zakonodajo in nehaj sanjati.
...

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Ideja je že OK, težava je v izvedbi. "Pilot" drona odgovarja za morebitno nastalo škodo. Kako preprečiti, da se ne bo en Janez zaletel nekam in povzročil škodo. To da bo dron letel po predvideni trasi, ne bo delovalo, ker bo vsak želel videti stvari po svoje.

Tako da, srečno, mogoče ti pa uspe.

Saj tak turistični dron ima lahko vgrajeno pamet in ve, kaj je dovoljeno, kaj ne in kaj naredi v primeru kakšne nepričakovane situacije. Če bo "pilot" počel traparije se pač dron sam vrne nazaj v bazo. Poleg tega imaš na spletni strani pravni poduk, kaj smeš, kaj ne in koliko te stane, če namerno počneš neumnosti.

fikus_ ::

Tvoja modernizacija vlakov ni kaj novega, pred leti so v Velenju imeli idejo javnega prometa z gondolami, ki jih prikličeš in se v njej pelje nekaj ljudi na destinacijo, kamor želiš. So kandidirali za EU sredstva za testni prijekt, vendar niso dobili odobrenega denarja.

" Če bo "pilot" počel traparije se pač dron sam vrne nazaj v bazo. Poleg tega imaš na spletni strani pravni poduk, kaj smeš, kaj ne in koliko te stane, če namerno počneš neumnosti."

Pozabljaš tudi na časovni zamik pri takšnem vodenju drona na drugi strani sveta.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

Samo kako boš kazensko lovil nekoga iz x dela sveta, ki najame dron s predplačniško kartico?
Magic

dronyx ::

DrSergioDJ je izjavil:

Že sedaj lahko določenim dronom vnaprej določiš pot letenja in se jo držijo in vrnejo nazaj.
Še vedno ga moraš ves čas videti med letenjem.

Po moje v Ukrajini piloti dronov ga fizično ne vidijo, pa kljub vsemu dosti uspešno odmetavajo razne bombe. Da seveda niti ne omenjam raznih Predatorjev in podobnih vojaških dronov, kjer ni govora o vizualnem stiku z dronom. To se vse počne na daljavo in s pomočjo vgrajenih senzorjev, pa tudi sam dron ima zelo napredno pamet.

GregiB ::

Kaj pa vem... Načeloma lahko že zdaj furaš "drona" po precej koncih sveta... zadevi se reče Google Street View. Ni real time, ampak ne vem, kaj bi bila dodana vrednost tega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Magic1 ::

Eno je vojaška tehnologija (kjer se tudi zakonov ne upošteva), drugo pa komercialna raba.
Magic

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Pozabljaš tudi na časovni zamik pri takšnem vodenju drona na drugi strani sveta.

To sem najprej pomislil, ampak po moje to ne bi smela biti večja ovira, sploh ker ni potrebno zelo natančno vodenje in bo osnovne postopke kot je vzlet in pristanek naredil dron samodejno. Saj tudi online računalniške igrice igrajo ljudje po celem svetu.

GregiB ::

dronyx je izjavil:

Saj tudi online računalniške igrice igrajo ljudje po celem svetu.


Večinoma na lokaliziranih serverjih ali peer to peer...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Magic1 ::

Zamik ni panike, samo hitrost in spremembe morajo biti dovolj omejene. Pač dron ne sme bit manj kot sekundo oddaljen od potenciane nevarnosti. Če zgubi povezavo za več od sekunde, se ustavi, če se ne poveže dovolj hitro, gre domov.
Magic

dronyx ::

Tule še ideja za modernizacijo železniškega prometa, ki sem jo poslal Elonu Musku, samo ali tega še ni videl, ali mu ni všeč, ali pa so mu jo skrili, da ne bi razmetaval denarja za še kakšno neumnost. Ampak če vrta tunele pod Kalifornijo bi lahko par milijard dal še za to (za začetek seveda).

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ideja je že OK, težava je v izvedbi. "Pilot" drona odgovarja za morebitno nastalo škodo. Kako preprečiti, da se ne bo en Janez zaletel nekam in povzročil škodo. To da bo dron letel po predvideni trasi, ne bo delovalo, ker bo vsak želel videti stvari po svoje.

Tako da, srečno, mogoče ti pa uspe.

Saj tak turistični dron ima lahko vgrajeno pamet in ve, kaj je dovoljeno, kaj ne in kaj naredi v primeru kakšne nepričakovane situacije. Če bo "pilot" počel traparije se pač dron sam vrne nazaj v bazo. Poleg tega imaš na spletni strani pravni poduk, kaj smeš, kaj ne in koliko te stane, če namerno počneš neumnosti.


:))

Menda imaš tudi ti vgrajeno pamet!?? ;)

Turistični dron najameš s pilotom!;) Tako, kakor npr. helikopter.8-) Ni to čolniček na vesla, pa se furaš po blejskem jezeru! :)) Tudi kočijo najameš s kočijažem! ;) Še osla ti ne bodo zaupali, kaj šele konja!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Turistični dron najameš s pilotom!;) Tako, kakor npr. helikopter.

Bistvo ideje je ravno v tem, da ti voziš drona in odločaš, kaj si boš pogledal, sicer lahko gledaš posnetke Dolomitov na Youtubu. To sicer še nisem študiral, ampak morda bi se dalo naredit, da če imaš doma 3D očala, potem vidiš 3D sliko okolice, po kateri letiš. Si predstavljaš Serengeti narodni park, ti pa z dronom nad žirafami, levi in nilskimi konji? Seveda ne tik nad njimi, ampak na višini, kjer ne motiš živali.

To je po moje zadeva kjer je samo še vprašanje časa, kdo bo to uspešno realiziral in pobral kar precej keša. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

wcpapir ::

Najboljša ideja je že kar v prvi vrstici, da si finančno bolj pismen od Merlaka ampak bi ga potreboval za finančno inekcijo :)) Hvala za tole.

dronyx ::

wcpapir je izjavil:

Najboljša ideja je že kar v prvi vrstici, da si finančno bolj pismen od Merlaka ampak bi ga potreboval za finančno inekcijo :)) Hvala za tole.

Merlak prenavlja stanovanje v Dubaju. Po moje mu ni ostalo veliko denarja, tako da z njim si nimam kaj pomagat.

FrRoSt ::

Kaj nimamo nekih silnih ZAGONSKIH podjetij!??

Start upov :)):)):)) ali kako se temu že reče po moderno!??? :))

Menda bi se s tem moral s tem začeti resnično nekdo ukvarjati doma, v garaži!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Magic1 ::

Ta ideja s najemom "pilota" bi bila že dosti bolj izvedljiva, vendar tudi dosti dražja za stranko. Stranka je na vezi s pilotom in mu govori, kam naj gre. Na koncu pa on točno ve, kaj se sme. Pa še "pilot" bi bil lahko ene vrste vodič, da ti ne zabluziš kar nekam, kjer ni nič za videt.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Kaj nimamo nekih silnih ZAGONSKIH podjetij!??

Ta Slovenija je bolj joke kar se tega tiče. Vsi ti samo vlečejo nek državni denar iz proračuna in razne subvencije. Res je nekaj svetovno zelo uspešnih podjetji, ampak tega je malo. Sem bil zadnjič v neki sirarni na Južnem Tirolskem. Direktor firme pride v soboto popoldan sam vodit turistični ogled, v sirarni ima manjši muzej, pokaže proizvodnjo in klet izgleda kot Fort Knox, samo da so tam namesto zlatih palic dejansko palice sira. To je zame prava podjetniška miselnost. Vse to, kar se pri nas nič ne da, marsikje v tujini uspešno počnejo. Pa drug primer; pri nas je propadla praktično skoraj vsa lesna industrija, tam pa čuda firm, ki predelujejo les. Očitno kljub vsemu je tudi tu zaslužek, mi pa hlode prodajamo v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

V AT so pred vstopom v EU in še po njem izdatno financirali lesno industrijo z ogromnimi subvencijami. Male lesno predelovalne firme so propadle, ostalo je nekaj velikih, npr Pabst
https://pabst-holz.com/

Pred leti cela SLO ni bila sposobna naložiti ene ladje z rezanim lesom za Arabce, Avstrijci to delajo redno in to preko Koprskega pristanišča.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

Malo še dodelujem idejo. Vsak, ki bi zakupil turističnega drona, bi v kompletu dobil tudi recimo eno uro na simulatorju, kjer bi se naučil komande in upravljanje s kamero. Jaz računam da bi se drona upravljalo tako kot v računalniških igricah, torej z miško in tipkovnico ali kontrolerjem oz. joystikom.

DamijanD ::

Ko sem prebral turistični dron, sem najprej pomislil na neki dron, ki bo lahko v zrak dvignil turista.

dronyx ::

Kakorkoli obračam tole zahteva konkretno investicijo. Ne mislim se jaz s tem zajebavat. Sem poslal Googlu pa si morda kdo enkrat vzame čas, prepriča šefe in zadevo izpelje, tako kot je treba. Meni pa upam dajo par ur letenja z dronom nad Yellowstone narodnim parkom ali Denalijem (Aljaska).

Invictus ::

Za upravljanje drona rabiš izpit. Uraden.

Ne moreš leteti kjer se ti poželi.

Ne smeš slikati kar bio rad.

Skratka, ideja je mimo...

Najprej se poduči o regulaciji letenja z droni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Če si dovolj velik, se da marsikaj. Pa denar tudi nikomur ne smrdi, tako da ko ljudje enkrat zavohajo zaslužek... Se spomniš tistega prizora z ukrivljeno žlico v filmu Matrica?

"Do not try and bend the LIMITS--that's impossible. Instead, only try to realize the truth."
"What truth?"
"There is no LIMITS."

;)

dronyx ::

Najprej se poduči o regulaciji letenja z droni...


Še malo komentarja na tole, ker na to tako pogosto naletim ko ljudje iščejo izgovore, kaj vse se ne da. Zakonodaja in pravila so dinamična zadeva, ki se lahko spremeni. Nič ni zacementirano za vse večne čase, tako kot fizikalni zakoni.

Sama ideja ni mišljena da bi si drone izposojal kot recimo sedaj skiroje ali kolesa v mestih. Torej izposodiš, malo letiš okrog in ga potem parkiraš, kjer se ti zdi ali celo pustiš da kar sam dol pade ko zmanjka juica. Baze za te drone bi bile na omejenih in atraktivnih lokacijah, kje lahko letiš in kaj lahko počneš z dronom bi bilo seveda tudi omejeno. Torej ne bi bilo možno, da v parku Serengeti letiš dva metra nad čredo slonov ali žirafi med nogami. Zadeva je predvideno, da dobi status "Approved By Greta Thunberg". Torej okolju prijazno. :))

ales85 ::

DrSergioDJ je izjavil:

Trenutno je eno izmed prvih pravil pri dronih, da ga moraš vedno videti, ko je v zraku.
Tako da že tukaj pade tvoja ideja.

Kako bos pa videl dron z dosegom 5 km? Ali vec ali manj.

OrkAA ::

Na isti način kot z avtomobilom, ki je tega zmožen, ne boš vozil 300 km/h po avtocesti.

feryz ::

dronyx je izjavil:

Torej ne bi bilo možno, da v parku Serengeti letiš dva metra nad čredo slonov ali žirafi med nogami. Zadeva je predvideno, da dobi status "Approved By Greta Thunberg". Torej okolju prijazno. :))
Tle jih maš, so že leteli mimo njih. Zakaj bi morali nič krivi sloni še tvoje čudo poslušati, ki jim frči okrog ušes?
Ko boš splašil čredo slonov in bo ta splanirala eno črnsko vas v palačinko, boš pa kaj? Se naredil francoza?

Aja, to ne bi bilo možno. Ker ljudje se držimo zakonov in omejitev kot pijanec plota. Razen če se ne.

dronyx ::

feryz je izjavil:

Aja, to ne bi bilo možno. Ker ljudje se držimo zakonov in omejitev kot pijanec plota. Razen če se ne.

Ne vem če ima to smisel razlagat, samo že danes imaš navadne cenene kitajske drone, ki imajo vgrajen blokade, da ne moreš leteti nad vojaškimi objekti, zapori in podobnim. Ti lahko dronu programsko določiš prostor, kjer je letenje možno, izven tega te ne spusti, tudi če bi ti želel. Naletiš na virtualni zid. To je tako kot avtobus, ki ima blokado pri 100 km/h. Šofer ne more peljat hitreje.

Slon v Serengetiju ne bo niti vedel, da 5 metrov nad njim lebdi dron firme Beyond Horizont in Approved By Greta Thunberg. Imaš pa zoom na kameri in lahko opazuješ, kako se slonček igra s čapljami. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Avenger ::

Ideja je dobra, ampak dobra ideja ne pomeni, da je to jackpot. Skenslaj zaslon, uporabi Applov VR, pa je že precej bolje. Skenslaj dron in uporabi bipodnega ali multipodnega robota in je še malo bolje. VR turizem, skoraj tako kot bi bil res tam, na ulicah. Levo jajce stavim, da bo v dokaj bližnji prihodnosti to realnost. Mogoče bo to realnost, ker bodo leti izjemno dragi, omejeni ali pa prepovedani. Z droni je težava varnosti in pa privlačnosti, kje naj bi letel, 100 metrov nad Portorožem? Tudi če bi lahko - pa je prepovedano - a se običajno greš turista 100 metrov nad tlemi? Turizem je, da si na tleh, greš v muzej, pogledaš freske, greš do obale, malo med hišami, ogleduješ kipce.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dronyx ::

Ta ideja seveda ni mišljena da nadomesti turizem. Je pa dejstvo, da danes, ko imaš Google Earth, Google Street View, HD posnetke na YT in tako dalje ni več isto, kot je bilo včasih. Jaz se spomnim ko sem bil kot otrok prvič v Benetkah. Jaz sem Benetke videl prvič, vse je bilo zame novo, mesto pa kot iz pravljice. Če greš danes nekam po svetu, kjer še nisi bil in si vse pogledaš prej na internetu tega čara več ni. Ugotoviš samo, da je vse točno tako, kot si že videl prej. Potem ostanejo samo še dogodivščine ki se ti zgodijo, ko si dejansko tam. Ampak tega čara, da nekaj vidiš prvič pa ni več. Seveda je pa prednost tehnologije, kot jo imamo sedaj v tem, da lahko vidiš cel svet brez da veliko potuješ. Beyond Horizont turistični droni bi tako izkušnjo samo še dopolnili. Jaz recimo v Serengeti si niti ne želim, ker je daleč in mi bi bilo zanesljivo zelo vroče. Sloni so pa isti, kot jih vidiš v živalskem vrtu, le da so tam v naravi. Bi pa z veseljem najel drona in letel nad pokrajino, sploh ob 3D pogledu. Če bi bilo to narejeno tako, kot jaz mislim da se da, bi bila lahko taka izkušnja spektakularna.

T440 ::

dronyx je izjavil:

Ta ideja seveda ni mišljena da nadomesti turizem. Je pa dejstvo, da danes, ko imaš Google Earth, Google Street View, HD posnetke na YT in tako dalje ni več isto, kot je bilo včasih. Jaz se spomnim ko sem bil kot otrok prvič v Benetkah. Jaz sem Benetke videl prvič, vse je bilo zame novo, mesto pa kot iz pravljice. Če greš danes nekam po svetu, kjer še nisi bil in si vse pogledaš prej na internetu tega čara več ni. Ugotoviš samo, da je vse točno tako, kot si že videl prej. Potem ostanejo samo še dogodivščine ki se ti zgodijo, ko si dejansko tam. Ampak tega čara, da nekaj vidiš prvič pa ni več. Seveda je pa prednost tehnologije, kot jo imamo sedaj v tem, da lahko vidiš cel svet brez da veliko potuješ. Beyond Horizont turistični droni bi tako izkušnjo samo še dopolnili. Jaz recimo v Serengeti si niti ne želim, ker je daleč in mi bi bilo zanesljivo zelo vroče. Sloni so pa isti, kot jih vidiš v živalskem vrtu, le da so tam v naravi. Bi pa z veseljem najel drona in letel nad pokrajino, sploh ob 3D pogledu. Če bi bilo to narejeno tako, kot jaz mislim da se da, bi bila lahko taka izkušnja spektakularna.

Seveda. Serengeti je poznan po zelo dobri pokritosti z wi-fi signalom in najnovejšim 5G omrežjem, tako da je izvedba krmiljenja teh dronov povsem trivialna.

dronyx ::

T440 je izjavil:

Seveda. Serengeti je poznan po zelo dobri pokritosti z wi-fi signalom in najnovejšim 5G omrežjem, tako da je izvedba krmiljenja teh dronov povsem trivialna.

Sem nekje omenil, da gre za konkretno investicijo? Pač prvo bazo za turistične drone ne postaviš v Serengetiju. Saj imaš po svetu še čuda lepih krajev, kjer imajo hiter internet in elektriko. Internet drugače dela tudi prek satelitov. Pa vedno je tako, ko se pojavijo problemi, se začno iskati rešitve. Če nekaj izgleda na prvi pogled težko ali skorja nemogoče še ne pomeni, da ni izvedljivo.

Avenger ::

Koliko pa bi stal polet z dronom, koliko časa bi lahko letel?

Serengeti komaj čaka na brnenje dronov nad glavami žiraf in še bolj komaj čaka, da kak dron strmoglavi in zaneti požar. Res ne vem zakaj ti ne bi dali dovoljenja za to.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dronyx ::

Avenger je izjavil:

Koliko pa bi stal polet z dronom, koliko časa bi lahko letel?

To je šele ideja 1.0 Možno bi bilo narediti tudi to, da bi bile baze za drone franšize, nekako tako kot Mc'Donalds, imel pa bi skupno spletno platformo za najme dronov, ko je recimo Airbnb za sobe ter firma bi prispevala vso potrebno tehnologijo in drone. Torej v Uzbekistanu bi se lokalna firma ukvarjala z vso logistiko in samim delovanjem baze za drone, cel svet bi pa prek skupne platforme lahko naročal polete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Zugspitze je resen kandidat, da bi bil prva baza za moje turistične drone. Če so bili sposobni izgraditi gondolo na tej višini, bo baza za drone praktično lažji srednješolski projekt. Je pa res, da vreme ne bo vedno omogočalo poletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

borut_p ::

Kdo bi bil tarcna publika? Vecina najbolj zanimivih turisticnih lokacij je posnetih, na youtubu dobis posnetek. Ali pa slike.

Ok za realtime experience ampak ta del preko kamere enostavno ni dovolj zanimiv.

Infrastuktura, droni, vzdrzevanje itd zahteva enormen vlozek, da bi bilo rentabilno.

Seveda se da, je pa to bolj socialen program, ko bi ga nudile posamezne drzave ne pa globapna korporacija.

Šimpanz ::

Jaz vidim problem v tem da bi si raje ogledal npr. Benetke posnete z kamero od blizu ali čolna, kot pa da krmarim dron ene 100 ali 200 metrov nad površjem. Večino moje pozornosti bi bilo namenjeno vožnji drona in ne ogledu okolice, podobno kot če voziš avto in nimaš časa gledati okoli. Drugače pa ti priporočam da poskušaš idejo sam udejaniti v manjšem obsegu v domačem kraju ali na neki turistični atrakciji (recimo blejski vintgar). Če ti že tukaj ne bo uspelo ali ti ne bodo dovolili potem ti tudi drugje najbrž ne bo. Če ti je za to škoda denarja ali nočeš reskirati potem sam v sebi veš da ideja ni vredna nič.

Senitel ::

Nevem zakaj bi se kvačkal z droni, če lahko narediš isto stvar v VR.

dronyx ::

borut_p je izjavil:

Kdo bi bil tarcna publika? Vecina najbolj zanimivih turisticnih lokacij je posnetih, na youtubu dobis posnetek. Ali pa slike.

Jaz malo računam na to, da bi bila zadeva zasvojiva, torej da ko bi enkrat poskusil par lokacij bi si želel vedno več, kar bi bilo za mojo firmo in TRR seveda čudovito. Gledat posnetke na YT nekoga drugega ali sam pilotirati drona in si pogledati, kar te zanima, seveda ni isto. Gre v bistvu za to, da nekaj novega vidiš in hkrati je to početje zabavno. Če bi imela taka storitev globalni domet, gre ciljna publika po moje v milijone, sploh če bi bila zadeva enostavna za uporabo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13225595 (3230) Nikonja
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23171716 (43195) JeBelaCesta
»

Dron skoraj sklatil helikopter (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619654 (6759) scenic16
»

Letala, ropi in gole ženske: Z droni vašo zasebnost napadajo tudi navadni smrtniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11833679 (30504) Okapi
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11428144 (22079) vostok_1

Več podobnih tem