» »

Najem turističnega drona

Najem turističnega drona

1
2
»

BorutO ::

dronyx je izjavil:

Kaj to se vam ne zdi dobra ideja, ali preprosto nimate denarja za investicijo v mojo firmo za izposojo turističnih dronov po svetu ("Beyond Horizont" - osnutek ideje za ime)? :))

Kolegica je še omenila, da bi moral med lokacije, ki jih bo možno preleteti s turističnimi droni firme "Beyond Horizont" dodati tudi take, ki so znane po verskem turizmu. Torej Fatima, Medjugorje, Meka, Zlati Tempelj v Indiji...(očitno bom potreboval še precej več denarja, kot sem sprva mislil, za koncesije)

Glede na idejo, bi bila dobra ideja, če gledamo po tem, da kitajci plačujejo naročnino za to, da v živo lahko spremljajo sonce čez dan na ekranu, ker ga v nekaterih mestih skoraj nikoli ne vidijo. :)+

borut_p ::

dronyx je izjavil:

borut_p je izjavil:

Kdo bi bil tarcna publika? Vecina najbolj zanimivih turisticnih lokacij je posnetih, na youtubu dobis posnetek. Ali pa slike.

Jaz malo računam na to, da bi bila zadeva zasvojiva, torej da ko bi enkrat poskusil par lokacij bi si želel vedno več, kar bi bilo za mojo firmo in TRR seveda čudovito. Gledat posnetke na YT nekoga drugega ali sam pilotirati drona in si pogledati, kar te zanima, seveda ni isto. Gre v bistvu za to, da nekaj novega vidiš in hkrati je to početje zabavno. Če bi imela taka storitev globalni domet, gre ciljna publika po moje v milijone, sploh če bi bila zadeva enostavna za uporabo.


Trenutni trend mladih je instant zadeva. Zato je YT oz podobno uporabno - praktično zastojn, daš na pavzo ipd. Res da si omejen s "širino" posnetka, vendar poudarjam ... je zastojn.
Ne vem koliko bi zaračunal za 1h leta ... potem bi mogoče dobil kakšen bolj smiseln / konkreten odgovor. Sam več kot nekaj € za kaj takega nebi dal.
Kako bi bili ti droni zavarovani? Štartaš, zaglibiš, gre v vodo? kdo ga plača, kdo gre ponj, etc - dobiš kakšnega usekanca, gre snemat tja kamor nebi smel it

dronyx ::

borut_p je izjavil:

Sam več kot nekaj € za kaj takega nebi dal.
Kako bi bili ti droni zavarovani? Štartaš, zaglibiš, gre v vodo? kdo ga plača, kdo gre ponj, etc - dobiš kakšnega usekanca, gre snemat tja kamor nebi smel it

Po moje bi bila cena pol ure leta recimo 40 €. Za ta denar dobiš še eno uro brezplačnega treninga na simulatorju, če si prvič moja stranka ali bi rad osvežil znanje letenja. Kot sme že večkrat omenil bi imeli ti turistični droni omejeno, kje lahko letiš, do kakšne višine, zoom na kameri, da ne moreš recimo snemat ljudi itd. Baze za drone bi upravljale lokalne firme kot franšizo, krovna firma bi skrbela za tehnologijo in spletno platformo za rezervacijo najema itd. Torej Airbnb za najem dronov. Upam, da me Cukrberg pokliče in mu razložim, kaj bi jaz rad. Pa mogoče bodo šle bolje v promet še njegova 3D očala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

Ne vidim uporabne vrednost.

dronyx ::

Upravljanje takega drona si morate predstavljati tako, kot če dobite za vozit športni dirkalnik na Red Bull Ringu in AI v dirkalniku ves čas skrbi za to, da ostanete na progi in zvozite ovinke. Dejansko avto upravljate vi, ko pa AI oceni, da bo šlo nekaj narobe, pa priskoči diskretno na pomoč, zavira pred ovinkom, zavije v zavoj itd. Sam šofer, ki ni še nikdar vozil takega športnega dirkalnika pa dobi občutek, da obvlada in v vožnji uživa. Če šoferja infarkt pa bo AI sposobna avto pripeljat cel nazaj v boks. To verjetno tudi ne bo težko naredit. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Ve kdo, kakšen ima Marko Cukerberg elektronski naslov? Moram najprej trnk vreči največjim ribam, če nič ne prime, pa grem potem na manjše. Samo upam, da na koncu te ideje ne realizira nek kitajski statup v provinci Šangdžong. To bi sprejel kot osebni poraz in popolno blamažo. :D

V Dubaiu imam že ogledanih par solidnih penthousov, edino kar me skrbi je temperatura. Napoved za en teden. Čez dan 45 stopinj celzija, ponoči pa 34 stopinj celzija. Noro! Saj to se ti od vročine zmeša. Moji turistični droni bi morali biti tu kakšna robustna vojaška izvedba. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Zaenkrat brez uspeha. Dobil sem samo en odgovor manjšega podjetja, ki sicer dela za filmsko industrijo in snema prizore z droni za Holywood. Ti so mi odgovorili - Due to overwhelming demand, we do not have the resources to consider your request at this time. We do wish you the best with this project...

Dobro, pri Facebooku je tudi trajalo več kot 4 leta preden sem imel jaz idejo za to in je potem dejansko nastala na neki ameriški univerzi prva verzija te storitve. Torej se bo dalo prve turistične drone najemat okrog 2027, če bo ista časovnica kot pri Facebooku. Lahko me pa seveda kdo tudi preseneti.

Sem pa še malo razširil področje in verjetno bi se dalo najeti tudi mini podmornico, opremljeno s podvodno kamero, ki bi jo upravljal od doma in opazoval podvodni svet. To zna biti še bolj nora izkušnja kot letenje z dronom, je pa težje za izvesti tehnično, zaradi problema komunikacije pod vodo. Ampak tudi na Luno ni bilo enostavno priti, pa so na koncu le prišli, tako kot bodo nekega dne zanesljivo stopili na Mars. To ni vprašanje ali, ampak kdaj.

Če bi bila enkrat ta rešitev zelo razširjena, torej na tisoče baz za najem dronov ter milijoni uporabnikov po svetu, bi lahko to tudi zmanjšalo onesnaževanje okolja, saj bi pri kom morda to nadomestilo letenje na druge kontinente, hkrati pa bi revnejšim krajem omogočilo dodatni zaslužek brez da tja pride milijone turistov. Pri storitvi Airbnb dobro služijo tako ponudniki apartmajev oziroma sob, kot tudi sam upravljalec spletne platforme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Jaz nekje računam, da bi do leta 2030 bili čez 10.000 baz za najem turističnih dronov in prek 100 milijonov uporabnikov po svetu te storitve. Namreč tudi če ne dobim od tega niti centa, bom napisal spomine in se prikazal v knjigi kot žrtev. V vsakem primeru pokasiram milijone. Sploh če še Hollywood odkupi scenarij za film. :))

Ko sem sodelavki razlagal vse moje ideje (jih je še veliko), se je čudila, kaj tak genij (to so njene besede) dela med njimi. Ampak jaz sem rad med preprostimi ljudmi, ki me dostikrat nasmejejo.

dronyx ::

Nekatere ideje so "v etru" če lahko temu tako rečem. Par ljudi na začetku o njih razmišlja, nekaj se jih trudi realizirat in na koncu nekomu uspe ter to storitev potem lahko uporablja milijone ljudi po svetu. Tisti, ki je prvi, ima sicer prednost, ni pa rečeno, da se dolgoročno obnese. Na začetku so bili iskalniki Matkurja in Yahoo, danes pa kot iskalnik večina pozna samo Google (iz Binga se večina samo norčuje). Varčujete že sedaj, da boste lahko čez nekaj let ob sončnem vzhodu in iz udobnega domačega naslanjača leteli nad Serengetijem ali Aljasko. Še nekaj let kasneje boste lahko leteli tudi s pogledom v 3D in še nekaj let kasneje upravljali iz svojega domačega naslonjača mini podmornico nad velikim koralnim grebenom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

Ko sem sodelavki razlagal vse moje ideje (jih je še veliko), se je čudila, kaj tak genij (to so njene besede) dela med njimi. Ampak jaz sem rad med preprostimi ljudmi, ki me dostikrat nasmejejo.


Kaj naj si mislim sploh?

rasutuki ::

dronyx je izjavil:

Tole je v bistvu ideja za firmo, bi pa zahtevala kar precej vložka denarja (recimo Merlak bi lahko namesto da gradi stanovanje v Dubaju vložil v moj posel s turističnimi droni za začetek nekaj 10 MIO keša).


Prvi moment, ko ga vidim, ti ga sestrelim. Očitno se ne zavedaš kako zelo je zjeban cel svet zaradi turizma, da bi pa v te gmote dodal še drone... nisi normalen.

Tačas, ko Amsterdam ukinja pristanke čezoceank: https://www.bbc.com/news/world-europe-6...

dronyx je izjavil:

Varčujete že sedaj, da boste lahko čez nekaj let ob sončnem vzhodu in iz udobnega domačega naslanjača leteli nad Serengetijem ali Aljasko. Še nekaj let kasneje boste lahko leteli tudi s pogledom v 3D in še nekaj let kasneje upravljali iz svojega domačega naslonjača mini podmornico nad velikim koralnim grebenom.


To lahko že zdaj, imaš youtube, brez brenčečih nadlog nad strehami. Pozabi, takoj, ko bi uvedel lokacijo, bi jo lokalna skupnost prepovedala.

dronyx je izjavil:

Jaz nekje računam, da bi do leta 2030 bili čez 10.000 baz za najem turističnih dronov in prek 100 milijonov uporabnikov po svetu te storitve.


Ti kar računaj, dosegel bi edino prepoved dronov. Že tako ali tako mesta dobivajo živčne zlome od turistov, s tem, da imajo vsaj nekaj od tega. Od tvojega predloga, pa ne bi imela nič, razen stalnega brenčanja nad glavami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rasutuki ()

dronyx ::

rasutuki je izjavil:

Očitno se ne zavedaš kako zelo je zjeban cel svet zaradi turizma, da bi pa v te gmote dodal še drone... nisi normalen.

Se dobro zavedam, sem videl v praksi, kako je videti "overtourism" (nazadnje letos v Firencah), in te norosti absolutno ne podpiram.

Če bodo to idejo nekega dne uresničili (po moje jo bodo) upam, da bo izvedena tako, da ne bo dodatno obremenila okolja in lokalnega prebivalstva. Sam sem tudi odločno proti temu, da se masovno leta na druge konce sveta z letali, da se naredi nekaj posnetkov za socialna omrežja. Mogoče bi najem takega turističnega drona koga tudi odvrnil, da leti na drugi konec sveta samo da nekaj vidi. Problem je namreč tudi v tem, da globalizacija in gospodarski razvoj omogočata, da sedja lahko milijoni letajo po svetu in v prihodnje bo teh samo še več, če se tega kako ne omeji. In najbolj na udaru so ravno najbolj oblegane turistične destinacije v Evropi.

Revnejšim krajem na svetu pa lahko prinese to tudi nekaj dodatnega zaslužka. Recimo v neko Kambodžo ali v osrednjo Afriko si jaz niti ne upam in ne želim, bi pa najel drona in z njim letel ter opazoval pokrajino od daleč.

Recimo da je taka baza za deset turističnih dronov postavljanja nekje v Patagoniji na jugu Čila. Če bi teh deset dronov na dan recimo opravilo povprečno 50 poletov in bi leteli 200 dni na leto ter bi pri vsakem poletu lokalna skupnost zaslužila 20 € (na začetku bi bila verjetno lahko cena letenja še bistveno višja, saj bi bila čakalna doba za najem takega drona mesece ali celo leta), je to letno 200.000 €, kar za revne kraji ni malo oziroma lahko del prebivalcev živi samo od tega. Pa tam kjer je pokrajina atraktivna bi lahko bilo teh baz seveda več na različnih lokacijah.

nejc_nejc je izjavil:

Kaj naj si mislim sploh?

Namaste dosto. Če razmišjanje boli, poskušaj početi kaj bolj prijetnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Recimo kaj za vraga hodijo Kitajci in celo sedaj že Indijci gledati Plitviška jezera, ko imajo mnogo bližje domu čuda lepih lokacij? To je zame čista bedarija. Lahko pa najamejo turistični dron in si pogledajo, kako izgledajo ta jezera na drugem koncu sveta iz zraka - spomladi, poleti, pozimi... 100 EUR ura poleta. Kasneje, ko bo ponudbe več in bo krajša čakalna doba, bo ura poleta 50 EUR. Meni pa naj omogočijo, da si s takim dronom pogledam Taj Mahal in Agro ali Zlati tempelj v Armitsarju. Pa to ni ista izkušnja, kot če gledaš posnetek na YT. Ta tehnologija bi ti omogočala, da sam upravljaš drona in kamero ter si pogledaš, kar te zanima. Torej kot bi sam letel s helikopterjem nad pokrajino ali mestom. Seveda pa ni mišljeno, da ima ta dron takšen zoom, da bi lahko prepoznaval ljudi na ulicah ali kaj takega. Tudi ti droni po moje ne bodo amaterske izvedbe, kot jih danes kupiš za doma, ampak pro verzije z vgrajenimi raznimi varnostnimi sistemi in sistemi za upravljanje leta. Cena takega drona bo ranga 10.000 EUR ali še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

rasutuki je izjavil:

Ti kar računaj, dosegel bi edino prepoved dronov. Že tako ali tako mesta dobivajo živčne zlome od turistov, s tem, da imajo vsaj nekaj od tega. Od tvojega predloga, pa ne bi imela nič, razen stalnega brenčanja nad glavami.

Seveda bi imela od tega tudi lokalna skupnost. Sem opisal v odgovoru spodaj (tudi pri Airbnb služijo lastniki apartmajev, torej lokalna skupnost, kot tudi ponudnik globalne storitve oz. spletne platforme). Velika pridobitev pa bi bila to za atraktivne revnejše kraje, ki jih na svetu cel kup, saj bi jim to omogočilo lep dodatni zaslužek. Ponavadi ravno ti kraji od turizma nimajo nič ali skoraj nič, saj tja turisti masovno ne hodijo. S tako storitvijo nekaj denarja od mene dobi lahko neka lokalna skupnost v Vietnamu in jim ni treba praktično narediti skoraj nič. Morajo pa seveda tolerirati, da nad riževimi polji občasno leti turistični dron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

Ja, ne vem no, takih genijev je cel kup, ki grejo brez qurca na svadbo.
Pa spelji, big deal, zacni pa na najbljizjem lokalnem gričku.....

tojemu ::

dronyx je izjavil:

rasutuki je izjavil:

Ti kar računaj, dosegel bi edino prepoved dronov. Že tako ali tako mesta dobivajo živčne zlome od turistov, s tem, da imajo vsaj nekaj od tega. Od tvojega predloga, pa ne bi imela nič, razen stalnega brenčanja nad glavami.

Seveda bi imela od tega tudi lokalna skupnost. Sem opisal v odgovoru spodaj (tudi pri Airbnb služijo lastniki apartmajev, torej lokalna skupnost, kot tudi ponudnik globalne storitve oz. spletne platforme). Velika pridobitev pa bi bila to za atraktivne revnejše kraje, ki jih na svetu cel kup, saj bi jim to omogočilo lep dodatni zaslužek. Ponavadi ravno ti kraji od turizma nimajo nič ali skoraj nič, saj tja turisti masovno ne hodijo. S tako storitvijo nekaj denarja od mene dobi lahko neka lokalna skupnost v Vietnamu in jim ni treba praktično narediti skoraj nič. Morajo pa seveda tolerirati, da nad riževimi polji občasno leti turistični dron.


In tja, kamor turisti ne hodijo, se gre. Ne pa da ti nekaj brenči nad glavo. Razen tega, lokalna skupnost nima praktično nič od tega, enako kot od AirBnB, recimo kaj ima od tega Ljubljana - predraga stanovanja za živeti v njih s strani lokalcev.

Kot rečeno, samo prepoved dronov boš staknil.

Zgoraj imaš link, kako Amsterdam ukinja dostop za križarke. In ti misliš, da bo z droni kaj drugače? Sploh, ko se bo našlo še 50 oponaševalcev? Naivno.

Za tvojo "idejo", ne bi dal niti centa. Preveč stvari ne štima in je odvisna od lokalne zakonodaje, kjer grejo turisti in droni vsem na kurac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Razen tega, lokalna skupnost nima praktično nič od tega, enako kot od AirBnB, recimo kaj ima od tega Ljubljana - predraga stanovanja za živeti v njih s strani lokalcev.

To glede AirBnB seveda drži, razen posameznikov, ki oddajajo stanovanja. Pri bazah za turistične drone si jaz predstavljam, da bi se plačevale koncesije lokalni skupnosti. Seveda kje ta denar potem konča, je pa drugo vprašanje. Pa seveda tudi ni mišljeno, da droni letajo nad glavami. Saj imaš marsikje lepo pokrajino, kjer ni nikogar in dron ne bi motil nikogar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Za tvojo "idejo", ne bi dal niti centa.

Ni vprašanje, ali bi dal cente za mojo "idejo". Vprašanje je, če bi imel na voljo tako storitev, ali bi jo uporabljal oz. bi najel turističnega drona. Jaz osebno bi takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Za tvojo "idejo", ne bi dal niti centa.

Ni vprašanje, ali bi dal cente za mojo "idejo". Vprašanje je, če bi imel na voljo tako storitev, ali bi jo uporabljal oz. bi najel turističnega drona. Jaz osebno bi takoj.


Ja, saj o tem sem govoril, tvoja "storitev/ideja" ni vredna niti centa. Če si že bil kdaj na potovanju kjerkoli izven kleti, bi vedel, da ima potovanje več razsežnosti kot samo sliko, od ljudi, vonjev, okusov, vtisov spletenih iz vsega prejšnjega, pa še kaj bi se našlo. Tvoja "storitev" je vrtanju po nosu s smučarsko rokavico. Ni feelinga.

Bi si človek mislil, da bi bila zanimiva vsaj za mlade, pa še tukaj faila na debelo. Ljudje danes v večini potujejo, da delajo selfije in se hvalijo kje so bili po socialnih omrežjih.

"Ej stari, dron se je vozil v pm, pa ful sem slikal kar lahko vidim na youtubu."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

borut_p je izjavil:

Kdo bi bil tarcna publika? Vecina najbolj zanimivih turisticnih lokacij je posnetih, na youtubu dobis posnetek. Ali pa slike.

Jaz malo računam na to, da bi bila zadeva zasvojiva, torej da ko bi enkrat poskusil par lokacij bi si želel vedno več, kar bi bilo za mojo firmo in TRR seveda čudovito. Gledat posnetke na YT nekoga drugega ali sam pilotirati drona in si pogledati, kar te zanima, seveda ni isto. Gre v bistvu za to, da nekaj novega vidiš in hkrati je to početje zabavno. Če bi imela taka storitev globalni domet, gre ciljna publika po moje v milijone, sploh če bi bila zadeva enostavna za uporabo.


https://earth.google.com/web/

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Ja, saj o tem sem govoril, tvoja "storitev/ideja" ni vredna niti centa. Če si že bil kdaj na potovanju kjerkoli izven kleti, bi vedel, da ima potovanje več razsežnosti kot samo sliko, od ljudi, vonjev, okusov, vtisov spletenih iz vsega prejšnjega, pa še kaj bi se našlo. Tvoja "storitev" je vrtanju po nosu s smučarsko rokavico. Ni feelinga.

Če bi rad vonje, potem pa pojdi živet v Dharavi v Mumbaj. Ne poznam sicer statistike, samo jaz močno dvomim, da velik procent ljudi lahko kar leta na druge kontinente, da doživi "vse razsežnosti pravega potovanja". Pa temu najem turističnega drona sploh ni namenjen. Jaz sem letel s helikopterjem nad New Yorkom in to je povsem druga izkušnja, kot če hodiš po ulicah ali greš naredit selfi na Brooklynski most za na Instagram. Ampak to izkušnjo pa ti bi najem drona lahko zelo dobro približal, brez da letiš čez Atlantik. Pa morda primer ni najboljši, ker vem, da so tam občutljivi na to po 911.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Zimonem ::

Stari ti zmagaš, res ideja pa pol. Za kateri so se. Gre da vložim denar?

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Ja, saj o tem sem govoril, tvoja "storitev/ideja" ni vredna niti centa. Če si že bil kdaj na potovanju kjerkoli izven kleti, bi vedel, da ima potovanje več razsežnosti kot samo sliko, od ljudi, vonjev, okusov, vtisov spletenih iz vsega prejšnjega, pa še kaj bi se našlo. Tvoja "storitev" je vrtanju po nosu s smučarsko rokavico. Ni feelinga.

Če bi rad vonje, potem pa pojdi živet v Dharavi v Mumbaj. Ne poznam sicer statistike, samo jaz močno dvomim, da velik procent ljudi lahko kar leta na druge kontinente, da doživi "vse razsežnosti pravega potovanja". Pa temu najem turističnega drona sploh ni namenjen. Jaz sem letel s helikopterjem nad New Yorkom in to je povsem druga izkušnja, kot če hodiš po ulicah ali greš naredit selfi na Brooklynski most za na Instagram. Ampak to izkušnjo pa ti bi najem drona lahko zelo dobro približal, brez da letiš čez Atlantik. Pa morda primer ni najboljši, ker vem, da so tam občutljivi na to po 911.


Good luck. Samo, da ne boš jokal, ko te prepovejo.

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Good luck. Samo, da ne boš jokal, ko te prepovejo.

Tega jaz seveda ne morem realizirati. Kakšna večja firma pa bi znala to spraviti v življenje. Saj ko je Google začel snemati ulice, so se tudi ljudje zgražali, da sedaj ne bodo mogli več urinirati, brez da jih posnamejo in da bodo ljudje po internetu gledali njihove podirajoče se ograje, ampak danes pa zelo radi uporabljamo Google Street View. Če si dovolj velik, se da marsikaj. In vedno izhajaj iz tega, da denar nikomur ne smrdi. Sploh ko jim omeniš, da bodo nekaj zaslužili, brez da karkoli delajo, se hitro omehčajo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Good luck. Samo, da ne boš jokal, ko te prepovejo.

Tega jaz seveda ne morem realizirati. Kakšna večja firma pa bi znala to spraviti v življenje. Saj ko je Google začel snemati ulice, so se tudi ljudje zgražali, da sedaj ne bodo mogli več urinirati, brez da jih posnamejo in da bodo ljudje po internetu gledali njihove podirajoče se ograje, ampak danes pa zelo radi uporabljamo Google Street View. Če si dovolj velik, se da marsikaj. In vedno izhajaj iz tega, da denar nikomur ne smrdi. Sploh ko jim omeniš, da bodo nekaj zaslužili, brez da karkoli delajo, se hitro omehčajo. ;)


Ja, tistim, ki smrdijo, denar ne smrdi, ne način, kako je pridobljen.

dronyx ::

Takole si predstavljaj najem turističnega drona. Torej to ti ne bo nadomestilo izleta v Zermatt in potovanja z zobato železnico na Gornergrad, bo pa po moje dober približek poletu s helikopterjem. Pa kot rečeno to ne bodo droni tipa DJI Mavic in podobne igračke za doma, ampak precej bolj sofisticirane rešitve. Kaj vse bo moral imeti vgrajeno tak dron pa ne bom tu pisal, ker nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Seveda je vprašanje, ali bi bil kdo pripravljan plačati 200 EUR za tak polet okrog Matterhorna z dronom. Pri 8 milijardah ljudeh si upam staviti, da bi se jih našlo kar nekaj takih, sploh ker bi to lahko počel iz kjerkoli na svetu in ti ne bi bilo potrebno prileteti fizično v Zermatt. Imam pa občutek, da če bi bilo to narejeno tako, kot jaz upam da bo, bo čakalna doba dolga. Vsaj na začetku. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

Ne vem sicer kako si to predstavljaš, dron, ki vleče za sabo 50km optičnega kabla? Za latenco si že kdaj slišal?

Manjši problem mar ne, bo arpa posodil svoje zmogljivosti za turistično preseravanje in privatne zaslužke...

Drone bi morali v celoti prepovedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Ne vem sicer kako si to predstavljaš, dron, ki vleče za sabo 50km optičnega kabla? Za latenco si že kdaj slišal?

Seveda realizacija zahteva rešitev kar nekaj tehničnih in tudi pravnih izzivov. Ampak že sedaj droni prenašajo sliko brez da vlečejo za seboj optične kable, mar ne (verjetno si že slišal za brezžični prenos podatkov - po enem znanstveniku iz tega področja se imenuje letališče v Bolonji)? Jaz računam na AI in tehnologijo, kot jo uporablja vojska in letalstvo (radar terena itd.) za pomoč pri vodenju drona na daljavo. Torej to bi bila precej "nadzorovana izkušnja". Še nekoliko težja pa je rešitev za raziskovanje podvodnega sveta. Ampak vse to se tehnično da. Vprašanje samo ali se izplača in kaj dovolijo.

tojemu je izjavil:

Drone bi morali v celoti prepovedati.

Tudi internet bi morali prepovedati. Samo za to je nekoliko pozno. Nekaj let prepozno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Marsikdo vidim ima težave s tem, ker enači taki sistem s tem, kar pozna, torej domači droni za nekaj 100 evrov, ki jih upravljaš s telefonom ali nekim daljincem in jih gledaš v zraku. Turistični dron si moraš predstavljati najprej tako, kot da dron leti po vnaprej začrtani trajektoriji in ti nimaš nobenega nadzora nad njim, samo gledaš sliko in upravljaš kamero, potem pa dodaj temu omejen nadzor na daljavo, ki ti pričara občutek, da dron upravljaš ti. Dron pilotira kombinacija AI in tvojih komand. Zaradi zakasnitev tega seveda ne moreš početi enako kot pri dronu, ki ga gledaš v zraku (ni pa upravljanje drona, ki leti počasi enako kot igranje strelskih iger prek spleta, kjer so mili sekunde vprašanje življenja in smrti). Bo pa tu prostora tudi za nekaj patentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

Tudi internet bi morali prepovedati. Samo za to je nekoliko pozno. Nekaj let prepozno. :)


Naah, glede na EU zakonodajo glede dronov, se ne bi sekiral.

dronyx je izjavil:

Ampak že sedaj droni prenašajo sliko brez da vlečejo za seboj optične kable, mar ne (verjetno si že slišal za brezžični prenos podatkov - po enem znanstveniku iz tega področja se imenuje letališče v Bolonji)?

Sem slišal, samo ti še nisi slišal za latenco. Pač ne veš kaj govoriš. ;) Tvoj dron je postal prav fantastično drag z zakupljenimi satelitskimi linki in opremo, ki se bo lahko povezovala na njih ;) Pa počasi bo rabil že He3 za napajanje, samo jeba, ko ga lahko dobiš, v uporabnih količinah, samo na luni. Saj tisti prostor tam okrog poznaš, mar ne? Za luno?

Kar bi ti rad (real time kontrolo na drugo stran sveta in zraven še sliko) zaenkrat fizikalno ni možno. Vse ostalo bo na nivoju youtuba. Oz. bo yt celo boljša alternativa in zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Naah, glede na EU zakonodajo glede dronov, se ne bi sekiral.

Ne vem kaj misliš s tem, s stališča regulacije in varnosti bi bili po moje strogo regulirani in tehnično napredni turistični droni manjša grožnja za varnost kot pa so milijoni dronov, ki jih ljudje sedaj furajo po zraku.

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Kar bi ti rad (real time kontrolo na drugo stran sveta in zraven še sliko) zaenkrat fizikalno še ni možno. Vse ostalo bo na nivoju youtuba. Oz. bo yt celo boljša alternativa in zastonj.

Po tvoje je cloud gaming čista bedarija, ker fizikalno to ni možno? Ti že danes na svojem PC lahko gledaš v HD nekaj, kar se izvaja nekje čisto drugje, sam pa imaš nadzor nad tem kaj se dogaja. Še pred leti pa kaj takega seveda ni bilo možno, ker tehnologija to še ni omogočala. Na primeru računalniških iger je po moje velika razlika, ali ti na YT gledaš nekaj, kar igra nekdo drug ali pa igraš sam, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Kar bi ti rad (real time kontrolo na drugo stran sveta in zraven še sliko) zaenkrat fizikalno še ni možno. Vse ostalo bo na nivoju youtuba. Oz. bo yt celo boljša alternativa in zastonj.

Po tvoje je cloud gaming čista bedarija, ker fizikalno to ni možno? Ti že danes na svojem PC lahko gledaš v HD nekaj, kar se izvaja nekje čisto drugje, sam pa imaš nadzor nad tem kaj se dogaja. Še pred leti pa kaj takega seveda ni bilo možno, ker tehnologija to še ni omogočala.


Saj zato sem te pa vprašal, če bo tvoj dron vlekel 50km optike za sabo. Ne blebeči in pojdi pogledat kakšne težave ima vojska s Predatorji (saj veš, tiste pol tonske pošasti, ki jih nihče ne bo gledal izven vojaških namenov v svojem zračnem prostoru). Pač malo preveč Star Trek gledaš in sanjaš, da si v njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Ne blebeči in pojdi pogledat kakšne težave ima vojska s Predatorji.

To nima smisla niti primerjat.

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Ne blebeči in pojdi pogledat kakšne težave ima vojska s Predatorji.

To nima smisla niti primerjat.

Seveda ne, tvoja komunikacijska oprema bo v vseh pogledih še slabša, tako, da množi njihove težave x10 pri svoji ideji. Ne drži vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Seveda ne, tvoja oprema bo v vseh pogledih še slabša, tako, da množi njihove težave x10 pri svoji ideji. Ne drži vode.

To je enako kot če trdiš, kakšne težave imajo pri razvoju letalonosilke in to apliciraš na razvoj malega čolnička, ki se pelje po vodi 10 km/h in ni namenjen temu, da kogarkoli ubije na drugem koncu sveta. :D

Ampak kakorkoli že, če je to tehnično izvedljivo in komercialno zanimivo bo slej ko prej ponudba na trgu. Če ni pa morda kdaj drugič ali nikoli. Sam osebno sem prepričan, da bo to slej ko prej obstajalo in da se to tehnično da realizirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tojemu ::

dronyx je izjavil:

tojemu je izjavil:

Seveda ne, tvoja oprema bo v vseh pogledih še slabša, tako, da množi njihove težave x10 pri svoji ideji. Ne drži vode.

To je enako kot če trdiš, kakšne težave imajo pri razvoju letalonosilke in to apliciraš na razvoj malega čolnička, ki se pelje po vodi 10 km/h in ni namenjen temu, da kogarkoli ubije na drugem koncu sveta. :D


Seveda, le poenostavljaj, ampak dejstvo je, da imaš en orjaški problem, reče se mu pa fizika. Seveda pa izvoli iznajti "podprostorsko" ali "nadprostorsko" komunikacijo iz Star Treka, svet ti bo hvaležen, samo takrat se ti ne bo treba ukvarjati z neumnostmi kot je dron turizem. Pa še kakšno letališče bo poimenovano po tebi. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tojemu ()

dronyx ::

tojemu je izjavil:

Pa še kakšno letališče bo poimenovano po tebi.

Ja, pri nas pa je res veliko možnosti. Onyx International v Mariboru recimo. En mednarodni let na leto, kadar je dobro leto. :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13225595 (3230) Nikonja
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23171716 (43195) JeBelaCesta
»

Dron skoraj sklatil helikopter (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619655 (6760) scenic16
»

Letala, ropi in gole ženske: Z droni vašo zasebnost napadajo tudi navadni smrtniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11833679 (30504) Okapi
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11428144 (22079) vostok_1

Več podobnih tem