» »

Pozicija NFC na POS terminalih

Pozicija NFC na POS terminalih

dunda ::

Nekaj podobnega se sicer omenja v drugi temi, ampak si po mojem zasluži svojo.
Pri plačevanju z brezstično kartico (telefonom, uro) je koristno vedeti, kje je pozicija NFCja na POS terminalu in kartici/telefonu/uri. Transakcija preprosto steče hitreje, ni potrebe po ponavljanju ...
Veliko je sicer razlik od proizvajalca POSa. Nekateri res odlično komunicirajo, spet drugi so bolj tako.
Za (recimo Samsungove) telefone sem našel podatke, kje ima posamezen telefon postavljen NFC.
Kaj pa pri POS terminalih? Nekaj časa sem mislil, da tisti znakec za brezstično plačilo nakazuje, kje je NFC. Ampak me je že kar nekaj trgovcev/gostincev "sililo", da prislonim na drug konec. Pa sem malo v dvomih. O njihovem poznavanju tehnologije (pred podcenjevanja sicer) rahlo dvomim, po drugi strani pa imajo več prakse.
Vaše mnenje?
https://www.kacnje.eu
  • spremenil: dunda ()

zee ::

Prislonis tam, kjer je narisano. Trgovci/gostinci nimajo pojma.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gagatronix ::

Podatkov o POS terminalih pa zelo verjetno ne bos dobil. Gre za skoraj debilno varovane naprave.

c3p0 ::

Večinoma je kar na ekranu ali ob levi strani terminala. Včasih pa naletiš na kak old-skool PoS brez tega in potem tiščiš tisto kartico na vse strani, dokler prodajalec ne pove, da bo jo treba vstavit.

Gagatronix ::

Glede na to, da ima NFC rang do 40mm, ne vem zakaj iz muhe delat slona.

Bolt ::

Gagatronix je izjavil:

Glede na to, da ima NFC rang do 40mm, ne vem zakaj iz muhe delat slona.

Pa ti veš koliko je do 40mm LOL
Očitno ne:|
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Magic1 ::

Meni pa praktično ne lovi več. Kašen pameten razlog? Ne dolgo nazaj mi je še nekak delalo, če sem jo res natančno postavil, zdaj pa še to ne.
Magic

link_up ::

Magic1 je izjavil:

Meni pa praktično ne lovi več. Kašen pameten razlog? Ne dolgo nazaj mi je še nekak delalo, če sem jo res natančno postavil, zdaj pa še to ne.


definiraj ne lovi vec...ali ti app javi neuspesna komunikacija, ali sploh nic vec ne odreagira? Ce je app, brisi, pisi.
In and Out

Pithlit ::

Bolt je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Glede na to, da ima NFC rang do 40mm, ne vem zakaj iz muhe delat slona.

Pa ti veš koliko je do 40mm LOL
Očitno ne:|

Lahko greš v hofer ali pa na Petrol... Ti bo takoj jasno. Na Petrolu jaz telefon kar na pult odložim pa pos brez problema prebere.

V Mercatorju je treba pa ciljat ker jim ne nese.
Life is as complicated as we make it...

dunda ::

Sam sem imel občutek, da je NFC tam, kjer je narisan tisti znakec (vsaj pri tistih, ki so ga narisali). To bi bilo edino logično, da označijo.
Trgovcem/gostincem ne verjamem, ker nekateri kar nekaj pametujejo.
Se pa razlika nekaj centimetrov pri tistih s slabšim HW močno pozna.
https://www.kacnje.eu

Magic1 ::

link_up je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Meni pa praktično ne lovi več. Kašen pameten razlog? Ne dolgo nazaj mi je še nekak delalo, če sem jo res natančno postavil, zdaj pa še to ne.


definiraj ne lovi vec...ali ti app javi neuspesna komunikacija, ali sploh nic vec ne odreagira? Ce je app, brisi, pisi.

V trgovini ko dam na POS ternimal preko NFCja ne trzne nič. Kokrkoli obrnem, položim. Moram kar not vtaknit, da plačam.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16945768 (3829) Apple
»

T2 - tv preko L2 tunela z T2 STB-jem

Oddelek: Omrežja in internet
7552 (380) mzakelj
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14944842 (17414) Excavator
»

Prenos internet/wifi signala do garaže

Oddelek: Pomoč in nasveti
262421 (1701) starfotr

USS Nimitz UFO Incident

Oddelek: Znanost in tehnologija
405835 (5069) zee

Več podobnih tem