» »

T2 - tv preko L2 tunela z T2 STB-jem

T2 - tv preko L2 tunela z T2 STB-jem

RedDrake ::

Pozdravljeni!

Situacija je sledeča.

Z uporabo dveh mikrotikov (ali alternativno s čim drugim, če kdo predlaga solidno stvar, ki ne bo stala ene ledvice) bi rad na oddaljeni lokaciji ustvaril "virtual wire" oz. v mikrotik žargonu eoip tunel.
Za test sem med dvema mikrotikoma najprej naredil najbolj osnovni l2tp ppp tunel in znotraj tega tunela še EoIP tunel. (l2tp samo zato ker HW od ene naprave najverjetneje nebi zmogel ipseca in dovolj bandwidtha)
Testiral sem doma in načeloma deluje, a zelo čudno. Ko se STB prvič prižge je predvajanje videa zatikajoče. Zatikanje vztraja pri menjavi programa. Ko na programu enkrat naredim časovni zamik (recimo pet sekund nazaj), potem tisti kanal deluje normalno, tudi če/ko grem nazaj na "živo" sliko. Ko menjam kanal je spet nazaj zatikanje.
Na mikrotiku sem preveril koliko bandwidtha stvar porablja in pri zatikanju je to cca 10-11Mbit/s, po uporabi časovnega zamika pa to pade na nekje 6-7Mbit/s.
Povezavi sem preveril tako s fast.com kot tudi s speedtestom in "source" nudi 150 Mbit/s uploada, "destination" pa ima nekje med 30 in 50 Mbit/s downloada.
Kaj bi lahko bilo narobe?
"Source" naprava je bila hAP ac2
"Destination" naprava je bila hAP lite TC

Še zakaj bi to rabil.

Tašča ima doma, v dolini, T2 optiko, nek paket pač, ki vključuje tudi TV.
Hkrati ima še gorsko kmetijo kjer pa zadnje čase TV preko antene ne lovi več. Ker preživlja čedalje več časa tudi tam, je bila ideja da bi se dalo tam tudi "normalno" pogledati kako oddajo.
Jasno, najbolj easy opcija je kak Total TV in se da tistih 20-30 EUR mesečno in je.
Ampak ker ima tašča hkrati tudi neomejen prenos podatkov na telefonu sem mislil, da bi se dalo za 5 EUR mesečno dodati en STB in kadar bi bila ona gor (oz. kdo drug) bi pač vklopila mobilno dostopno točko in normalno šibala po kanalih. Jasno je še opcija nov smart TV z app-om in tv2go, ali pa kak android stick in podobno, ampak ne vem če bodo različni vmesniki pri njej "uspešno" delovali, ni več ravno najmlajša ...
Sem pa odprt še za kak drug predlog, ampak pogoj je upravljanje kanalov in časovnega zamika z uporabo daljinca. Naj dodam, da ko je imela nekaj časa A1 TV je ves čas govorila da časovni zamik ne deluje, ker ga ni znala uporabljati. Pri T2 te težave nima, kljub temu, da smo ji tudi pri A1 velikokrat razložili kaj in kako. Starost je pač žalost.

starfotr ::

Hm. Ti pričakuješ, da bo znala vzpostaviti hotspot, obenem pa še time shifta ne zna uporabljati.

Good luck.

Sicer pa, doma naj gleda TV. Kaj ima folk tako težnjo, da morajo na vikendu ali na dopustu gledat TV ali viset na netu?

RedDrake ::

Ja, ker hotspot je stvar enega "gumba" na telefonu.
Časovni zamik kjer s pritiskom ne skačeš, ampak spreminjaš hitrost previjanja je pa "odlična" funkcija za starejše.

Pa res bi se rad držal teme. Kot rečeno, ni vikend, je gorska kmetija, kar vključuje sušenje, trenje in čiščenje orehov, bužganje fižola in še in še monotonih opravil. Včasih je TV lovil več kot SLO 1,2 in 3, sedaj je pa to žalost na kubik.

anketar ::

kupi ji en android ključek, whatever, pa ji zažen tv2go

Scorpy84 ::

Doma nabavi router, ki podpira npr. wireguard vpn, kjer imaš aplikacijo za android tv, če ima tv android na samem tv-ju, če ne kupi box, naložiš ta app na box ter ga povežeš z routerjem. T2 pa itak ima app za te box-e in tvje, preverjeno deluje na hrvaškem. Lahko tudi drug vpn, poglej na store katere vpn-je dobiš za box/tv. Zadeva deluje v ozadju in se samodejno zažene, tako da tašča rabi samo hotspot uklopiti. Moja starša se znajdeta, ker je samo treba internet dat box-u, pa nimata pojma kako vse skupaj deluje.

starfotr ::

Čakaj, kako ne lovi več DVB-T? Saj niso nič spremenili. To dela po celi državi. Tam kjer ne, je pa na voljo SAT. Kartico za RTV dobiš za cca. 20 eur, enkraten nakup.

smetko ::

No comment

mzakelj ::

Scorpy84 je izjavil:

Doma nabavi router, ki podpira npr. wireguard vpn, kjer imaš aplikacijo za android tv, če ima tv android na samem tv-ju, če ne kupi box, naložiš ta app na box ter ga povežeš z routerjem. T2 pa itak ima app za te box-e in tvje, preverjeno deluje na hrvaškem. Lahko tudi drug vpn, poglej na store katere vpn-je dobiš za box/tv. Zadeva deluje v ozadju in se samodejno zažene, tako da tašča rabi samo hotspot uklopiti. Moja starša se znajdeta, ker je samo treba internet dat box-u, pa nimata pojma kako vse skupaj deluje.


Točno tako sem uredil enim kolegom in na 4mb liniji dela tv b.p. Pametni tv + wireguard pa laufa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32961013 (2898) Ulixes
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
405226 (3589) rogerg
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722776 (8624) Daniel
»

Mikrotik VPN

Oddelek: Omrežja in internet
151369 (662) Daniel
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021628 (11534) Bellzmet

Več podobnih tem