» »

Razlika med DDR266 in DDR400 ramom

Razlika med DDR266 in DDR400 ramom

_M ::

Torej. Moj sistem je AMD Athlon 1800+ (Palomino), nenavit na matični plošči Abit KD7 (KT400 chipset). Trenutno imam 256 MB rama DDR266. Ker je to enostavno premalo za normalno delo mislim nadgraditi na 512MB. Zanima me če se mi splača stari ram prodati, kupiti pol giga DDR400 rama in povečati FSB na 166 mhz, ali pa pač dodati še 256 MB kateregakoli rama in vse skupaj še naprej poganjati pri FSB 133 MHZ.
Vse ostalo bi pustil vsaj za začetek na default frekvencah - torej procesor bi še vedno poganjal na 1533 Mhz, prav tako bi AGP in PCI vodilo še vedno delovana na privzetih nastavitvah. Kakšno realno pohitritev lahko pričakujem zgolj s povečavo FSB na 166Mhz? Še bolje bi bilo seveda, če bi lahko poganjal FSB na 200 Mhz vendar to pomeni, da moram ravno tako naviti AGP in PCI vodilo kar pa mi ni všeč. Mogoče kdo ve, če je pri novejših verzijah BIOS-a to že urejeno in ustrezni množilniki FSB:PCI:AGP dodani?

frenk ::

če greš s fsb-jem lahko samo do 166, potem pač kupi pc333 ram...pohitritev je pa relativna:)

Tilen ::

pri 166 bi recimo mel 2500+ 2600+ odvisno kak se potrudis :)

Fury ::

vprasanje je ce ti bo 1800ka sploh zbudila se na 166mhz fsb.. glede na to da je palomino zna bit ne-prevec-navijalsko prijazen...

Tilen ::

furry jaz mam 1600+ PALOMINO in vec kot 1900+ ne gre :) ce dam 2000+ sploh se ne zbudi :) FSB pa je na 150 oz 149 (1900+)

Fury ::

sej tega sem se bal :)

Tilen ::

pravi sh*t je to zakaj se sploh ne zbudi?zaradi tega kr je palomino in se ne da vec navijat al je kaj druga?

Dr_M ::

kaj pa ce ga odklenes in znizas mnozilnik? 9x200 bi blo ql ane :)
useen pa kupi ddr400, pa zategni timinge u nulo :) :) >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

ma dol sploh ne gre gre sam gor :) mnozilnik do 17 :P zdaj je "najmanj" 10.5

Fury ::

velik palomino, mal plosca, mal mogoce ram :)

Tilen ::

okey torej ce bi palominota zemnjal z enim drugim 1900+ bi lahk komot dal na 2500+ ?

Fury ::

ce bi s thoroughbredom bi mogoce slo tok. ne vem. odvisno tut od maticne in rama pa od tega kaksnen proc dobis :)

Tilen ::

ne stekam kaj imajo pri navijanju proca rami zraun? ce so slabi rami ne gre tol knavit al kaj?sam kaj ma sploh to v zvezi s CPU clockom? obrazlozite please

boštjan ::

ja ko navijaš proc,mu nabijaš FSB in najbolje je da frekvenca rama teče sinhrono skupaj s FSB.in recimo, če ram ne folga frekvence FSB se ti bo začel system resetirat,postal bo nestabilen.zato je dobro met ram z višjo frekvenco,kot pa sam CPU podpira FSB,tako boš vido da te vsaj ram ne ovira,če ne boš dosegel frekvence rama z višanjem FSB

Tilen ::

razumem zdaj... par stvari vec kot prej :) zlo zanimivo
hvala za odgovor

schurda ::

Rexi, prav si ugotovil. Moj kolega ima tudi palomino 1800+, pa gre tja do 140MHz (1610MHz), pa nič več, pa če mu dam gor 2V. Sam imam Tbred B 1700+ in gre brez težav na 2600+ (2080MHz) z zračnim hlajenjem in 1.85V. Drugim so šli še več. Kar se spomnim so dobri 1700+ 2100+ in 2500barton.

Se pravi zamenjaj palomino s Tbred B.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tilen ::

torej kupim Tbred B 1700+ in ga lahk na tej plati ki podpira 2Ghz nakurim do 2600+ (2080MHz) oz 2500+ :)

Iztok Smolic ::

Potem bi pa še jaz neki tuki vprašal:
imam rame DDR333 in Anthlon XP 1600+ na 10.5*133 na matični plošči MSI KT3 Ultra ; navijem ga lahko le do FSB 160Mhz kar je več, je nestabilno. Po zgoraj prebranem bi lahko bil kriv RAM, ali pa naj odklenem proceror in zvišam polnilnik - in glavno vprašanje ALI BO KAKRŠNO KOLI NAVIJANJE SPLOH KAJ POMAGALO?

In kašne naj bi bile nastavitve za rame (dostopni časi?)?

(PS kaj lahko naredi narobe nevedni deček če gre odklepat proceror - nima ravno denarja za novega....)

boštjan ::

će ti FSB gre le do 160MHz,pol te ram tiher ne more zezat,ker maš 333ddr rame,kar pomeni 2X166.mislim da bi moral povečat voltažo proca.A maš to palominota 1600+?glede na ta test bi lahko višal voltažo proca,samo če je palomino,pol se ta hudič že po defaultu greje preveč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

schurda ::

Rexi, katera plošča? Če piše, da plošča podpira procesorje do 2GHz, potem samo pomeni, da lahko kupiš takega, ki ima manj, da bo sigurno deloval. Sej so finte tudi za ostale, samo nisem proval. To pa še ne pomeni, da procesorja, ki dela na manj kot 2GHz, ne moreš navit na več. Moja Abit KR7A-RAID recimo tudi podpira samo do 2000+ (12.5x133), množilnik ima pač vgrajen do 12.5. Pač pa lahko FSB gre do 250MHZ. (Po mojem bi zneslo kakih 4000+).

Pa še ena fora: Tbred B ima odklenjen množilnik.

Izisilver, bejži na http://memtest86.com/ in s programom memtest boš siguren, če je RAM OK.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tilen ::

schurda misli mda bo tale zadeva z nakupom Tbred B -a najboljsa varianta :) se priporocas mybe kterega?plata podpira 2Ghz kteri model se najbol "splaca" kupit?

boštjan ::

AMD ATHLON XP Processor 2200+ BOX 20.970,00 v taipanu in 3leta garancije,kaj češ lepšega.

Iztok Smolic ::

Kaj pa tisto o dostopnih časih?

boštjan ::

ja pri privzetih nastavitvah mej kar se da zategnjene timinge,pol pa ko kje škripne pa jih malo odtegni.seveda pa prvo poglej kakšne so privzete nastavitve rama,predvsem cas latency.če je ta po privzetem 2,pol je ram very good za navijanje.

Vikking ::

k že glih govorite o ramu mam še jst eno vprašanje. zanima me kaj je boljše kupit 1x512mb al 2x 256mb? pa če res boljš dela 2x256mb kot 1x512 al je vse skupi isto? mam že na plati 1x256mb.

lp

boštjan ::

keri vezni nabor?
Naj omenim,da samo nforce2 ultra in intelow canterwod,ter springdale podpirajo dual chanel delovanje.na vseh ostalih platah se bolje splača kupit 1X512MB

Vikking ::

mam plato abit nf7-s 2.0 pa mam gor že 256mb pc2700ram, zej me zanima kako se mi splača dat gor ram?

Iztok Smolic ::

Ja ampak vseeno bi ga moral odklenit (a se lahk velik škode naredi :\)če bi hotel priti do večjih cifer - kok pa je sploh realno iz 1400mhz:\

dual chanel delovanje pri ramih : uporablanje dveh ramom na enkrat?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

ja kupi še dodaten 256MB 2700 modul in enega daj v oddaljeno banko,da bo DC.
@izisilver,ja če maš palominota ga boš moral odklenit za manipuliranje z množilniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Vikking ::

a enga v DIMM1 ta druzga pa v DIMM3 (tko misliš), pa je treba še kej v biosu potem nastavit?

boštjan ::

za DC enega v dimm3,drugega pa v dimm1 ali dimm2.pa saj to smo že neštetokrat premleli

Vikking ::

zgleda da sm spregledal kje ste to "premleli" zatorej a mi lahka daš link kjer ste o tem govorili.

boštjan ::

v tej temi žal ne;) ,se pa je dosti o tem govorilo,ko se je začela prodaj nForce2 plat.no saj sem ti povedal kako in tudi pri zagonu ti bo pisalo DUAL CHANEL ENABLED.

Vikking ::

hvala!

boštjan ::

ni zakaj,that's why i'm here,if i can help, even bette;)

mlav ::

Pozdrav,

Glede navijanja in teh zadev sem poplni začetnik. Kupil sem ploščo ASUS ASUS A7N8X-X , athlon 2600 in 2x 256 ram(400). Vendar ne vem ali mi ram deluje v dual chanel? (prodajalec je omenil da naj bi deloval v dual) Kje se to lahko vidi? Ali je potrebna kakšna posebna nastavitev v biosu? Verjetno se je že veliko govorilo o tem, vendar žal nisem prebral. Prosil bi za kakšen nasvet.8-O

boštjan ::

mlav idi v trgovino,kjer si kupo plato,pa reči prodajalcu naj si ogleda tvojo in tole plato pa naj pove,če vidi razliko v severnem mostu(north bridge). Če je ne vidi mu jaz povem,da tvoja plata a7n8x-x ne podpira DC,ker ima nForce2 400 chipset in vse plate s takim čipsetom ne podpirajo DC načina. Medtem ko je na plati A7N8X Deluxe nForce2 SPP(Ultra400) čipseto,ki podpira DC in vse plate s takim čipsetom podpirajo Dc način prenosa. Upam da vidiš razliko v čipsetih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705119 (3950) Pyr0Beast
»

Kateri procesor je odklenjen?

Oddelek: Navijanje
211536 (1254) kuglvinkl
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658571 (6296) Zoidberg
»

asus a7nx8!!!

Oddelek: Strojna oprema
131094 (957) boštjan
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201589 (1312) koyotee

Več podobnih tem