» »

VIP klub na Mimovrste bo najverjetneje ukinjen?

VIP klub na Mimovrste bo najverjetneje ukinjen?

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Nakupi za VIP klub se že nekaj mesecev ne štejejo več, Mimovrste se še odloča kaj bo z VIP klubom.

Jaz pa menim da dobo VIP klub ukinili in naredili brezplačno dostavo do GLS paketomatov, dostava na dom preko Pošte in kurirske službe pa ne bo več brezplačna od naslednjega leta naprej.

Se strinjate ?

starfotr ::

Če se moram zapeljat do paketomata, se lahko tudi do trgovine.

In ne, brezplačna dostava do paketomata je neumnost. Ker stane isto, če je odloženo v paketomat ali pa dostavljeno na dom/službo. Imam pogodbo z GLS in vidim te cene, ko pošiljamo robo.

blaz5 ::

Meni pa je brezplačna dostava v paketomate super. Na poti iz službe se ustavim, poberem in grem naprej.

feryz ::

Paketomati so najboljša stvar na svetu.
Da ga nima vsak pošta pred svojo izpostavo, je sramota.
Komaj čakam tiste zoprne babe, same sebi odveč, ki delajo s polžjo brzino, zijati tam.
Plus tega, da je, vsaj zame, konstantno zaprta. Poštar pa pride ko nas ni. Enako dpd, gls, you name it.

Minus je, seveda, da v vaseh tega nimamo. Paketomati so, v glavnem, rezervirani za centralizirano žabarijo. Ostali se lahko j....
In namesto da bi vsaka vas dobila en skupni paketomat, vsem na voljo, imamo spet eno nepregledno govno paketomatov, štacun, pump in vsega ostalega, kamor vsak svojo robo meče.

Mato989 ::

Če moraš z avtom v paketomat pol je to fail VIP
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mrTwelveTrees ::

Točno tako, nimamo vsi paketomate blizu doma.
In to je dodaten strošek za dosti ljudi.
Poleg tega so starejši ki ne znajo in NOČEJO dvigovati paketa v paketomatih, pa ja boste rekli naj doplača dostavo na dom. Ja ? Primer 20x na leto je to koliko denarja ? Ni malo.

Poleg tega je GLS katastrofa, po liniji najmanjšega odpora, včasih sploh ne pokliče in pusti paket kar v paketomatu.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

GLS je res poden od podna.

WizzardOfOZ ::

Če že naročam na Mimovrste, grem spotoma, na poti iz službe, vedno iskat na Brnčičevo (Gorenje). Paketomati so zame brez veze, ker so mi iz poti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

Kako pa spiješ glaž viskija, ki si si ga naročilo in imaš popoldanski šiht? Ali celodnevni? Ustaviš se na paketomatu.

Sicer imajo dostavniki zadnje čase lepo navado, da paket kar nekam na vrt fuknejo. Zadnjič je mulc naročiš neke superge, pridem domov, en moker cmok na travi.
Ok, supergam ni bilo nič, ampak če bi bile za darilo ali za vrniti, bi se lepo pod nosom obrisal.
Kako je z reklamiranjem takih zadev, pa sami veste. Navsezadnje je poln forum takega jokanja.

Pa še napitnine ni treba dajati mašini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mrTwelveTrees ::

Če so paketi brez podpisa, pa si ga vrže kar na vrt nekam, si nabavi kamero, posnetek pošlji na Pošto, ali kurirsko službo in ta oseba najbrž ne bo imela več službe.

Groot ::

Je že bila debata na forumu kako reševati takšne probleme s samovoljnimi dostavljavci, ki redno puščajo pakete kar nekje brez obvestila. Preprosto enkrat paketa "ne prejmeš". Ga bo zelo hitro streznilo, da tega ne bo več ponavljal.

darkolord ::

Al pa se zmeniš, kje naj ti pakete pušča. Ne rabiš paketomatov potem.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Meni je super prevzemno mesto v Mariboru. Hodim dosti krat tam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tonttu ::

darkolord je izjavil:

Al pa se zmeniš, kje naj ti pakete pušča. Ne rabiš paketomatov potem.

Tocno to. Glede na to da po istih koncih hodijo eno in isti dostavljalci, tako pri Posti, GLS, DPD, DHL, UPS..., se brez problema zmenis, da ti paket pusti na dolocenem mestu za hiso, da ni ravno sredi ceste (ali vrzen na sredo vrta, kar zelo verjetno nikoli ni, ker ce nic drugega se mu ga ne da ruknit na sredo vrta cisto iz inata). In zame je to neprimerno boljse, kot pa ce me ni doma, potem loviti dostavljalce ali celo hoditi na posto, kjer si vedno dober za pol ure, ne glede na to ali je pred tabo 1 ali pa 15 ljudi.
Ampak ce raje pizdis po forumu, kot da bi se zmenil z dostavljalcem, potem pac isci pakete po vrtu ;)
Paketomat? Ja potem je vseeno ce grem kar v normalno trgovino. Zakaj bi nekaj narocil na dom, potem pa hodil iskat na drug konec mesta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

WizzardOfOZ ::

feryz je izjavil:

Kako pa spiješ glaž viskija, ki si si ga naročilo in imaš popoldanski šiht? Ali celodnevni? Ustaviš se na paketomatu.


dober viski ali rum ali konjak boš pa ja kuil v ustrezni trgovini, ki ti ne bo prodala ponaredka s pekočim alkoholom in brez okusa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

vres.ales ::

Meni se na mimovrste splača samo in izključno zaradi brezplačne poštnine. Če se bo to ukinilo potem nimam več razloga za nakupovanje pri njih, ker dobim z ceno poštnine robo v trgovini za isti denar. Ker sedaj nalašč tistih nekaj izdelkov ne kupim v trgovini ampak jih naročim iz mimovrste.

stara mama ::

starfotr je izjavil:

Če se moram zapeljat do paketomata, se lahko tudi do trgovine.

In ne, brezplačna dostava do paketomata je neumnost. Ker stane isto, če je odloženo v paketomat ali pa dostavljeno na dom/službo. Imam pogodbo z GLS in vidim te cene, ko pošiljamo robo.

Seveda, če imaš ti z njimi neko pogodbo, ima mimovrste zagotovo popolnoma enako.
Ker vozit se do 10 bajt v razpršenem naselju ali v en paketomat naložit 10 paketov je pa ja skoraj enak strošek, anede?

feryz ::

V tujini izbereš pri dostavi točno določen paketomat.
Ni treba nič sms-ov, telefonov in ostalih kolobocij.
Ko dobiš sms greš kadarkoli po paket s telefonom in to je to.
Ljudje niti kupujejo več ne pri tistih, ki tega ne nudijo.

starfotr ::

Sicer ti točne cene ne smem povedat zaradi NDA, vendar je prevoz po Sloveniji in (tudi po tujini) zelo zelo poceni. Tudi velike in težke škatle stanejo drobiž v eur.

Že pri manjših paketih je razlika v ceni med GLS in pošto občutna v %, pri večjih pa je ta razlika kar konkretna, tudi trimestno v procentih.

Verjamem da ima mimovrste mnogo boljše pogoje, kot mi. Ker imajo tudi paketov mnogo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Samael ::

Kot ti je povedala že stara mat zgoraj, je pa menda ja razlika, če (cifre karikiram) nekdo s kombijem nafila tistih 10 področnih paketomatov ali pa se deset ljudi vozi po dolgem in počez od hiše do hiše, zvoni in čaka, da dostavi tistih 500 ali koliko že paketov. Kako lahko rečeš, da stane isto?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Phantomeye ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Točno tako, nimamo vsi paketomate blizu doma.
In to je dodaten strošek za dosti ljudi.
Poleg tega so starejši ki ne znajo in NOČEJO dvigovati paketa v paketomatih, pa ja boste rekli naj doplača dostavo na dom. Ja ? Primer 20x na leto je to koliko denarja ? Ni malo.

Poleg tega je GLS katastrofa, po liniji najmanjšega odpora, včasih sploh ne pokliče in pusti paket kar v paketomatu.


ja, koliko bo enga dedka stalo šele 300x na leto ... 99% trgovin ima plačljivo dostavo. Mimovrste ti niso dolžni zastonj furat. Kul, da so to meli, ampak to je pa tudi vse. Itak je pa vip nateg, ker zapraviš več, kot si nameraval ... ampak zastonj poštnina...

vres.ales ::

Eh jaz še vključim kolege in jim nabavljam robo, da dosežem VIP. In ne zapravljam več kot sem nameraval, ker ni potrebe po tem. Ne delam nakupov nad 50€, ker itak količinsko naberem.

starfotr ::

Samael je izjavil:

Kot ti je povedala že stara mat zgoraj, je pa menda ja razlika, če (cifre karikiram) nekdo s kombijem nafila tistih 10 področnih paketomatov ali pa se deset ljudi vozi po dolgem in počez od hiše do hiše, zvoni in čaka, da dostavi tistih 500 ali koliko že paketov. Kako lahko rečeš, da stane isto?


Za GLS je isto. Itak pokriva celo državo.

Kurir je plačan na paket, ima plačo in mu gre vse v rok službe. Itak so vsi na s.p.

Sicer pa morda je pogodba sestavljena tako, da se dela promocija GLS paketomatov. Kaj jaz vem, kake so pogodbe med njimi in MV. Vendar če je dostava 2 eur za paket po Sloveniji z GLS, dvomim da bo šel GLS za 1 eur dostavljat v paketomate vs. na naslov.

hojnikb ::

Tile paketomati so top. Mam enga 10metrov od pisarne, tko da se ne pritozujem.
#brezpodpisa

3p ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če že naročam na Mimovrste, grem spotoma, na poti iz službe, vedno iskat na Brnčičevo (Gorenje). Paketomati so zame brez veze, ker so mi iz poti.


Hehe, mogoče si kdaj hodil spotoma na Brnčičevo. Pa ne boš več. (Zaprli.)

Drugače s tem rinjenjem v paketomate res kaže, da bo ostalo plačljivo. Kar se paketomatov tiče, za "sedmimi gorami in vodami", jih mogoče ni, vsaj ne pri roki. V "najlepšem mestu" pa se zgodi, da gre paket s kombijem nazaj v centralo, ker je paketomat poln. :))

stara mama ::

Vsekakor ne-meščanu zelo lajša prevzemanje paketov, ker so jim paketi dosti bližje, kot pa rinjenje v mestno gnećo.
Meščani pa itak niso zadovoljni z ničemer, ker imajo že vse pri riti.

Zgodovina sprememb…

netopypy ::

Če vipovcev več ne bo, bo paketna dostava plačljiva ali brezplačna za vse ali bo odvisno, če naročiš ene zobotrebce ali pa en hladilnik, ki ga je malo težko stiščati v paketomat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

mrTwelveTrees ::

Jaz menim da bo brezplačna poštnina izključno v paketomate.

Kaj pa če paket ne bo šel v paketomat ? Doplačilo da ti ga dostavi na dom ? Ali pa bo vseeno brezplačna dostava na dom v tem primeru ?

V glavnem NI malo ljudi ki so koristili tale VIP dostavo da DOM brezplačno. Zdaj bodo tisti zadovoljni kupci ki jih ni doma pa bodo pakete prevzemali v paketomatih, tisti ki pa so pričakovali paket doma, pač ne. To je računica ki so jo že naredili v Mimovrste, očitno bo več zadovoljnih kupcev, nekaj pač jih bodo izgubili.

byvaxyjy ::

Samo eno vprašanje: a dejansko kupujete na mimovrste?

https://idealo.at
https://idealo.de
https://aliexpress.com

Pokrijete 99% vseh potreb, pa še nihče vas ne zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: byvaxyjy ()

njyngs ::

Me ne gane kaj dost, ker grem redno mimo prevzemnega mesta in se mi ni problem ustavit. Hkrati me niti njihov VIP status ni kaj dost ganil, ker cene tako ali tako niso kaj ekstra prijazne več. Če plačam nekje poštnino zraven in še ceneje pridem skozi, potem mi VIP nič ne koristi.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

netopypy ::

Seveda, kupimo na mimovrste, če so cena, popust, dostava, čas in garancija lepo poravnane, nekako tako.

WizzardOfOZ ::

3p je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Če že naročam na Mimovrste, grem spotoma, na poti iz službe, vedno iskat na Brnčičevo (Gorenje). Paketomati so zame brez veze, ker so mi iz poti.


Hehe, mogoče si kdaj hodil spotoma na Brnčičevo. Pa ne boš več. (Zaprli.)


Kdaj?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

starfotr ::

WizzardOfOZ ::

Zanimivo. Ja, nisem nabavljal na mimovrste zadnje leto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

byvaxyjy je izjavil:

Samo eno vprašanje: a dejansko kupujete na mimovrste?

https://idealo.at
https://idealo.de
https://aliexpress.com

Pokrijete 99% vseh potreb, pa še nihče vas ne zajebava.

velik nemskih trgovin ne posilja več... tiste k pa, so pa včas enako drage k nasi...
#brezpodpisa

Matija82 ::

byvaxyjy je izjavil:

Samo eno vprašanje: a dejansko kupujete na mimovrste?

https://idealo.at
https://idealo.de
https://aliexpress.com

Pokrijete 99% vseh potreb, pa še nihče vas ne zajebava.


Da dodam še https://geizhals.eu/

Drugač pa palec gor za paketomate. Se mi zdi, da je res eden v vsaki vasi. Prideš in pobereš, brez čakanja.

Ampak so že podražal* nekaj časa so bili paketomati zastonj.

*Izkoristite dostavo v več kot 350 GLS paketomatov za samo 1,99 €."

hojnikb ::

Sj to je blo ze ves čas znano, da bo promo obdobje zastonj posiljanja sam do 31.5
#brezpodpisa

Matija82 ::

Ja toda brezplačna poštnina je bila še en ekstra plus za paketomate. Ampak OK, če bo cena ostala 2€ se ne bom pritoževal.

Glugy ::

Ma kakšen paketomat neki. Lepo kamerca, dostava na varno mesto in to je to. Paketomat ima smisel samo če ga imaš direkt na svojem domačem naslovu. To pa je ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

IL_DIAVOLO ::

Lol kaki razvajencki...paketomati imajo seveda svoj namen. Kurir ne rabi zapravljat casa s strankami, ki jih dopoldan praviloma ni doma.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lol kaki razvajencki...paketomati imajo seveda svoj namen. Kurir ne rabi zapravljat casa s strankami, ki jih dopoldan praviloma ni doma.

Pa naj popoldne razvaža in dopoldne doma leži.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

V-i-p ::

Paketomat je top. Ravno par dni nazaj lepo izkoristil plačilo s kartico in dostavo v paketomat, oboje seveda brezplačno. Po službi mimogrede po paket in to je to. Kaj hočeš lepšega :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Dennis88 ::

Torej vsi zadovoljni ker boste šli na slabše.

Dostava na dom > paketomat.

Drgač edina prednost mimovrste je free poštnina za vip. Cene sploh niso tako ugodne kot leta nazaj. Če to ukinejo bomo kupovali drugje.

stara mama ::

Matija82 je izjavil:

Ja toda brezplačna poštnina je bila še en ekstra plus za paketomate. Ampak OK, če bo cena ostala 2€ se ne bom pritoževal.

Če si boš karkoli zaželel samo povej, pa ti sam zrihtam enako stvar brez poštnine.
Samo osnovna cena pri meni bo 2€ večja na izhodiščno :)

netopypy ::

stara mama je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Ja toda brezplačna poštnina je bila še en ekstra plus za paketomate. Ampak OK, če bo cena ostala 2€ se ne bom pritoževal.

Če si boš karkoli zaželel samo povej, pa ti sam zrihtam enako stvar brez poštnine.
Samo osnovna cena pri meni bo 2€ večja na izhodiščno :)

Kaj? Če dobesedno bereš (zaradi forumskega efekta), je poštnina 2€ problem, (recimo) desetkratnik cene pa ne. S tistimi 9% razlike pa boš že menda nekako preživel.

Groot ::

Dennis88 je izjavil:

Torej vsi zadovoljni ker boste šli na slabše.

Dostava na dom > paketomat.


Si morda vsaj za sekundo pomislil, da to za druge ne velja? Za večino delovnega prebivalstva, ki pač nima časa in možnosti cel dan ždeti doma, je paketomat veliko boljša izbira. Zame osebno dostava na doma dejansko pomeni dostavo na bližnjo pošto, kjer delajo termine 9-12 in 14-17, razen dvakrat tedensko si blagovolijo podaljšati do 18. Posledično to pomeni, da je tista dva dni, ko pošta dela do 18, že od 17 naprej ves čas gužva na pošti, občasno takšna da uslužbenke na silo zapirajo vrata in ljudi puščajo pred zaklenjenimi vrati. Pa ni to neka vukojebina, ampak Ljubljana znotraj obvoznice.

vres.ales ::

Gledam ves čas zakaj imate probleme z dostavo na dom in mi je zdaj komaj vštekalo, da blokarjem ne morejo pustiti paketa na dogovorjenem mestu.
Meni seljaku je dostava na dom dosti boljše, ker je prvi paketomat vsaj 15minut vožje od mene. Lahko pustijo na bencinski, ki je 5minut vstran. Ampak to poruši ves smisel dostave. GLS in vse te špedicije pa že imam navajene, da mi paket pustijo pod kamero in je to to

netopypy ::

Mi se pa kar razumemo s poštarji in poštaricami, vidim. Če se kaj pozabi prevzeti (ne samo iz mv), ker prevzem na domu ni vedno mogoč, pa bi že morali nazaj poslati, pokličejo, da pridemo iskat zadnjih X minut. Seveda se puncam oddolžimo s kakšno čokolado za vsako, se bomo mogoče toliko dobro poznali, da bodo same prinesle in...

O, ti packa, a samo na to misliš!?

MIHAc27 ::

Meni dostava na dom ni boljša kot paketomat. Ker med 8 in 14h ni nobenega doma. V nabiralnik pa itak... gre samo kaj majhnega. Pošta mi je bila pred selitvijo, in sedaj po, še vedno dlje, kot so paketomati.
Sem že izkoristil prevzem na Petrolu.
Pač opcij naj imajo več, komur paše osebni prevzem prav, drugemu pa domov, tretji v paketomat. Kot pri večini pri končni odločitvi odloča končna cena nakupa in porabljen čas.

Nikonja ::

Če vas ni doma potem pa zakaj ne naročite dostavo v službo, jz si tko dostikrat naredim ker tudi če nism tisti dan v službi na recepciji prevzamejo in mi pustijo na mizi.
Drugače pa seveda podpiram paketomate ker mi na pada na pamet v pošti čakat in gledat uber hitre super motivirane delavce kako na pol umirajo ko iščejo paket za sabo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Express One Si in njihov odnos glede dostav (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66066161 (247) connel
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723279 (1745) DejchSLO
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40354107 (16957) BuDi79
»

GLS nesposobni - nasvet prosim

Oddelek: Loža
334281 (2539) ginekk
»

GLS dostava

Oddelek: Loža
3210979 (5007) cebelar123

Več podobnih tem