» »

Izdelava kataloga v InDesign

Izdelava kataloga v InDesign

max00slo ::

Nevem točno če sem izbral pravi oddelek foruma za to vprašanje... a vseeno...

Torej, v InDesignu bom izdelal katalog. Na roke seveda gre, vendar je zamudno ter lahko prihaja do napak ko se za vsak artikel posebej vpišuje specifikacije.

(sem googlal, nič kar bi zastopil našel) Obstaja kak tutorial ali me lahko kdo usmeri kam, kjer bi bilo lepo razloženo kako bi lahko naredil sledeče:
Artikel ima sliko, krajši opis, daljši opis, različne specifikacije (barva, teža, povezljivost, ...). Baze s temi podatki sicer nimam, bi jo pa lahko naredil. Bi lahko kako indesign dostopal do baze in lahko tudi ročno izberem kateri ID naj vzame? S tem imam vse podatke na enem mestu in je precej hitrejše urejanje brez izgube pozicij itn.
PS: ročno bi izbiral ker je več različnih tipov izdelkov in "template" ne bi mogel veljati za vse.

Verjetno kompliciram, ampak vseeno.
Si non confectus, non reficiat.

RedDrake ::

Ne kompliciraš.
Težava bo pri "ročno izberem kateri ID naj vzame".
InDesign afaik pozna samo "Data merge" Tu je dobro razloženo kako se naredi.
Težava je, da ta data merge deluje samo iz csv (ali txt) datoteke. In ne da se nič izbirati.
Moj predlog bi torej bil, odvisno od znanja.
V vsakem primeru boš moral pripraviti več različnih template-ov v InDesignu. Potem pa:
a) uporabiš "proper" bazo (MS Access, nekSQL), ki ima "simple" izvoz v csv. Izvoziš željene ID-je, odpreš pravi template, "Data merge" in ponavljaš za vsak template.

b) uporabiš excel "bazo", kjer načeloma lahko na "praznem" sheetu izpišeš vse vnose, ki imajo nek "tip" (oz. nek skupni identifikator, lahko imaš ločen stolpec samo za to). Pomagaš si recimo s postopkom tule. Potem pa samo izvoziš ta filtriran sheet v csv in spet delaš data merge v InDesignu za vsak tip/template posebej.

Uporabi kar bolj poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

max00slo ::

Super. Hvala za info... preverim. Upam da kaj rata... če ne pač ročen vnos :)
Si non confectus, non reficiat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadomestilo za Adobe Creative Cloud (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11933221 (860) opeter
»

LibreOffice vs InDesign

Oddelek: Pomoč in nasveti
141903 (1311) opeter
»

Izobraževanja InDesign

Oddelek: Programska oprema
111299 (1100) opeter
»

Oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
262493 (2216) opeter
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725451 (24658) Matev

Več podobnih tem