» »

Hewlett-Packard to pot onesposobil kar vse kartuše

Hewlett-Packard to pot onesposobil kar vse kartuše

Slo-Tech - Hewlett-Packard nas je že večkrat razjezil, ko je skušal ali tudi uspel onesposobiti tiskanje z neoriginalnimi kartušami, po možnosti s posodobitvijo tiskalnika na daljavo. Sedaj jim je uspel še korak naprej, saj so onesposobili kar vse kartuše. Zadnja posodobitev firmwara ta vikend je veliko tiskalnikov spremenila v ogromne obtežilnike papirja. Tiskalniki so po zadnji posodobitvi izpisali modro kodo napake 83C0000B, gre pa za modele OfficeJet 902x.

Napaka se pojavlja vsaj od 8. maja, a je še minuli teden Hewlett-Packard zagotavljal, da jo bo odpravil v najkrajšem možnem času. Kot sami pravijo, je prizadetih le manjše število uporabnikov, a na forumih pritožbe dežujejo iz ZDA, Francije, Nemčije, Poljske in celo Nove Zelandije. HP pravi, da se bo napaka odpravila tekom meseca, ko se bodo tiskalniki posodobili. Še vedno pa ni znano, kaj bi naj novi firmware odpravljal, kako je pohabil tiskalnike in kdaj jih bo HP uspel oživiti.

Tiskalniki, ki so povezani v internet in se posodabljajo, pač niso zares nikoli samo naši. In pri tem sploh niso edini, saj je prejšnji teden na enak način pokleknila družina Asusovih usmerjevalnikov.

30 komentarjev

mrTwelveTrees ::

Sej se da to izklopit, če ne drugega blokirat na routerju da tiskalnik ne kliče domov.

Matija82 ::

Kot sami pravijo, je prizadetih le manjše število uporabnikov, a na forumih pritožbe dežujejo iz ZDA, Francije, Nemčije, Poljske in celo Nove Zelandije


Tole je pa napisano v takem tonu kot da na Novi Zelandiji ne poznajo HP printerjev :D "in celo Antartike" bi šlo ampak za članico Five Eyes pa ne ravno.

dexterboy ::

Ne želim si njihovih tiskalnikov, samo kakšno đolo by HP, ker tole... mora zadeti do konca in nazaj!
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

user1618 ::

HP se gre nek naročniški model Instant ink in očitno hočejo uporabnike 'prepričati', čeprav na grd način.
Realno gledano, velika večina printing biznisa je v korporativnem okolju, kjer imajo tovrstno licenciranje že vsa resna podjetja. Home userjev ni tako malo, a vseeno za HP ne bo neke škode, če jim vsilijo svoj naročniški model.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

mRhcPf ::

InstaINK očitno (še) ni InstaTONER za laserce, nočem delati reklame za te HP oderuhe, me pa zanima sweet spot, kjer postane reč koristna.

Bi se kdo poigral s primerjavo stroškov te instaINK naročnine v primerih 1, 10, 100 strani na dan glede na namen
besedilo, besedilo s slikami do pol strani, slike

chatGpt nekaj pomaga, ko ga spromptaš, da se mu začne kisati

The plans typically offer different page allowances per month (e.g., 50, 100, 300 pages) at varying prices. Some plans may also include options for higher page allowances or additional features.
...
With HP Instant Ink, a "page" typically refers to a standard letter-size page (8.5 x 11 inches or A4 size) that contains a reasonable amount of ink coverage. The definition of a page may vary slightly depending on the specific plan or terms of service in your region, so it's always a good idea to consult the official HP Instant Ink documentation or contact their customer support for precise details.
...
Occasional Printing Plan (2021):
Monthly Fee: $2.99
Pages per Month: Up to 15 pages
Cost per Page: $0.1996 per page

Moderate Printing Plan:
Monthly Fee: $4.99
Pages per Month: Up to 50 pages
Cost per Page: $0.0998 per page

Frequent Printing Plan:
Monthly Fee: $9.99
Pages per Month: Up to 100 pages
Cost per Page: $0.0999 per page

Business Printing Plan:
Monthly Fee: $19.99
Pages per Month: Up to 300 pages
Cost per Page: $0.0666 per page

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

fulk ::

Vsi se premikajo v smer "you'll own nothing and be happy".

Izi ::

Nekaj Piratskih pravil:
- v svoj računalnik ne vtikaj najdenih ali ukradenih USB ključkov
- ne prižigaj ukradenega telefona dokler ne zamenjaš SIM kartice
- pri igranju piratskih iger imej izklopljen internet ali vklopljen firewall
- če na printerju uporabljaš "piratske" kartuše ga ne priklapljaj na internet

Medtem ko se je na večini elektronskih naprav treba kar potruditi in imeti nekaj znanja da posodobiš firmware, je na printerjih ravno obratno. Treba se je močno potruditi in imeti veliko znanja, da preprečiš posodobitev firmwarea.

Tisti fiasko pri ASUS-ovih Routerjih ni primerljiv s svinjarijo, ki se jo gredo proizvajalci printerjev.
Routerji sploh nimajo avtomatskega posodabljanja firmwarea, lahko samo preverjajo če obstaja novejša verzija, posodobitev pa je treba potem opraviti ročno.
Tisto, ker se pri ASUSovih routerjih avtomatsko posodablja je definicijska datoteka za ASD (ASUS AiProtection). To je podobno kot posodabljanje definicijske datoteke pri antivirus programih. Namen te zaščite je, da si v vsakem trenutku zaščiten proti vsem nevarnostim in napadom na internetu tudi tistim najnovejšim, ki so se pojavili par ur nazaj.
Problem je bil da se je ta mala datoteka ASUSU nekje med prenašanjem na server pokvarila, kar je potem na Routerjih povzročilo da jim je po nekaj minutah delovanja zmanjkalo RAMA in se je zato vse skupaj ustavilo. Drugače ta datoteka ne vpliva na delovanje Routerja in ga ne more na daljavo uničiti, kot je to mogoče pri Printerjih.

Pravi Slotechovec za printer vedno uporablja Laser :P

Tero ::

Če ima printer wifi in ga povežeš na svoje omrežje ali pomeni da je priklopljen na internet? Se pravi "če na printerju uporabljaš "piratske" kartuše ga ne priklapljaj na internet" pomeni da moraš uporabljat usb kabel?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

GupeM ::

Tero je izjavil:

Če ima printer wifi in ga povežeš na svoje omrežje ali pomeni da je priklopljen na internet? Se pravi "če na printerju uporabljaš "piratske" kartuše ga ne priklapljaj na internet" pomeni da moraš uporabljat usb kabel?

Lahko na routerju onemogočiš zunanji promet za določeno napravo, pa bo samo v notranjem omrežju. To pomeni, da ne bo mogel klicat ven in drugi od zunaj ne bojo mogli poklicati njega.

OutOfTheBox ::

Izi je izjavil:

Nekaj Piratskih pravil:
- v svoj računalnik ne vtikaj najdenih ali ukradenih USB ključkov
- ne prižigaj ukradenega telefona dokler ne zamenjaš SIM kartice
- pri igranju piratskih iger imej izklopljen internet ali vklopljen firewall
- če na printerju uporabljaš "piratske" kartuše ga ne priklapljaj na internet

:P


Še eno: Ne developaj aplikacij za App Store na hackintoshu ;((

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Še eno: Ne developaj aplikacij za App Store na hackintoshu ;((



Zakaj pa to?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Rias Gremory ::

Sploh ne vem zakaj bi to popravili. Potrošniki naj kupijo nov HP tiskalnik in se hkrati razveselijo ob misli, da podpirajo gospodarstvo. Direktor HP-ja pa si bo pa končno lahko privoščil vsaj 2 poleta v orbito.
Volk sit in koza cela.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gagatronix ::

Tero je izjavil:

Še eno: Ne developaj aplikacij za App Store na hackintoshu ;((



Zakaj pa to?


Ker si bos nakopal pravne tezave z Applom. Pred leti je obstajala firma, sicer samo kratek cas, ki je prodajala Hackintoshe. Apple jo je stozaril direktno v stecaj.

darkolord ::

Tisto, da printerju onemogočiš dostop do interneta, deluje pri starejših modelih. Velik del novejših pa sploh ne printa, če nima internetne povezave s HP-jem.

starfotr ::

Še HP printerji za 100 k+ ne delajo brez interneta.

feryz ::

Izi je izjavil:

Nekaj Piratskih pravil:
- v svoj računalnik ne vtikaj najdenih ali ukradenih USB ključkov
- ne prižigaj ukradenega telefona dokler ne zamenjaš SIM kartice
- pri igranju piratskih iger imej izklopljen internet ali vklopljen firewall
Brezpredmetno.
Upam da ti je jasno, da se telefon prijavlja v omrežje s sim številko in IMEI. Če boš slučajno kdaj ukradel telefon.

Izi ::

feryz je izjavil:

Upam da ti je jasno, da se telefon prijavlja v omrežje s sim številko in IMEI. Če boš slučajno kdaj ukradel telefon.
Teorija in praksa sta dve popolno ločeni stari. Na policiji te bodo samo pomilovalno gledali ko boš prijavil ukraden telefon. Izpolnil boš formular, ki bo romal v predal in zadeva je končana. Tudi drugod po svetu ni nič drugače. Večja možnost je, da se bodo spravili iskati tvoje ukradeno kolo kot pa telefon. In verjetno veš koliko je možnosti, da dobiš nazaj ukradeno kolo.

feryz ::

To ti praviš.
Meni pa so ga policaji že prinesli nazaj.
Očitno je važno, na katere naletiš.

Gagatronix ::

Policaju iz Spodnjega Pofuklja se najbrz res ne bo dalo s telefonom ukvarjati.

RedZo ::

Imam Cannon in uporabljam neoriginalne kartuše. printer je povezan v internet in ni težav. Tiska tudi, ko ni povezan na internet. Printer tiska in skenira in se povezuje z vsemi napravami in vsemi OSji brez težav.
Prej sem imel HP in so bile same teżave in sem definitivno imel občutek, da se HP zanaša na to, da tisti, ki kupijo HP printerje nimajo ravno občutka za denar....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedZo ()

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Še HP printerji za 100 k+ ne delajo brez interneta.

Saj ot ni nič novega.

IBM je za svoje serverje od pamtiveka zajteval dostop do njih.

In so te potem klicali, v stilu, en CPU vam je crknil, kdaj lahko pridemo popravit.

HP se gre pa malo bolj svinjsko igro, in zna počasi pasti kak tožba v ZDA...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OutOfTheBox ::

Tero je izjavil:

Še eno: Ne developaj aplikacij za App Store na hackintoshu ;((



Zakaj pa to?


Ker krišiš pogodbo, ki si jo podpisal ko si kreiral dev. račun. Z drugimi besedami, Apple ve s katere mašine je build poslan in s tem obstaja velika verjetnost da ti ukinijo dev. račun.

Zimonem ::

RedZo je izjavil:

Imam Cannon in uporabljam neoriginalne kartuše. printer je povezan v internet in ni težav. Tiska tudi, ko ni povezan na internet. Printer tiska in skenira in se povezuje z vsemi napravami in vsemi OSji brez težav.
Prej sem imel HP in so bile same teżave in sem definitivno imel občutek, da se HP zanaša na to, da tisti, ki kupijo HP printerje nimajo ravno občutka za denar....

Laserjet 3 je bil zadnji super printer od hpja. Vse potem je bolj ali ne šrot. Printer mora biti Japonec.

Gagatronix ::

Zimonem je izjavil:

RedZo je izjavil:

Imam Cannon in uporabljam neoriginalne kartuše. printer je povezan v internet in ni težav. Tiska tudi, ko ni povezan na internet. Printer tiska in skenira in se povezuje z vsemi napravami in vsemi OSji brez težav.
Prej sem imel HP in so bile same teżave in sem definitivno imel občutek, da se HP zanaša na to, da tisti, ki kupijo HP printerje nimajo ravno občutka za denar....

Laserjet 3 je bil zadnji super printer od hpja. Vse potem je bolj ali ne šrot. Printer mora biti Japonec.


Meni LaserJet 5L nekje prah nabira. Tudi ce bi ga hotel uporabljati, ga ne morem, ker na nobeni masini vec nimam LPT porta.

Zimonem ::

Sej maš print serverjem za drobiž. Sicer je pa 5l že šrot.

Gagatronix ::

Ga niti ne rabim, tako da mi je sladko vseeno. Printam stvari mogoce 2x ali 3x na leto, takrat grem do bliznje fotokopirnice.

Drugace pa, dokler dela ni srot. In dokler mi ga HP ne more na daljavo zaklenit na originalne kasete s tonerjem, sploh ni srot.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

RedZo je izjavil:

Imam Cannon in uporabljam neoriginalne kartuše. printer je povezan v internet in ni težav. Tiska tudi, ko ni povezan na internet. Printer tiska in skenira in se povezuje z vsemi napravami in vsemi OSji brez težav.
Prej sem imel HP in so bile same teżave in sem definitivno imel občutek, da se HP zanaša na to, da tisti, ki kupijo HP printerje nimajo ravno občutka za denar....

Pod tole se podpišem. HP, pa naj bo tiskalnik, prenosnik, strežnik… karkoli, vse ima neke finte, ali ne dela, kot bi naj, ali ima čuden grafični vmesnik, da o pokvarljivosti ne govorim. Meni osebno je to ena slabših firm. Canon priklopiš, namestiš, dela v prvo in na vse načine, kakorkoli si zamisliš.

solatjek ::

Gagatronix je izjavil:

Drugace pa, dokler dela ni srot. In dokler mi ga HP ne more na daljavo zaklenit na originalne kasete s tonerjem, sploh ni srot.


Dokler dela…. pomemben stavek… v službi imamo kup HP tiskalnikov, nekaj officejet, nekaj smarttankov in nekaj pagewide. Officejet občasno ne prepoznajo kartuš, jih moraš ven pojemat in nazaj, funkcijo za zagozdenje papirja v duplexu imajo pa verjetno kar vgrajeno. Smarttanki izgubljajo wifi povezavo in to vsi, 660, 720… v spletni vmesnik z ip-jem prideš, on je pa offline. Enakega imam celo doma, isti problem. Pagewide - bluescreene z errorjem na tistem malem ekrančku vsake toliko časa. In čudna zadeva, če imaš obsežni dokument, npr 200 strani in daš nekaj kopij tiskat,pride ven samo ena. Menjali smo vse mogoče gonilnike in nič bolje.

starfotr ::

RedZo je izjavil:

Imam Cannon in uporabljam neoriginalne kartuše. printer je povezan v internet in ni težav. Tiska tudi, ko ni povezan na internet. Printer tiska in skenira in se povezuje z vsemi napravami in vsemi OSji brez težav.
Prej sem imel HP in so bile same teżave in sem definitivno imel občutek, da se HP zanaša na to, da tisti, ki kupijo HP printerje nimajo ravno občutka za denar....


A to misliš ta canon?

https://www.tellmebest.com/canon-tellin...

Gagatronix ::

solatjek je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Drugace pa, dokler dela ni srot. In dokler mi ga HP ne more na daljavo zaklenit na originalne kasete s tonerjem, sploh ni srot.


Dokler dela…. pomemben stavek… v službi imamo kup HP tiskalnikov, nekaj officejet, nekaj smarttankov in nekaj pagewide. Officejet občasno ne prepoznajo kartuš, jih moraš ven pojemat in nazaj, funkcijo za zagozdenje papirja v duplexu imajo pa verjetno kar vgrajeno. Smarttanki izgubljajo wifi povezavo in to vsi, 660, 720… v spletni vmesnik z ip-jem prideš, on je pa offline. Enakega imam celo doma, isti problem. Pagewide - bluescreene z errorjem na tistem malem ekrančku vsake toliko časa. In čudna zadeva, če imaš obsežni dokument, npr 200 strani in daš nekaj kopij tiskat,pride ven samo ena. Menjali smo vse mogoče gonilnike in nič bolje.


5L sem nazadnje uporabljal pomoje 2015 in ni bilo nobenih problemov. Edino kolescke za transport papirja je bilo treba spucat, ker so najprej potegnili po dva lista skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hewlett-Packard s posodobitvijo na daljavo onesposobil uporabo neoriginalnih kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7010187 (5727) mRhcPf
»

Samsung prodaja tiskalniški oddelek HP-ju

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
258596 (7260) antonija
»

Hewlett-Packard bi se razdelil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95379 (4118) nekikr
»

WIN7 priključitev tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71018 (936) FiDeK
»

Zakaj sovražim HP

Oddelek: Loža
201771 (1418) Fantom

Več podobnih tem