» »

Izplačilo dedovanega deleža

Izplačilo dedovanega deleža

«
1
2 3 4

Tinkara TK ::

Pozdravljeni. Imam vprašanje oz. prošnjo za nasvet. Situacija je taka, da sem skupaj s partnerico pokojnega očeta podedovala hišo. Zapuščinski postopek je zaključen, obe sva lastnici do 1/2, vpisani sva v ZK in nepremičnina je prosta bremen. Hiše v naravi ni možno razdeliti na dva enakovredna dela. Ona v hiši že več let prebiva, tam ima stalno prebivališče in izrazila je željo, da tako tudi ostane. S tem sem se strinjala, saj nimam interesa, da bi tam prebivala jaz. Kot pa sem predvidevala, je prišlo do spora glede izplačila mojega deleža, saj tega ne želi storiti in ni pripravljena na dogovor. Na dopis odvetniške pisarne, da se me izplača ali hišo proda ter razdeli kupnino, v nasprotnem, da bo šla zadeva na sodišče, sploh ni odgovorila. Nepremičnina je vredna cca. 300 do 350K €. Sedaj bom na sodišču sprožila postopek za razdelitev premoženja. Ker pa vem, da so sodni postopki dolgotrajni in dragi, me zanima nasvet ali kakšna izkušnja koga, kako mogoče zadevo drugače in čim hitreje rešiti...
Hvala

immortan ::

srečno s tem. pripravi se ker to bo žurka :)

tony1 ::

Obstaja rek, da se naj resnico išče v kurbišču, fuk pa na sodišču.

Pripravi se na več let je6e, če se to na sodišču da doseči, pa ti mora dati nasvet kompetenten pravnik.

Ste se pogovarjali o drugi varianti, da jo ti izplačaš in tako postaneš lastnik celotne bajte? Morda bi bilo to laže.

Malo bolj nelepa varianta pa je da ti svoj delež (zaradi očitnih razlogov) nekoliko pod ceno prodaš in se naj novi lastnik nato ukvarja s to sceno. Vsako bajto se da predelati v 2 stanovanji, ne pa idealno in ne brez stroška ob pridelavi... Ampak to nato ne bi bil tvoj problem...

Okapi ::

Zmeni se, katere sobe so tvoje, in kaj je v souporabi. Potem pa ta svoj del oddaj kakšnim študentom ali gastarbajterjem.

Alien123 ::

Okapi je izjavil:

Zmeni se, katere sobe so tvoje, in kaj je v souporabi. Potem pa ta svoj del oddaj kakšnim študentom ali gastarbajterjem.


Dobra ideja, ampak študentom bi se moralo oddat kakšnim ciganom al pa dehačom.

starfotr ::

Prodaj delež kaki odvetniški pisarni. Oni imajo cajt se s tem ukvarjat, da bodo prodobili celoten delež.

Aston_11 ::

tony1 je izjavil:

Obstaja rek, da se naj resnico išče v kurbišču, fuk pa na sodišču.

Pripravi se na več let je6e, če se to na sodišču da doseči, pa ti mora dati nasvet kompetenten pravnik.

Ste se pogovarjali o drugi varianti, da jo ti izplačaš in tako postaneš lastnik celotne bajte? Morda bi bilo to laže.

Malo bolj nelepa varianta pa je da ti svoj delež (zaradi očitnih razlogov) nekoliko pod ceno prodaš in se naj novi lastnik nato ukvarja s to sceno. Vsako bajto se da predelati v 2 stanovanji, ne pa idealno in ne brez stroška ob pridelavi... Ampak to nato ne bi bil tvoj problem...


Morda se bo našel kdo, ki bo kupil nekaj, kar še ni razdeljeno.

Lonsarg ::

Jaz poznam primer takega postopka za razdelitev premoženja, ni sicer šlo za posamezno stavbo ampak za več manjših zadev in ena stran se je že od vsega začetka strinjala po razdelitvi 50:50 po Gursu, druga stran je pa hotela več.

Zadeva je taka da v zakonu lepo piše da mora sodnica dosodit prisilno razdelitev v tem postopku, po tem ko posluša mnenje in želje obeh strani. V praksi jo ne razsodi niti po treh letih, kar vključuje mnogo mediacijskih postopkov kot tudi sodniških postopkov. Skratka slovenski sodniki lepo kršijo zakon in zaključijo postopek brez da naredijo kar v zakonu piše da bodo (no v praksi najbrž ni kršitve, so že kake luknje da lahko vlečejo). Je na koncu prišlo do tega da je ta-trmasta stran v sporu popustila (seveda zaradi stroškov sodnije) in se je približno 50:50 razdelilo (trmasti strani se je dalo nekaj malega % več samo da je bil mir).

V tem postopku so stroški sodišča razdeljeni pol-pol, ne glede na to kdo je postopek sprožil. Tak da v praksi je ta postopek vreden kot nek finančni pritisk da se neka oseba končno strinja z izplačilom, razdelitvijo, prodajo itd. Same razsodbe pa se sodniki izogibajo in zgolj predlagajo neke rešitve "če se obe strani strinjata". Zna biti da če bi se zadeva vlekla še več let da bi sčasoma sodišče celo kaj odločilo, v treh letih se to ni zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

c3p0 ::

Upam, da nima kake služnosti na hiši, potem se je ne rešiš. Ali pa najemne pogodbe...

Mediacija je za tiste, ki se želijo dogovoriti, drugače je zguba denarja in časa in dobro orodje za zavlačevanje!

Kot kaže pa gospa ima hišo za svojo, strinjala se je v smislu, da si ti papirna solastnica, ona pa dejanska uporabnica, seveda brezplačno. Tak bi i tata... Kot kaže te čaka borba na sodišču.

Lonsarg je izjavil:

Jaz poznam primer takega postopka za razdelitev premoženja, ni sicer šlo za posamezno stavbo ampak za več manjših zadev in ena stran se je že od vsega začetka strinjala po razdelitvi 50:50 po Gursu, druga stran je pa hotela več.


V Gursu so ponavadi prenizke vrednosti, tako da nič čudnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Lonsarg ::

V tem primeru ni šlo za izplačilo ampak razdelitev v naravi, tak da nižje vrednosti Gursa niso bile pod vprašajem (ker se predvideva da so ekvivalentno nižje za vse kar je bilo v dedni masi).

Izplačila pa so bolj komplicirana ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tony1 ::

"Kot kaže pa gospa ima hišo za svojo, strinjala se je v smislu, da si ti papirna solastnica, ona pa dejanska uporabnica, seveda brezplačno."

Ta ideja se zdi zanimiva, da greš v tožbo, da naj ti plača najemnino za polovico hiše.

c3p0 ::

Če nima najemne pogodbe, potem gotovo lahko, ne pa za najemnino, ampak uporabnino. Sigurno bi vzporedno laufal to tožbo, da bo na "fino gospo" nek pritisk, da se zadeva razreši. Je pa tu več odprtih vprašanj, npr. ali imaš dostop do hiše - ključ (sprobano da deluje), ali si gospo pisno s povratnico obvestila, da zahtevaš uporabo polovice hiše itd. Detajle naj pove odvetnik.

https://www.iusinfo.si/medijsko-sredisc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

delavec44 ::

Je možno da za svojo polovico vzameš kredit, gre pod hipoteko in ga ne odplačaš in naj se banka s tem ukvarja? Ali sploh nočejo dati, če nisi 100% lastnik? Bi pa verjetno bilo kredita manj kot je vrednost pri prodaji.

Druga možnost je, da se vseliš (ali vseliš kakšnega "prijatelja") dokler pač druga stran nima dovolj.

starfotr ::

To z vselitvijo nekoga je dobra ideja.

Ganon ::

https://www.rcn.si/Trendi_in_novosti/Ka...

Če je v naravi ni možno razdeliti, lahko sodišče odloči, da se jo proda. Ampak skoraj zagotovo v vašo škodo:

Na prvem prodajnem naroku nepremičnina ne sme biti prodana za manj kot 70 % ugotovljene vrednosti, na drugem naroku pa nepremičnina ne sme biti prodana za manj kot polovico ocenjene vrednosti (188. člen ZIZ). Sodna delitev nepremičnine je tako lahko v škodo vsem solastnikom, zato se predlaga, da se o prodaji vašega solastnega deleža solastniku oz. delitvi poskušate dogovoriti izvensodno.

Badwolff ::

Premalo podatkov si nam dala. Predvsem, ali ima denar, se pravi možnost, da te izplača? Če ga nima, skorajda ni drugega kot da hišo prodate ali pa ti izplačaš njo. Za 200k se bo morda celo strinjala. Koliko pa je stara? Kdo so njeni dediči? Koliko si ti stara? Mogoče se je najbolj enostavno zmenit, da gre hiša po njeni smrti tebi ali tvojim otrokom... Precej je odvisno od tega, koliko se ti da ukvarjat s tem...

MIHAc27 ::

Smotana situacija, predvsem zate. Na sodišču kot je že bilo rečeno se bo odločalo 100 let, lahko prodajo ampak izkupiček je lahko zelo bogi (ker se proda kot avkcija, če ne bo zanimanja je lahko prodana močno pod ceno).

Opcij imaš več...

1. Oddajaš nekomu. Oddajaš lahko načeloma tudi tej partnerici. Če bi bila tržna najemnina recimo 1000€ za pol hiše ji ponudiš na primer 500€ za najem tvojega dela. Če odkloni pač poiščeš nekoga, pa ga vseliš. Lahko tudi za 800 na primer.
To, da ni razdeljeno v naravi tebe itak nima kaj brigat. Se bodo že najemnik (ali najemniki) in partnerica potem gledali vsak dan.

2. Prodaš svojo polovico. Partnerica ima predkupno pravico, ampak če odkloni lahko prodaš komur hočeš. Kako se oni potem dogovarjajo naprej spet ni tvoja stvar.

3. Nič. Si pač lastnica polovice hiše. Mogoče jo uporabiš za skladišče, če nočeš živeti notri. Pač čakaš, da se gre v kako prodajo in takrat keširaš.

Jaz bi šel v 3 samo, če ne bi rabil denarja, stanovanja. Probal bi najprej opcijo 1, če bi bile težave bi hkrati ko teče opcija 1 iskal še kupca, torej opcijo 2.

Še to.. dostopa do stanovanja ti ne sme preprečiti. Če ga... policija in prijava. Ko bo dobila par kazni, ji bo že kapnilo.

Slišal sem že za to, da je nekdo oviral. Oškodovani je lepo zhteval uporabnino in mesečno pošiljal, koliko le ta znaša (nekje v višini tržne najemnine). Kupček se je kar hitro nabral in so se potem le spametovali in odkupili.

Pa jaz bi recimo ponudil res dobro odkupno ceno. Če je hiša vredna 400k, torej tvoj del 200k... ponudi odkup najprej za 125k čez nekaj časa pa mogoče samo 100k? Ne vem seveda, kako so pri denarju. Ampak 100k kredita bi se pa moralo dobit.

kriptobog ::

Mogoce ne zeli izplacati, ker misli, da je hisa manj vredna? Podatek cca 300-350k pomeni, da niste dali vrednotiti cenilcu in da zahtevate svoj delez na podlagi vase ocene koliko naj bi bilo vredno? Kaksnega odventika imate, da terjate nekaj brez cenitve? Ker cenilec vam ne bo napisal cca od do, ampak tocen znesek... Jaz bi zacel s cenilcem.

delavec44 ::

Cenilec bo vsaki stranki, ki ga plača, napisal takšen znesek kot ga ona hoče. Razpon je tu ogromen. Na koncu ima vsaka stranka svojega cenilca, odloča pa tretji, ki ga določi sodišče.

Realna ocena je pa samo trg.

c3p0 ::

Ne bo ravno šel v fantazijske cene, se pa da malo uredit ceno. Stranka, ki prinese denar, bo ga drugič spet, če se je dalo kaj zmenit. Seveda pa lahko "gospa" pridobi svojo cenitev, sodišče bo pa morda tretjo.

delavec44 ::

Nisem niti mislil fantazijske samo komot se zgodi, da en zgornji primer oceni 300k€, drugi pa 400k€. Pač 25% oz. 100k€ je zame veliko.

Mato989 ::

Najboljše je dat v najem ene par ciganom, ženska bo takoj pripravljena na odkup
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chucki ::

Op bi rad keššš, sam ce ga uporabnica nima, potem ne gre. Na sodiscu bodo 10 let ali vec, ter na smrt skregani.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

scythe ::

Tinkara TK je izjavil:

Pozdravljeni. Imam vprašanje oz. prošnjo za nasvet. Situacija je taka, da sem skupaj s partnerico pokojnega očeta podedovala hišo. Zapuščinski postopek je zaključen, obe sva lastnici do 1/2, vpisani sva v ZK in nepremičnina je prosta bremen. Hiše v naravi ni možno razdeliti na dva enakovredna dela. Ona v hiši že več let prebiva, tam ima stalno prebivališče in izrazila je željo, da tako tudi ostane. S tem sem se strinjala, saj nimam interesa, da bi tam prebivala jaz. Kot pa sem predvidevala, je prišlo do spora glede izplačila mojega deleža, saj tega ne želi storiti in ni pripravljena na dogovor. Na dopis odvetniške pisarne, da se me izplača ali hišo proda ter razdeli kupnino, v nasprotnem, da bo šla zadeva na sodišče, sploh ni odgovorila. Nepremičnina je vredna cca. 300 do 350K €. Sedaj bom na sodišču sprožila postopek za razdelitev premoženja. Ker pa vem, da so sodni postopki dolgotrajni in dragi, me zanima nasvet ali kakšna izkušnja koga, kako mogoče zadevo drugače in čim hitreje rešiti...
Hvala



Zakaj si se strinjala z zapuščinsko, če želiš zdaj prodati? Zakaj nisi tam povedala, da želiš prodati? Zakomplicirala si stvar.

Če boš hotela po pravni poti, boš morala sprožiti postopek za razdružitev premoženja, stroški bodo seveda tvoji pri tem postopku.

Če boš hotela dati v najem, se morala druga solastnica nepremičnine strinjati. Pa to še ni vse...

Če boš hotela imeti skladišče, imaš spet problem, ni določeno kaj je tvoje in kaj je njeno, saj si solastnica skupne nepremičnine. Lahko ti skoz nagaja, ti pa njej. Spet treba sprožit postopek razdružitve, če želiš večni mir.

V vsakem primeru, šlo ti bo 3-10 let na sodišču in xx.xxx€, da ne govorimo o cenilcih nepremičnin(zlatarji).

Srečno ;)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

kajtimara ::

Če uporablja več kot svoj del hiše, pošljem račun za najemnino. Razumna cena!
Potem zahtevaš obnovitev skupnih prostorov hiše. Seveda ni za to!
Po enem letu jo obvestiš o prodaji hiše, ima predkupno pravico!
Verjetno NE bo zato, zato v prodajo.
Gled tvojega skladišča. Češ ni določeno kaj je od koga. Ali ona uporablje vse, če ni določeno kaj je od koga.
Naj gre ona na sodišče. Zakaj le? V vsakem primeru bo tudi ona imela stroške na sodišču, s cenilci.
Nazadnje se bo prodalo in nobenega ne bo notri. Ona rabi stanovanje, ti ne.

p.s. niso naši predlogi butasti. na enem kupu en kup informacij, poredlogov, opozoril....

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

scythe je izjavil:


Zakaj si se strinjala z zapuščinsko, če želiš zdaj prodati? Zakaj nisi tam povedala, da želiš prodati? Zakomplicirala si stvar.
Na zapuščinski ti da sodnik samo dve šansi, ali se obe strani strinjajo za nek poljuben dogovor, ali pa sodnica lepo napiše 50/50 na vse dedovane zadeve. Tak da če poveš da bi rad prodal na zapuščinski pa se druga stran ne strinja ti nič ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

donvito ::

Tinkara TK je izjavil:

Pozdravljeni. Imam vprašanje oz. prošnjo za nasvet. Situacija je taka, da sem skupaj s partnerico pokojnega očeta podedovala hišo. Zapuščinski postopek je zaključen, obe sva lastnici do 1/2, vpisani sva v ZK in nepremičnina je prosta bremen. Hiše v naravi ni možno razdeliti na dva enakovredna dela. Ona v hiši že več let prebiva, tam ima stalno prebivališče in izrazila je željo, da tako tudi ostane. S tem sem se strinjala, saj nimam interesa, da bi tam prebivala jaz. Kot pa sem predvidevala, je prišlo do spora glede izplačila mojega deleža, saj tega ne želi storiti in ni pripravljena na dogovor. Na dopis odvetniške pisarne, da se me izplača ali hišo proda ter razdeli kupnino, v nasprotnem, da bo šla zadeva na sodišče, sploh ni odgovorila. Nepremičnina je vredna cca. 300 do 350K €. Sedaj bom na sodišču sprožila postopek za razdelitev premoženja. Ker pa vem, da so sodni postopki dolgotrajni in dragi, me zanima nasvet ali kakšna izkušnja koga, kako mogoče zadevo drugače in čim hitreje rešiti...
Hvala

A to je ista zadeva?
https://slo-tech.com/forum/t803427/p778...

scythe ::

kajtimara je izjavil:

Če uporablja več kot svoj del hiše, pošljem račun za najemnino. Razumna cena!
Potem zahtevaš obnovitev skupnih prostorov hiše. Seveda ni za to!
Po enem letu jo obvestiš o prodaji hiše, ima predkupno pravico!
Verjetno NE bo zato, zato v prodajo.
Gled tvojega skladišča. Češ ni določeno kaj je od koga. Ali ona uporablje vse, če ni določeno kaj je od koga.
Naj gre ona na sodišče. Zakaj le? V vsakem primeru bo tudi ona imela stroške na sodišču, s cenilci.
Nazadnje se bo prodalo in nobenega ne bo notri. Ona rabi stanovanje, ti ne.

p.s. niso naši predlogi butasti. na enem kupu en kup informacij, poredlogov, opozoril....


Lahko zahtevaš najemnino, ona bo pa zahtevala redne mesečne vzdrževalne stroške. Če si solastnik nepremičnin in ne bivaš v njen, še ne pomeni, da nisi dolžan plačati rednih vzdrževalnih stroškov.

Ne moreš zahtevati obnovo skupnih prostorov, edino če ogrožajo tvojo solastnino(npr. puščanje strehe, vodna inštalacija pušča, kanalizacija pušča..).


Da greš v prodajo skupne lastnine, se mora tudi ona strinjati, drugače ni možna prodaja. Če imaš pa že urejeno razdružitev premoženja, potem pa ni od nje odvisna.


Ni tako preprosto za obe solastnice, v vsakem primeru bo p..... :| Če je partnerica od očeta stara 70-80, potem se ji bo j.... za to, njo bo držalo do smrti.



@Lonsarg

Ni glih tako, imaš malo več kot 2 možnosti. Pošljejo te na mediacijo, kjer se velikrat sprožijo postopki prodaje, ta čas vmes je pa zapuščinska v mirovanju. Tako je bilo pri sosedu par let nazaj.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Mato989 ::

Lahko zahtevaš najemnino, ona bo pa zahtevala redne mesečne vzdrževalne stroške


Nisem še videl primera ko bi najemnina bila nižja kot redni mesečni vzdrževalni stroški

V vsakem primeru bo tista ki not biva na slabšem če primerjaš najemnina vs redni vzdrževalni stroški
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Yossarian ::

Če je partnerica starejša in bi rada živela v hiši do svoje smrti, obstaja ena varianta, da ona svojo polovico prepiše na tebe, hkrati pa si izgovori služnost dosmrtnega bivanja v tej hiši. Ko umre, imaš vse ti.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scythe ::

Mato989 je izjavil:

Lahko zahtevaš najemnino, ona bo pa zahtevala redne mesečne vzdrževalne stroške


Nisem še videl primera ko bi najemnina bila nižja kot redni mesečni vzdrževalni stroški

V vsakem primeru bo tista ki not biva na slabšem če primerjaš najemnina vs redni vzdrževalni stroški



Dal sem samo primer, kako se lahko nagaja, če ima kdo voljo do tega. Če je starejša gospa, lahko gre v dom za ostarele in da svojo nepremičnino socialni. Ko bo umrla, se bo pa naprej nadaljevala procesija, mogoče čez 1 leto ali pa 15 let, do tedi bo pa nepremičnina propadala in izgubljala vrednost.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Alien123 ::

Na fbju pa sprasuje moski :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Phantomeye ::

Nekdo je predlagal, da se počaka na smrt so-lastnice. No, kar se bo zgodilo je, da bo šla hiša, vsaj tista polovica, na še več delov - kar pomeni ali še več težav ali pa bodo želeli, da jim ti izplačaš. Ker ko ima enkrat hiša 6 lastnikov - kot je bilo v mojem primeru (nisem živel v tej hiši), mora priti do dogovora med šestimi ljudmi.

delavec44 ::

Ne, če podpišejo pogodbo o dosmrtnem preživljanju. Ti dovoliš da živi notri do smrti (ali ji (do)plačuješ dom), po smrti je hiša tvoja.

Zimonem ::

Najprej se zapelji do nje, in se pogovorite kaj se da in kaj ne. Izselitev,sodišča in nagajanje je zadnja opcija.

asdf_jklc ::

Tožba in izplačilo.

Ribicija ::

Ni malo imetja, ki se je zaradi dedovanja in spora v družini v celoti porabilo za stroške sodišča. Ni tako preprosto kos si oseba, ki je odprla temo predstavlja. Konec koncev je ona skupaj z očetom vsa leta hišo vzdrževala, plačevala stroške, v glavnem urejala tudi tisto polovico, ki je danes od hčere.

V taki zadevi se lahko hitro zgodi, da bo pravda in z njo povezani stroški tako dolga, da boste hitro lep del vrednosti hiše porabili za stroške, ki bodo nastali. V glavnem moj nasvet je pogovorite se, popuščajte saj je bolje dobiti danes 30 ali 40 % vrednosti kot pa čez 10 let 50% vrednosti hiše ;)

Zimonem ::

Stvar dogovora, ne nekaj na uč. Sicer pa sodišče in advokati. Ampak to ni poceni.

aviator ::

Povojniki počasi zapuščajo ta svet, eklatanten primer hise,ki se bo najbrz prodala tako ali drugače.

delavec44 ::

Ribicija je izjavil:

Ni malo imetja, ki se je zaradi dedovanja in spora v družini v celoti porabilo za stroške sodišča. Ni tako preprosto kos si oseba, ki je odprla temo predstavlja. Konec koncev je ona skupaj z očetom vsa leta hišo vzdrževala, plačevala stroške, v glavnem urejala tudi tisto polovico, ki je danes od hčere.


Če bi bilo to res, bi sedaj imela hčerka 25%, ima pa 50%.

Lonsarg ::

Resitev je lahko tudi dodatni vhod in etaziranje, torej predelava v vecstanovanjsko.

Ko je enkrat to urejeni imas lepo dva locena dela in vsak s svojim pocne kar hoce.

zobnik ::

Bom mal izven konteksta napisal: Mi smo pred leti delal prepis velike kmetije vredno 900.000 evrov, 55x se podpisal, res da še vsi živi, no nekaj jih sedaj manjka, smo se ostali odpovedal vsemu in je eden dobil kmetijio. Podpisal je skrb za starše do konca življenja in adijo. Tud sam si tu več ne želim živet, čeprav leta garam, veliko sem pospravljal kmetijo, uejal teren s krjolo, grabu.......ker so že predniki životarli na tej veliki kmetiji. Sam garanje na koncu pa na britof. In me je strah do kosti, da bom isto končal kot lastnik on je še dost bolj zgarana.
Lahko bi prodal in si s tem kupil dve hiši, ampak o tem niti besedice nismo nikol govoril....100% so mahnjeni na to kmetijo, do konca, do britofa...groza...nema morja, nema počitka, sam garanje. vse v 3pm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

asdf_jklc je izjavil:

Tožba in izplačilo.


Sestre, brate in bližnje sorodnike se ne toži, ampak pametnejši odneha in pusti drugemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

stara mama ::

Nepremičnina je vredna cca. 300 do 350K

Je to kje napisano, al je to tako mal.... v trendu s trenutnimi časi?
Ker če je vrednost prenapihnjena, potem velik sreče pri izterjevanju 150k od svoje mačehe.
Mislim, da si marsikdo ne predstavlja, koliko je to denarja ker..... +-50k gor in dol se tule sliši kar tako, kot da smo na tržnici, hkrati pa ni dost za pameten pravni nasvet od strokovnjaka.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

zobnik je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Tožba in izplačilo.


Sestre, brate in bližnje sorodnike se ne toži, ampak pametnejši odneha in pusti drugemu.

Ne, samo bedak pusti vse drugemu. Strinjam se, da se ne toži, to je res, ampak pameten razume, da tudi drugemu nekaj pripada.

zobnik je izjavil:

Bom mal izven konteksta napisal: Mi smo pred leti delal prepis velike kmetije vredno 900.000 evrov, 55x se podpisal, res da še vsi živi, no nekaj jih sedaj manjka, smo se ostali odpovedal vsemu in je eden dobil kmetijio. Podpisal je skrb za starše do konca življenja in adijo. Tud sam si tu več ne želim živet, čeprav leta garam, veliko sem pospravljal kmetijo, uejal teren s krjolo, grabu.......ker so že predniki životarli na tej veliki kmetiji. Sam garanje na koncu pa na britof. In me je strah do kosti, da bom isto končal kot lastnik on je še dost bolj zgarana.
Lahko bi prodal in si s tem kupil dve hiši, ampak o tem niti besedice nismo nikol govoril....100% so mahnjeni na to kmetijo, do konca, do britofa...groza...nema morja, nema počitka, sam garanje. vse v 3pm

Se pravi, ti še zmeraj delaš na tej kmetiji, le da malo manj, in da nimaš nobene besede niti nič drugega od tega, morda eno sobico v starem delu stare hiše.
Res si brihta. Upam vsaj, da nimaš otrok. Da ne rabijo otroci gledat kako te imajo za hlapca, na kmetiji, ki je glih tolk tvoja kot bratova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Nepremičnina je vredna cca. 300 do 350K

Je to kje napisano, al je to tako mal.... v trendu s trenutnimi časi?
Ker če je vrednost prenapihnjena, potem velik sreče pri izterjevanju 150k od svoje mačehe.
Mislim, da si marsikdo ne predstavlja, koliko je to denarja ker..... +-50k gor in dol se tule sliši kar tako, kot da smo na tržnici, hkrati pa ni dost za pameten pravni nasvet od strokovnjaka.


Saj nima glih veze ali je vredna 300k ali 350k ali 220k... bistvo je da če je polovica tvoje bi ti pač gledal kako nimaš nič od 100k+?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz ne razumem kako greste takoj si nekaj dopisovat prek odvetnikov. Najprej se bi morali malo pomenit kaj bi kdo rad in kaj kdo zmore. Če pa ena stran ne jebe pet posto, pol pa ja, odvetnik in gasa.

stara mama ::

Mato989 je izjavil:



Saj nima glih veze ali je vredna 300k ali 350k ali 220k... bistvo je da če je polovica tvoje bi ti pač gledal kako nimaš nič od 100k+?

Mi nič ne pomaga imet 100k na papirju.
Imam raje 50k v žepu (oz. v kufru)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Saj nima glih veze ali je vredna 300k ali 350k ali 220k... bistvo je da če je polovica tvoje bi ti pač gledal kako nimaš nič od 100k+?

Mi nič ne pomaga imet 100k na papirju.
Imam raje 50k v žepu (oz. v kufru)


Seveda, ampak vprašanje je ali imaš raje 100k na papirju in nič v žepu ali 0 na papirju in nič v žepu, ker tako se bere ta tema oz. OP 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, ampak vprašanje je ali imaš raje 100k na papirju in nič v žepu ali 0 na papirju in nič v žepu, ker tako se bere ta tema oz. OP 8-)

Deeej no Mato, pa sem mislil da si s svojim stažem na slo-techu postal že mal bolj kritičen do takih objav.
O takih vrednostih se nikol ne pogovarja kar tako mal... na nekem forumu in napol na pamet.
Še za manjše zneske so desetletni procesi...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev plače v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16815995 (8590) tony1
»

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810820 (6757) Levica
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15512759 (8482) solatko
»

600 € za trgovce blagajničarje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29744892 (37475) koyotee

Več podobnih tem