» »

Hitri Kredit - A Je To Normalno?

Hitri Kredit - A Je To Normalno?

«
1
2

fotrbom ::

Zdravo.

Prišel je čas za prenovo kuhinje in otroške sobe.

Ker sem malo kratek pri financah, sem šel na NLB po informativni izračun za 8.000€.

Ko sem dobil nazaj papir informativnega izračuna, sem samo brez besed zapustil poslovalnico.

Se pravi od 8.000€ bi mi izplačali 7.734€, z tem, da bi odplačeval 10.490€..
Kar za 2.756€ bi me izlivatil..

A je to normalno? Sem njihov komitent že 15let, vedno redna zaposlitev/prilivi in z plusom na računu..

Prilagam foto.

 .

.



P.S

Obstaja kje kakšna manj oderuška banka?

Lp

OracleDev ::

Ne vem kje živiš ampak obresti grejo gor in krediti se že lep čas dražijo. To da si njihov komitent 15 let pomeni ravno tolk kot nekdo ki reče da je 40 let delal pa ima bedno penzijo in si zasluži več.

kixs ::

Ja. Danes je to normalno. Euribor se visa in denar je drazji. Poglej, ce bo kje drugje kaj ceneje, vendar ne pricakovat groznih razlik.

Ganon ::

Naredi izračun pri večih ponudnikih. Delavska hranilnica, osebni kredit:

Skupni znesek, ki ga plača kreditojemalec 9.414,60 €

Opkow ::

Euribor raste ko zmešan.
Probaj pri več različnih ponudnikih, razlike med njimi so precejšnje.

flatko ::

fotrbom je izjavil:

Zdravo.

Prišel je čas za prenovo kuhinje in otroške sobe.

Ker sem malo kratek pri financah, sem šel na NLB po informativni izračun za 8.000EUR.

Ko sem dobil nazaj papir informativnega izračuna, sem samo brez besed zapustil poslovalnico.

Se pravi od 8.000EUR bi mi izplačali 7.734EUR, z tem, da bi odplačeval 10.490EUR..
Kar za 2.756EUR bi me izlivatil..

A je to normalno? Sem njihov komitent že 15let, vedno redna zaposlitev/prilivi in z plusom na računu..

Prilagam foto.

 .

.



P.S

Obstaja kje kakšna manj oderuška banka?

Lp


Ti se pritožuješ? Jaz bom za 50.000EUR kredita moral vrniti 80.000EUR. Tako pač zdaj, žal, je. Vzemi ali pusti. Obresti so šle NORO gor in verjetno bodo vsaj še malo šle, tako da bolj kot odlašaš, slabše bo - vsaj v naslednjih parih mesecih (verjetno).

Jaz se tolažim, da bom mogoče kaj več vplačeval (če bom finančno zmogel), da bi vsaj malo privarčeval. Čez leta pa, če bodo obresti padle, reprogramiranje kredita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flatko ()

GregiB ::

Lej, naredi obrnjeno ekonomsko logiko... Otroka in ženo posedi za mizo in jima povej, da ste se skupaj odločili, da je zaradi visokega stroška kredita bolj pametno, da 60 mesecev raje od plače dajata z ženo denar na stran in boste zadevo kupili čez 60 mesecev...
Torej... danes bi te kuhinja in otroška soba stala 8.500€. Predvidevaš, da inflacija naslednjih 5 let le ne bo na današnjih nivojih ampak, npr. povprečno 5% p.a.
Torej morata z ženo v 60 mesecih prišparati 10.850€, kolikor vaju bo taista kuhinja in otroška soba stala leta 2028...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Moe_Lester ::

Lej, naredi obrnjeno ekonomsko logiko... Otroka in ženo posedi za mizo in jima povej, da ste se skupaj odločili, da je zaradi visokega stroška kredita bolj pametno, da 60 mesecev raje od plače dajata z ženo denar na stran in boste zadevo kupili čez 60 mesecev...


Pri 5% popvprečni inflaciji boš imel pri enakem vložku na koncu cca. 9300€. Se splača za jurja in pol biti brez kuhinje naslednjih 5 let?

GregiB ::

Moe_Lester je izjavil:

Pri 5% popvprečni inflaciji boš imel pri enakem vložku na koncu cca. 9300€.


5% povprečna letna inflacija v 5 letih znasa na 27,6282%... Pri "vložku" 8.500€, kolikor piše znesek kredita na priloženi fotki je to... 10.848,40€
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Moe_Lester ::

OP je napisal:

7.734€, z tem, da bi odplačeval 10.490€..

GregiB ::

Moe_Lester je izjavil:

OP je napisal:

7.734€, z tem, da bi odplačeval 10.490€..


Drži, mea culpa... in pocket money je 7.734, ka bi potem pri 5% letni iflaciji znašalo 9.871€
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kalibri ::

7 jurjev z aparati ali brez?

chucki ::

A nima lesnina na obroke brez obresti... Ali pa si uredi viso, ter limit 7.000eur in kupi na obroke
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

GregiB ::

chucki je izjavil:

Ali pa si uredi viso, ter limit 7.000eur in kupi na obroke
Tole gre? Na NKBM po mojem vedenju lahko plačilo preko VISA-e razdeliš na max 12 obrokov, s tem, da ti gre obrok v mesečni max. potrošek na kartici...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

chucki ::

Lesnina ima kredi 36 mesecev 0% obrestna mera. Nlb ima viso tudi do 60 obrokov
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Likalnik ::

je pa tudi tako, če zmanjšaš število obrokov, potem boš tudi na koncu manj preplačal kredit...ne vem sicer na kakšno obdobje si vzel ampak namesto, da si iz banke odšel brez besed bi moral vprašati še za izračun za manjše obdobje....v tem primeru bi vrnil manj denarja

Smartydug ::

Takle znesek bi verjetno že z Dinersom na obroke razdelil ja....

Moe_Lester ::

A kreditne kartice so brez obresti?

PersonaRuda ::

Moe_Lester je izjavil:

A kreditne kartice so brez obresti?

Do 12 obrokov imajo mislim, da vse brez obresti + cca. 1€ - 1,30€ strošek na obrok. Od 13 do 60 obrokov pa obresti + cca. 1€ - 1,30€ obrok. Obresti se gibljejo med 8%-10%. Na spletu se najdejo podatki za vsako kartico na 60 obrokov posebej, kakšne so obresti (VISA, Mastercard, Diners). Ne da se mi lepit za vsako kartico od vsake banke posebej, če pa ima vsaka banka to lepo pregledno zapisano na svoji spletni strani.

PersonaRuda ::

Diners - nakup na obroke

Strošek vsakega obroka za Nakup na obroke – od 2 do 60 obrokov 1,90 EUR

Odobritev črpanja – obroki v tujini in prodajna mesta tujih pridobiteljev 3,00 % od zneska črpanja

Odobritev črpanja – od 13 do 36 obrokov 7,99 % od zneska črpanja

Odobritev črpanja – od 37 do 60 obrokov 9,99 % od zneska črpanja

Ocena kreditnega tveganja – od 13 do 60 obrokov 2,50 % od zneska črpanja

Sprememba okvirnega kredita 4,00 EUR

EDIT: kot sem prej zapisal je do 12 obrokov brez obresti, ostalo pa ima vsaka banka s kreditnimi karticami svoje obresti. Eni malo večje, eni malo manjše.

Opcija je tudi Leanpay, kjer imajo (nisem se še poglobil, sem pa dobil mail) mislim da tako, da ti odobrijo limit na virtualni kartici, potem pa ti ta znesek preneseš na Mastercard, opraviš nakup v celoti in si potem preko spleta določiš število obrokov (in ti izračuna na podlagi dolžine odplačila, obresti, stroškov odobritve na koncu znesek obroka). Pred parimi leti sem opravil nakup na Leanpay z dobo odplačila 12 mesecev in sem bil zelo zadovoljen, ker je bilo hitro in vse pregledno (12x toliko bo obrok).

Ganon ::

chucki je izjavil:

Ali pa si uredi viso, ter limit 7.000eur in kupi na obroke


Pri Visi si kar izmisliš limit in ti ga odobrijo? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Bizkit45 ::

ka a vi res sanjate pa mislite da te kartice nimajo obresti? ..
po mojem še hujše kot na banki hitri kredit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

esel ::

Bizkit45 je izjavil:

ka a vi res sanjate pa mislite da te kartice nimajo obresti? ..
po mojem še hujše kot na banki hitri kredit

Na diners kartici za nakup do 12 obrokov preverjeno ni obresti.

chucki ::

Z zeno vsak svojo viso in mas ze 24 obrokov. Kuhinjo pa v lesnini na 36 mesecev :)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Ganon ::

Bizkit45 je izjavil:

ka a vi res sanjate pa mislite da te kartice nimajo obresti? ..
po mojem še hujše kot na banki hitri kredit


Nič ne sanjamo, obresti ni. Ne gre za klasičen kredit. S kartice ti trgajo celoten znesek, ki si ga ob plačilu poljubno razdeliš na obroke in ga potem mesečno odplačuješ. Torej, vsak mesec se ti od zasedenega limita sprostijo sredstva v višini enega obroka. Razumeš?

Bolj problematična je odobritev višjega limita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

mailer ::

Kot so ti zgoraj že napisali. Zakaj kredit, če lahko oboje narediš z obroki? Vsedite se za mizo poglejte ali je bolj nujno kupit kuhinjo ali otroško sobo. Po odločitvi se odpravite pogledat kaj vam odgovarja in kupite z obročnim odplačevanjem. Čez 2 leti, ko bo prva zadeva odplačana vzemite na isti način še drugo. Ali pa plačaj 25% obresti, če si že tako obseden z obveznim kreditom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Tody ::

Lahko pa preveris tudi https://www.leanpay.si

PacificBlue ::

Pri Visi ti ni treba placat letne clanarine, ce imas porabo letno nad 4000eur.
Prisparas 48eur:)
I’m out.
:3

Bizkit45 ::

Nebi vedu za ziher. Se posipam s pepelom, če je res brez obresti. Ampak leanpay oglašuje da ima 12k možnost obročnega nakupa. Mi boste to z zagotovostjo rekli da je brez obresti? Od česa potem živijo? Res me zanima :)

PersonaRuda ::

Bizkit45 je izjavil:

Nebi vedu za ziher. Se posipam s pepelom, če je res brez obresti. Ampak leanpay oglašuje da ima 12k možnost obročnega nakupa. Mi boste to z zagotovostjo rekli da je brez obresti? Od česa potem živijo? Res me zanima :)

Kdo pa je pisal, da je Leanpay brez obresti?

PersonaRuda je izjavil:


Opcija je tudi Leanpay, kjer imajo (nisem se še poglobil, sem pa dobil mail) mislim da tako, da ti odobrijo limit na virtualni kartici, potem pa ti ta znesek preneseš na Mastercard, opraviš nakup v celoti in si potem preko spleta določiš število obrokov (in ti izračuna na podlagi dolžine odplačila, obresti, stroškov odobritve na koncu znesek obroka). Pred parimi leti sem opravil nakup na Leanpay z dobo odplačila 12 mesecev in sem bil zelo zadovoljen, ker je bilo hitro in vse pregledno (12x toliko bo obrok).


Pisali smo, da ima Diners, Mastercard, VISA do 12 obrokov brez obresti. Plačuješ mesečno le za vsak obrok 1€-2€. To je vse kar preplačaš. Od 13 obrokov pa do 60 obrokov, pa so zraven še obresti + 1€-2€ mesečno za vsak obrok.

Ganon ::

Bizkit45 je izjavil:

Nebi vedu za ziher. Se posipam s pepelom, če je res brez obresti. Ampak leanpay oglašuje da ima 12k možnost obročnega nakupa. Mi boste to z zagotovostjo rekli da je brez obresti? Od česa potem živijo? Res me zanima :)


Nihče ni rekel, da je Leanpay brez obresti. Oni živijo od tega.

PersonaRuda je izjavil:

Plačuješ mesečno le za vsak obrok 1EUR-2EUR.


Niti centa več nisem plačal, ko sem testiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

PersonaRuda ::

Ganon je izjavil:


PersonaRuda je izjavil:

Plačuješ mesečno le za vsak obrok 1EUR-2EUR.


Niti centa več nisem plačal, ko sem testiral.

Jaz pa. Sem zdaj šel gledati zgodovino za obročno Mastercard do 60 obrokov:

- Nadomestilo za obročno transakcijo: 1,60€

Vzel sem na 3 obroke in so mi vsak mesec zaračunali 1,60€.

Netrunner ::

@fotrbom => Na žalost je normalno... Sam sem se šel tudi zanimat za nekaj podobnega na nkbm. Pri mojem naslednjem obisku poslovalnice sem zapru vse račune in se zahvalil za nič. Plačo sem preselil na N26 in kredit za del investicije sem si sposodil pri starših, drugi del sem lahko obročno odplačeval preko leanpay. Nisem prišel bistveno ceneje skozi kot s kreditom vendar mi je zaprtje računa prineslo zadovoljstvo jim ne dam niti centa več tej naši legalni mafiji. Hvala nevemkomu da ne rabim večjega kredita.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

redtech ::

Koliko je EOM na ponudbi - 9%?

coderX ::

Netrunner je izjavil:

@fotrbom => Na žalost je normalno... Sam sem se šel tudi zanimat za nekaj podobnega na nkbm. Pri mojem naslednjem obisku poslovalnice sem zapru vse račune in se zahvalil za nič. Plačo sem preselil na N26 in kredit za del investicije sem si sposodil pri starših, drugi del sem lahko obročno odplačeval preko leanpay. Nisem prišel bistveno ceneje skozi kot s kreditom vendar mi je zaprtje računa prineslo zadovoljstvo jim ne dam niti centa več tej naši legalni mafiji. Hvala nevemkomu da ne rabim večjega kredita.

maš prav... te obresti so bolane v glavo .. Če je le možno si sposodiš od bližnjih, al od dobro stoječih frendov, če si siguren da boš lahko vrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: coderX ()

Kapitan Jack ::

Kaj je fora, da prezivijo brez obresti pri Diners?

PersonaRuda ::

Kapitan Jack je izjavil:

Kaj je fora, da prezivijo brez obresti pri Diners?

Pišem na pamet: mogoče, ker od vsakega nakupa kasirajo 2% provizije od nakupa in pri obročnem nakupu kasirajo 4% ali več od vsakega nakupa? Zato pa nekje lahko kupuješ na obroke, določeni prodajalci pa nimajo te opcije (ker jim je previsoka provizija, da bi dali to možnost nakupa?). Še enkrat, to je moje mnenje in ni nujno, da je tak v resnici.

asdf_jklc ::

Izračun kredita pri moji banki:
- 8000 EUR na 60 mesecev
- obrok: 158.04
- EOM: 9.84%
- total: 10.112 EUR
- obrestna: 6.9%
- stroški kredita: 1.513 EUR
- znesek nakazila: 7968 EUR

Se strinjam z ostalimi: kredit je danes predrag, bolse da nimas. Vzami naprej kuhno, odplačaj čimprej. Nato nabavi sobo. Za vmes bo pa nov jogi in miza iz ikeje za 100 EUR lih tko dobra. Bolse, kot da financiraš te oderuhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Furbo ::

Jebeš prenovo kuhinje, za ta denar lahko lep čas ješ zunaj. Sploh če upoštevaš še tisti denar, za katerega 'nisi kratek'.

A boš z novo kuhinjo kaj ceneje kuhal, bolje jedel? Dvomim.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

chucki ::

Zunaj se j? pomije če je nujno. Eni cenimo domaco hrano, ki jo sami pripravimo.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

coffeetime12 ::

fotrbom je izjavil:

Zdravo.

Prišel je čas za prenovo kuhinje in otroške sobe.

Ker sem malo kratek pri financah, sem šel na NLB po informativni izračun za 8.000€.

Ko sem dobil nazaj papir informativnega izračuna, sem samo brez besed zapustil poslovalnico.

Se pravi od 8.000€ bi mi izplačali 7.734€, z tem, da bi odplačeval 10.490€..
Kar za 2.756€ bi me izlivatil..

A je to normalno? Sem njihov komitent že 15let, vedno redna zaposlitev/prilivi in z plusom na računu..

Prilagam foto.

 .

.



P.S

Obstaja kje kakšna manj oderuška banka?

Lp


Ne, ne obstaja. Malenkosti, ki ti jih bodo ponudili v drug banki, bodo na koncu meseca zanemarljive. Trenutno lahko spremljaš, kako se uničujejo regionalne banke v ZDA. V roku 5 mesecev se bo utapljala Evropa. Te razumem, vendar če vzameš posojilo, še posebno sedaj, boš potonil kolikor si dolg in širok:

asdf_jklc ::

Kdorkol ma trenutno kredit, naj ga poplača če ima možnost, sploh pri spremenljivi obrestni meri. Če ima fixno, ajde. Zahod pa propada ja, naveliko...

novak-t ::

asdf_jklc je izjavil:

Kdorkol ma trenutno kredit, naj ga poplača če ima možnost, sploh pri spremenljivi obrestni meri. Če ima fixno, ajde. Zahod pa propada ja, naveliko...

Zakaj? bolje sedaj malo stisnit zobe in prebrodit zadevo, trenutno stanje ni vzdržno na dolgi rok. Kdor ima spremenljivo OM, si je že enkrat ustrelil v koleno, ko je to vzel (tudi jaz). Ampak, da ga zdaj poplačaš, si si pa še v drugo koleno spustil kroglo.

So visoke obresti, meni se precej pozna pri obroku. Ampak vem, da takole ne bo dolgo. Ali bo OM prišla nazaj na neke normalne cifre (0-1.5%) ali bo inflacija (pri propadu zahoda/dolarja verjetno hiper-inflacija). Tako da v vsakem primeru, tudi če nekdo lahko trenutno nekje potegne denar za poplačat kredit, bolje da ta denar zavaruje pred inflacijo/ propadom dolarja, kot da poplača kredit. Če ga bo dobro zavaroval, je možnost, da ga bo čez par let odplačal za drobiž.

Moje mnenje, NFA

feryz ::

Stanovanjski kredit s spremenljivo obrestno mero je bil ena izmed najboljših stvari, ki smo jih storili v lajfu. Res nam je ratalo takrat.

"Ta pametni" so pa švicarje jemali v tistih dneh.

asdf_jklc ::

@novak-t: v kaj pa boš dal trenutno denar? Zlato, stanovanje?...

Moe_Lester ::

Marca je bila inflacija v zda 4,9%, v euro območju 6,9%. Pada strmo.

issak ::

asdf_jklc je izjavil:

@novak-t: v kaj pa boš dal trenutno denar? Zlato, stanovanje?...


Zlato in SP500
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

GregiB ::

novak-t je izjavil:

Ampak vem, da takole ne bo dolgo. Ali bo OM prišla nazaj na neke normalne cifre (0-1.5%)

False nerrative... EURIbor je bil tako dolgo nizek, od 2009 do začetka 2021... da smo zadevo ponotranjili... Obrestne mere ranga 0%-1.5% so vse prej, kot normalne... Je treba malo bolj v zgodovino pogledat... Medbančne obrestne mere pri 3% so precej bolj "normalne"... tole zda bit, kljub tvojem vedenju... zelo dolgo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

asdf_jklc ::

Krediti še dolgo ne bodo šli dol. Časi poceni denarja so mimo. Je bilo pa smešno gledat ja, k si imel kredit, pa je bila obrestna mera negativna. Meni je obrok celo padel takrat za 40 €... ampak sem ga vseeno v parih letih za celo nepremičnino vrnil. Od takrat naprej, kredita ki presega 150€, nikol več.

GregiB ::

asdf_jklc je izjavil:

Krediti še dolgo ne bodo šli dol. Časi poceni denarja so mimo. Je bilo pa smešno gledat ja, k si imel kredit, pa je bila obrestna mera negativna. Meni je obrok celo padel takrat za 40 €... ampak sem ga vseeno v parih letih za celo nepremičnino vrnil. Od takrat naprej, kredita ki presega 150€, nikol več.

A veš, da sem jaz na čisto istem... kredit za nepremičnino sem vzel 2010, kakšne dve leti, preden so uvedli 0% floor klavzulo za EURIbor... dejansko sem plačeval manj obresti, kot je bila marža banke... Praktično nič... Zdaj vse investicije in večje nakupe financiram iz prihrankov (še vedno torej "fiktivno" odplačujem kredit)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasno poplačilo kredita (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611499 (4027) shm
»

Potrošniški Kredit?

Oddelek: Loža
397040 (1975) Twixz
»

Bi trenutno upali vzeti leasing za avto z variabilno obrestno mero (5 let)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8614776 (12355) kriptobog
»

Kredit

Oddelek: Loža
294477 (1797) Twixz
»

Kje kupiti gaming računalnik na obroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5222398 (17049) gpanta

Več podobnih tem