» »

Ender's Game

Ender's Game

1 2 3
4
»

oo7 ::

St235 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Nadaljevanja najbrž ne bomo videli. Škoda

Budget - $110-115 million
Box office - $125.5 million


V bistvu niti ne. Nadaljevanje zgodbe gre čisto v drugo smer in si ne znam točno predstavljat kvalitetne predelave v film. Že pri prvem delu se je preveč izgubilo.



V drugo smer? Lahko napišeš na kratko kaj bi se dogajalo? :)

Highlag ::

Ja, to bi tudi mene zanimalo, ker so praktično kompletno zgodbo knjige porabili za "1" del.
Never trust a computer you can't throw out a window

St235 ::

V bistvu so porabili bolj kot ne celo zgodbo iz prve knjige za prvi del. Če koga motijo SPOILERJI ne brat naprej.

Tako, da drugi del bi lahko kvečjemu sledil dogajanju iz ostalih knjig. Je pa Card eksplicitno zavrnil to možnost.

Opciji sta dve. Če pogledamo po izdajanju knjig in želi sledit Enderju potem je to Speaker for the Dead.

Zadeva postane filozofska in se ukvarja s sobivanjem kultur. Tudi časovno preskoči 3000 let v prihodnost. Človeštvo med kolonizacijo najde še tretjo inteligentnih organizmov in se jih odloči opazovati brez kontaminacije. Ender pa v zgodbi nastopi kot mediator. Izkaze pa se da sabo nosi zadnjo preživelo matico rase, ki naj bi jo uničil v prvem delu. Zgodba se potem "zaključi" v tretji knjigi, kjer človeštvo po svoji stari navadi ponovno hoče zradirat vse kar je drugačno. Osnovna filozofija se vrti okrog Hierarchy of Foreignness kjer se vrste delijo glede na različnost in sposobnost komuniciranja. In končna ugotovitev gre v smer, da so zemljani tisti, ki so najbolj invazivni in nesposobni sobivanja - Varelse in ne vsi okrog njih kot si domišljajo. Nekako tako kot Mujo, ki vozi po napačni strani avtoceste.

Druga opcija pa je, da zgodba kronološko sledi dogajanju na zemlji.

To zgodbo bi bilo lažje spremenit v film in v bistvu sledi Beanu, ki je imel v Ender's game "stransko" vlogo in se ukvarja s tem kako na zemlji pride (ob odsotnosti zunanjega sovražnika) do obračuna med nacijami in njihovimi super generali (otroci v Ender's game) ter na koncu do enotnega vodstva in ekspanzije v vesolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

oo7 ::

St235 je izjavil:

V bistvu so porabili bolj kot ne celo zgodbo iz prve knjige za prvi del. Če koga motijo SPOILERJI ne brat naprej.

Tako, da drugi del bi lahko kvečjemu sledil dogajanju iz ostalih knjig. Je pa Card eksplicitno zavrnil to možnost.

Opciji sta dve. Če pogledamo po izdajanju knjig in želi sledit Enderju potem je to Speaker for the Dead.

Zadeva postane filozofska in se ukvarja s sobivanjem kultur. Tudi časovno preskoči 3000 let v prihodnost. Človeštvo med kolonizacijo najde še tretjo inteligentnih organizmov in se jih odloči opazovati brez kontaminacije. Ender pa v zgodbi nastopi kot mediator. Izkaze pa se da sabo nosi zadnjo preživelo matico rase, ki naj bi jo uničil v prvem delu. Zgodba se potem "zaključi" v tretji knjigi, kjer človeštvo po svoji stari navadi ponovno hoče zradirat vse kar je drugačno. Osnovna filozofija se vrti okrog Hierarchy of Foreignness kjer se vrste delijo glede na različnost in sposobnost komuniciranja. In končna ugotovitev gre v smer, da so zemljani tisti, ki so najbolj invazivni in nesposobni sobivanja - Varelse in ne vsi okrog njih kot si domišljajo. Nekako tako kot Mujo, ki vozi po napačni strani avtoceste.

Druga opcija pa je, da zgodba kronološko sledi dogajanju na zemlji.

To zgodbo bi bilo lažje spremenit v film in v bistvu sledi Beanu, ki je imel v Ender's game "stransko" vlogo in se ukvarja s tem kako na zemlji pride (ob odsotnosti zunanjega sovražnika) do obračuna med nacijami in njihovimi super generali (otroci v Ender's game) ter na koncu do enotnega vodstva in ekspanzije v vesolje.



Hvala za razlago.

Vidim pa, da še vedno pridno piše te knjige in, da ima ta pisec še kar nekaj knjig v načrtu...
1 Ender's Game 1985
2 Speaker for the Dead 1986
3 Xenocide 1991
4 Children of the Mind 1996
5 Ender's Shadow 1999
6 Shadow of the Hegemon 2001
8 Shadow of the Giant 2005
9 A War of Gifts: An Ender Storyn 2007
10 Ender in Exile 2008
11 Shadows in Flight 2012
12 Earth Unaware 2012
13 Earth Afire 2013
14 Earth Awakens 2014
15 The Swarm 2016
16 Children of the Fleet 2017
17 The Hive TBA
18 The Queens TBA
19 Shadows Alive TBA

St235 ::

Pri tem, da je napisal še dvakrat toliko kratkih zgodb, ki opisujejo posamezne like ali dogodke.

St235 ::

Pazit moraš tudi ker si ne sledijo kronološko.
1-4 sledijo Enderju in so časovno izjemno razpotegnjene
5-8 so vezane na Beana in dogajanje na zemlji takoj po zmagi.
9 je kratka zgodba, ki je IMO precej brez veze.
10 časovno poveže 1 in 2 ter se dogaja vsporedno z 5-8.
11 ima podobno funkcijo kot 10 in sicer skozi dogajanje okrog beama njegovo zgodbo časovno približat koncu enderjeve.
12-15 je v bistvu prequel celi zgodbi.
16 in naprej pa še ni napisano, naj pa bi 19 končno povezala beanovo in enderjevo zgodbo v nek zaključek.

http://enderverse.wikia.com/wiki/Enderv...

ZaphodBB ::

In končna ugotovitev gre v smer, da so zemljani tisti, ki so najbolj invazivni in nesposobni sobivanja - Varelse in ne vsi okrog njih kot si domišljajo.

A sva midva brala iste knjige? Ker meni se zdi tale tvoj zakluček bolj kot projekcija eksistencialnega nihilzma kot pa karkoli kar bi bil logičen zaključek katerekoli Enderjeve knjige.

V bistvu je v celi Enderjevi sagi samo ena vrsta Varlese in to so Descoladoresi.

St235 ::

vsekakor gre za moje osebno opazanje. Osebno sem zakljucek Xenocide (o tem sem pisal) videl kot napisano. Torej da je konec dneva clovesvo tisto, ki je tako tuje, da ni sposobno sobivanja in komunikacije ter posledicno smo na pragu naslednjega xenocida.

Kako se potem zgodba nadaljuje inali lahko clovestvo preseze Varlese je stvar nadaljnjih knjig.

V tej fazi oznacit Descoladoresi kor Verlese je prav tako vprasljivo in lahko pelje v naslednji xenoxide na podlagi napake v komunikaciji. Enako se je zacela tudi komunikacija z Formici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

Highlag je izjavil:

Ja, to bi tudi mene zanimalo, ker so praktično kompletno zgodbo knjige porabili za "1" del.


Kompletno zgodbo? Je se veliko knjig napisal. Torej imajo materila dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

BigWhale ::

St235 je izjavil:

V tej fazi oznacit Descoladoresi kor Verlese je prav tako vprasljivo in lahko pelje v naslednji xenoxide na podlagi napake v komunikaciji. Enako se je zacela tudi komunikacija z Formici.


V Children of the Mind najdejo njihov planet in poizkusijo komunicirati z njimi in jim v dveh poizkusih ne uspe. Zaenkrat so se varelse, ker je njihov nacin komunikacije bistveno drugacen od nasega. Descolada pa bi lahko bilo samo sporocilo za ostale inteligentne rase. Nekak tko kot Arechibo message, ki ga je clovestvo poslalo v vesolje.

ZaphodBB ::

St235 je izjavil:

vsekakor gre za moje osebno opazanje. Osebno sem zakljucek Xenocide (o tem sem pisal) videl kot napisano. Torej da je konec dneva clovesvo tisto, ki je tako tuje, da ni sposobno sobivanja in komunikacije ter posledicno smo na pragu naslednjega xenocida.

Kako se potem zgodba nadaljuje inali lahko clovestvo preseze Varlese je stvar nadaljnjih knjig.

V tej fazi oznacit Descoladoresi kor Verlese je prav tako vprasljivo in lahko pelje v naslednji xenoxide na podlagi napake v komunikaciji. Enako se je zacela tudi komunikacija z Formici.

Aha ok. Sej skozi oči učiteljev je Ender tud bully, ker že na raketi enemu bogemu sošolcu polomi roko. Kako se potem zgodba nadaljuje in ali Ender lahko preseže svoje nasilniške težnje je stvar nadaljnjega besedila.

Moj občutek je, da si se moral res potrudit, da si prebral na tak način.


Sploh glede na to koliko truda Ender in ostali prebivalci Lusitanije usmerijo v razumevanje cele situacije. Pa da ne omenjamo dejstva, koliko truda Ender vloži v ohranitev Formicov, ne vedoč ali RES lahko zaupa matici.

V Children of the Mind najdejo njihov planet in poizkusijo komunicirati z njimi in jim v dveh poizkusih ne uspe. Zaenkrat so se varelse, ker je njihov nacin komunikacije bistveno drugacen od nasega. Descolada pa bi lahko bilo samo sporocilo za ostale inteligentne rase. Nekak tko kot Arechibo message, ki ga je clovestvo poslalo v vesolje.

Še več, sporočilo, ki ga od Descoladosov dobijo kot povratno informacijo, lahko interpretiraš kot "love and happiness for ever" ali pa we know how you work and we want you dead.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

Sploh glede na to koliko truda Ender in ostali prebivalci Lusitanije usmerijo v razumevanje cele situacije. Pa da ne omenjamo dejstva, koliko truda Ender vloži v ohranitev Formicov, ne vedoč ali RES lahko zaupa matici.

Ender in ostali prebival Lusitanije (pa še to ne vsi) niso večinski (niti tipični) predstavnik zemljanov. Še več, v Xenocide in malo manj v Children of mind so glas zelo zelo majhne manjšine.


Še več, sporočilo, ki ga od Descoladosov dobijo kot povratno informacijo, lahko interpretiraš kot "love and happiness for ever" ali pa we know how you work and we want you dead.

in ravno zato se ne morem strinjat s tvojo logiko, da so v sagi edina vrsta, ki je Varlese.

ZaphodBB ::

Ender in ostali prebival Lusitanije (pa še to ne vsi) niso večinski (niti tipični) predstavnik zemljanov. Še več, v Xenocide in malo manj v Children of mind so glas zelo zelo majhne manjšine.


So edini, ki vejo kaj se dogaja. Poleg njih to ve še par politikov z agendo. Ostali nimajo pojma.

in ravno zato se ne morem strinjat s tvojo logiko, da so v sagi edina vrsta, ki je Varlese.

Tvoja logika je flawless.

St235 ::

Tvoja logika je flawless.

Tolk o racionalni debati in zakaj imaš naziv PNG. Škoda nadaljevat.

die_hart ::

Jaz sem imel tudi občutek da je hotel Card v tistem sentimentalnem govoru na koncu predstavt dilemo ali smo varelsa al ramen, ali nekaj vmes. Deskolatores so še vedno lahko eno in drugo, zaenkrat ni znakov, ki bi točno definirali kaj so. Vse je v komunikaciji. :)

St235 ::

enak občutek sem dobil tudi jaz ter, da je Ender in njegova ekipa (tako ta na Lusitanije kot pred tem v Battle school) so jeziček na tehtnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

Po mojem, dokler ne najdes nacina kako komunicirati z nekom, je varelse, ce kaze znake inteligence.

Ramen postane samo takrat, ko vzpostavis stik in se zacnes pogovarjati z njimi. Formics za Enderja postanejo ramen takrat, ko najde bubo. Ce se prav spomnim sele takrat dojame s kom se pogovarja in naravo pogovora.

Ce ti sporocila "We come in peace" ne mores desifrirati in ce to sporocilo efektivno pobije skoraj celotno zivljenje na planetu, potem ne mores avtorja tretirati kot ramen.

ZaphodBB ::

St235 je izjavil:

Tvoja logika je flawless.

Tolk o racionalni debati in zakaj imaš naziv PNG. Škoda nadaljevat.

Hierarhija tujskosti gre vedno v obe smeri. Ne more bit ena vrsta v medsebojnem odnosu raman, druga pa varelse.

In ljudje ne morejo biti splošno varelse, ker so že navezali stik s Formicsi.

Saj tudi, če bi Ender uničil zadnjo kraljico, to ne bi spremenilo relacije.

Da ne omenjamo "nativnih" vrst na lusitaniji, ki so vse raman (več o tem v Children of the Mind).
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038909 (11030) Zvezdica27
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715257 (8855) Jst
»

Nasvet za ZF filme

Oddelek: Sedem umetnosti
111191 (744) StoneFox
»

dobra sci-fi knjiga v slovenščini

Oddelek: Sedem umetnosti
132066 (1726) Yohan del Sud
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252828 (2453) christooss

Več podobnih tem