» »

Ender's Game

Ender's Game

«
1
2 3 4

oo7 ::

1 NOVEMBER 2013

After an alien race called the Formics attacks Earth, the International Fleet prepare for the next invasion by training the best young children to find the future leader to lead the International Military. Ender Wiggin (Asa Butterfield), a shy but strategically brilliant boy, is pulled out of his school to join International Fleet and attend the legendary Battle School. After easily mastering the increasingly difficult war games, distinguishing himself and winning respect among his peers, Ender is soon ordained by Colonel Graff (Harrison Ford) as the military's next great hope, resulting in his promotion to Command School. Once there, he's trained by Mazer Rackham (Ben Kingsley) himself to lead the military into a war that will determine the future of Earth and the human race.[4]



Teaser



Trailer pride 7 Maja >:D
  • zavarovalo slike: gzibret ()

FireBurn ::

Spet nekaj zame... SUPER :D

oo7 ::

No pa je prišel Trailer :)

ENDER'S GAME -- Trailer

St235 ::

sovražim trailerje, ki pokažejo konec filma... Bomo videli kako bo zadeva zagledala. Pomoje bodo zrezal kompletno dogajanje na zemlji in dejanske razloge za vojno.

Jst ::

sovražim trailerje


V takšni obliki, ki so zadnja leta, prav vse.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kmetek ::

ZF yummi :D

Berserker ::

Meh pa kaj zadnje čase tišijo neke novince pa veterane skupaj v film ?

oo7 ::

Berserker je izjavil:

Meh pa kaj zadnje čase tišijo neke novince pa veterane skupaj v film ?


Tako piše v knjigi.

Ender's Game @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Meh pa kaj zadnje čase tišijo neke novince pa veterane skupaj v film ?


Tako piše v knjigi.

Ender's Game @ Wikipedia


Mogoce je mislil igralce, ker v EG so sami hotshoti.

cebelar123 ::

Sci-fi Harry Potter.

Sem prebral knjigo pred kratkim ravno zaradi prihajajočega filma. Če vam je všeč, da spet svet rešuje 6-12 letni otrok potem je to film za vas.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Če niste kliknili Wiki linka, en info: knjiga je med priporočenimi branji na akademiji za Ameriško vojsko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Yossarian ::

cebelar123 je izjavil:

Če vam je všeč, da spet svet rešuje 6-12 letni otrok potem je to film za vas.


Kolikor se spomnim, ni to kar en otrok z ulice, ampak je moral dat skozi zelo zahtevne teste in se ves čas dokazovati.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zvezdica27 ::

vsekakor je to ena vrhunska knjiga, ki ji bo najbrže film delal hudo krivico...

zz

St235 ::

na žalost verjetno res.

Cebelar, ti si pa kot kaže spustil pol knjige glede na to kakšne klatiš. Se pa strinjam, da bo film verjetno res zreduciran samo na to kako otrok (pa pustimo pri strani, da praktično spočet z tem namenom) rešuje svet.

Preberi vsaj še drugo knjigo pa ti bo mogoče kaj več jasno.

cebelar123 ::

Nič nisem spustil pol knjige, tak da ne bit pameten. Napisal sem samo dejstva, katera držijo za njegovo celotno družino "mlajši ko si več ti je jasno in lažje manipuliraš celoten svet + pol vesolja". Vem da je pisatelj hotel globje povdariti njegove notranje boje ampak, pri meni se je ustavlo pri letih. Sem pa prvo knjigo prebral samo zaradi nasljednjih v seriji in pa da mi nebi film pokvaril knjige.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Joj, Hugo kot Ender.
Upam da ne bo tut tko lesen.
Harrison kot pripovedovalec je tut velik no-no. Just don't do it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

St235 ::

cebelar123 je izjavil:

Nič nisem spustil pol knjige, tak da ne bit pameten. Napisal sem samo dejstva, katera držijo za njegovo celotno družino "mlajši ko si več ti je jasno in lažje manipuliraš celoten svet + pol vesolja". Vem da je pisatelj hotel globje povdariti njegove notranje boje ampak, pri meni se je ustavlo pri letih. Sem pa prvo knjigo prebral samo zaradi nasljednjih v seriji in pa da mi nebi film pokvaril knjige.


celoten koncept, da je so vsi trije pravzaprav neka oblika genskega inžiniringa ali vsaj selektivnega parjenja si pa spregledal?

cebelar123 ::

Očitno maš pač rad da so 10 letni liki glavni v filmih. Dobro za tebe film ti bo na kožo pisan.
Ne da se mi spuščati v podrobnosti o knjigi, da boma zdaj tu napisala celotno zgodbo kar meni ni in mislim da nebo fer do drugih.
Pa vse kaj si napisal je res in nisem nikoli reko da ni. Jaz samo trdim, da je knjiga napisan tako da je glavni lik otrok kateri ni niti pubertete še od blizu videl in če ti je to všeč ti pač je.

oo7 ::

10 letni otroci ali mlajši otroci imajo tudi dobre filme predvsem namenjene odrasli publiki:The Sixth Sense,Pet Semetary,Leon the profesional,The Exorcist,Orphan uglavnem malo morje jih je.Tako,da ja filmi z 10 letnimi glavni liki so čist zakon.

cebelar123 ::

The Sixth Sense,Pet Semetary,Leon the profesional,The Exorcist,Orphan a v teh filmih odločajo o usodi celotnega človeštva ?

oo7 ::

cebelar123 je izjavil:

Očitno maš pač rad da so 10 letni liki glavni v filmih.


Nikjer ni pisalo o usodi celotnega človeštva ampak o otrocih v filmih z glavno ulogo.Pa tudi če bo otrok rešil cel svet če bo dober film zakaj pa ne.Knjiga kot kaže je dobra mogoče bo tudi film >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

St235 ::

cebelar123 je izjavil:

Očitno maš pač rad da so 10 letni liki glavni v filmih. Dobro za tebe film ti bo na kožo pisan.
Ne da se mi spuščati v podrobnosti o knjigi, da boma zdaj tu napisala celotno zgodbo kar meni ni in mislim da nebo fer do drugih.
Pa vse kaj si napisal je res in nisem nikoli reko da ni. Jaz samo trdim, da je knjiga napisan tako da je glavni lik otrok kateri ni niti pubertete še od blizu videl in če ti je to všeč ti pač je.


Ne samo knjige, tudi treh povedi na forumi nisi dojel. Svoje mnenje o filmu sem že napisal. Knjigo pa osebno ocenjujem kot eno boljši ZF del, tudi zato ker je v glavni vlogi "otrok". Predvsem mi pri tem odgovarjalo to, da je celotna zgodba podana skozi percepcijo in dojemanje sveta glavnih likov, ki so otroci. In ne skozi percepcijo, kako si odrasli predstavljajo, da naj bi razmišljali otroci, kar je bilo pri Potterju večkrat opazno.

Se pa bojim, da nič od naštetega ne bo v filmu, kakor tudi ne širše zgodbe, ki so jo razdelale ostale knjige.

cebelar123 ::

Glej vseeno mi je kaj si ti misliš o tem kaj je kdo razumel in kaj ni. Vsak ma svoje veselje.

Zvezdica27 ::

res je.

Lakotnik je knjigo podobno dojel kot jaz (+zlobnost človeka +manipuliranje +še marsikaj), ti čisto drugače. A ni literatura zakon? Zdaj pa nehajmo, dokler film ne pride ven.

Jaz sem se zavestno odločil, da nadaljevanj ne bom bral, ker mi je Ender med top 3 knjige evah...

zz

Jst ::

Te knjige jaz nisem prebral... Hvala za priporočilo. [si že pišem v telefon naslov]
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

No, sedaj grem pod tuš, potem pa začnem z branjem knjige... Upam, da me pritegne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Ne samo knjige, tudi treh povedi na forumi nisi dojel. Svoje mnenje o filmu sem že napisal. Knjigo pa osebno ocenjujem kot eno boljši ZF del, tudi zato ker je v glavni vlogi "otrok". Predvsem mi pri tem odgovarjalo to, da je celotna zgodba podana skozi percepcijo in dojemanje sveta glavnih likov, ki so otroci. In ne skozi percepcijo, kako si odrasli predstavljajo, da naj bi razmišljali otroci, kar je bilo pri Potterju večkrat opazno.


Oprosti no, samo to je pa popolna neumnost. "Otroci" v knjigi niti malo ne razmišljajo kot otroci - v bistvu je "genialnost" samo beden izgovor avtorja, da lahko piše zgodbo kot da so liki stari 30 let in imajo za sabo kup izkušenj z odnosi in politiko. Mislim resno? Cela podzgodba o "javnih" političnih debatah z umov 10-letnkov?

Knjiga sicer postavi dobro premiso, ki jo dokaj bazične interakcije in popolnoma nerealno obnašanje likov popolnoma uniči. Poleg tega se večinoma ukvarja s popoplnoma brezveznimi stvarmi (pretepanje otrok, menjava vojske, več pretepanja, menjava vojske.... to je v bistvu zgodba) in z od nekje potegnjenim Deus Ex Machina koncem.

Film na tako premiso je lahko zanimiva akcijada, če se znebijo vsega balasta, ki ga je avtor knjige nametal na zgodbo (večina "filozofskih" stvari se v bistvu nikamor ne premakne, odrasli po pač zlobni in to je to...) in z nje naredijo mladinsko avanturo v stilu HP filmov. Za kaj več je knjiga preprosto preslaba.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

gendale ::

glih na seznamu knjig za prebrat jo imam :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

Oprosti no, samo to je pa popolna neumnost. "Otroci" v knjigi niti malo ne razmišljajo kot otroci - v bistvu je "genialnost" samo beden izgovor avtorja, da lahko piše zgodbo kot da so liki stari 30 let in imajo za sabo kup izkušenj z odnosi in politiko. Mislim resno? Cela podzgodba o "javnih" političnih debatah z umov 10-letnkov?

jaz sem opazil veliko razliko v razmišljanu genijev, ki so stari 10 let, kot to opisuje avtor in kako bi to izgledalo, če bi videli skozi oči 30 letnikov. Celoten koncept razmišljanja izven danih okvirov je ravno zato unikaten, ker niso toliko preobremenjeni z nekimi vzorci in navadami. Pa pri tem nikakor ne mislim, samo enderja. Enako je odlična dinamika v odnosu odrasli otroci in kako kljub enderjevi genialnosti ni dorasel odraslim oziroma ni sposoben videti mimo njihovega načrta. Nadaljevanje za moje pojme tudi dobro razdela, kako ga ta izkušnja naredi drugačne ko odraste.

Film na tako premiso je lahko zanimiva akcijada, če se znebijo vsega balasta, ki ga je avtor knjige nametal na zgodbo (večina "filozofskih" stvari se v bistvu nikamor ne premakne, odrasli po pač zlobni in to je to...) in z nje naredijo mladinsko avanturo v stilu HP filmov. Za kaj več je knjiga preprosto preslaba.

Imaš prav nebule in hugote podeljuje enoplastnim streljačinam s kupom filozofskega balasta, ki sploh ne sodi v knjigo. Ampak ja, se strinjam s tvojega vidika bo film odličen, ker bodo pač zemljani ponovno nasuvali marsovce v mehke dele in se slikali z ameriško zastavo.

Najbolj me je nasmejala pa izjava odrasli so zlobni, a si ti prepričan, da o isti knjigi govorimo? Ker praktični ni lika (odraslih je na sploh precej malo) ki bi ga lahko enoznačno označil za zlobnega ali celo negativca.

Knjiga sicer postavi dobro premiso, ki jo dokaj bazične interakcije in popolnoma nerealno obnašanje likov popolnoma uniči. Poleg tega se večinoma ukvarja s popoplnoma brezveznimi stvarmi (pretepanje otrok, menjava vojske, več pretepanja, menjava vojske.... to je v bistvu zgodba) in z od nekje potegnjenim Deus Ex Machina koncem.

Približno tako kot je Forrest gump romantična komedija o malo prizadetem tipu, ki mu gre en čas malo boljše en čas malo slabše vmes se pa še nekaj streljajo. In Deus ex machina element je popolnoma postranskega pomena v koncu knjige. Vsaj če enako razumeva ta termin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Zvezdica27 ::

v bistvu lahko rečemo, da so VSI ljudje zlobni (a na drug način dobri, celo Peter).

Vrhunska knjiga...

Pa konec nikakor ni deus ex machina... ta konec pa res ne. Konec je posledica dejstva, da Ender končno najde sebe

zz

Jst ::

Ponavadi berem dobre pol ure pred spanjem. Največ uro. Včeraj sem pa prebral kar nekaj poglavij. Stil pisanja je malo bogi in na momente zmeden, ampak se strinjam z Lakotnikom. Ko sem bil jaz v OŠ, sem bil "genij" in boksarska vreča vseh. In se lahko komot postavim v kožo Enderja, ko razmišlja, kako si pridobiti prijatelje - v mojem primeru nekoga, ki me je branil pred bullyji v drugem do četrtem razredu (4 mesece prvega razreda sem pa itak preživel v bolnišnici). Toliko o prvi ~četrtini knjige...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

Predvsem pa noben 10 letnik ne razmišlja o sebi tako, kot si domišljajo odrasli. Pa saj lahko vsak pri sebi pomisli, kako je bilo ko si bil mlad. Jaz zase vem, da nisme imel vtisa da razmišljam kot otrok in ne vem kaj. To spoznanje pride šele kasneje. Takrat so tvoje misli enako pomembne kot vsakega odraslega in knjiga to odlično zajame.

Zvezdica27 ::

ne samo ta...

to je point vseh "vojnih" ali "vojaških" hitov - kako razmišlja vojak v vojni. In ker to večini ni jasno je to za bralce zanimivo...

zz

Jst ::

Prebral sem dobro polovico knjige. Tisto poglavje, kako se brat in sestra spravita pisati kolumne za ugledne revije, je pretiravanje. Sem pa opazil še nekaj. Čez knjigo se malo spremeni slog pisanja. Na slabše - vsaj po tistem poglavju naprej. Kako je naprej, ne vem. Sprememba ni velika, ampak zgleda, kot da je pisec vzel dopust za kakšno leto in potem naprej pisal.

Moram se pa tudi strinjati s tem, da je veliko stvari "zapakiranih," kot je opisal Mavrik. Sicer me ne moti, a če bi bili stari vsaj 14+ let, bi bilo bolj verjetno, kot pa "najmlajši Ender reši vse." Ali "Brat in sestra, stara 9 in 11 (tam nekje) začneta vplivati na svetovno politiko."

Prva tretjina knjige mi je bila super, na polovici je malo razočaranja, naprej bom pa videl. Ni pa to hudo briljantna knjiga, vsaj po mojem okusu ne. Mogoče je bila, ko je bila napisana, ko je bila Hladna Vojna. Sedaj pač ne. Vsaj meni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

Prebral sem dobro polovico knjige. Tisto poglavje, kako se brat in sestra spravita pisati kolumne za ugledne revije, je pretiravanje. Sem pa opazil še nekaj. Čez knjigo se malo spremeni slog pisanja. Na slabše - vsaj po tistem poglavju naprej. Kako je naprej, ne vem. Sprememba ni velika, ampak zgleda, kot da je pisec vzel dopust za kakšno leto in potem naprej pisal.


vidi se, da je bila ender's game najprej short novel in so določene strani dane dodatno.

Prva tretjina knjige mi je bila super, na polovici je malo razočaranja, naprej bom pa videl. Ni pa to hudo briljantna knjiga, vsaj po mojem okusu ne. Mogoče je bila, ko je bila napisana, ko je bila Hladna Vojna. Sedaj pač ne. Vsaj meni.


zgodovinsko ozadje nastajanja je vsekakor zenit hladne vojne in to se vidi tudi v odnosih kot so pisani v knjigi, kjer je svet navidez združen proti skupnemu sovražniku oziroma se ta mir opazno krha, ker je skupni sovražnik vedno bolj fiktiven.

Jst ::

Pravijo, da knjige ne moreš oceniti po platnicah, v mojem primeru po polovici branja. Pač, sproti pišem opažanja.

Knjiga je za ZF fane vredna branja, to vsekakor. Bom videl, kako bo, ko bom prebral do konca in se ozrl nazaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Za moj okus so nadaljevanja precej boljša. Pač bolj space opere, tista vojna in otroška vojska v Ender's Game me pa ni ravno zelo pritegnila.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Yohan del Sud ::

Carda sem prvič bral ene 10 let nazaj. Pastwatch. Zatežen in komaj berljiv, ampak je vlekel. Prebral tudi kup njegovih kratkih zgodb in romanov (pol leta nazaj Treason) in vidim vzorec. V bistvu piše zelo samosvoje (predvsem fantasy - ZF) operetne križance, ki sedejo tistim z precej domišljije, širine in dokajšnjo razgledanostjo. Brez strahu uporablja tudi ultraliberalne, ultrakonservativne (heh, je mormon z napako), robne in tabu teme. V globini pa malo šepa. Ker se jo trudi uporabljati na veliko včasih res izpade butasto. Ampak če kdo mene vpraša, še vedno je eden izmed top 50 pisateljev še žive generacije. Perfekcionist, ki gre celo nazaj in čez leta prenapiše na novo svoja lastna dela, če se mu zdi potrebno.

Ender's Game sem tudi sam ravno prebral v tednu dni na pobudo te teme. Se ga nisem lotil prej, ker je opus potem prevelik in roko na srce, tudi plot summary ni bil privlačen. Ampak bemtiš, knjigo brat za filmom ne sede. Obratno pač. In knjiga je bila super. 8,5/10. Film? Nostradamus in trailer pravita max 6/10. Bom vseeno gledal. Kaj pa čem.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jaz tega avtorja nisem poznal in sem tudi zvedel o njemu in knjigi ravno v tej temi.

Glede filma pa: Lahko naredijo dve verzije (nisem še prebral do konca - danes nekaj, jutri pred spanjem pa mislim, da bom prebral do konca):

Eno akcijado, 3D, brezmožganska vesoljska streljanka.

Ali pa malo zafilozofirajo s temo kdaj cilj opravičuje sredstva.

Glede na trenutne trende bo film 110% prva verzija. [sam bi raje videl drugo]

Je pa knjiga idealna za ekranizacijo.


---

>Brez strahu uporablja tudi ultraliberalne, ultrakonservativne (heh, je mormon z
>napako), robne in tabu teme. V globini pa malo šepa.

Se strinjam. Meni se zdi, kot da bi nekaj poglavij napisal z veseljem, da so besede kar letele na papir, potem pa se je z nekaterimi deli mučil in "na silo" izmislil ideje, potem (sedaj sem tu v knjigi, 3/5) pa spet preklopi na tekoče podajanje zgodbe.

Yohan del Sud: A praviš, da se splača brati tudi njegove druge knjige? So druge knjige nadaljevanja Enger's Game z Enderjem kot glavnim likom, ali so nepovezane z Enderjem, ali se dogajajo v Enderjevem vesolju, kot si ga je zamislil avtor?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Yohan del Sud ::

Ne vem, ker še nisem bral ostalega opusa, sem začel brati Ender's Game v istem času kot ti. Ampak recimo, če boš prej prebral Treason (spet ena od prenovljenih novel) in če ga boš prebavil, bo vse ostalo bolje. Priučen okus. Lahko pa najbrž začneš tudi z Ender's game. Ampak to je bil eden njegovih prvih poskusov iz sedemdesetih.

Človek si je pač zamisli pol ducata vesolij in večina mi jih ne sede. Pa tu ni njegov problem. Tisti pač ki mi, so pa vrhunski.
www.strancar.com

Okapi ::

Ender's Game ima še en kup nadaljevanj.
3000 let po prvi knjigi se dogajajo trije deli; Speaker for the Dead, Xenocide ter Children of the Mind. Glavni lik je Ender (25 let starejši, ker je potoval s skoraj svetlobno hitrostjo do planetov, kjer se zgodbe dogajajo). Ti trije deli so IMHO najboljši, ostalo je pa bolj tako tako.
Ender in Exile se dogaja takoj po Ender's Game. Potem sta dve knjigi, ki se dogajata istočasno kot Ender's Game - A War of Gifts: An Ender Story in Ender's Shadow (iz drugih zornih kotov). Ta druga je pravzaprav začetek Shadow sage, v kateri so (za zdaj) še 4 knjige: Shadow of the Hegemon, Shadow Puppets, Shadow of the Giant ter Shadows in Flight.
In to še ni vse;) Earth Unaware se dogaja pred Ender's Game, v času prve vojne z "mravljinci".

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Jst ::

Sedaj grem spati. Ostala mi je še približno zadnja petina..
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Jaz sem takšen bralec, ki ponavadi prebere vse od avtorja, če mi je bila prva knjiga všeč. Lani sem tako našel Peter F. Hamiltona in prebral vse. Začel sem z Void triologijo, ki je bila na Amazonu kindle edicija znižana, če si kupil vse tri knjige. Super knjige. Potem sem pa začel po letnicah izdaj.

Ender's Game mi je tudi dobra knjiga. Hitro se bere in je super branje za pred spanjem. Okapi: Kako naj berem naslednje knjige? Najbrž najbolje po letu izdaje?

ps: je kdo prebral kaj od "Ramiz Naam"? Dobil sem priporočilo za knjigo "Nexus," ki je izšla decembra 2012 in opis na Amazonu mi je všeč.

In the near future, the experimental nano-drug Nexus can link humans together, mind to mind. There are some who want to improve it. There are some who want to eradicate it. And there are others who just want to exploit it.

When a young scientist is caught improving Nexus, he's thrust over his head into a world of danger and international espionage - for there is far more at stake than anyone realizes.

From the halls of academe to the halls of power, from the headquarters of an elite US agency in Washington DC to a secret lab beneath a top university in Shanghai, from the underground parties of San Francisco to the illegal biotech markets of Bangkok, from an international neuroscience conference to a remote monastery in the mountains of Thailand - Nexus is a thrill ride through a future on the brink of explosion.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Berserker ::

Je katera od teh knjig v slo ?

oo7 ::

Jst ::

Jaz imam pravcati ritual pred spanjem: okoli 23:00 odpeljem psa ven en krog, ki traja 15-20min, potem se stuširam, pridem v posteljo okoli polnoči, zaspim pa ponavadi 01:30.

Drugače pa jaz berem Kindle verzije. Že prej sem prebral relativno veliko, odkar imam e-ink, preberem veliko več. Začneš brati pred spanjem, daš na nočno omarico in zaspiš. Naslednjič te bo čakalo na tisti strani, ki si ostal. Ne samo knjige, tudi razne daljše članke in kolumne tako berem. Calibre mi je nepogrešljiv program.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pegasus ::

Če bo film uspešen in če bo komu padlo na pamet posneti tudi nadaljevanja, me blazno zanima, kako se bodo lotili Xenocide. Rituali native prebivalcev tistega planeta niso ravno primerni za nazorno ekranizacjo ;)

Zvezdica27 ::

Jst:

čist tko, po Pandori in Judas (prva fakina liga), ali so ostale od Hmiltona isto tako dobre?

Drugače pa ... tisto ko se sestra in Peter zafrkavata z blogi/članki in tako naprej... to je točno to, kar se dodagaj vsak dan: PR ustvarja resničnost...

in vojaški trening otrok, s psihološkimi elementi... pa madona, to je točno to, kar se vsem nam dogaja v lajfu na višji ali nižji ravni...

v glavnem... jaz sem se zavestno odločil da NE berem nadaljevanj, ker mi je bil Ender top in po kratkih klikih wikipedie sem videl, da je v nadaljevanjih kao Peter good guy, celo vodja/predsednik zemlje in tako naprej... ampak, če mi kso ki je to prebral (Okapi) lahko potrdi, da so na isti ravni...

zz

Okapi ::

Rituali native prebivalcev tistega planeta niso ravno primerni za nazorno ekranizacjo


At the Los Angeles Times Book Festival (4.20.2013), Card stated why he doesn't want Speaker for the Dead made into a film: "Speaker for the Dead is unfilmable," Card said in response to a question from the audience. "It consists of talking heads, interrupted by moments of excruciating and unwatchable violence. Now, I admit, there's plenty of unwatchable violence in film, but never attached to my name. Speaker for the Dead, I don't want it to be filmed. I can't imagine it being filmed."


če mi kso ki je to prebral (Okapi) lahko potrdi, da so na isti ravni...
Trilogija Speaker for the Dead, Xenocide in Children of the Mind je za moj okus boljša od Ender's Game.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Jst ::

>čist tko, po Pandori in Judas (prva fakina liga), ali so ostale od Hmiltona isto tako dobre?

Commonwealth saga je res napeta, res huda zgodba. Nisem se mogel odlimati stran, še ko sem sral, sem bral, "For Ozzie's Sake!" :))) Če si reden bralec knjig in ti je ZF med najljubšimi zvrstmi, potem se splača prebrati tudi ostale...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038194 (10315) Zvezdica27
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715130 (8728) Jst
»

Nasvet za ZF filme

Oddelek: Sedem umetnosti
111182 (735) StoneFox
»

dobra sci-fi knjiga v slovenščini

Oddelek: Sedem umetnosti
132049 (1709) Yohan del Sud
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252806 (2431) christooss

Več podobnih tem