» »

Dilema oz. trilema

Dilema oz. trilema

Quantum ::

Serbus,

zanima me vaše mnenje. Sem izredni absolvent strojništva. Tekom študija sem dobil dve možnosti zaposlitve. Prva zaposlitev je delo konstrukterja-začetnika (redno delo-začetna plača 1100eur neto) v manjšem podjetju, drugo delo pa je študentsko delo v klicnem centru v podjetju GEN-i (verjetno dosti ljudi pozna). Plača je 6eur neto/uro. Na kaj bi se vi odzvali, če bi imeli ti dve možnosti?


Hvala za odgovor in lep dan še naprej :)
  • spremenil: Quantum ()

Sparkxl ::

Tisto kar bo v življenjepisu lepše izgledalo, v smislu izkušenj, ki ti bodo prinesle boljšo plačo in/ali delovno mesto pri naslednjem delodajalcu.
Klicni center, sploh v kombinaciji preko študentskega servisa je čas vržen v smeti

Gagatronix ::

Tu sploh ni vprasanja. Zakaj bi si kravzljal zivce v klicnem centru, ce lahko delas nekaj, za kar si solan ?

rebex ::

Kot pravijo predhodniki - to sploh ni vprašanje. Čim prej začni z delom na področju, za katerega se šolaš. Tudi če je plača za to delo manjša od alternative, je bistveno boljše to. Pridobivaš dragocene izkušnje.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.


Moja osebna odločitev bi vsekakor bila služba konstrukterja-začetnika. Pa še hitro naračunano ti delov klicnem centru ne bo prineslo več denarja (če sem prav izračunal za 8 urni delavnik pri mesecu z 22 delovnimi dnevi je to 1.056EUR), strokovnih izkušenj iz tvojega področja študija pa sploh nobenih...

P.S. V naslovu govoriš o "trilemi"... Katera pa je tretja možnost?

Lp

Jože

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Bil en dan v klicnem centru (ne kot operater, ampak smo nekaj drugega tam urejali) pa me je že glava bolela... priznam, da ne bi zdržal tam dolgo niti za 60€ na uro.

Kot konstrukter boš vsaj dobil nekaj pametnih izkušenj. Če oddelaš 2-3 leti boš potem imel zagotovo boljšo iztočnico pri iskanju.

link_up ::

Kako si lahko absolvent strojnistva in studiras, da bi vzel delo v klicnem centru? To ne gre skupaj.
In and Out

Quantum ::

Če bom slučajno imel možnosti napredovanja v energetiki, kot redno zaposlen v tem podjetju.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Katero smer strojništva pa si študiral?

Lp

Jože

Sparkxl ::

Quantum je izjavil:

Če bom slučajno imel možnosti napredovanja v energetiki, kot redno zaposlen v tem podjetju.


Če ciljaš na to, boš prej prišel tja čez nekaj let, ko si boš izkušnje nabral drugje. Če bodo izkušnje takšne kot jih oni iščejo, te bodo še prosli da prideš.

Še nisem slišal da je kdo napredoval iz klicnega centra na neko dobro pozicijo. Zaposleni v klicnih centrih so potrošna roba, ki se redno menjava

Gagatronix ::

> Zaposleni v klicnih centrih so potrošna roba, ki se redno menjava

Ker noben normalen clovek ne zdrzi v klicnem centru vec kot sest mesecev, brez da se mu zmesa ali pa zacne pit ko zolna.

Mislim, WTF dude, kako lahko sploh razmisljas o klicnem centru ?

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Sem med študijem delal v klicnem centru. 1 uro. 2 ure ne bi zdržal

harvey ::

Sparkxl je izjavil:

Sem med študijem delal v klicnem centru. 1 uro. 2 ure ne bi zdržal

Odličen opis stanja :), tu sploh ni dileme v kateri bi bil OP.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

c3p0 ::

To je lahko dobra vaja za živce, kako poslušat tečne stranke in jih ne nadirat.

Ganon ::

Preden mu resno odgovorite, preletite njegove pretekle teme (ni to njegov edini račun). Že leta odpira teme s podobnimi vprašanji, za vsa možna podjetja. 11 let nazaj je spraševal o življenju v ZDA, kamor se bo preselil po končanem magisteriju. Za crknit.

Gagatronix ::

Eh meni je vseeno, tak nimam trenutno nic za pocet.

urli ::

Quantum je izjavil:

Serbus,

zanima me vaše mnenje. Sem izredni absolvent strojništva. Tekom študija sem dobil dve možnosti zaposlitve. Prva zaposlitev je delo konstrukterja-začetnika (redno delo-začetna plača 1100eur neto) v manjšem podjetju, drugo delo pa je študentsko delo v klicnem centru v podjetju GEN-i (verjetno dosti ljudi pozna). Plača je 6eur neto/uro. Na kaj bi se vi odzvali, če bi imeli ti dve možnosti?


Hvala za odgovor in lep dan še naprej :)


Pa ti si že 10 let nazaj pisal, da si univerzitetni diplomiran inženir strojništva. 10 let nazaj... 10 let pozneje pišeš, da si študent strojništva in iščeš delo kot začetnik konstrukter. :)) Ti res nisi čist diht :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Gagatronix ::

Zacni sestavek s "Serbus" pa te ne bom resno jemal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za avtomatsko snemanje pogovora na Androidu

Oddelek: Loža
171604 (1057) SeMiNeSanja
»

Facebook nedostopen

Oddelek: Omrežja in internet
322217 (1324) Tilen
»

Microsoftov center za uporabnike prejemnik klica ni znal Slovensko. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18129919 (23186) zmaugy
»

telefonski razgovor

Oddelek: Loža
82583 (2180) MIHAc27
»

Simobil Si.asistent

Oddelek: Mobilne tehnologije
485590 (4423) Vanadium

Več podobnih tem