» »

Hosting za Windows CI

Hosting za Windows CI

mojca ::

Ima kdo kakšen dober nasvet, kje bi lahko ("v oblaku") poganjali self-hosted Windows runnerja za GitHub Actions?

Build na privzetem dvojedrnem runnerju na GitHub-u traja 35 minut. Na osemjedrnem traja 25 minut (minuta stane štirikrat več, efekta pa ni nobenega). AWS Codebuild potrebuje 15 minut samo za to, da zažene job in naloži Docker image, prej kot v 15-ih minutah pa tudi ne bo končal. 8-jedrni runner na GitHubu dela fenomenalno, Windows pa je dokaj neuporaben.

Za primerjavo: najcenejši in najstarejši Mac Mini M1 za build potrebuje zgolj 6 minut.

Verjetno bi bilo povsem ok tudi, če bi imeli na voljo (na zahtevo) dva dovolj hitra procesorja (ali max 4). Želja je, da računalnik ne bi stal v hiši.

Invictus ::

Za jurja si sestavi en orenk PC. Bo vse delalo precej hitreje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0wc4 ::

Jaz sem za naše developerje postavil na en M1 in ga dal v pisarno. Če nočeš imeti v pisarni, najameš strežnik pri recimo Hetznerju, namestiš programje in poganjaš pri njih.

m0LN4r ::

To rabte samo CPU moc ali tudi GPU? Tistih 8 Github jeder je verjetno nizko clockanih pa verjetno so zelo stari z malim cachom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

mojca ::

Samo CPU.

M1 v pisarni dela fenomenalno, le da na njem ne moreš buildat za Windows (x86_64). In eden od deležnikov noče imeti kompjutra v pisarni (neke drakonske zahteve glede varnosti; nočem niti vedeti detajlov).

Hvala za predlog za Hetzner, ponudba mi izgleda ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateriega git repository providerja uporabljate?

Oddelek: Programiranje
171875 (1117) Spura
»

Kaj uporabljate oz. priporocate za code review?

Oddelek: Programiranje
172073 (1014) showsover
»

Apache gre na GitHub

Oddelek: Novice / Ostale najave
336242 (3669) Ales
»

Evropska komisija dovolila Microsoftov prevzem Githuba

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
449782 (7348) Ales
»

Github Pages

Oddelek: Izdelava spletišč
101202 (660) espacious

Več podobnih tem