» »

Kateriega git repository providerja uporabljate?

Kateriega git repository providerja uporabljate?

Netrunner ::

Teh git repository providerjev je ratalo kar nekaj. Katerega uporabljate za svoje projekte in zakaj?

gitHub? gitLab? bitBucket? SourceForge? .... ?

Jaz sem uporabljal bitBucket in gitHub. V službi imamo self hosted gitLab. Gledano striktno za versioning control jaz ne vidim nobene bistvene razlike med njimi.

Uporablja kdo azure devOps repository od MS? Razmišljam, da bi migriral tja, ker že imam MS račun na katerega imam vezanih že par drugi zadev.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

strawman ::

GitHub za osebno uporabo, GitLab (prav tako self-hosted) v službi.
Glede verzioniranja je res vse precej isto, CI/CD se mi pa bolj dopade od GitLaba, čeprav imajo njihovi runnerji par nadležnih omejitev.

steev ::

GitLab in GitHub.

čeprav imajo njihovi runnerji par nadležnih omejitev.

Kaj pa te npr. moti?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

c3p0 ::

Odkar GH nudi free pvt repos, tega, prej tudi bitbucket.

strawman ::

steev je izjavil:


Kaj pa te npr. moti?


Z vrh glave - hardcoded timeouti pri after_script jobu in uploadu artifaktov, nadležno postavljanje networka v DinD runnerju. Sicer nič takega, da se nebi dalo rešit, community je precej velik in iznajdljiv.

acookook ::

Hub privat, Lab prej v službi

Ahim ::

BitBucket, ampak se zadnje tedne nekaj cudnega dogaja (nekdo pri njih je ocitno sel "optimizirat stroske") ... merge PR je nenormalno pocasen, prej je trajalo par sekund, zdaj ša vsakic vsaj minuto :8)

steev ::

strawman je izjavil:

Z vrh glave - hardcoded timeouti pri after_script jobu in uploadu artifaktov, nadležno postavljanje networka v DinD runnerju. Sicer nič takega, da se nebi dalo rešit, community je precej velik in iznajdljiv.


Uf, tole glede after scripts sem tudi sam nazanje opazil. Da ma tineout na 5 min. Pa job gre skozi, je zelen.

A runnerje mate na k8s potem predvidevam. Kaksne networking pa rabis med servici, a ni dost imet vse na localhost:[svc-port]?
:|

Netrunner ::

Kot sem predvideval vas je večina na teh klasikah kot je github, gitlab, bitBucket...

Katere "feature-je" pa dejansko potrebujete poleg verzioniranja?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bluefish ::

Zadostuje Gogs.

WizzardOfOZ ::

azure devops
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ahim ::

Netrunner je izjavil:

Kot sem predvideval vas je večina na teh klasikah kot je github, gitlab, bitBucket...

Katere "feature-je" pa dejansko potrebujete poleg verzioniranja?

Poleg funkcionalnosti, ki jo pricakujem od vsakega git repozitorija (kar si ze omenil) se povezavo z Jiro in pipeline. Torej to, kar bi imeli tudi kje drugje, le da imamo ze zakupljeno Jiro se za druge (neprogramerske) projekte in nima smisla menjat nekaj na pol ... Drugega ne uporabljamo.

krho ::

bluefish je izjavil:

Zadostuje Gogs.

Meni se zdi gitea boljša.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Netrunner ::

krho je izjavil:

bluefish je izjavil:

Zadostuje Gogs.

Meni se zdi gitea boljša.


Vajina informacija bi bila lahko dejansko uporaba, če poleg navedenaga imena tudi dopisala, zakaj se vam zdi da je X boljši od Y.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

strawman ::

steev je izjavil:


A runnerje mate na k8s potem predvidevam. Kaksne networking pa rabis med servici, a ni dost imet vse na localhost:[svc-port]?


Common runners na K8s ja, nekateri pa standalone za res specifične namene.
Testirali smo QoS service na containerized usmerjevalnikih, pa vem da se je zabilo ogromno ur, da se je DinD image predelal v delujočo zadevo.

krho ::

gogs pa gitea sta oba Gojeva projekta.. kar pomeni da za namestitev rabiš pognat en exe.. Pa če res nimaš skor nič gor maš lahko bazo v sqlite.. drgač pač rabiš še proper bazo postresql al pa mysql.

gogs je fural isto št. projektov na < 1G rama.. Gitlab je imel 8G premalo.

Pri gitlabu recimo me je vsakič.. ko je bilo potrebno to updejtat minilo vse. Ker na roke popravljat pa matchat config pa čakat.. da bo nasral sistem s prevajanjem novih paketov je blazno zabavno...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bluefish ::

Jap, podoben razlog.
Malce eksperimentiram z Dockerjem na enem švoh NUC-u. Najprej sem postavil GitLab, ampak bi bolj ko ne lahko poganjal le to. Gogs (preklopim na Giteo) mi nudi vse, kar rabim.

Spura ::

Za doma hostat je Gitlab pozresen ker je pac Ruby aplikacija. Za hosted providerje pa sem uporabljal in programiral integracije za vse 4 najbolj popularne: GitHub GitLab BitBucket in Azure DevOps (ker pac microsoft geti to uporabljajo) tko da tut iz developer perspektive zelo dobro poznam vse te providerje. Najboljsi je GitHub, potem je bitbucket (meni je sicer atlassianov UI stil za bruhat), Azure DevOps je izjemno kompliciran in za programerje integracij je totalen nightmare. GitLab je manj kompliciran za uporabnike, za integracije je pa tut bl beden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft kupil Github (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5217430 (7800) Machete
»

Kaj uporabljate oz. priporocate za code review?

Oddelek: Programiranje
171959 (900) showsover
»

Gitlab izgubil za šest ur podatkov

Oddelek: Novice / Varnost
154820 (2918) krho
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93501 (2626) Qushaak
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356455 (5526) MrBrdo

Več podobnih tem