» »

Github Pages

Github Pages

lebdim ::

Živjo, zanima me, koliko ste že kaj delali z GitHub Pages in kaj vse omogočajo? Včeraj sem malo gledal Youtube filmčke, pa me zanima sama uporabnost le teh ... Zdi se mi namreč zelo zanimiv koncept za statične strani. Imate že kakšne izkušnje?

Netrunner ::

Jaz jih uporabljam in so kul zadevica za statične strani. Uporabne so predvsem za pisanje dokumentacije za projekte katere imaš na githubu.

Na njih lahko uporabljaš klasične html predloge z slikami in javascript. Kot si napisal je za statične strani, tako da kakšnega CMS-ja ali baze v ozadju ne pričakovat.

martincek1 ::

Zdravo.

Gledam malo po internetu razne hostinge, in razmišljam da bi dal dve strani na GitHub. Problem je edino, da sem noob kar se tiče Gita in vsega kar presega CSS. Obe strani sta statični, večino assetov kličem iz dropboxa (mp4).

Gledam po netu, in baje Github native ne omogoča SSL, ampak ga lahko omogočimo z CloudFlarom? Ne štekam pet posto o Jekyllu. So tutoriali okej, al bom moral dat komu, da mi vse skupaj zrihta?

So še kakšne druge omejitve glede hostinga, ki jih z gostovanjem npr na Žabcu/Neoservu/.. nebi imel? En v blogu iz 2014 omenja, da je problem pri nalaganju google.com vs www.google.com. Lahko kdo kaj več o tem napiše? :)

Hvala

filips ::

GitHub po novem omogoča HTTPS tudi na poljubnih domenah brez CloudFlara.

martincek1 ::

Super, hvala. Zdaj moram samo še počakat na jutro, da pokličem na žabec in vprašam kje za vraga se spremenijo DNS IPji.

martincek1 ::

Pri Žabcu pravijo, da za freedns lahko vnesem samo en IP (github pravi, da je optimalno, da se vnese vse štiri) in so mi svetovali uporabo http://freedns.afraid.org/ - je to sigurno legit? Sicer sem se že prijavil in vse povezal, ampak vseeno raj vprašam, preden dodam fajle v repository.

En problem, ki ga imam zdaj, je da mi url z uporabo "www." kaže kot sumljiv. Na afraid.org imam vnešene te IPje iz githuba https://cl.ly/391129fad026, bi moral nastaviti še kaj pri www. ?

c3p0 ::

Od kod jim taka omejitev?

martincek1 ::

Pojma nimam.

Ima kdo odgovor na zgornje vprašanje? Pa še eno dodatno imam - prej mi je na drugi lokaciji normalno loadalo stran (brez www.), zdaj ko sem prišel domov pa mi je prvi 2 minuti pisalo 'Cant find server'. Šele nato je spet začelo delat. :8) Pa sem mislil, da bo tole enostavno polinkat...

XS!D3 ::

Jaz bi DNS hosting raje zaupal kakšnemu Cloudflareu. Za to kar rabiš, je free.

martincek1 ::

V bistvu sem že včeraj raziskoval in nato prestavil na Cloudflare :)

Stran od danes deluje z vsemi varjantami (preusmeri iz www), imam pa še vedno problem, da mi večino časa strani sploh ne naloži. Je možno, da vse skupaj samo potrebuje do 24h, da se spremembe potrdijo? Zdi se mi čudno, ker nekaj časa normalno dela, večino pa ne. (prej delalo, zdaj spet failed to open, safari cant find server)

- Na Žabcu imam vnesena oba Cloudflare ns-ja.
- Na Cloudflare imam tole (vsi štirje A record IPji, ki jih je navedel GitHub)
- Na Githubu imam vpisano domeno
- Na Githubu imam poleg index.html še CNAME fajl z domeno

Je smiselno, da imam na Cloudflare vključen HTTP proxy, ker ima že GitHub SSL vključen? Sem newb glede tega.

Hvala :D

Zgodovina sprememb…

espacious ::

Seveda je logično da ti kdaj oz kje ne naloži. Počakaj da se dns-ji osvežijo.
LP, espacious


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache gre na GitHub

Oddelek: Novice / Ostale najave
335912 (3339) Ales
»

Evropska komisija dovolila Microsoftov prevzem Githuba

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
449120 (6686) Ales
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455231 (3493) BivšiUser2
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93481 (2606) Qushaak
»

GitHub

Oddelek: Programiranje
124259 (4005) BigWhale

Več podobnih tem