» »

Poceni opcija UPS-a ki zdrži dosti časa?

Poceni opcija UPS-a ki zdrži dosti časa?

Netrunner ::

Ima kdo kakšen predlog kaj in kje nabaaviti ali kako si zložiti skupaj en UPS, kateri bi držal računalnik in monitor brez elektrike vsaj kakšne dobre pol ure?

Vse UPS-e ki sem gledal držijo 2-3 minute ali pa tja max. do 10 minut. Kolega je omenil da je nek znanec kupil en klasičen UPS od APC-ja in an njega priklopil neko baterijo od kombija. Baje da mu zdrži kar lep čas.

Kakšni predlogi, kako bi relativno ugodno prišel do tega?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Enron x86 ::

Tudi jaz imam tako.
Iz UPS-a APC odstranil baterijo + na njega priklopil ciklični akumulator AGM (zaprtega tipa).

Sem vzel tako kapaciteto, da drži pokonci delovni računalnik + monitor + DSL modem vsaj osem ur. Upoštevana poraba pribl. 100 W.

Pri APC UPS-u moraš pazit, če si občutljiv na brenčanje - nekateri so bolj glasni kot drugi (odvisno od posamezneg primerka; najbolje, da pred nakupom preizkusiš). Pri tem mislim brenčanje v normalnem stanju (ko ima napajanje); ko preklopi na akumulator, je tako ali tako glasnejši.

Opozorilno piskanje ob prekinitvi napajanja se da izklopit s programom PowerChute.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

AmokRun ::

Išči baterijski agregat. UPS ni namenjen za daljše napajanje porabnikov.

energetik ::

Netrunner je izjavil:

Ima kdo kakšen predlog kaj in kje nabaaviti ali kako si zložiti skupaj en UPS, kateri bi držal računalnik in monitor brez elektrike vsaj kakšne dobre pol ure?

Vse UPS-e ki sem gledal držijo 2-3 minute ali pa tja max. do 10 minut. Kolega je omenil da je nek znanec kupil en klasičen UPS od APC-ja in an njega priklopil neko baterijo od kombija. Baje da mu zdrži kar lep čas.

Kakšni predlogi, kako bi relativno ugodno prišel do tega?
Imam prastarega APC-ja, ki sem ga nekje dobil zastonj. Ven sem vrgel original aku, notri priklopil 6mm2 vodnike in jih speljal na star rabljen avtomobilski aku 55Ah. Dela brez težav, vklopljen je 24/7; ob izpadu mi stacionarca in LCD 27" napaja 1,5h (aku je že slab...).
vires in numeris

c3p0 ::

Mora bit akku, ki je namenjen ciklom praznjenja in polnjenja, avtomobilski to niso. Glej kake ladijske ipd.

fikus_ ::

Kako pogosto poganjate rač na UPS? Kako dolgo? Za nekajkrat na leto in kratek čas je navaden svinčev aku čisto OK.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pegasus ::

Eno opozorilo glede APC upsov - meni je začel javljat internal error in izkazalo se je, da je fuč eden od relejev. Po malo brskanja sem ugotovil, da so bili vgrajeni releji EOL nekje 2003, ko sem UPS kupil. Danes se jih dobi samo še na ebayu, rabljene, v neznanem stanju.

Tako da ... mogoče vzamite kaj novejšega kot APC tehnologijo, po možnosti brez mehanskih relejev.

Zanimive opcije postajajo t.i. "solarni generatorji", škatla LiFePO4 baterij z nekaj priklopi za fotovoltaiko in nekaj praktičnimi izhodi za štrom, a so večje kapacitete za zdaj še kar drage.

MH0 ::

1.) "Navadni" akumulatorji dihajo in tega nočeš imeti v bivalnem prostoru.
2.) Če UPS ni dizajniran tako, da lahko na bateriji deluje neomejeno časa - beri ustrezno hlajen - se morda ne bo dobro končalo.

hojnikb ::

ce delas lfp packe v samogradnji, so dejansko dokaj poceni, lahko tudi pod 0,2-0,15EUR/Wh za B grade celice

recimo en primer ugodnih celic
https://www.nkon.nl/byd-c13-fp44147272p...

0,16EUR/Wh
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

energetik ::

MH0 je izjavil:

1.) "Navadni" akumulatorji dihajo in tega nočeš imeti v bivalnem prostoru.
2.) Če UPS ni dizajniran tako, da lahko na bateriji deluje neomejeno časa - beri ustrezno hlajen - se morda ne bo dobro končalo.
1. Imam ga v pisarni. Je premalo ali nič proizvodnje vodika, če je na stalnih 13,6V. Vsaj ne dosti za eksplozijo.
2. to ne vem, je pa ta moj stari APC narejen iz debele pločevine, tako da če bi že notri kaj zakurilo, bi tudi ostalo notri. Sem ga že laufal pol ure v kosu na akumulator, pa je bil kvečjemu mlačen.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Hvala ua nsvete in ideje, bom poskusil nekaj zložit skupaj :) in seveda pri tem upotešval nek nivo varnosti. UPS se ne bi nahajal v bivalnem prostoru. Kar sem malo bral okoli je težava pri polnjenju oz. da gre to zelo zelo počasi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

energetik ::

Če imaš izpad 1x na par tednov, ne bo težave. Če vsak dan, se morda ne bo napolnil nazaj dovolj hitro. Takrat aku pač nafilaš s smart ali modelarskim polnilnikom za Pb.
vires in numeris

MoRp ::

Jaz imam UPS 24v, ki sem mu dal ven mali aku in povezal na dva 55Ah aku za sončne celice. UPS 60% aku polni cca 18h. Imam 2 kompleta akum, plinska peč, hladilnik, 3x led luč in prenosnik delajo cca 3h, torej imam rezerve za 6h. Če bi bil dlje brez elektrike bi akumulatorje napolnil z avtom enega po enega s kabli za vžig.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS z dolgozivo baterijo

Oddelek: Kaj kupiti
302663 (1731) energetik
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027868 (9279) Vuli
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7615060 (4116) Assass1n
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376921 (5721) suhi
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628830 (13112) ender

Več podobnih tem