» »

Twitterjevi prihodki decembra strmoglavili

Twitterjevi prihodki decembra strmoglavili

Slo-Tech - Odkar je Twitter v večinski lasti Elona Muska, podjetje ne objavlja več javno svojih poslovnih izidov. A po neuradnih podatkih, ki jih je izbrskal The Wall Street Journal, so prihodki lanskega decembra strmo padli. Po Muskovem prevzem podjetja so številni veliki oglaševalci prenehali sodelovati s platformo, ker jih je skrbelo, kakšne vsebine so bodo zaradi novih pravil moderiranja tam pojavljale. Prihodki so bili lanskega decembra 40 odstotkov nižji kot v enakem obdobju leto pred tem.

Čeprav je bil Twitter decembra 2021 še v javni kotaciji, ni objavil poslovnih izidov za posamezni mesec. V celotnem zadnjem kvartalu tistega leta pa je podjetje ustvarilo 1,57 milijarde dolarjev prihodkov in 182 milijonov dolarjev dobička. Celotno leto 2021 je sicer Twitter sklenil z 221 milijoni dolarjev izgube. V zadnjih desetih letih je Twitter le dvakrat posloval z dobičkom, nazadnje leta 2019.

Izgubo Twitterja je Musk začel izpostavljati že takoj po prevzemu, med drugim z znamenito izjavo, da podjetje izgublja štiri milijone dolarjev na dan. Temu je sledilo množično odpuščanje in korenita reorganizacija, ki je povsem spremenila ozračje v podjetju. Musk trdi, da je podjetje rešil pred bankrotom. Pred prevzemom je imel več kot 8000 zaposlenih, sedaj okoli 2000. A hkrati je Twitter obremenil s 13 milijardami dolga za prevzem, ki ga podjetje odplačuje 1,5 milijarde dolarjev letno. Banke običajno tovrstne kredite odprodajo naprej, a Twitterjevega ni želel kupiti nihče.

7 komentarjev

xseki ::

Mrtva platforma

Apofis ::

Sam resno, v čem je fora twiterja? Kolk je tam spama, še v mojem hotmail spam folderju ni...

ripmork ::

Apofis je izjavil:

Sam resno, v čem je fora twiterja? Kolk je tam spama, še v mojem hotmail spam folderju ni...

Reklam je več kot včasih, se mi zdi. Sicer pa čist odvisno, kaj spremljaš. Meni je kul, ker gor od nekdaj najdeš veliko dobrih virov informacij na poljubne tematike s strani strokovnjakov. Sem pa bolj kot ne le bralec / opazovalec, tvitam dobesedno nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Glugy ::

"A hkrati je Twitter obremenil s 13 milijardami dolga za prevzem"

Zgleda se je to naučil od propadlih slovenskih tajkunov izpred desetletij. Kupi podjetje z denarjem podjetja ki ga kupuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

fikus_ ::

Je razlika, če kupiš dobrega konja, ali upehanega konja. In Musk je kupil še precej upehanega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

asdf_jklc ::

Odlicno, komaj cakam da crkne

Karamelo ::

Apofis je izjavil:

Sam resno, v čem je fora twiterja? Kolk je tam spama, še v mojem hotmail spam folderju ni...


kako to misliš v čem je fora, še vedno je to najboljša in najhitrejša platforma za hitro obveščanje sledilcev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter pod Muskom v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5510690 (3481) nejcek74
»

Elon Musk postal edini vladar Twitterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7810905 (6197) tilen03
»

Musk nabira denar za prevzem Twitterja, a oglaševalci so skeptični

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
276114 (2441) TESKAn
»

Potop Twitterjevih delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
66129 (4970) nekikr
»

Twitter vreden med osem in deset milijardami dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
227039 (5975) Gavran

Več podobnih tem