» »

Avto od 35 do 50k €, kaj priporočate?

Avto od 35 do 50k €, kaj priporočate?

«
1
2 3 4

vidko54 ::

Živjo,

zanima me, kaj bi vi priporočali, če so moje želje SUV, prostornost normalna 2 do 4 ljudi in pa bencinar z mašino 1,5.

Machete ::

Kupi x3 in ta tema se lahko zaklene. Samo eno je avto, in to je BMW. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

vidko54 ::

Nisi moški, če nimaš BMW-A, kako sem lahko to pozabil! Kakšni so pa stroški vzdrževanja X3 ali njemu podobnih?

Zezz ::

Vzem Hiluxa pa boš glavni v mestu, kakšen BMW človek :)

Nikonja ::

Če so pred kratkim oglaševali akcijo za lastnike BMW-ov starejših od 5 let, že od 300 eur samo za zamenjavo olja... eto tolk so poceni.

Drugače za tvoj budget lahko dobiš BMW-ja brez večine dodatne opreme, ampak je v ceno vključen tečaj "kako bit idiot v BMW-u" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

trololololo ::

voznikov BMW-ja brez neke osebnostne motnje je mogoče 1%.

Kupi si normalni avto, relativno visok - bolj boš star, bolj boš vesel odločitve.

Machete ::

Stroški so minimalni. Prve 3 leta je itak džabe. Potem voziš k neuradnemu in je ceneje kot Škoda.
Kdor ga vozi, ve zakaj ga in zakaj ga bo celo življenje. Kdor ga pa ne, pa pač zbija šale o žmigavcih, neurovnovešenosti in bosancih..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

vidko54 ::

BMW mi enostavno ne potegne toliko, raje potem, če že, kupim Audi Q3 sportback.
Razmišljal sem tudi o hybridu, ni nujno, da je audi ali BMW, ampak isto rang med 35-50k€.

Zezz ::

Za moje pojme mitsubishi eclipse cross phev ali pa toyota raw4, potem še Hyundai Santa Fe...Japonci ali Korejci, tukaj nemorš zgrešit

donvito ::

vidko54 je izjavil:

Živjo,

zanima me, kaj bi vi priporočali, če so moje želje SUV, prostornost normalna 2 do 4 ljudi in pa bencinar z mašino 1,5.

https://www.amzs.si/motorevija/avtomobi...

PersonaRuda ::

Volvo XC60 z bogato opremo za 48k. Sicer ima 4 cilindre in je 2.0 motor (bencinar) z 197 konji, ampak jaz manjšega motorja za tako prostoren in velik avto ne bi jemal.

Sicer za ta denar dobiš tudi BMW X3. Torej vzameš tisto kar ti bolj paše. Jaz osebno, če imam na izbiro BMW X3 ali Volvo XC60, vzamem Volovo XC60.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

MasterTade ::

Machete je izjavil:

Stroški so minimalni. Prve 3 leta je itak džabe. Potem voziš k neuradnemu in je ceneje kot Škoda.
Kdor ga vozi, ve zakaj ga in zakaj ga bo celo življenje. Kdor ga pa ne, pa pač zbija šale o žmigavcih, neurovnovešenosti in bosancih..


Minimalni pri novem avtomobilu ja. Pozabljaš da se za OPjev budget v Sloveniji ne prodajajo novi X3 ker pri nas je ta avto letnik 2018 z 100k prevoženimi po neki logiki vreden 40k.
Mors omnia aequat

PersonaRuda ::

MasterTade je izjavil:

Machete je izjavil:

Stroški so minimalni. Prve 3 leta je itak džabe. Potem voziš k neuradnemu in je ceneje kot Škoda.
Kdor ga vozi, ve zakaj ga in zakaj ga bo celo življenje. Kdor ga pa ne, pa pač zbija šale o žmigavcih, neurovnovešenosti in bosancih..


Minimalni pri novem avtomobilu ja. Pozabljaš da se za OPjev budget v Sloveniji ne prodajajo novi X3 ker pri nas je ta avto letnik 2018 z 100k prevoženimi po neki logiki vreden 40k.

Novi BMW X3. Bencinar, 2.0 motor, bogata oprema. Cena: 53.190€.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

shark_nm ::

Machete je izjavil:

Kupi x3 in ta tema se lahko zaklene. Samo eno je avto, in to je BMW. Lp



Iamm že tretjega in do sedaj je še v vsakega voda prišla. e46 x5 e61. Tolik oo tej superiornosti

Utk ::

PersonaRuda je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Machete je izjavil:

Stroški so minimalni. Prve 3 leta je itak džabe. Potem voziš k neuradnemu in je ceneje kot Škoda.
Kdor ga vozi, ve zakaj ga in zakaj ga bo celo življenje. Kdor ga pa ne, pa pač zbija šale o žmigavcih, neurovnovešenosti in bosancih..


Minimalni pri novem avtomobilu ja. Pozabljaš da se za OPjev budget v Sloveniji ne prodajajo novi X3 ker pri nas je ta avto letnik 2018 z 100k prevoženimi po neki logiki vreden 40k.

Novi BMW X3. Bencinar, 2.0 motor, bogata oprema. Cena: 53.190€.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Po kateri definiciji je to bogata oprema, sej še radarskega tempomata nima.

link_up ::

to res ni nic od opreme...kaj, park senzorji? Ma sploh to kaksen mode?

Ce ze mora biti SUV naj bo Volvo. Drugace pa vzami raje e klaso.
In and Out

PersonaRuda ::

Utk je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Machete je izjavil:

Stroški so minimalni. Prve 3 leta je itak džabe. Potem voziš k neuradnemu in je ceneje kot Škoda.
Kdor ga vozi, ve zakaj ga in zakaj ga bo celo življenje. Kdor ga pa ne, pa pač zbija šale o žmigavcih, neurovnovešenosti in bosancih..


Minimalni pri novem avtomobilu ja. Pozabljaš da se za OPjev budget v Sloveniji ne prodajajo novi X3 ker pri nas je ta avto letnik 2018 z 100k prevoženimi po neki logiki vreden 40k.

Novi BMW X3. Bencinar, 2.0 motor, bogata oprema. Cena: 53.190€.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Po kateri definiciji je to bogata oprema, sej še radarskega tempomata nima.

Vzvratna kamera, parkirni senzorji, navigacija, avtomatska 2 conska klimatska naprava, usnjeni sedeži (umetno usnje), gretje sprednjih sedežev, LED žarometi, samodejno upravljanje dolgih luči, sistem za samodejno zaviranje v sili, alarmna naprava... za mene je to bogata oprema.

Za razliko od tistega Volvota XC60, katerega sem dal in kateri je na zalogi, ta BMW ni na zalogi in še ima opcije proti doplačilu. Torej si lahko dopolniš opremo z:
- aktivni tempomat
- driving assistant
- vlečna kljuka z električno vrtljivo glavo
- kovinska barva
- BMW Live Cockpit Professional
...

PersonaRuda ::

link_up je izjavil:

to res ni nic od opreme...kaj, park senzorji? Ma sploh to kaksen mode?

Ce ze mora biti SUV naj bo Volvo. Drugace pa vzami raje e klaso.

Tudi jaz bi raje vzel Volvota XC60 iz zaloge za 48k, kateri ima nekaj več opreme od tega BMW X3 za 53k in na katerega še moraš čakati par mesecev, da ga dobiš.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

PacificBlue ::

link_up je izjavil:

to res ni nic od opreme...kaj, park senzorji? Ma sploh to kaksen mode?

Ce ze mora biti SUV naj bo Volvo. Drugace pa vzami raje e klaso.


Volvo je tudi tukaj bil bolje ocenjen overall:

https://www.whatcar.com/news/used-test-...
I’m out.
:3

Utk ::

Vzvratna kamera, parkirni senzorji, navigacija, avtomatska 2 conska klimatska naprava, usnjeni sedeži (umetno usnje), gretje sprednjih sedežev, LED žarometi, samodejno upravljanje dolgih luči, sistem za samodejno zaviranje v sili, alarmna naprava... za mene je to bogata oprema.

Razen usnja, ki ga itak ne bi hotel, ima to vse skoraj osnovni golf, ali pa malo boljša dacia.

strel ::

Vem da si napisal bencinar 1.5, glede na finance si mogoče za alternativo :) ?

tesla Y
ali
ioniq5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strel ()

PersonaRuda ::

Utk je izjavil:

Vzvratna kamera, parkirni senzorji, navigacija, avtomatska 2 conska klimatska naprava, usnjeni sedeži (umetno usnje), gretje sprednjih sedežev, LED žarometi, samodejno upravljanje dolgih luči, sistem za samodejno zaviranje v sili, alarmna naprava... za mene je to bogata oprema.

Razen usnja, ki ga itak ne bi hotel, ima to vse skoraj osnovni golf, ali pa malo boljša dacia.

Pa dobro koga imaš ti za norca? Kaj misliš, da ne znamo preveriti na avotnet cene osnovnih modelov?

Osnovni golf nima vse te opreme, trenutno je žal najcenejši novi golf na avtonet za 30k. To pa ni osnovni model. Malo boljša Dacia da ima vse to? Dacia s full opremo za 26k nima vsega tega oz. nima:
- sistem za smodejno zaviranje v sili
- samodejno upravljanje dolgih luči
- nima 2 conske avtomatske klimatske naprave
- nima gretja sedežev
- nima alarmne naprave

To pišem za najdražjo Dacio na našem tržišču za 26k:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Prosim, da več ne sereš s takimi, da tisti BMW ni bogato opremljen in da vse to ima bolje opremljena Dacia ali osnovni Golf. Ne drži ta tvoja trditev.

codeMonkey ::

Alfa Romeo Tonale 1.5T

PersonaRuda ::

Utk je izjavil:

Vzvratna kamera, parkirni senzorji, navigacija, avtomatska 2 conska klimatska naprava, usnjeni sedeži (umetno usnje), gretje sprednjih sedežev, LED žarometi, samodejno upravljanje dolgih luči, sistem za samodejno zaviranje v sili, alarmna naprava... za mene je to bogata oprema.

Razen usnja, ki ga itak ne bi hotel, ima to vse skoraj osnovni golf, ali pa malo boljša dacia.

Evo Dacia z najvišjim nivojem opreme, to ni malo boljša oprema, ampak najboljša možna oprema, kot da bi rekel BMW s full opremo ali Volvo s full opremo. Prosim, če si že tako pameten, da mi najdeš v tej opremi od Dacie:
- gretje prednjih sedežev,
- 2 consko klimatsko napravo
- alarmna naprav
- samodejno upravljanje dolgih luči

Še OPREMA PRESTIGE za Dacio:
Kamera za vzvratno vožnjo Avtomatska klimatska naprava s senzorjem temperature
Sistem za nadzor mrtvega kota Oblazinjenje iz tkanine PRESTIGE
Visoka sredinska konzola z naslonom za roke in prostor
DIZAJN za shranjevanje
Kromirani prednji in zadnji odbijači Voznikov sedež nastavljiv po višini in v ledvenem delu
Platišča iz lahke litine 43 cm (17") TERGAN Vzdolžna strešna nosilca v temni kovinski barvi z
Zunanja ogledala v kromu napisom DUSTER v kromu
Zatemnjena zadnja stekla
Multimedijski sistem Media NAV z 20 cm (8") zaslonom na dotik
in navigacijskim sistemom, radiem DAB, Bluetooth, USB, AUX,
funkcijo povezljivosti z aplikacijama Android Auto™ ali Apple CarPlay™
Kartografija Adriatik
VARNOST IN POMOČ PRI VOŽNJI UDOBJE
Meglenki spredaj Električni pomik prednjih stekel - impulzni pri vozniku
Parking senzorji zadaj Električni pomik zadnjih stekel
Tempomat Električno nastavljivi in ogrevani zunanji ogledali
VARNOST IN POMOČ PRI VOŽNJI UDOBJE
Čelna varnostna blazina za voznika in sovoznika Električni pomik prednjih stekel
Daljinsko centralno zaklepanje Oblazinjenje iz tkanine PRESTIGEElektrični servo volan Ogrevalni sistem s kroženjem zraka
Filter trdih delcev Ogrevano zadnje steklo
Funkcija EKO načina vožnje Preklopljiva zadnja klop v razmerju 1/3 - 2/3
Indikator prestavljanja Ročni pomik zadnjih stekel
Indirekten sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah Ročno nastavljivi zunanji ogledali
Merilnik hitrosti v kilometrih na uro Temnosiva notranjost
Možnost izklopa prednje sovoznikove varnostne blazine Volanski obroč iz trde pene
Omejevalnik hitrosti Volanski obroč nastavljiv po višini in globini
Opozorilna luč za vzvratno vožnjo Voznikov sedež nastavljiv po dolžini
Opozorilnik nepripetih varnostnih pasov spredaj in zadaj Vzglavniki na vseh sedežih
Potovalni računalnik Zaščitna letev spredaj in zadaj
Prednji stranski varnostni blazini in varnostni zavesi
Ročna zatemnitev vzvratnega ogledala DIZAJN
Samodejni vklop luči Jeklena platišča 41 cm (16") z okrasnimi pokrovi
Sistem ISOFIX pritrditve otroških sedežev Ključ z gumbi za odklepanje
Sistem proti blokiranju koles - ABS Prednji LED dnevni luči v obliki črke Y
Sistem samodejnega zaviranja v sili (AEBS) Tonirano zadnje steklo
Sistem za nadzor stabilnosti vozila (ESP) Vzdolžna strešna nosilca v črni barvi
Sistem za pomoč pri speljevanju v klanec (HSA) Zadnji LED luči v obliki črke Y
Sistem za pomoč pri vožnji po klancu (HDC) (na 4x4 verziji) Zunanja ogledala v črni barvi
Tretja zavorna luč
Volan in prestavna ročica oblečena v umetno usnje
MULTIMEDIJA Voznikov sedež nastavljiv po dolžini in višini
Multimedijski sistem MEDIA Display z 20 cm (8") zaslonom na
dotik, radiem DAB, Bluetooth, USB, AUX, funkcijo povezljivosti z
aplikacijama Android Auto™ ali Apple CarPlay.

Utk ::

Osnovni golf nima vse te opreme, trenutno je žal najcenejši novi golf na avtonet za 30k.

Če ni cenejšega, potem to očitno je osnovni.

Sistem za nadzor mrtvega kota

No vidiš, še ena stvar, ki jo ima dacia, tist bmw pa ne.

Gretje sedežev lahko doplačaš v daciji. 2 zonsko klimo imam in sem jo uporabil točno nikoli, ker ne vem kako bi na 3 m2 lahko imeli različno temperaturo. Če bi bla 3 področna, da zadaj malo manj ali več greje, hladi, še morda. Niti alarma dacia ne rabi, nihče je ne bo ukradel.
Imaš pa keyless in mrtvi kot, kar bi nek avto za 50 jurjev res moral imet. Pa še kaj drugega.

Pri vsakem avtu moraš gledat tisto česar nima, ne pa tisto kar ima. Ker tam boš našel stvar, ki je morda hočeš, pa je ni. Ne pa da gledaš neko opremo počez, vidiš dolg seznam in rečeš "sej ima opreme". Recimo avta s ključem, brez radarja itd., jaz ne bi kupil niti za 15 jurjev. Tudi če ima vse drugo in ne vem kaj vse, neke stvari so deal breaker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

shark_nm ::

Alarm pri BMW je samo za lastnika. Poglej malo na darkweb kolik ostanejo napravice za te "alarme". Gretje sedežev je na E46 šlo v franže kaj kmalu, dvoconska klima je isto kot bi rekel svetlo bela barva, namesto samodejnega upravljanja dolgih luči pa si kupiš 2 dački in z eno voziš podnevi s kratkimi v drugi imaš pa kar skos dolge za ponoči pa še pijan si poleg :) Pač BMW ni to kar plačaš pa da se na glavo postavite in nisem sploh imel še drugega avta. Lažem, Polo 1.0 92 letnik sem imel. Dober vagen

Utk je izjavil:

Osnovni golf nima vse te opreme, trenutno je žal najcenejši novi golf na avtonet za 30k.

Če ni cenejšega, potem to očitno je osnovni.

Sistem za nadzor mrtvega kota

No vidiš, še ena stvar, ki jo ima dacia, tist bmw pa ne.

Gretje sedežev lahko doplačaš v daciji. 2 zonsko klimo imam in sem jo uporabil točno nikoli, ker ne vem kako bi na 3 m2 lahko imeli različno temperaturo. Če bi bla 3 področna, da zadaj malo manj ali več greje, hladi, še morda. Niti alarma dacia ne rabi, nihče je ne bo ukradel.
Imaš pa keyless in mrtvi kot, kar bi nek avto za 50 jurjev res moral imet. Pa še kaj drugega.

Pri vsakem avtu moraš gledat tisto česar nima, ne pa tisto kar ima. Ker tam boš našel stvar, ki je morda hočeš, pa je ni. Ne pa da gledaš neko opremo počez, vidiš dolg seznam in rečeš "sej ima opreme". Recimo avta s ključem, brez radarja itd., jaz ne bi kupil niti za 15 jurjev. Tudi če ima vse drugo in ne vem kaj vse, neke stvari so deal breaker.


Več kot ima več crkne in popravilo košta €€€ sploh pri Volvo, BMW, AUdi itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

PersonaRuda ::

@Utk - vidim da nima smisla debatirati s teboj, ker neveš kaj pomeni besedna zveza "bogato opremljen avto" in za tebe če ni full oprema je enostavno vse ostalo le osnovna oprema in srednja oprema (bogato opremljen avto) za tebe ne obstaja. Nima smisla. Živi v svojem mehurčku, da je vse ali črno ali belo in da sivo ne obstaja. ;)

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kakega merca, enoletnika z garancijo.

link_up ::

bogato opremljen avto pomeni skoraj full oprema, ne nekaj srednjega...kar ti isces je postena oprema.
In and Out

Utk ::

PersonaRuda je izjavil:

@Utk - vidim da nima smisla debatirati s teboj, ker neveš kaj pomeni besedna zveza "bogato opremljen avto" in za tebe če ni full oprema je enostavno vse ostalo le osnovna oprema in srednja oprema (bogato opremljen avto) za tebe ne obstaja. Nima smisla. Živi v svojem mehurčku, da je vse ali črno ali belo in da sivo ne obstaja. ;)

Pa ti povej kaj bi lahko odstranil iz tistega bmwja, da bi mu lahko rekli "srednja oprema", in kaj še da bi bil "slabo opremljen". Po moje je nekje na meji med slabo in srednje. Nikakor pa nima "bogate" opreme. V Nemčiji dvomim da bi kdo to sploh kupil. Morda za kak službeni, rentacar ali kaj takega.

Saul Goodman ::

v tem cenovnem razponu bi gledal RAV4 hibrida.

Cupakabra123 ::

vidko54 je izjavil:

Nisi moški, če nimaš BMW-A, kako sem lahko to pozabil! Kakšni so pa stroški vzdrževanja X3 ali njemu podobnih?

Nisem za to, da kupis BMWja, samo ce imas 50k za avto, se potem ne sekirat s stroski vzdrzevanja. Ce gledas na stroske si potem kupi Dacio.

Kapitan Jack ::

Saul Goodman je izjavil:

v tem cenovnem razponu bi gledal RAV4 hibrida.

Star dizajn, prehrupen. Dolgocasen dejansko.

codeMonkey je izjavil:

Alfa Romeo Tonale 1.5T

Za ta avto moras bit alfist, pa se alfisti bezijo od njega.

PersonaRuda je izjavil:

Volvo XC60 z bogato opremo za 48k. Sicer ima 4 cilindre in je 2.0 motor (bencinar) z 197 konji, ampak jaz manjšega motorja za tako prostoren in velik avto ne bi jemal.

Sicer za ta denar dobiš tudi BMW X3. Torej vzameš tisto kar ti bolj paše. Jaz osebno, če imam na izbiro BMW X3 ali Volvo XC60, vzamem Volovo XC60.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Lep. Ampak ta volan je pa tud iz 2013. Nagravzen.

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

No še moj izbor za rang od 35k do 50k.

do 35k bi vzel - Renault Austral 1.3 MHEV 160 TECHNO AUTO - 34.200€
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

do 40k bi vzel - Alfa Romeo Tonale ALFA ROMEO TONALE 1.5 HYBRID DCT7 130 SPRECIALE - 39.390€
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

do 45k bi vzel - Lexus UX 250h F Sport Design - 45.700€
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

do 50k bi vzel - Volvo XC60 B4 Core AUT. FWD - 47.803€
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

In pa še en izbor nad 50k. Avto za naslednjih 30 let, ker ima japonski atmosferski 2,5 motor s 4 cilindri. To je neuničljivo in vozno do 500k km samo z rednimi servisi in bo prej vsa ostala elektronika crknila kot pa da boš moral delati generalko motorja. Torej benciski avto, ki bo še po letu 2035 vozen za najmanj 20 let (samo z rednimi servisi).

54.290€ - Mazda CX-60 2.5 PHEV PRIME-LINE AUTO AWD - 2.5 motor - priključni hibrid - 328 konjev. Gross battery capacity 17.8 kWh. All-electric range (WLTP) 63 km. Acceleration 0 - 100 km/h 5.8 sec. Naturally aspirated engine.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Kapitan Jack ::

45k za Lexusa. Bljek je to.

kingsix ::

Mazda cx-5... Vsa oprema za 47k..se hlajenje sedežev ki je bomba.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Utk ::

kingsix je izjavil:

Mazda cx-5... Vsa oprema za 47k..se hlajenje sedežev ki je bomba.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

No temu se pa reče "bogato opremljen".

chuck ::

Rabljena Tesla Y, pa tankaj elektriko, domet 350 do 700km

RedDrake ::

PersonaRuda je izjavil:

@Utk - vidim da nima smisla debatirati s teboj, ker neveš kaj pomeni besedna zveza "bogato opremljen avto" in za tebe če ni full oprema je enostavno vse ostalo le osnovna oprema in srednja oprema (bogato opremljen avto) za tebe ne obstaja. Nima smisla. Živi v svojem mehurčku, da je vse ali črno ali belo in da sivo ne obstaja. ;)

Lej, za "bogato" opremljen SUV prestižne znamke, kar precej precej manjka pri tisti bemfli.

Recimo moj SUV, kupljen ravno konec 2019 ima:
- radar
- avtomatske dolge/kratke luči
- perforirani beli leder zici, el. pomični v 10 smereh, tako za voznika kot sopotnika
- gretje/hlajenje zicev spredaj, gretje zadaj za dva
- panoramsko streho
- 4x4 in avtomatik
- 360° kamere in senzorje
- blind spot, zadaj opozorilo za prečni promet, avtomatsko bremzanje, ipd ...
- lane assist (ki fura totalno sam in čisto zadovoljivo po AC)
- keyless (jasno)
- avtomatski prtljažnik, brez da iščem ključ
- ...

Ima _VSE_ kar je model imel na seznamu opreme, razen ni top motor/hibrid, ker je bil tisto traktor, jaz sem vzel pa bencinca.
Hyundai Tucson btw.
Plačal nekaj kavic manj kot 35k EUR.
To je polno opremljeno vozilo.
Ja, luksuzne znamke imajo še več bonbončkov, ampak kar se tehnike tiče je to to, z izjemo kakšne semi-legalne neumnosti a-la teslin avtopilot.

PersonaRuda ::

Utk je izjavil:

kingsix je izjavil:

Mazda cx-5... Vsa oprema za 47k..se hlajenje sedežev ki je bomba.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

No temu se pa reče "bogato opremljen".

Ne (spet nimaš pojma), temu se reče full opremljen in dražje Mazde CX-5 ne moreš kupiti. ;)

Obstaja Mazda CX-5 z osnovno opremo, z malo dodatne opreme, bogato opremljen in ta verzija zgoraj je full opremljen in ne moreš več nič dodati že obstoječi opremi:

MATRIČNI LED ŽAROMETI
LANE ASSIST
SAMODEJNO ZAVIRANJE V SILI
NADZOR MRTVEGA KOTA
BOSE OZVOČENJE, DAB RADIO
BLUETOOTH
ANDROID AUTO, APPLE CARPLAY
ELEKTRIČNO ODPIRANJE IZ ZAPIRANJE PRTLJAŽNIH VRAT
RADARSKI TEMPOMAT
4 KAMERE, PARKIRNI SENZORJI
KEYLESS
USNJE + GRETJE SEDEŽEV SPREDAJ INAZDAJA+ VENTILIRANI PREDNJI SEDEŽI
OGREVAN VOLAN
19 COL ALU PLATIŠČA
POSEBNA IZVEDENKA V ČRNO BELI BAVRNI KOMBINACIJI

PersonaRuda ::

RedDrake je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

@Utk - vidim da nima smisla debatirati s teboj, ker neveš kaj pomeni besedna zveza "bogato opremljen avto" in za tebe če ni full oprema je enostavno vse ostalo le osnovna oprema in srednja oprema (bogato opremljen avto) za tebe ne obstaja. Nima smisla. Živi v svojem mehurčku, da je vse ali črno ali belo in da sivo ne obstaja. ;)

Lej, za "bogato" opremljen SUV prestižne znamke, kar precej precej manjka pri tisti bemfli.

Lej, vredi je, vzamem nazaj. Tisti BMW je osnovno opremljen z nekaj malega dodatne opreme. Boste zdaj vsi srečni? Piknete se v take malenkosti, katere ni OP spraševal, da pa bi kakšen avto predlagali OP-ju to pa ne. Ste na preži, če se bo kje kdo kaj zmotil v zapisu. Bravo majstri (troli)!

rosomah ::

da vidim kaj porečete:
kia sportage ali pa suzuki across...... hehe

PersonaRuda ::

kingsix je izjavil:

Mazda cx-5... Vsa oprema za 47k..se hlajenje sedežev ki je bomba.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Top avto. Sicer nimam denarja za taki rang avta, ampak tukaj bi bil v dilemi vzeti ta avto ali Volvo XC60. Ta Mazda ima prednost, ker ima čisto vso možno opremo in neuničljiv atmosferski 2.5 motor. Volvo pa mi lepše od znotraj izgleda (svetle barve sedežev) in nima usnjenih sedežev (namreč nisem ljubitelj usnja, pa sem se peljal že v 100k avtu na usnjenih sedežih, pa me ni impresioniral in raje sedim na tekstilnih sedežih ali alcantari ali volnenih (kašmir)), a hkrati nima toliko bonbončkov kot jih nudi Mazda CX-5.

Hmmm... kaj bi vzel? Nimam problema odgovoriti, ker nimam toliko keša in ne bom nič od tega vzel. :)):D

Utk ::

Jaz bi vzel rav4, lexus ali teslo. Drugega ne bi niti pogledal.
Če ti je rav4 dovolj fin, je dober, če ne, vzameš lexusa z enakim pogonom. Drugače pa teslo. Res pa ne vem kaj bi dobu pri lexuzu za ta denar, kaj dost ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

PersonaRuda je izjavil:

Volvo pa mi lepše od znotraj izgleda (svetle barve sedežev) in nima usnjenih sedežev (namreč nisem ljubitelj usnja, pa sem se peljal že v 100k avtu na usnjenih sedežih, pa me ni impresioniral in raje sedim na tekstilnih sedežih ali alcantari ali volnenih (kašmir))
Nisi se dosti vozil na usnjenih sedežih, lahko meni verjameš. Vozil si se na približkih usnjenih sedežev. Oba moja top avta imata usnjene žice. Ampak v audiju dosti bolj zebe pozimi in je dosti bolj vroče poleti, kot v bmw-ju. Brez pripomočkov, mislim.
Da imaš rajši blago, je pa laž. Ni primerjave med dobrim usnjem in tkanino. Vem kako švicam poleti na navadnih zicih. Imam tudi par takih avtov za vozit.

PersonaRuda ::

feryz je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Volvo pa mi lepše od znotraj izgleda (svetle barve sedežev) in nima usnjenih sedežev (namreč nisem ljubitelj usnja, pa sem se peljal že v 100k avtu na usnjenih sedežih, pa me ni impresioniral in raje sedim na tekstilnih sedežih ali alcantari ali volnenih (kašmir))
Nisi se dosti vozil na usnjenih sedežih, lahko meni verjameš. Vozil si se na približkih usnjenih sedežev. Oba moja top avta imata usnjene žice. Ampak v audiju dosti bolj zebe pozimi in je dosti bolj vroče poleti, kot v bmw-ju. Brez pripomočkov, mislim.
Da imaš rajši blago, je pa laž. Ni primerjave med dobrim usnjem in tkanino. Vem kako švicam poleti na navadnih zicih. Imam tudi par takih avtov za vozit.

No, ok. Peljal sem se v Audi Q7, daljša relacija pozimi, gretje sedežev. Torej prvi vtis, ko se usedeš in je hladno ni prijeten občutek, ko se pa segreje pa gre skozi. Pa poleti med moti, da švicnem po celem hrbtu na daljši poti. Dosti manj zašvicam na tekstilnih sedežih. Pišem za daljše relacije poleti. In ja, če bom kdaj imel denar za kakšen premium avto si bom definitivno vzel brez usnja. Tudi novi BMW 7 ima opcijo, da si vzameš sedeže iz kašmirja (najboljše volne trenutno) in bi prej to vzel kot pa usnjeno oblazinjenje.



Da pa pridem do denarja za Rolls-Royce pa boš tako ali tako vedel, da sem ga jaz kupil, ker bom po moje prvi kupec v zadnjih 50. letih, ki si bi izbral namesto iz najboljšega kravjega usnja sedeže, da bi mi po naročilu naredili takšne sedeže iz volne kašmir kot jih ima BMW 7. Pa v vseh revijah bi bil tak Rolls-Royce s temi sedeži in neke vrste unikat. :)

Usnje v avtu? Ne, hvala, če seveda imam izbiro. Če pa je ni (izbire), pa bi tudi vzel z usnjem, da se razumemo.

vidko54 ::

Zakaj se pa vsi otepate Audija Q3? relativno majhen SUV, cena je v tem rangu? Kakšne slabe izkušnje ali samo osebna preferenca? Namreč zagledal sem se v Q3 sportsback, mi je noro lep.

Kripto mesi ::

Če si se zagledal in ti je všeč ne vem kaj sploh sprašuješ. A če ti bo nekdo drug predlagal Kio ti bo pa naenkrat Kia všeč? Življenje je prekratko, da bi vozil avto, ki ti ni všeč (če si to seveda lahko privoščiš). Pa meni je Q3 Sportback kar všečen avto. Sam bi verjetno za tak denar šel po Cupro Formentor s 300KM.

mr_chai ::

Osebno bi vzel subaru foresterja

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...


Poglej še Hondo CR-V, Toyoto RAV4

PersonaRuda ::

vidko54 je izjavil:

Zakaj se pa vsi otepate Audija Q3? relativno majhen SUV, cena je v tem rangu? Kakšne slabe izkušnje ali samo osebna preferenca? Namreč zagledal sem se v Q3 sportsback, mi je noro lep.

Glej, kupiš to kar ti je všeč. Jaz recimo bi imel Audija od A6 naprej (sem se že tudi peljal v njem), ker so šele v tistih kvalitetni materiali, ostali so na nivoju Cliota ali manj. Se spomnim kolega, ko je pred letom 2007 kupil novega A4 za takratnih 30k € (ogromno denarja za tiste čase), jaz pa takrat imel Clio II in ko sem se dotaknil armaturne plošče tega Audija je na otip bila trda plastika in nič prijeten občutek.

A v mojem rabljenem Cliotu armaturka na otip mehka in prijetna, ter sem kolegu tudi to demonstriral in se je čudil, da je njegov Audi A4 tako narejen. OK, kdo se dotika armaturke? Skoraj nihče in je v končni fazi vseeno ali je iz totalno trde plastike ali malo obložena ali mehkejša plastika ali prevlečena z alcantaro ali usnjem, ti pa otip pove iz kake kvalitete je avto. In Audi A4 je proti Clio II čisti plastik fantastik. Torej poceni skup narejen za premium ceno, pri Cliotu vsaj veš, da za malo denarja dobiš malo muzike, pri A4 pa za dosti denarja malo več muzike od Cliota.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 200km na dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1149669 (6579) SloKin
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524264 (19767) matobeli
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612224 (10023) TheBlueOne
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16327661 (18911) Superboyy
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509618 (6599) negot

Več podobnih tem