» »

koliko je vreden avto po delih?

koliko je vreden avto po delih?

flyby ::

Pozdrav

Med vožnjo je zaribal moj Clio 3, letnik 2006, 1.4 16V. Mehanik pravi, da se popravilo ne izplača, motor je mrtev. Ironija je v tem, da sem tehnični pregled opravil teden dni pred tem... nova vinjeta, ravno podaljšano zavarovanje... vem, da dobim sorazmerni del nazaj.

Poklical sem preprodajalca z rabljenimi deli, ki si bo avto ogledal. Ima kdo izkušnje s tem, koliko denarja lahko pričakujem od njega? Katalizator, luči, meglenke, 6x airbag ...

Hvala in LP
  • spremenilo: flyby ()

Mato989 ::

Probaj kupit vse te dele od Clio3 pa boš videl koliko se prodaja, potem odbij 25% in imaš
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Obstajajo firme, ki odkupijo zaribane avte. Mal poguglaj.

Sam dobil boš 100EUR.

Bolj je važno, da ti ga odpeljejo, prepišejo in da dobiš papirje, kjer boš dobil vse te plačane stroške nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Ne moreš ga ocenit v vrednosti rezervnih delov no, če prodajaš cel avto je vreden 300-400 evrov, če pa po delih pa valda lahko dobiš jurja ven,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

Objav na marketplac na FB in boš dobil ponudbe, 100-150-250-300 evrov, pol pa pač tist k največ da mu ga prodaš. Če pa je kdo pripravljen dat 500-600+ pa tud prav.

deco16 ::

Kaj pa če bi vzel drug motor? Kok pa to stane 200€... pa maš avto za naprej. Ne da boš zdej kupoval precenjene rabljene avte.

MIHAc27 ::

Za tak avto boš dobil drobiž. Jaz sem na Xsari menjal obe sprednje luči za 300€ ker drugače ni šlo čez tehničnega. Dva mesca kasneje mi reče kupec (tudi preprodajalec), da to ni vredno nič. Za avto dal 200€.
Če bi imel plac, bi avto prodajal po delih.

Mogoče ideja z menjavo motorja sploh ni slaba. Tehnični in cestnine tako vse veljajo vsaj 1 leto še.

zobnik ::

deco16 je izjavil:

Kaj pa če bi vzel drug motor? Kok pa to stane 200€... pa maš avto za naprej. Ne da boš zdej kupoval precenjene rabljene avte.


Menjava motorja stane okol 1000 evrov, ker se še prej dela velik servis.
Ne vem kdo ti bo danes prodal OK motor za 200 pa 200 za menjavo, noben ti ne bo to delal za 200 evrov.
Saj nismo l.2005

nightrage ::

Če odgovorim na vprašanje, jpe avto po delih vreden več kot pa sestavljen. Seveda za rabljen avto.
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

matobeli ::

Nenapisano pravilo je da če moraš vprašat ni mišljeno zate.

Ali imaš za avto primeren prostor, torej nekje kjer bodo ljudje lahko šraufali dol stvari, ali imaš čas da ga prodaš v zadovoljivi količini preden gre v razgradnjo, ali se ti da ukvarjat z ljudmi ki bodo cenkali za vsako malenkost in ti zvijal roko za 3eur.

Če nisi avtoodpad ali serviser je odgovor ne.

zobnik ::

Raje ga prodaj celega, pač je*ga ne boš dobil dost, ampak se boš rešil odpadka...

kriptobog ::

Prodaj, nekomu celega za tise par eur. Ali pa sam odpelji v preso.

PersonaRuda ::

Jaz sem prodal karmboliran Clio II od zadaj. Šla je vezna, zadnji odbijač, zadnja vrata, zadnje luči. Ostalo je bilo kar dobro ohranjeno. Airbagi se niso sprožili. Avto je šel za rezervne dele in je tisti kupec sigurno dobil med 600€-1200€ za 4 vrata, haubo, motor, štarter, tuljavo, sprednje luči, sprednji odbijač... no jaz sem dobil za celi avto 100€ in bil srečen, da sem avto prodal, odjavil in da nisem plačal 50€-100€ če bi ga peljal na odpad.

Lowink ::

Naredi poizkus, zamenjaj mtor, pelji na tehnični pregled, potem daš oglas, prodajam avtomobil po delih, tehničn izpraven :|.

miha98 ::

Daj ga v prešo pa kupi novega....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup 1. avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
898167 (4509) ZveeZ
»

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36936826 (20274) mat xxl
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14213278 (6201) link_up
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15330642 (25869) Heavy

Več podobnih tem