» »

Tomos Avtomatik

Tomos Avtomatik

Bananac ::

Lep pozdrav!


Zanima me koliko gre Tomos avtomatik a3ml letnik 1985 , vse v orginalu

amigo_no1 ::

Okoli 55 kmh po števcu.

Amdforce ::

No way, smo jih predelovali kar nekaj časa. Vse original merjeno po avto števcu končna brzina- cca. 45 km/h. Če daš pa drug izpuh ala MF power, Lipnik... pa dobiš še okoli 20 km/h, razni bati, fergazerji, glave in brušenje ti pa skrajšajo življensko dobo mopeda hudo hudo.lp

c0dehunter ::

V realnosti pa nekoliko bližje 45km/h.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

amigo_no1 ::

Toliko je šel kolegov z navadnim petrol 2T oljem in 95 bencinom, vse original gor.
Koliko tomos števci lažejo ne vem, nismo nikdar merili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Zvezdica27 ::

lp,

morda bi šel v hladnem zraku in z mičken pomočjo vetra ter ful napumpanimi gumami okoli 50 kmh, samo realnost je 45 kmh.

Seveda je tud vprašanje kateri zobnik je bil gor...

Je pa res, da z zelo malo predelavami lahko avtomatika zelo napiliš, tvegaš pa kazen policije (sam nitako lahko ugotoviti kot pri 4-ki, ko prešalta prestave in vidi kako je). Zdaj pa važno je, da ne pretiravaš in ti bo delal zelo dolgo. Že samo L bat bo nekaj naredil pa če se malo s fergazarjem poigraš... Če pa boš dal not 40 bat in povrtal cilinder, pa bo zadeva super delala eno leto, pol pa lahk mašino menjaš. Če boš pa 42 stružil cilinder pa bo delalo pol leta. Nekateri so baje celo več, samo ne verjamem.

men se kar milo stori ko se spomnim vsega tega šraufanja. In ko sem prvič mašino razdru pa sestavil... ah.

zz

Plamenjak ::

Očitno smo imeli malenkost različne izkušnje. Jaz sem jih preizkusil nekaj (različnih letniki), če je bila kompresija vredu in mešanica bencina/olja in zraka optimalna (čisti vplinjači, originalne dize), je avtomatik letel po števcu okoli 55 km/h. Realno najbrž malo manj, nisem meril. Govorim seveda o "originalnih", ne "friziranih" (navitih) avtomatikih.

Ampak dvomim, da bo imel 85 letnik solidno kompresijo in čiste vplinjače, še posebej, če je dolgo stal nekje v kotu:)

markasaso12 ::

Pozdravljeni moj Tomos Standard (25) je bil prej predelan na 40 km /h tako da je bil zadnji manjši zobnik sedaj sem ga zamenjal z originalnim z 32 zobni za 25 km /h nevem pa koliko zobov mora imeti sprednji zobnik za 25 km /h da se vse skupaj ojema kr sedaj ko se peljem mam občutek da mu jemlje moč in tudi v manjši hrib mu takoj vzame moč sedaj pa nevem kaj bi lahko bilo krivo? :)

hojnikb ::

krivo je to, da ma motor sam 1HP...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481754 (2733) hojnikb
»

Tomos

Oddelek: Na cesti
434969 (574) Blinder
»

Tomos Flexer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612741 (3400) markasaso12
»

tomos avtomatik - predelava

Oddelek: Na cesti
4117887 (17034) dejan17
»

Friziranje avtomatika

Oddelek: Loža
3816534 (12408) Frane75

Več podobnih tem