» »

V ZDA iztrošene avtomobilske baterije povezali v 25 MWh

««
11 / 12
»»

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Nikjer nisem videl, da se tepejo a vto net je poln, tako da se res netepejo, ker v takem primeru bi jih primanjkovalo, imas pa izbire se in se. Tepes se samo ti v glavi.

NI res, ne drži. Če bi bilo res da se ne bi tepli, potem bi se rabljena električna vozila prodajala za jurja, je tako? PA SE NE, ampak se za 10 jurjev in gor in to za skoraj 10 let star avto.


Nimas prav. Slovencki niso taki zabiti da bi stvari prodajali pod ceno in ko pridemo do avtov, ki so pri nas sveti, ga imajo raje pol leta doma, kot pa da gre pod ceno. In se ne tepejo. Ti povem s prve roke. Ena mojih investicij je solastnistvo salona rabljenih vozil. Sem pomagal kolegu postaviti biznis. Nihce se ne tepe za EVje. Se pa tepejo, za do dve leti stare dizle, ker je cakalna doba za nove predolga in, ker so cene sle previsoko.
Povprasevanje po EVjih je bolj izjema, kot pravilo, kaj sele da bi se tepli. Pa proda v povprecju 40 avtov mesecno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

Tudi naftarji se drago prodajajo rabljeni. Svojega prodam zdaj z lahkoto za skoraj isti denar, kot sem kupil novega. Pa sploh ni EV.

Pri EVjih je stvar še bolj dramatična. Kateri avto imaš da preverim če bi ga res lahko prodal za isti denar ko si ga kupil? Ampak tudi če je to res, to ni nič posebnega. Primer: Volkswagen E-up se je 2016 NOV prodajal za 12 jurjev evrov. Danes se 7 let stara vozila prodajajo za okrog 10.000 € VEČJO ceno KOT TAKRAT KO SO BILA NOVA!! :O

Nimas prav. Slovencki niso taki zabiti da bi stvari prodajali pod ceno in ko pridemo do avtov, ki so pri nas sveti, ga imajo raje pol leta doma, kot pa da gre pod ceno. In se ne tepejo. Ti povem s prve roke.


No to je seveda bullshit. Ponudba in povpraševanje. Osnove ekonomije pa to ane, sej poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Tudi naftarji se drago prodajajo rabljeni. Svojega prodam zdaj z lahkoto za skoraj isti denar, kot sem kupil novega. Pa sploh ni EV.

Pri EVjih je stvar še bolj dramatična. Kateri avto imaš da preverim če bi ga res lahko prodal za isti denar ko si ga kupil? Ampak tudi če je to res, to ni nič posebnega. Primer: Volkswagen E-up se je 2016 NOV prodajal za 12 jurjev evrov. Danes se 7 let stara vozila prodajajo za okrog 10.000 € VEČJO ceno KOT TAKRAT KO SO BILA NOVA!! :O

Nimas prav. Slovencki niso taki zabiti da bi stvari prodajali pod ceno in ko pridemo do avtov, ki so pri nas sveti, ga imajo raje pol leta doma, kot pa da gre pod ceno. In se ne tepejo. Ti povem s prve roke.


No to je seveda bullshit. Ponudba in povpraševanje. Osnove ekonomije pa to ane, sej poznaš.


Ni bullshit.

10 jurjev vec kot je bil nov?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...!

JE bil nov 3 jurje?

Holedino ::

Nihce se ne tepe za EVje.

Kako da ne, EVji iz avtoneta se prodajo hitro in to po IZJEMNO VISOKIH CENAH, 7 let star NIssan Leaf za preko 10.000 € gre v par tednih.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Nihce se ne tepe za EVje.

Kako da ne, EVji iz avtoneta se prodajo hitro in to po IZJEMNO VISOKIH CENAH, 7 let star NIssan Leaf za preko 10.000 € gre v par tednih.


2 leti star dizel je prodan se preden pride do salona.

Te lahko tudi povabim na obisk v salonu pa odpremo racunalnik pa se lahko prepricas za katere se dejansko tepejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Tudi naftarji se drago prodajajo rabljeni. Svojega prodam zdaj z lahkoto za skoraj isti denar, kot sem kupil novega. Pa sploh ni EV.

Pri EVjih je stvar še bolj dramatična. Kateri avto imaš da preverim če bi ga res lahko prodal za isti denar ko si ga kupil? Ampak tudi če je to res, to ni nič posebnega. Primer: Volkswagen E-up se je 2016 NOV prodajal za 12 jurjev evrov. Danes se 7 let stara vozila prodajajo za okrog 10.000 € VEČJO ceno KOT TAKRAT KO SO BILA NOVA!! :O

Nimas prav. Slovencki niso taki zabiti da bi stvari prodajali pod ceno in ko pridemo do avtov, ki so pri nas sveti, ga imajo raje pol leta doma, kot pa da gre pod ceno. In se ne tepejo. Ti povem s prve roke.


No to je seveda bullshit. Ponudba in povpraševanje. Osnove ekonomije pa to ane, sej poznaš.


Ni bullshit.

10 jurjev vec kot je bil nov?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...!

JE bil nov 3 jurje?


Ta je še vedno več kot je bil nov, pa je vozilo RABLJENO IN STARO 6 let. Poglej malo novejš letnike.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Tudi naftarji se drago prodajajo rabljeni. Svojega prodam zdaj z lahkoto za skoraj isti denar, kot sem kupil novega. Pa sploh ni EV.

Pri EVjih je stvar še bolj dramatična. Kateri avto imaš da preverim če bi ga res lahko prodal za isti denar ko si ga kupil? Ampak tudi če je to res, to ni nič posebnega. Primer: Volkswagen E-up se je 2016 NOV prodajal za 12 jurjev evrov. Danes se 7 let stara vozila prodajajo za okrog 10.000 € VEČJO ceno KOT TAKRAT KO SO BILA NOVA!! :O

Nimas prav. Slovencki niso taki zabiti da bi stvari prodajali pod ceno in ko pridemo do avtov, ki so pri nas sveti, ga imajo raje pol leta doma, kot pa da gre pod ceno. In se ne tepejo. Ti povem s prve roke.


No to je seveda bullshit. Ponudba in povpraševanje. Osnove ekonomije pa to ane, sej poznaš.


Ni bullshit.

10 jurjev vec kot je bil nov?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...!

JE bil nov 3 jurje?


Ta je še vedno več kot je bil nov, pa je vozilo RABLJENO IN STARO 6 let. Poglej malo novejš letnike.


Govoril si o 2016, pa se za tega lahko povprasamo za vin stevilko pa preverimo, koliko je bil dejansko nov.

Holedino ::

Evo 3 leta star avto za 23.400 € za avto ki je kot nov stal 12.000 €!!:O:O
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...!

Pa sej niso normalni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Lazes ko pes tece.
Evo, VW e up leta 2016. 26 000 eur
https://www.monitor.si/clanek/elektricn...

Holedino ::

MOtite se gospod kriptobog, Eup se je PO SUBVENCIJI ki je znašala 7500 EUR in popustu dobilo za 12.000 EUR. Bom vam dostavil dokaze. Počakajte 20 minut da jih najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Evo 3 leta star avto za 23.400 € za avto ki je kot nov stal 12.000 €!!:O:O
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...!

Pa sej niso normalni!


ZA tega se tako tepejo, da je oglas objavljen ze od junija 2022

Holedino je izjavil:

MOtite se gospod kriptobog, Eup se je PO SUBVENCIJI ki je znašala 7500 EUR in popustu dobilo za 12.000 EUR. Bom vam dostavil dokaze. Počakajte 20 minut da jih najdem.


Govorimo o prodajnih cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

E-up se je v akciji NOVEGA dobilo za 10.600 €. Klik:
https://evsvet.eu/viewtopic.php?t=2770

Govorimo o cenah ki jih plača končni kupec. S subvencijo seveda in z popusti.

Električni Škoda Citigo pa je bil 12.500 €.
Citiram:
"Cena vozila je bila 20.000 € minus 7.500 € (nepovratna finančna spodbuda), kar znese 12.500 € in je praktično enako ceni klasičnega vozila, ki je tudi v prodaji. "
https://dems.si/skoda-citigo-e-iv/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Naj ti bo. Da se bos bolje pocutil. Brez subvencija ga nihce ne bi niti povohal. Tako kot s ne tepejo za EVje. Ce se tepejo, ga ne bi prodajali od junija.
Tudi naftarji imajo popouste ves? XC90 me je prisel 35k ceneje od oglasevane cene. Plus mislim da je bilo 4k subvencije. Ker je hibrid, ceprav tankam nafto.

Holedino ::

Pa tudi če boš pobrskal za nazaj po forumu in prebral poste v temi "Zakaj so električni avtomobili prava stvar" iz tistega časa boš lahko tudi videl da je folk E-upe po subvenciji kupoval za 12 jurjev.

Brez subvencija ga nihce ne bi niti povohal.

Ni res. Ne drži.
1. Prodajali bi se tudi brez subvencij. Poglej NOrveško, od letos naprej so ukinili subvencije, delež elektrificiranih avtomobilov pri prodaji pa je še vedno 88 %. Ja 88 % je res par procentov manj kot je prej bilo, ampak to je še vedno fucking 88 %. Kljub ukinitvi subvencij ni padlo veliko.
2. Subvencije so potrebne zaradi človeške psihe/človeškega karakterja. Človeški karakter večine ljudi je da pogledajo samo nakupno ceno, ta pa je pri električnem avtomobilu po navadi res malo večja kot pri klasičnem naftnem. In zato rabimo subvencije da spodbudimo ljudi k nakupu, od česar smo na boljšem vsi, tudi tisti ki vozijo naftno vozilo. Sicer tudi če subvencije ne bi bilo, še vedno bi STROŠEK lastnišva električnega avtomobila v življenjski dobi bil veliko manjši kot pri klasičnem in to kljub malo višji nakupni ceni. Ampak tako ne deluje človeški karakter večine ljudi. Za človeški karakter večine ljudi je važna samo nakupna cena.
3. Leta 2026 bo cena za EV v trgovini enaka kot za bencinski avto, googlaj "electric cars price parity". AMpak že danes pa so elekrični avtomobili mnogo cenejši na dolgi rok, KLJUB nekaj višji nakupni ceni (zaradi prihrankov na gorivu in servisih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino, rabis pomoc?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

Holedino, rabis pomoc?


Ga ni psihologa oz. psihiatra, ki bi mu lahko pomagal. Mogoce kaksna komuna za odvajanje.

Holedino ::

Ne. Rabiš ti? Očitno ja. Rabiš pomoč pri iskanju informacij glede električnih vozi. Se ne rabim odvajat od ničesar, prav tako ne rabim psihiatra. Da pa je Moln4r navade debilen BOOMER, ki se ni SPOSOBEN prilagoditi na novo superirno tehnologijo pa tako ali tako vemo.

Would you buy an electric car? New research says 55 is the cut-off age when most drivers don't want one
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

Pač tale Moln4r je glup tako kot stara mama, ki "noče" pametnega telefona, ker se BOJI da ga ne bo znala upravljati. Pa čeprav ga je čisto enostavno upravljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ne. Rabiš ti? Očitno ja. Rabiš pomoč pri iskanju informacij glede električnih vozi.


Imam dovolj informacij. Predvsem da te postavimo veckrat na laz. Se posebej o tem kako se tepejo Malo poglej datume objav na avto netu pri rabljenih EVjih.

Holedino ::

Ljudje se tepejo za električna vozila, to ni nobena laž, pri marsikateri znamki čakaš več kot 1 leto na novega!

novaa ::

Škoda citigo električna je nova koštala 20k€ 7.5k€ subvencije.
Jaz sem novo pred tremi leti kupil za 12,5k€ in ja, danes se 3 leta stare prodajajo za 20k€.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ljudje se tepejo za električna vozila, to ni nobena laž, pri marsikateri znamki čakaš več kot 1 leto na novega!


To cakas tudi za rabljene. PRedvsem, zaradi tezav z dobavo materialovv pretekloh letih. Ampak prej si trdi lto za rabljene, kar absolutno ne drzi. n zdaj se sprenevedas in lazes.

novaa je izjavil:

Škoda citigo električna je nova koštala 20kEUR 7.5kEUR subvencije.
Jaz sem novo pred tremi leti kupil za 12,5kEUR in ja, danes se 3 leta stare prodajajo za 20kEUR.


PRodajajo. Koliko se jih pa dejansko proda? Kot sem omenil prej. Ze tisti e up je lep primer. Oglas je objavljen od junija. Slovenski pohlep. JA nov je bil 20k, zj je nov se drazji, dam za 20k. Slovenski pohlep pac.
ISto 3 leta starega naftarja prodas po ceni kot je bil nov. KEr se na nove prevec caka in ker so sle cne toliko gor. Ni to samo pri EVjih. Vas so pac samo se dodatno futrali s subvencijam, da ste sploh kupili to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Naj ti bo. Da se bos bolje pocutil. Brez subvencija ga nihce ne bi niti povohal. Tako kot s ne tepejo za EVje. Ce se tepejo, ga ne bi prodajali od junija.
Tudi naftarji imajo popouste ves? XC90 me je prisel 35k ceneje od oglasevane cene. Plus mislim da je bilo 4k subvencije. Ker je hibrid, ceprav tankam nafto.


Subvencije za hibride niso bile 4k, ampak 2k in še to leta in leta nazaj. Že kar nekaj časa več za hibride ni več subvencij.

In zelo dvomim da lahko prodaš XC90 za več ko si ga kupil glede na to da ga imaš že neke 5 let (sklepajoč glede na to da si dobil subvencijo za hibrida). Grem gldat na avto.net pa da vidimo za koliko se prodajajo rabljeni XC90.

Prodajajo se za okrog 40k. Koliko si plačal za novega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Naj ti bo. Da se bos bolje pocutil. Brez subvencija ga nihce ne bi niti povohal. Tako kot s ne tepejo za EVje. Ce se tepejo, ga ne bi prodajali od junija.
Tudi naftarji imajo popouste ves? XC90 me je prisel 35k ceneje od oglasevane cene. Plus mislim da je bilo 4k subvencije. Ker je hibrid, ceprav tankam nafto.


Subvencije za hibride niso bile 4k, ampak 2k in še to leta in leta nazaj. Že kar nekaj časa več za hibride ni več subvencij.

In zelo dvomim da lahko prodaš XC90 za več ko si ga kupil glede na to da ga imaš že neke 5 let (sklepajoč glede na to da si dobil subvencijo za hibrida). Grem gldat na avto.net pa da vidimo za koliko se prodajajo rabljeni XC90.


Kupljen je bil v 2021, dobavljen novembra 2022. Oglasevano je bilo, da je subvencija vsteta v oglasevani ceni. Ampak to me niti ne brika, na koncu so mi dali 35k dodatnega popusta. In ga komot prodam po isti cen kot sem dal zanj, oz. lahko iztrzim se vec, ker so novi zdaj se drazji, cakalna doba pa 9 mesecev.

Evo, vkljucena subvencija pa tankas nafto.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

Kupljen je bil v 2021, dobavljen novembra 2022. Oglasevano je bilo, da je subvencija vsteta v oglasevani ceni.

Takrat ni bilo več subvencij za hibride. Bile so prej. Ti ko imaš avto dostavljen pošlješ vlogo za subvencijo na eko sklad in novembra 2022 si dobil za hibrida 0 EUR, za čisti električni avto pa 4500 EUR. Oglaševano je bilo narobe, če pokličeš prodajalca in se zbuniš boš mogoče celo dobil nazaj toliko kot je bila subvencija (torej 2k), ker je prodajalec oglaševal narobe in te je s tem nategnil.

na koncu so mi dali 35k dodatnega popusta. In

35.000 EUR POPUSTA SI DOBIL?!! Res? :O

Res al se hecaš? TO se mi zdi nerazumno velika količina popusta, zelo težko to verjamem.

Danes so novi XC90 80.000 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Kupljen je bil v 2021, dobavljen novembra 2022. Oglasevano je bilo, da je subvencija vsteta v oglasevani ceni.

Takrat ni bilo več subvencij za hibride. Bile so prej. OGlaševano je bilo narobe, če pokličeš prodajalca in se zbuniš boš mogoče celo dobil nazaj toliko kot je bila subvencija (torej 2k), ker je prodajalec oglaševal narobe in te je s tem nategnil.

na koncu so mi dali 35k dodatnega popusta. In

35.000 EUR POPUSTA SI DOBIL?!! Res? :O

Res al se hecaš? TO se mi zdi nerazumno velika količina popusta, zelo težko to verjamem.

Danes so novi XC90 80.000 EUR...


Res. Pojdi v salon pa se malo pogajaj ce znas. Rabljeni s tako opremo so na mobile.de z 10k prevozenimi, 90 000 eur. Jaz sem za svojega odstel 63k. Vcasih so bili pa novi toliko. Saj ti dopovedujem, da so cene zrasle vsem avtom, ne samo EVjem...

Holedino ::

Ze tisti e up je lep primer. Oglas je objavljen od junija. Slovenski pohlep. JA nov je bil 20k, zj je nov se drazji, dam za 20k. Slovenski pohlep pac.

Nov škoda Citigo je bil po subvenciji ki je takrat znašala 7500 EUR natančno 12.500 EUR. Sedaj se za skoraj 2 kratno ceno prodaja, kljub temu da je 3 leta star. IMaš prav, to JE pohlep. Ampak prodal se bo, ker je takšno veliko pomanjkanje proizvodnih kapacitet elekričnih vozil (ponudba še zdaleč ne dosega povpraševanja).

Električni Škoda Citigo pa je bil 12.500 €.
Citiram:
"Cena vozila je bila 20.000 € minus 7.500 € (nepovratna finančna spodbuda), kar znese 12.500 € in je praktično enako ceni klasičnega vozila, ki je tudi v prodaji. "
https://dems.si/skoda-citigo-e-iv

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ze tisti e up je lep primer. Oglas je objavljen od junija. Slovenski pohlep. JA nov je bil 20k, zj je nov se drazji, dam za 20k. Slovenski pohlep pac.

Nov škoda Citigo je bil po subvenciji ki je takrat znašala 7500 € natančno 12.500 €. Sedaj se za skoraj 2 kratno ceno prodaja, kljub temu da je 3 leta star.


Se prodaja. Koliko se jih pa realno proda je pa drugo. O tem sem govoril zgoraj. Dejstvo je, da se ne tepejo za rabljene EVje, kot ti trdis. LAhko prides preverit. Ti se za kavo dam pa kabel pristimam da se napolnis za pot nazaj. Ti lahko vso zgodovino prodaje rabljenih iz zadnjih 3 let odkar obstaja podetje pokazem.

Holedino ::

Ampak prej si trdi lto za rabljene, kar absolutno ne drzi. n zdaj se sprenevedas in lazes.

Tudi za rabljene je veliko povpraševanje, nič ne lažem, nimajo vsi denarja da bodo kupovali nova vozila in 80.000 do 100.000 EUR kot ti daš za svojega dizla XC90 pač ljudje NIMAJO. Daj link do računa za svoj avto, ker ne verjamem da si dobil 35.000 EUR popusta kot trdiš..


Res. Pojdi v salon pa se malo pogajaj ce znas.

Pri EVjih se nimaš kaj pogajat. Če ga ne boš vzel ti po ceni takšni kakršni je za tabo že čaka najmanj 10 kupcev ki ga bo takoj vzelo. Pogajaš se lahko pri bencinarjih in dizlih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ampak prej si trdi lto za rabljene, kar absolutno ne drzi. n zdaj se sprenevedas in lazes.

Tudi za rabljene je veliko povpraševanje, nič ne lažem, nimajo vsi denarja da bodo kupovali nova vozila in 80.000 do 100.000 € kot ti daš za svojega dizla XC90 pač ljudje NIMAJO.


Seveda je veliko povprasevanje, ne samo zaradi cene, predvsem na racun dobavnih rokov. Cena rabljenih je pa zato poskocila nenormalno. Ampak to velja za vse avte, ne samo za EVje. Tepejo se pa v resnici za ljudske dizel avte. Naslednji teden frend pripelje 3 sleparje rabljenih passatov. Vsi ze prodani vnaprej. In to po nenormalni ceni. 2018 letnik, 160k km, cene pa po 25+k. Folk se pa tepe za njih. lol

Holedino je izjavil:

Ampak prej si trdi lto za rabljene, kar absolutno ne drzi. n zdaj se sprenevedas in lazes.

Tudi za rabljene je veliko povpraševanje, nič ne lažem, nimajo vsi denarja da bodo kupovali nova vozila in 80.000 do 100.000 EUR kot ti daš za svojega dizla XC90 pač ljudje NIMAJO. Daj link do računa za svoj avto, ker ne verjamem da si dobil 35.000 EUR popusta kot trdiš..


Res. Pojdi v salon pa se malo pogajaj ce znas.

Pri EVjih se nimaš kaj pogajat. Če ga ne boš vzel ti po ceni takšni kakršni je za tabo že čaka najmanj 10 kupcev ki ga bo takoj vzelo. Pogajaš se lahko pri bencinarjih in dizlih.


Pogajanje za nakup novega mislim. Nihce ne caka. Cakajo kupce, ker ga bodo narocili ko ga bos skonfiguriral in placal avans. In tu se pac pogajas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

Ti lahko vso zgodovino prodaje rabljenih iz zadnjih 3 let odkar obstaja podetje pokazem.

Ja, rabljenih EVjev pa sploh nimate ane? lol. Logično da pol jih nič ne prodate, če jih pa sploh ne prodajate. Ti kot goreč nasprotnik električnih vozil jih sigurno ne prodajaš, ni šanse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ti lahko vso zgodovino prodaje rabljenih iz zadnjih 3 let odkar obstaja podetje pokazem.

Ja, rabljenih EVjev pa sploh nimate ane? lol. Logično da pol jih nič ne prodate, če jih pa sploh ne prodajate.


Prodajamo kar je povprasevanje. Prides, poves zelje in to poiscemo. EVjev je bore malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Kupljen je bil v 2021, dobavljen novembra 2022. Oglasevano je bilo, da je subvencija vsteta v oglasevani ceni.

Takrat ni bilo več subvencij za hibride. Bile so prej. OGlaševano je bilo narobe, če pokličeš prodajalca in se zbuniš boš mogoče celo dobil nazaj toliko kot je bila subvencija (torej 2k), ker je prodajalec oglaševal narobe in te je s tem nategnil.

na koncu so mi dali 35k dodatnega popusta. In

35.000 EUR POPUSTA SI DOBIL?!! Res? :O

Res al se hecaš? TO se mi zdi nerazumno velika količina popusta, zelo težko to verjamem.

Danes so novi XC90 80.000 EUR...


Res. Pojdi v salon pa se malo pogajaj ce znas. Rabljeni s tako opremo so na mobile.de z 10k prevozenimi, 90 000 eur. Jaz sem za svojega odstel 63k. Vcasih so bili pa novi toliko. Saj ti dopovedujem, da so cene zrasle vsem avtom, ne samo EVjem...


Volvo XC40 letnik 2022 se prodaja za 74.000 € rabljen. Ti si dal za novega 63.000 €, torej ne moreš več dobit za rabljenega kot si dal za novega ane.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

kriptobog ::

Zadnji EV, ki je bil prodan je bil Porsche Taycan...

Holedino ::


Prodajamo kar je povprasevanje. Prides, poves zelje in to poiscemo. EVjev je bore malo

Ker vam vso prodajo speljejo specializirani EV prodajalci. ;) Nihče ne bo šel raljenega EVja kupovat k vam, če pa ve da niti enega rabljenega nimate, niti ne znate svetovati ob nakupu ker se na EVje pač ne spoznate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Kupljen je bil v 2021, dobavljen novembra 2022. Oglasevano je bilo, da je subvencija vsteta v oglasevani ceni.

Takrat ni bilo več subvencij za hibride. Bile so prej. OGlaševano je bilo narobe, če pokličeš prodajalca in se zbuniš boš mogoče celo dobil nazaj toliko kot je bila subvencija (torej 2k), ker je prodajalec oglaševal narobe in te je s tem nategnil.

na koncu so mi dali 35k dodatnega popusta. In

35.000 EUR POPUSTA SI DOBIL?!! Res? :O

Res al se hecaš? TO se mi zdi nerazumno velika količina popusta, zelo težko to verjamem.

Danes so novi XC90 80.000 EUR...


Res. Pojdi v salon pa se malo pogajaj ce znas. Rabljeni s tako opremo so na mobile.de z 10k prevozenimi, 90 000 eur. Jaz sem za svojega odstel 63k. Vcasih so bili pa novi toliko. Saj ti dopovedujem, da so cene zrasle vsem avtom, ne samo EVjem...


Volvo XC40 letnik 2022 se prodaja za 74.000 € rabljen. Ti si dal za novega 63.000 €, torej ne moreš več dobit za rabljenega kot si dal za novega ane.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


XC90...
Primerjaj primerljivo. NE z drugimi paketi opreme. Spet prilagajas nekaj v svojo korist. Evo identicen rabljen:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Holedino je izjavil:


Prodajamo kar je povprasevanje. Prides, poves zelje in to poiscemo. EVjev je bore malo

Ker vam vso prodajo speljejo specializirani EV prodajalci. ;)


Spet mesas. Prodajamo rabljene, ne nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

Ja sej rabljene ja, nič ne mešam, saj sem napisal rabljene. Daj link do računa za svoj avto, ker ne verjamem da si dobil 35.000 EUR popusta za svojega dizla XC90 kot trdiš, zakaj bi ti kdo dal toliko popusta?! Razen če se sranje pod nobenim drugim pogojem ne proda in jih je treba talati z 35.000 EUR popusta da jih sploh kdo kupi....

"Ker vam vso prodajo speljejo specializirani EV prodajalci. ;) Nihče ne bo šel raljenega EVja kupovat k vam, če pa ve da niti enega rabljenega nimate na zalogi, niti ne znate svetovati ob nakupu ker se na EVje pač ne spoznate."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Saj ti dopovedujem, da so cene zrasle vsem avtom, ne samo EVjem..

Ja, ampak noben 3 leta star bencinar se ne prodaja rabljen za skoraj dvakrat večjo ceno kot pa takrat ko je bil nov. In to je to kar ti hočem dopovedati. Zelo dvomim da si svojega XC90 dizla dobil z 35.000 EUR popusta kot trdiš. Pa tudi če je to res, kar skoraj ni šanse, še vedno ga lahko prodaš samo za cca tretjino več kot novega. Ne pa za skoraj 2x več tako kot E-upa. Lepo to da se je v to temo javil tudi uporabnik "novaa", ki je kupil E-upa za 12,5 jurjev in ti je povedal isto kot sem ti jaz povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Ne. Rabiš ti? Očitno ja. Rabiš pomoč pri iskanju informacij glede električnih vozi. Se ne rabim odvajat od ničesar, prav tako ne rabim psihiatra. Da pa je Moln4r navade debilen BOOMER, ki se ni SPOSOBEN prilagoditi na novo superirno tehnologijo pa tako ali tako vemo.

Would you buy an electric car? New research says 55 is the cut-off age when most drivers don't want one
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

Pač tale Moln4r je glup tako kot stara mama, ki "noče" pametnega telefona, ker se BOJI da ga ne bo znala upravljati. Pa čeprav ga je čisto enostavno upravljati.

Jaz imam EV za shopping, ICE sportni avto za poletje in ICE za dolge relacije.
Ne filozofiraj o stvareh, katerih ne ves nic.

Ocitno rabis res pomoc, ampak je ni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Tivar ::

O električnih avtomobilih vem skoraj vse kar se vedeti da, kar po 2000 urah vloženih v nabiranje znanja ravno v to področje in fakulteti za Strojništvo ni in ne sme biti nobeno presenečenje. Tako da ne filozofiram, vem pa o tem veliko več od tebe MoLN4ar. Ravno obratno je, ti rabiš pomoč, ne jaz, ker togotno jokaš ko dejstva ne kažejo take slike kot si si ti sam NABLODIL v svoji glavi. Pač si BOOMER ki se ni sposoben navaditi na novo mnogo boljšo tehnologijo. NIč zato. Tako kot pravi Andrej Pečjak, ta generacija NE BO odločilna v naslednjem desetleju. Pa lep pozdrav.

Tale komentar strokovnjaka Andreja Pečjaka je jasen in vse pove:


Would you buy an electric car? New research says 55 is the cut-off age when most drivers don't want one
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

Torej to so dedeki, boomerji, ki se niso sposobi navaditi na novo, mnogo boljšo tehnologijo. In da se razumemo, niso vsi stari ljudje taki, nekateri p so tudi racionalni, modri in pametni, ampak nekateri pa dejansko so taki kot uporabnik "spegli". "aston 11", "moLN4r" in podobni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tivar ()

m0LN4r ::

Kam je izginil Holedino?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Tivar ::

Blokirali so me zaradi komentiranja v temi "JEK2", očitno ima nekdo od moderatorjev delnice v podjetju ki ima namen graditi novo nuklearno elektrarno. Intant so me blokirali kljub temu da so bili moji prispevki vljudni in strokovni, prispevki Primoža s katerim sva imela debato pa povsem nestrokovni in žaljivi.

Gregor P ::

Tvoji prispevki tukaj so zelo utrujajoči in še skoz se ponavljaš; povsem neberljivo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

segedin740 ::

Tivar je izjavil:

O električnih avtomobilih vem skoraj vse kar se vedeti da, kar po 2000 urah vloženih v nabiranje znanja ravno v to področje in fakulteti za Strojništvo ni in ne sme biti nobeno presenečenje. Tako da ne filozofiram, vem pa o tem veliko več od tebe MoLN4ar. Ravno obratno je, ti rabiš pomoč, ne jaz, ker togotno jokaš ko dejstva ne kažejo take slike kot si si ti sam NABLODIL v svoji glavi. Pač si BOOMER ki se ni sposoben navaditi na novo mnogo boljšo tehnologijo. NIč zato. Tako kot pravi Andrej Pečjak, ta generacija NE BO odločilna v naslednjem desetleju. Pa lep pozdrav.

Tale komentar strokovnjaka Andreja Pečjaka je jasen in vse pove:


Would you buy an electric car? New research says 55 is the cut-off age when most drivers don't want one
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

Torej to so dedeki, boomerji, ki se niso sposobi navaditi na novo, mnogo boljšo tehnologijo. In da se razumemo, niso vsi stari ljudje taki, nekateri p so tudi racionalni, modri in pametni, ampak nekateri pa dejansko so taki kot uporabnik "spegli". "aston 11", "moLN4r" in podobni.


Glede na to, da ogromno veš - kakšen je plan reševanja problema iztrošenosti baterij, ki že tako izgubljajo napetostno moč, kar pa še pospešijo nizke temperature menjavanja letnih časov - po cca 8 letih pa so baje neuporabne? Se oproščam, če je debata že bila v temi glede tega.

Prodat jih ne moreš, obnovit jih ne moreš - nove pa stanejo 3/4 celega dotičnega avtomobila? Kako je poskrbljeno, da bo avto še po vsaj 10 letih dejansko uporaben in ne potraten glede energije, ter stroškov vzdrževanja, in kako potem preprečiti, da je dejansko cel avto totalno neuporaben, aka samo še za v smeti?

Torej, kakšna je rešitev glede tega, imaš kaj informacij?

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ja sej rabljene ja, nič ne mešam, saj sem napisal rabljene. Daj link do računa za svoj avto, ker ne verjamem da si dobil 35.000 EUR popusta za svojega dizla XC90 kot trdiš, zakaj bi ti kdo dal toliko popusta?! Razen če se sranje pod nobenim drugim pogojem ne proda in jih je treba talati z 35.000 EUR popusta da jih sploh kdo kupi....

"Ker vam vso prodajo speljejo specializirani EV prodajalci. ;) Nihče ne bo šel raljenega EVja kupovat k vam, če pa ve da niti enega rabljenega nimate na zalogi, niti ne znate svetovati ob nakupu ker se na EVje pač ne spoznate."


To ti mislisl. Saj ne prodajam jaz. EV specialistov, ki bi prodajali samo rabljene EVje pa nimas. Imas take kot mi, ki prodajajo rabljene avte vseh vrst. Ce bi prodajali samo rabljene EVje bi propali.
Za Volvota si komot prides ogledati racun. Link naj ti dam kam? Mislis, da je racun objalvjen javno v internetu? Lahko ti samo posljem kopijo. Lahko pa si vzames tudi nekaj minut casa in zaprosis na volvo za ponudbo pa bos videl kaksni so osnovni popusti. Ze osnovni so veliki, ce si takorekoc v fohu imas pa precej poznastev v branzi pa se da marsikaj stisnit. Dokler te pac zivi mama, pac ne ves. Ti ves, samo kar prebers, plus kar si namisljas. Z realnim svetom imas pa zelo malo stika. Nimas ne izkusenj, nic. Imas nekaj papirjev, ki so vredni tocno toliko kot rolica najcenejsega wc papirja.

Holedino je izjavil:

Saj ti dopovedujem, da so cene zrasle vsem avtom, ne samo EVjem..

Ja, ampak noben 3 leta star bencinar se ne prodaja rabljen za skoraj dvakrat večjo ceno kot pa takrat ko je bil nov. In to je to kar ti hočem dopovedati. Zelo dvomim da si svojega XC90 dizla dobil z 35.000 EUR popusta kot trdiš. Pa tudi če je to res, kar skoraj ni šanse, še vedno ga lahko prodaš samo za cca tretjino več kot novega. Ne pa za skoraj 2x več tako kot E-upa. Lepo to da se je v to temo javil tudi uporabnik "novaa", ki je kupil E-upa za 12,5 jurjev in ti je povedal isto kot sem ti jaz povedal.


12k za 2017 e up je tocno polovica vrednosti novega. Plovica vrednosti mojega je 45k, ceprav sem ga dobil za 63k. Ampak itak ne stekas. Uporabis podatke, ki koristijo tvojim nebulozam, tisti ki kontrirajo pa pac ignoriras.

Tivar je izjavil:

Blokirali so me zaradi komentiranja v temi "JEK2", očitno ima nekdo od moderatorjev delnice v podjetju ki ima namen graditi novo nuklearno elektrarno. Intant so me blokirali kljub temu da so bili moji prispevki vljudni in strokovni, prispevki Primoža s katerim sva imela debato pa povsem nestrokovni in žaljivi.


Tvoji prispevki niso ne strokovni, se manj pa vljudni. Zaljiv si pa predvsem preko zasebnih sporocil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kriptobog ::

Gremo po vrsti. Poslji mi mail pa dobis racun gospod bicikelj. Drugic, ne bomo propadli, ker prodajamo kar ljudje zelijo. Ce bi kaj vedel o temtrgu bi vedel, da je tezko sploh imeti zalogo, ker niti ni ponudbe, ker je vse takoj prodano, zato imamo boljsi pristop. Poves svoje zelje, mi pa najdemo avto. Ce imas zeljo po EV, poves kaksne so zelje, kaksnega hoces itd in ga dobis. Takih strank ni veliko, kot sem rekel, tepejo se za rabljene 2 leti stare dizle in ne za EVje kot lazes ti.
Nov e up je bil 24k eur. Kupec je pac dobil subvencijo. Zaradi pohlepa pozabi na subvencijo in prodaja rabljen avto, kot da je placal zanj 24k. Zato imajo take cene, Edini razlog. Subvencijo obdrzijo zase. To ti je vzrok za tvojo ceno. Ce ne bi dobil subvencije bi imel rabljen avto enako ceno kot jo ima seda. Kapiras kje je point? Samo pohlep, ker noben butelj ne bo prodajal avta pod ceno. Sploh pa ne v Sloveniji. Samo to je jeben point. Ce ne bi imeli sibvencije se ne bi prodajali po vec kot so odsteli za njih. Ce bi ga ukradel bi ga vedno prodal za vec kot si dal zanj ja?

Tvoji prispevki so dalec od strokovnih. Poisci si pomoc. Z vsako trol izjavo izgubljas verodostojnost. Hvalis se, da si strokovnjak, poziv o dokazu ignoriras, hkrati se pa hvalis kako vse dokazujes. V enem vikendu uspes komentirati s treh accountov. Ves kaj je to? Trolanje. In potem se zalis po zsebnih sporocilih.
Imamo ustanove, kjer ti lahko pomagajo. Od stranke zena je psihologinja, lahko kaj zrihtamo.

l0g1t3ch ::

kriptobog je izjavil:

Gremo po vrsti. Poslji mi mail pa dobis racun gospod bicikelj. Drugic, ne bomo propadli, ker prodajamo kar ljudje zelijo. Ce bi kaj vedel o temtrgu bi vedel, da je tezko sploh imeti zalogo, ker niti ni ponudbe, ker je vse takoj prodano, zato imamo boljsi pristop. Poves svoje zelje, mi pa najdemo avto. Ce imas zeljo po EV, poves kaksne so zelje, kaksnega hoces itd in ga dobis. Takih strank ni veliko, kot sem rekel, tepejo se za rabljene 2 leti stare dizle in ne za EVje kot lazes ti.


To je res.
Kolega je prodal malo pred novim letom passata letnik 2020 za 35k eur.
Telefon mu je skoraj pregorel. Novi je bil ta cca isto.

P.S. plot twist
Kupil je EV-ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

m0LN4r ::



Not working, kak zajeb. Terminal za obracunavanje ne dela... Sicer pa glede na prodajnr stevilke je bil na celem parkplacu samo en EV, pa se ta se je zalostno obrnil ko je klical Hotline.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

l0g1t3ch je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Gremo po vrsti. Poslji mi mail pa dobis racun gospod bicikelj. Drugic, ne bomo propadli, ker prodajamo kar ljudje zelijo. Ce bi kaj vedel o temtrgu bi vedel, da je tezko sploh imeti zalogo, ker niti ni ponudbe, ker je vse takoj prodano, zato imamo boljsi pristop. Poves svoje zelje, mi pa najdemo avto. Ce imas zeljo po EV, poves kaksne so zelje, kaksnega hoces itd in ga dobis. Takih strank ni veliko, kot sem rekel, tepejo se za rabljene 2 leti stare dizle in ne za EVje kot lazes ti.


To je res.
Kolega je prodal malo pred novim letom passata letnik 2020 za 35k eur.
Telefon mu je skoraj pregorel. Novi je bil ta cca isto.

P.S. plot twist
Kupil je EV-ja :D

Jp, sem sel gledat karavana z 4motion, dizel itak, dokler sem tri mejle poslal, mi prodajalec pise, nazalost smo ga ze prodali.

Prodajalci novih pa seveda pod pritiskom morajo forsirati EVje, najrajsi bi te pa vidli z EVjem in lizingom, da na koncu za 40k EV zmeces 80k... Sam ti delajo slabo vest, ce ne vzames EV.

Pocutis se kot, da ti na Top-Shopu vsiljujejo multipraktik na obroke.
Ko pa reces, jaz bi imel avto ICE karavan za pol manj. Pa vec niso angazirani sploh.

Itak vemo, da majo nove avtohise extremne pritiske na svoje zaposlene z KPI za vsak prodan EV na obroke, pa se neke bonuse dobi salon od industrije...

Umazane igre se grejo.

Nič ne lažem, dejstvo je da je glede na ponudbo, povpraševanje po EVjih zelo veliko.

Zdaj se pa nisi zlagal. Kljucna beseda je "glede na ponudbo"
Ce prodajas samo malo dreka, lahko izjavis, da je povprasevanje za drek zelo veliko.
Pa se res je, ker pac je tvoja ponudba samo malo dreka.
Zato pa je treba se pospesevati prodajo naslednjih 10 let, da se folk navadi kupovati drek za dosti denarja.
Zakaj bi jim prodajal zlato za manj, ce jim lahko drek za vec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Bomo ukrepali, jutri imam sestanek z odvetnikom da vidim kaj se da postoriti.


:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gregor P ::

LOL :))

Tvoja pravica se konča tam kjer trčiš ob našo 8-)

Plus ...

4. člen
(poplavljanje in neaktivne teme)

Prepovedano je odpiranje enakih ali podobnih tem in vprašanj v različnih oddelkih Foruma ali temah.
Prepovedano je masovno pošiljanje sporočil ali odpiranje tem.

Prepovedano je oživljanje neaktivne teme, brez podajanja novih informacij.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
27375405 (23143) kow
»

Tesla Powerwall v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9522766 (15924) hruske
»

Tudi Volvo pripravlja električne tovornjake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16957487 (51813) Jackass
»

Avstralci za zdaj zadovoljni s Teslino megabaterijo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2210359 (6629) fikus_
»

V Nemčiji letos cene električne energije že več kot stokrat negativne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16147523 (40142) NSA Agent

Več podobnih tem