» »

Nokia dobila nov logotip

Nokia dobila nov logotip

Slo-Tech - Menjava logotipov običajno ni novica, a Nokia je s svojim vztrajala kar 45 let. Na MWC-ju v Barceloni je zato presenetila najava, da se legendarni napis Nokia spreminja. Logotip iz leta 1978, ki je podjetje definiral predvsem kot proizvajalca telefonov, se umika modernejši kaligrafiji. Razlog je preprost - čeprav Nokia ne proizvaja več telefonov, podjetje ljudje še vedno povezujejo s tem delom zgodovine.

Čeprav se telefoni pod znamko Nokia še pojavljajo, denimo nedavno predstavljeni Nokia G22, gre za izdelke podjetja HMD, ki je odkupilo znamko Nokia. Finsko podjetje Nokia Oyj pa že skoraj desetletje ne proizvaja več telefonov, potem ko je leta 2014 to odkupil Microsoft, temveč se ukvarja z drugimi mobilnimi tehnologijami, denimo infrastrukturo za 5G. A ko ljudje slišijo za Nokio ali jo vidijo, pomislijo na telefone, kar so želeli spremeniti, je povedal izvršni direktor Pekka Lundmark. Želijo splaviti novo znamko, ki se osredotoča na omrežja in industrijsko digitalizacijo, kar je povsem drug segment. Nokii v zadnjih mesecih koristijo prepovedi uporabe Huaweijeve opreme v čedalje več zahodnih državah.

Za Nokio so bili sicer težki časi. Njene obveznice so imele na primer desetletje bonitetno oceno smeti, šele nedavno pa je pridobila oceno BBB-, kar je stopničko više. Poslovni segment Nokiine linije obsega le osem odstotkov njenih prihodkov, zato želijo tu svojo pozicijo okrepiti. Ko je Lundmark pred tremi leti postal izvršni direktor podjetja, si je zato za svoje prioritete postavil reset, pospešitev in povečanje prodaje (reset, accelerate, scale). Dejal je, da je prvi korak sedaj zaključen, začenja pa se drugi. Sem sodi tudi novi logotip.

26 komentarjev

mtosev ::

Večina verjetno pomni legendarno nokio 3310.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

starfotr ::

Bruh.

Isto nečitljiv, kot Kia.

GupeM ::

This is no Kia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

KTr1sk ::

GupeM je izjavil:

This is no Kia.

Se strinjam z imenom in ni mi všeč :P
Lahko bi pa naredili nekaj novega glede telefonov, kot je tale koncept

Redki so danes Nokie pa lahko bi bile dobre, pred časom sem očetu nabavil Nokia 7.2

zelo všečen čisti Android...ki pa bil takrat spodoben ampak malo predrag telefon, ki ima enake specfikaje kot Redmi note 7
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Gagatronix ::

mtosev je izjavil:

Večina verjetno pomni legendarno nokio 3310.


3310, 3210, 5110, 7110, 8110 :) Vse sem imel in so se vedno nekje spravljeni.

user1618 ::

Morali bi spremeniti ime v YESKIA
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

AvtoR ::

Tale logotip prav simbolizira razpad Nokie, posamezni deli črk že manjkajo:))
V nasledji varianti bo še kak kos manj, na koncu ne bo ostalo nič?
n-no-nokia je nekdo zajecljal...

WhiteAngel ::

mtosev je izjavil:

Večina verjetno pomni legendarno nokio 3310.


n900...

Likalnik ::

Ima še kdo mogoče doma Nokia 6310i? to bi vzel za fotra....je pokazal nek interes že pred časom

darksamurai ::

KTr1sk je izjavil:

GupeM je izjavil:

This is no Kia.

Se strinjam z imenom in ni mi všeč :P
Lahko bi pa naredili nekaj novega glede telefonov, kot je tale koncept

Redki so danes Nokie pa lahko bi bile dobre, pred časom sem očetu nabavil Nokia 7.2

zelo všečen čisti Android...ki pa bil takrat spodoben ampak malo predrag telefon, ki ima enake specfikaje kot Redmi note 7


Nokia ne proizvaja več telefonov. "NOKIA" telefoni so 100% kitajski s kupljeno blagovno znamko. Samo v imenu so povezani s pravo Finsko Nokio.

nejc_nejc ::

Nokia 6310.....

Ryanair ::

AvtoR je izjavil:

Tale logotip prav simbolizira razpad Nokie, posamezni deli črk že manjkajo:))
V nasledji varianti bo še kak kos manj, na koncu ne bo ostalo nič?
n-no-nokia je nekdo zajecljal...

Točno tako, zgleda, da je močno pihalo, ko so ga postavljali.... :))

OutOfTheBox ::

Ko podjetje želi spremeniti tok "misli" kupca, zato ker ga povezujejo z določenim produktom - ki ga ne proizvajaš več, potem veš da si podjetje zajebal na celi črti.

Ker to da dosežeš da ljudje pomislijo na določen produkt in te povezujejo z določeno besedno zvezo (npr iskalnik - google), ni mačji kašelj in so sanje vsakega podjetja.

Markoff ::

Likalnik je izjavil:

Ima še kdo mogoče doma Nokia 6310i? to bi vzel za fotra....je pokazal nek interes že pred časom

Mislim, da se meni še vedno svaljka v predalu. Ne prižge se niti po polnjenju, tako da je verjetno baterija fuč, ker sam telefon je ob zadnji uporabil deloval bp.

Pa tudi baterija, dokler je delovala, je bila top sheet. 7-8 dni med polnjenji, danes se to sliši kot ZF utopija.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Nebomgabiksa ::

Likalnik je izjavil:

Ima še kdo mogoče doma Nokia 6310i? to bi vzel za fotra....je pokazal nek interes že pred časom
Kolk' daš? :-)

PacificBlue ::

WhiteAngel je izjavil:

mtosev je izjavil:

Večina verjetno pomni legendarno nokio 3310.


n900...


8210
Best pocket phone ever

Likalnik ::

super...no dajta @Markoff in @Nebomgabiksa...v ZS napisati ceno...če baterija ne dela ni problema..jo bom sam zamenjal...ubistvu je še bolje, da dobim ceneje nedelujoči telefon in da sam zamenjam baterijo...kot da kupim dražji delujoči telefon s slabo baterijo.

za kakšno pico dam:)

Gagatronix ::

> Nokia ne proizvaja več telefonov.

Proizvaja jih HMD Global, ki je brandan tudi kot HMD in Nokia Mobile in je finsko podjetje.

Nokia je v svoji vec kot stoletni zgodovini proizvajala vse od WC papirja do gumijastih izdelkov (gume Nokian, anyone ?). :)

Likalnik ::

Gagatronix je izjavil:

> Nokia ne proizvaja več telefonov.

Proizvaja jih HMD Global, ki je brandan tudi kot HMD in Nokia Mobile in je finsko podjetje.

Nokia je v svoji vec kot stoletni zgodovini proizvajala vse od WC papirja do gumijastih izdelkov (gume Nokian, anyone ?). :)


se spomnim teh gum..še sam sem jih imel...nisem pa vedel, da je to Nokia

ZveeZ ::

Gagatronix je izjavil:

>
Proizvaja jih HMD Global, ki je brandan tudi kot HMD in Nokia Mobile in je finsko podjetje.


So pa svoj cas imele precej kitajskega (tencent iirc) bloata (spywarea?). Na svoji nokii 8 sem opazil kar nekaj njihovih apkjev v sistemu, brez neke uporabne funkcije za uporabnika.
Sedaj, mislim da so prekinili pogodbo/sodelovanje s Tencentom.
Imam v spominu, da sem pred leti prebral clanek glede tega.

So pa Nokie precej drazje od konkurence. Verjetno je to realna cena produkta, ce ne monetiziras uporabniskih podatkov.
Tudi Xiaomi je to razumel in zato ukinil Mi A serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

darkolord ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ko podjetje želi spremeniti tok "misli" kupca, zato ker ga povezujejo z določenim produktom - ki ga ne proizvajaš več, potem veš da si podjetje zajebal na celi črti.

Ker to da dosežeš da ljudje pomislijo na določen produkt in te povezujejo z določeno besedno zvezo (npr iskalnik - google), ni mačji kašelj in so sanje vsakega podjetja.

AvtoR je izjavil:

Tale logotip prav simbolizira razpad Nokie, posamezni deli črk že manjkajo:))
V nasledji varianti bo še kak kos manj, na koncu ne bo ostalo nič?
n-no-nokia je nekdo zajecljal...
Mogoče ne bi škodilo, če bi malo preverila, kaj Nokia počne. Nič ne propada.

Povezovanje s kačo na 3310 jim v segmentu, v katerem so, nič ne koristi in je samo nostalgija.

opeter ::

starfotr je izjavil:

Bruh.

Isto nečitljiv, kot Kia.


V resnici je kar solidno poenostavljen in v primerjavi s Kio čitljiv.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zavajon ::

PacificBlue je izjavil:

8210
Best pocket phone ever

Ford T
Best car ever

Scorpy84 ::

Markoff je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Ima še kdo mogoče doma Nokia 6310i? to bi vzel za fotra....je pokazal nek interes že pred časom

Mislim, da se meni še vedno svaljka v predalu. Ne prižge se niti po polnjenju, tako da je verjetno baterija fuč, ker sam telefon je ob zadnji uporabil deloval bp.

Pa tudi baterija, dokler je delovala, je bila top sheet. 7-8 dni med polnjenji, danes se to sliši kot ZF utopija.


Če bi današnji telefon uporabljal, kot v tem primeru nokio6310i, ne biti presenečen če ti bo baterija 3 tedne držala. Ok izpustimo igranje kače itn... Menda ti je jasno, zakaj so danes telefoni požrešni v primerjavi s starimi?

recmajkemi ::

Nobenega ne spominja na podobno sfvaljeno prenovljen logotip slovenskega spletnega trgovca Enaa?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Key Quest ::

Kdaj se pa bo dalo dobit G22 v dejanski prodaji? Nikjer ga se ne vidim na voljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia dobila nov logotip

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
264186 (2824) Key Quest
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431399 (27051) klinker
»

Microsoft bojda ukinja znamko Lumia

Oddelek: Novice / Windows Mobile
359033 (6756) bluefish
»

Nokia se vrača k mobilnim telefonom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
248233 (5870) antonija
»

Nokia ostaja, prehaja na Android (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10940210 (32320) boolsheat

Več podobnih tem