» »

Notranja vrata - mizar ali specializiran ponudnik?

Notranja vrata - mizar ali specializiran ponudnik?

pirx ::

Živjo, kmalu bomo začeli s prenovo notranjosti hiše in med drugim bomo zamenjali tudi vsa notranja vrata. Zanima me, ali je boljše vrata naročiti pri mizarju, ali pa pri katerem od ponudnkov, kot je npr. Lip Bled?

Vrata želimo imeti lesena in kvalitetna. Lip Bled ima kar široko in kvalitetno ponudbo, vendar naš projektant je priporočal mizarja. Vseeno mi je, pri kom bomo naročili, samo končen produkt mora biti kvalitetno narejen. Zakaj bi recimo boljše bilo izbrati mizarja, kot katerega od specializiranih ponudnikov?

Hvala!

celje ::

moj oce ima vsa vrata lip bled. jaz vsa od lokalnega mizarja. oba placala cca 700 eur po kosu. vse staro par let.

fotr pravi, da ko bo menjal, bo obvezno mizar.

mene pri mojih edino moti sistem "zaklepanja". magnet nacin.

tony1 ::

700 EUR ena lesena notranja vrata? U, porkaduš :P

132552 ::

Predvsem pri vsem zares lesenem zelo pazite. Danes redkokdo se zna narediti nekaj iz pravega lesa. Je treba upostevati od smeri rasti dalje, da se ne upogibajo.

Omar iz pravega lesa, pa sploh prakticno nihce vec ne dela. Ker ne znajo, imas hitro odpiranje samo se ob dolocenih letnih casih, skripanje itd.

Za zaganje in karton, prevlecen s plasticnimi materiali za 700 eurov pa lahko samo recem, da te je nekdo fejst nategnil.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

APPluk ::

Če bi doma še enkrat izbirali bi vzeli masivni les, pa naj stane koliko hoče, ker vse ostalo je čez čas za en k***c, čeprav zgleda pa lepo.
Imamo pa nekaj takega in ni bilo niti približno poceni:

132552 ::

APPluk je izjavil:

Če bi doma še enkrat izbirali bi vzeli masivni les, pa naj stane koliko hoče, ker vse ostalo je čez čas za en k***c, čeprav zgleda pa lepo.
Imamo pa nekaj takega in ni bilo niti približno poceni:



Ja, skratka presano zaganje, vsaj kartona ni, kljub temu, da so jih namesto satovja olajsali z luknjami cez celo dolzino.

Glede lesa, kot sem rekel, vprasanje, ce bi nasel koga, ki bi jih znal narediti, saj obliko znajo postavit ampak les diha, se navlazi in upogiba v vse smeri.

Je treba vedeti kaj sestavis, da ostane raven. Zato danes vsepovsod najdete iverko, ker naklucno usmerjeno zaganje deloma iznici efekt upogibanja. Ni pa enako.

Ce kje najdete zares lesena vrata, ki se niso pozrta od zajedalcev, jih varujte bolj kot svoje otroke, bojo se veliko vredna.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

bbbbbb2015 ::

pirx je izjavil:

Živjo, kmalu bomo začeli s prenovo notranjosti hiše in med drugim bomo zamenjali tudi vsa notranja vrata. Zanima me, ali je boljše vrata naročiti pri mizarju, ali pa pri katerem od ponudnkov, kot je npr. Lip Bled?

Vrata želimo imeti lesena in kvalitetna. Lip Bled ima kar široko in kvalitetno ponudbo, vendar naš projektant je priporočal mizarja. Vseeno mi je, pri kom bomo naročili, samo končen produkt mora biti kvalitetno narejen. Zakaj bi recimo boljše bilo izbrati mizarja, kot katerega od specializiranih ponudnikov?

Hvala!


Gledano generalno, nobena notranja odprtina ni povsem pravokotna, povsem ravna, lahko visi, lahko je zvita. Čisto v nulo ni nikjer, to so že gradbene tolerance. Mizar bolj individualno izmeri posamezne odprtine, ter do neke mere prilagodi vrata, da se ujemajo točno z odprtino. Potem pri montaži bolj upošteva, ker določene napake se dajo popraviti na nivoju okovja.

Da bi bila vrata iz "pravega lesa" si pa res ne želiš. Podobno, kot ljudje pogosto montirajo masivna aluminijasta vrata na švohten okvir.

Iz čisto čisto pravega lesa ti nihče normalen ne bo šel delat vrat. Ker se bodo vrata zvijala, pa če se na glavo postaviš. Poleti se bodo dobro zapirala, pozimi pa ne, zaradi spremembe v vlagi.

Najbližje, kar ti priporočam, kar sem jaz dal narediti otrokom pohištvo je iz lepljenega lesa. Les je narezan na ploščice, recimo 1cm debele in 1,5 cm široke in morda 10 cm dolge. Potem se to zlepi, nato pa se to na skobeljniku obdela v ravno ploščo ali pač v del za pohištvo. Na robove se pa nalepi furnir ali ena zadeva, zgleda kot termopan, imena ne vem. Preprečuje, da les vleče vlago nad letnice noter.

Potem pa se tak les, ko je kos pohištva narejen, najprej zaščiti pred škodljivci, nato pa povoska. To je naraven les, as it gets.

Saj glej, lahko imaš pohištvo iz malo večjih kosov sušenega lesa. Samo to ne pričakuj, da bo kot tovarniško pohištvo. Pač tolerance morajo biti večje, les se bo malo zvijal, rabil boš mojstra, ki ti bo to nenehno flikal.

Imamo tudi kvalitetna vrata, obod iz lepljenega prešanega hrastovega lesa, da se vrata ne zvijajo, nato nalepljena z lesarskim lepilom tanka plošča iz prešanega lepljenega lesa. Ne moreš imeti masivna lesena vrata. Vrata se začnejo povešati in trgati iz okvirjev. To moraš za 5 let povrtavati tečaj in ga znova nasajevati. V vetrolovu smo morali ponovno vse tečaje vstavljati. Vrata sicer niso bila v celoti lesena, imela pa so debelo steklo in so se povešala. Pretežka vrata za prešvohten okvir.

Razen, če daš tečaj uni 14mm iz jekla, kot imajo grajske sobe.

Saj nimate gradov, matr.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

tony1 je izjavil:

700 EUR ena lesena notranja vrata? U, porkaduš :P


Ce ne zelis kartonastih Lip Bled za 450 po komadu, potem ja ;)

MadMen ::

Jaz sem dobil cca dve leti nazaj za cca 450e čisto solidna vrata plus podboj(mizar), polnilo vrat -> iverokal.

kriptobog ::

Jaz sem imel izbrane pri Lip Bled, pa je bila cakalna doba pol leta in sem sel v Avstrijo. Ne vem katera firma je ze bila, za 450 po komadu so prodali in montirali vrata, na pogled ista kot od Lipa, ampak ze po sami tezi je bila precejsna razlika, cisto druga kvaliteta (boljsa). Je potem prisel majster na izmero, cez 3 tedne je bil pa ze montaza. PA ze pri nas ce gres drugam kot samo Lip Bled, dobis marsikje boljso robo za isto ceno, ali pa podobno za manj.

Badwolff ::

Sam sem naročil Štajerles, velika firma, izpostava v Lesnini. Odsvetujem.

Magic1 ::

Jaz sem vzel v Obiju, 250EUR na kos (podboj in vrata, še mal ceneje so bila takrat), sam sem moral sam montirat. Sej v par sobnem stanovanju si lahko privoščiš vrata za 700EUR, v bajti pa je težko. Sem zadovoljen po 7 letih.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

Kaksne pa so prednosti lesenih vrat napram "kartonastim"? Samo zvocna izolacija?

Ze dalj casa se sprasujem zakaj budget proizvajalci enostavno ne naredijo zunanji rob iz lesa, notranjost pa namesto s kartonom ne napolnijo s PU peno? Taka vrata bi ostala lahka, proizvodnja ne bi bila bistveno drazja, vrata pa bi bila vsaj malo izolativna (zvok, toplota).

bauci ::

Naročil pri eni firmi v NM. Vrata in podboji narejeni v Bosni. Zelo lepo izdelano, masivno (vrata in podboj težka). Zelo zadovoljen. Če se prov spomnim cena 400 do 500€ vrata+podboj z montažo - začetek 2022.

feryz ::

Lesena, masivna. Absolutno. Skriti panti in magnetna ključavnica. Če daš kaj nase.

Ostalo je vse industrija, rafut. Za taka vrata (satovje, iverokal...) ne rabiš nobenih mizarjev, lipov in podobnega, obi in kompanija imajo popolnoma enako robo za pol cene. Greš v štacuno, izbereš kar ti paše in najdeš nekoga, ki ti to poči v luknje. Če imaš vsaj eno levo roko, pa to narediš sam.

nejc_nejc ::

Edina vrata, ki so meni vsec so taka, da je krilo do stropa.
Se, mi pa sladko j.. iz kakšnega materijalo so narejena.
Sicer je to subkektivno mnenje, mogoče za idejo.
Se jih pa itak, kakršnih koli, po letih naveličaš in močno dvomim, da boš, OP, "zlata" ven metal in vgrajeval nova.

pirx ::

Hvala vsem za ves info.

Tudi stopnišče bomo obnovili in če mizar dela tudi stopnišča, bomo vse kar pri njem dali narediti.

Vrata pa želimo imeti iz hrasta, vsaj višji srednji cenovni razred. Bratrancec je po petih letih vsa vrata dal zamenjati, ker je imel neka najcenejša in je vse šlo fuč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518332 (2631) biserx
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7627142 (22000) UganiKdo
»

Prenova sobe

Oddelek: Loža
333597 (1428) atubbuta
»

Prenova stanovanja - Vrata, Tla, Barva

Oddelek: Loža
102917 (2504) jk

Več podobnih tem