» »

Prenova sobe

Prenova sobe

Kleemen ::

V hiši imamo eno prosto sobo, ki jo razmišljam prenovit in si urediti spalnico/dnevno. Prostor je velik cca. 4x4m, malo bi bil za prepleskat, mogoče obnovit parket, ter zamenjati vrata in dvoje oken. Za prvo silo je ok, ampak če bi se že odločil bi naredil vse skupaj, da je potem mir za nekaj let. Ogrevanje je urejeno, tako da s tem nebi bilo stroškov. Za dokupit bi bilo potrebno tudi nekaj pohištva in sicer posteljo (160x200) skupaj z jogijem. Ostalo bi preselil iz druge sobe (omara, pisalna miza, tv, itd.), tako da nekih velikih stroškov ne pričakujem, mogoče vse skupaj 1000-2000eur?

drekodovce ::

če ne boš kupil res najcenejšega krša kar ga dobiš:

okvirno - pleskar 100€, obnova parketa 250-300€, vrata 300-400€, okni 400€, če so blakonska vrata računaj še +200, postelja 400-600 + nočni omarici, vmetnica 200-500€.

Sicer pa ko se menja v stanovanju okna se zamenja običajno vsaj celo etažo, prav tako vrata. Če ni urejene električne napeljave računaj še tam nekaj malega.. u glavnem 2000€ minimalno.

koyotee ::

Malo pretiravaš, prepleskaš sam, čopič + jupol cca 20€, 16m2 laminata cca 150€(če imaš dovolj višinske razlike, da se ti zapirajo vrata), zaključne in kotniki cca 20€, vrata lesna/lip bled cca 250€ s podbojem, okna odvisno od velikosti in materiala, plastična so najcenejša, postelja za 600€ je overkill, vzemi raje kvalitetnejši jogi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shintaro ::

jaz pa bi rad dal LAMINAT v sobo. Kdo to dela , koga pokličem da mi to naredi? Parket je več kot fuč
Aja berem obnova parketa, to je seveda odvisno v kakšen stanju je stari parket? v smislu če je sploh možno pri ful staremu parketu.

Xserces ::

partket se da zbrusit... edino če ni že tok zbrušen ali pa če ni vmes ogromnih špranj (se da kitat ampak vsak kit poči)

Je pa parket > laminat... zame neprimerljivo bolši parket

El. napeljava pride par 100e če hočeš imet tipi topi.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

IL_DIAVOLO ::

Vrata 100-150 evrov, okni 300 evrov, malar 100 evrov, postelja s jogijem 800-900 evrov(momax ma masivne postelje), laminati so nekje 10 evrov po kvadratu, torej cca 200 evrov.

1500 te bo zagotovo prislo samo v grobem. Potem pa se kake drobnarije, pa si hitro na 2000.

koyotee ::

shintaro je izjavil:

jaz pa bi rad dal LAMINAT v sobo. Kdo to dela , koga pokličem da mi to naredi? Parket je več kot fuč
Aja berem obnova parketa, to je seveda odvisno v kakšen stanju je stari parket? v smislu če je sploh možno pri ful staremu parketu.


Rabiš vbodno žago, če je nimaš lahko tudi z lisičjim repom odžagaš, meter, svinčnik in distančnike za k steni. Navodila za polaganje so v vsakem paketu priložena. Če tega ne zmoreš sam pa bog pomagaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kleemen ::

Prepleskal bi sam to itak, sem že večkrat najmanjši problem. Parket je star, ampak vizualno skoraj kot nov, tu pa tam kakšna praska tako da bi mislim, da se bi ga dalo komot obnovit (zbrusit in polakirat), če bi menjal pa pride tudi laminat poceni, ga imam že nekaj let v drugi sobi in je kul, čeprav če bi moral izbirati raje parket ja. Okna so dvojna, tako da to bi bilo še najdražje pomoje, vrata se verjetno dobi že za okrog 100-200eur. Postelje sem že gledal so v Ikei okrog 200eur, od Dormea naprimer verjetno malo boljša okrog 350eur + jogi okrog 200-300 za 600 pomoje dobiš že top. Elektrika in ogrevanje pa je že porihtano.

smacker ::

Za 200eur dobiš komaj kvaliteten nadvložek :D Soliden jogi za zakonsko postlo bo okoli 500eur. Glede na to, da na njem preživiš tretjino življenja, tu nima smisla šparat.

Kleemen ::

https://www.vitapur.si/spalnica/lezisca...

250eur v akciji znižano iz 420eur 160x200cm. Pač primer, nekaj v tem rangu je že top. :)

starboi ::

koyotee je izjavil:

shintaro je izjavil:

jaz pa bi rad dal LAMINAT v sobo. Kdo to dela , koga pokličem da mi to naredi? Parket je več kot fuč
Aja berem obnova parketa, to je seveda odvisno v kakšen stanju je stari parket? v smislu če je sploh možno pri ful staremu parketu.


Rabiš vbodno žago, če je nimaš lahko tudi z lisičjim repom odžagaš, meter, svinčnik in distančnike za k steni. Navodila za polaganje so v vsakem paketu priložena. Če tega ne zmoreš sam pa bog pomagaj.


Ne sme, zaradi bolečega palca, kar je posledica zaradi prekomerne uporabe prevelikega telefona, saj že cel dan trobi o tem na forumu v večih temah. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Kleemen ::

Še kakšen nasvet? :)

jero_no1 ::

Kleemen je izjavil:

https://www.vitapur.si/spalnica/lezisca...

250eur v akciji znižano iz 420eur 160x200cm. Pač primer, nekaj v tem rangu je že top. :)


Teh vzmetnic sicer ne poznam, ampak za 250€ taka velikost ne more bit ravno top (lahko pa da se motim).
Midva sva po priporočilu prodajalca vzela 2 kom te vzmetnice velikosti 80x200 cm in je super.

Kleemen ::

Redna cena je 420eur, ampak imajo akcije -40% tako da takšne stvari se splača pomoje. Sicer pa to vidim potem, sedaj so mi bolj pomembne ostale stvari, obnova parketa, okna, vrata in pleskanje. Pohištvo pride na koncu. :)

gruntfürmich ::

shintaro je izjavil:

Aja berem obnova parketa, to je seveda odvisno v kakšen stanju je stari parket? v smislu če je sploh možno pri ful staremu parketu.

star parket zna biti da ga ne boš mogel pobrusit ker ko bo šel mojster z brusom gor ga bo kar od tal trgalo ker ni več dobro prilepljen.
v tem primeru se kupi nov parket, ki pa sploh ni zelo drag, če kupiš kar najcenejšega. ni pa tako hitro gotovo kot laminat ko že čez 2 uri seliš pohištvo not...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

atubbuta ::

Vložiš 2000EUR v obnovo sobe in ugotoviš, da ni to to. In potem čez 3 leta spet obnavljaš in vložiš spet 2000EUR. Pa pol čez dve leti ugotoviš, da bi lahko dosti bolje izkoristil prostor, pa greš spet obnavljat, ...

Bolje zelo dobro pretehtati, izdelati koncept ter načrte in ko vse to imaš dobiti ponudbe obrtnikov in mizarjev. Če se odločiš za najcenejše, je zelo verjeten nadaljnji scenarij po zgoraj opisanem. Torej za konkretno prenovo sobe, ki bo dobro služila svojemu namenu računaj med 500EUR in 700EUR po m2. Pri taki investiciji pa je seveda zelo škoda ne izdelati dobrega koncepta in dobrih načrtov oz. vsaj shem.

Cena kvadratnega metra stanovanja v ljubljani se giblje okoli 3000EUR. V kolikor se prostorom izdela dobro zasnovo, se uporabnost enake kvadrature poveča lahko tudi za 50% in več. In če pogledamo iz tega zornega kota, se taka investicija definitivno izplača. Tistih škrtuških 2000EUR pa je preč vržen denar.



Glede parketa: Obnova parketa je dolgotrajen poseg, ki povzroči nemalo prahu. V primeru obnove celotnega stanovanja od 3 gr. faze, se to izplača. Drugače pa jaz svetujem raje novi parket. Pa izogib v velikem loku poceni laminatom!
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Magic1 ::

Kje si ti zdaj temo iz naftalina ven potegnil...
Glede parketa in tvojega svetovnega nasveta. Najbolje da ga da ven in zna it zraven še estrih, potem boš šele videl kaj je prah.
Glede opremljanja in tuhtanja je pa tudi mimo kar nekaj premišljevat, če ne veš kaj te čaka čez par let. Bolj je problem, če bi opremljal nekaj konkretno po meri in bi bil strošek 10k€+. Glede na to, da je op govoril o buget varjanti, kjer je itak 3/4 stvari fiksnih in jih nimaš kaj dosti za tikat, ostalo 1/4 pa odneseš kamorkoli, potem ni kakšne debate.
Magic

atubbuta ::

To je tipično podeželsko razmišljanje, kjer ljudje živite v predimenzioniranih hišah. Tam seveda to, kar si napisal pije vodo. Med tem, ko pa mora ena družina se znajti na manjši kvadraturi, pa sta opciji dve; ali kupiti večje stanovanje in dati za vsak kvadratni meter dodatnih 3000€ ali pa najti rešitev, kako z manjšo investicijo narediti vsak kvadratni meter uporaben za 1,5 m2 ali pa celo več in pri tem porabiti zgolj tisočaka za vsak pridobljeni kvadratni meter.

Seveda je rešitev tudi najem. Samo zakaj bi dodatni denar metal stran namesto, da bi ga investiral. Glej ga, dva tisočaka za kvadratni meter sta ostala na voljo. S temi pa kupiš nepremičnino in jo oddaš.
:)

Magic1 ::

Ti pa si zabluzil. Pogovarjalo se je o investiciji v hišo, ki je v njihovi lasti, za 2k€, ti pa bluziš o stanovanju za 100k-200k€, ali pa o najmnini 500€+ na mesec.
Magic

atubbuta ::

Se lepo opravičujem, ampak res nisem hotel odpirati nove teme za stvar, katera je opisana že v tej temi. Soba v hiši je relativen pojem, še vedno je lahko edini prostor, ki ti je na voljo za bivanje.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Zimonem ::

atubbuta je izjavil:

Ne, navedel sem zgolj dejstva, da ne odpiram nove teme.

Ja sam dva jurja boš dal za posredništvo. Tle še za zavarovanje kredita ni v osnovi.

Kvinta ::

Torej za konkretno prenovo sobe, ki bo dobro služila svojemu namenu računaj med 500EUR in 700EUR po m2


Ti al maš preveč dnarja al pa totalno pojma nimaš....mizar mi je naredo konkretno leseno pojstlo 180x200 za 300€ + 400€ dober jogij ,parket sem bruso in lakiral sam youtube te vse nauči stroški 50€ mašina na dan plus 50€ material ,barva za pleskanje 50€ pa ne neki poceni jupol vse ostalo je blo doma skupaj 800€ po tvojem pa bi to naneslo za cirka 20 kvadratov 10k lol :))
A.C.A.B

atubbuta ::

To je samo postelja, parket in bela barva (sam svoj mojster). Kaj pa vsaj +5 šihtov, ki si jih za to porabil? Kje pa je tu ravnanje sten, razsvetljava, garderobna omara, stavbno pohištvo, električne napeljave, ... Tudi kaka lepa slika lahko lepo poživi sobo. Ali bi dali raje plakat?

Kar si omenil je le en manjši segment prenove in seveda žal s prirejenimi podatki. Strošek zajema VSE, tudi tvoj čas, ki ga za to porabiš. Tudi praznenje sobe, začasno skladiščenje garderobe, ...
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

111111111111 ::

Meni ljudje težijo, kako malo denarja porabijo za obnovo, seveda pa ne štejejo svojega časa. Čas vendarle pride zastonj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Magic1 ::

atubbuta je izjavil:

To je samo postelja, parket in bela barva (sam svoj mojster). Kaj pa vsaj +5 šihtov, ki si jih za to porabil? Kje pa je tu ravnanje sten, razsvetljava, garderobna omara, stavbno pohištvo, električne napeljave, ... Tudi kaka lepa slika lahko lepo poživi sobo. Ali bi dali raje plakat?

Kar si omenil je le en manjši segment prenove in seveda žal s prirejenimi podatki. Strošek zajema VSE, tudi tvoj čas, ki ga za to porabiš. Tudi praznenje sobe, začasno skladiščenje garderobe, ...

Ti še vedno bluziš o neki konkretni prenovi?!? Tip je vprašal tri leta nazaj, da potrebuje zrihtat sobo za par let (verjetno ne pričakuje, da bo celo življenje živel v eni sobi). Osnovno vprašanje je bilo, koliko ga bi prišlo, da je soba ok za uporabo. Dvomim da je rabil super gladke stene, novo napeljavo in nov parket, kot ti svetuješ. To bo naredil tisti, ki bo uporabljal več kot eno sobo in dlje od par let.
Pa še glede na to, da je imel v planu živet v eni sobi, verjetno pomeni, da mu je denar več pomemben, kot prosti čas parih vikendov.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

atubbuta ::

Ne maram zavajanja.
:)

Magic1 ::

Pa kakšno zavajanje nekaj? Za okoli 1000€ lahko zrihtaš sobo z lastnim delom, za 2000€ pa bo to nekdo naredil delno namesto tebe.
Pa poglejmo stroške:
Manjša 2x okna z montažo cca. 400€.
Bauhouse 2x vratna krila 100€.
Parket 100€ sam, 300-400€ majster.
Pleskanje 50€ sam, majster ?, verjetno okoli 400€.
Postelja 200€, jogi 200€.
Torej 1100€ ob lastnem delu in 2000€+ z majstri(če ne paziš, si hitro na 3k).
Magic

atubbuta ::

Kaj pa večja okna? HEBE vrata so lahko tudi 4000€, torej je zelo velik razpon.
Lepo vratno krilo in podboj so lahko tudi 600€.
Postelje so že od 150€ dalje, pa za tako posteljo ne smeš imeti več, kot 50kg. So pa tudi za jurja.
A garderobo bomo pa po tleh zlagali? Strošek samo montaže vgradne omare je lahko krepkoooo čez 500€, sploh če nisi dobro prej izravnal sten.
In kable boš kar po tleh in po stropu vlekel do porabnikov? Če si pripravljen na kompromis, lahko tudi tako.
Talnega gretja raje ne omenjam, radiatorji bodo tudi prastari dobri; seveda če si tak džek in ga znaš v prostoru prikazati kot zanimivo skulpturo, drugače pa je tak radiator grozljivka.

Vse je odvisno od tega, kaj tretiraš, kot obnovo in v kolikšni meri je potrebno prostor prirediti funkciji.
:)

UganiKdo ::

500-700 EUR na m2? Torej rescimo za sinovo sobo, ki ima 14m2, je treba računa 10k EUR za prenovo? jao... kake imate eni, to so cene kje se začne samogradnja objektov, ne pa prenova sobe. Zaren če mu moram v prenovo vštet še 85 colski OLED in helipad.

Talnega gretja raje ne omenjam, radiatorji bodo tudi prastari dobri;


zdaj pa samo še razloži kakšno rešitev predlagaš, da se naredi talno ogrevanje v sobi, če ima hiša klasično centralno ogrevanje? Elktrika? ali ločena postaja za vsako sobo? Počasi bomo razumeli kake neumnosti moraš počet, da prideš na 700 EUR/m2 pri obnovi sobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Magic1 ::

Sej to je vsakemu jasno, da cena nima zgornje meje. Jaz sem za trenutno svojo spalnico zagonil že 7k€ pa še ni fertik. Sem pa prej imel spalnico, ki je bila čisto ok pa sem not zmetal 1000€ vključno z oknom, vratmi, beljenjem, posteljo in omaro. Vse to za jurja se še danes uporablja.
Vedno se prvo pogleda cenovne zmožnosti in potem se gradi na tem. Za 1000-2000€ se da zrihtat spalnico na zelo budget, lahko pa daš tudi poljubno več.
Magic

atubbuta ::

Talno gretje se splača delati za celo stanovanje naenkrat (ena omarica). Drugače raje samo menjaš radiator ali pa izdelaš prezračevano zaporo v kolikor je radiator dovolj dimenzioniran (izgubi nekaj procentov svoje moči s tem).
:)

paraboŁa ::

shintaro je izjavil:

jaz pa bi rad dal LAMINAT v sobo. Kdo to dela , koga pokličem da mi to naredi? Parket je več kot fuč
Aja berem obnova parketa, to je seveda odvisno v kakšen stanju je stari parket? v smislu če je sploh možno pri ful staremu parketu.
Za laminat ti priporočam https://deta-co.si/parket/. So mi rihtali pred kratkim.

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Sej to je vsakemu jasno, da cena nima zgornje meje. Jaz sem za trenutno svojo spalnico zagonil že 7k€ pa še ni fertik. Sem pa prej imel spalnico, ki je bila čisto ok pa sem not zmetal 1000€ vključno z oknom, vratmi, beljenjem, posteljo in omaro. Vse to za jurja se še danes uporablja.
Vedno se prvo pogleda cenovne zmožnosti in potem se gradi na tem. Za 1000-2000€ se da zrihtat spalnico na zelo budget, lahko pa daš tudi poljubno več.


To si dobro povedal.

atubbuta ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to je vsakemu jasno, da cena nima zgornje meje. Jaz sem za trenutno svojo spalnico zagonil že 7k€ pa še ni fertik. Sem pa prej imel spalnico, ki je bila čisto ok pa sem not zmetal 1000€ vključno z oknom, vratmi, beljenjem, posteljo in omaro. Vse to za jurja se še danes uporablja.
Vedno se prvo pogleda cenovne zmožnosti in potem se gradi na tem. Za 1000-2000€ se da zrihtat spalnico na zelo budget, lahko pa daš tudi poljubno več.


To si dobro povedal.



Edino, kar je zamolčal, je podatek, koliko je bilo v staro spalnico že predhodno vloženo, da je bila pripravljena do takega stanja, da jo je bilo mogoče urediti s tako majhnim vložkom. Če je zadeva že dobro predpripravljena, lahko npr. samo jogi kupiš in imaš že spalnico.
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462029 (11153) Lonsarg
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488222 (5211) genesiss
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336365 (5358) kixs
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148263 (7673) eko_2k4
»

Obnovit parket ali nanj položit laminat ?

Oddelek: Loža
4519099 (18024) logit

Več podobnih tem