» »

Nakup glasbe

Nakup glasbe

fireice ::

Zdravo.

Ali mogoče kdo ve, kje se da pri nas kupiti digitalno glasbo, t.j., v mp3 ali flac formatu? Ne bi rad kupil CDjev, ker se mi potem samo potikajo okrog, zato bi rad direktno digitalen nakup.

Ponavadi uporabljam Bandcamp, ampak kakšnih večjih skupin ni tam. Sem poskusil amazon.com in amazon.de, pa nikjer ne gre brez lokalnega naslova in kreditne kartice. Prav tako ni šlo preko 7digital. Včasih je bila možnost Google Play Music, pa so to pred leti ukinili.

Če ima kdo kakšen nasvet, bi se priporočal.

kow ::

Pojdi na travnike, pa kupi majco ali pulover od skupine na kaksnem koncertu. Moje izkusnje z digitalnim nakupovanjem so slabe - se zrippati normalno se ne potrudijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

meho7 ::

Deemix ;)

Gagatronix ::

kow je izjavil:

Pojdi na travnike, pa kupi majco ali pulover od skupine na kaksnem koncertu. Moje izkusnje z digitalnim nakupovanjem so slabe - se zrippati normalno se ne potrudijo.


Evo, se podpisem. Tebi ljube izvajalce lahko podpres na bolj neposredne nacine, kot pa kupovanje slabo zripane glasbe na gnilih spletnih servisih, kjer si levji delez vzame ponudnik "storitve".

amacar ::

Js sem vcasih na itunes storu kupil kaksen komad.

fireice ::

Nja, se mi je zdelo, da bolj ne bo šlo. Žalostno...

Hvala vseeno :)

kow ::

Moje mnenje je se vedno, da je najbolje kupiti originalec CD. Ga zrippas, nato pa ga imas za backup ali pa prodas naprej. Je pa nekaj dela v startu, dokler si ne 'streamlineas' postopka.

Ales ::

Tidal.

GUI je dober, prvi mesec je zastonj, kvaliteta je solidna - večina je flac.

Pa komot tudi povlečeš dol glasbo, samo ne tega delat skozi uradno aplikacijo, če bi rad, da dolpotegi delajo neodvisno od naročnine. Uporabi tidal-dl na primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Machete ::

kow je izjavil:

Moje mnenje je se vedno, da je najbolje kupiti originalec CD. Ga zrippas, nato pa ga imas za backup ali pa prodas naprej. Je pa nekaj dela v startu, dokler si ne 'streamlineas' postopka.


Skoraj vsak sw že automatsko potegne tage. Drugače pa je to stvar par klikov.
Da se tudi direkt iz discogs baze za ta release potegnit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupovanje glasbenih CD-jev

Oddelek: Sedem umetnosti
112180 (1757) yayo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413959 (2663) XLapse
»

Glasbo si vedno več "izposojamo" in vedno manj kupujemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11628582 (24586) Egidij88
»

Glasbena industrija lani cvetela

Oddelek: Novice / Rezultati
4417637 (14840) dexterboy
»

ker DVD bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
392004 (1631) BigFoot

Več podobnih tem